Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert
Menu
Forum
Szukaj
Rejestracja
Statystyki

Witamy Gość
Obecny czas to 2017-10-19, 16:27

Zaloguj
Użytkownik:
Hasło:
Zapamiętaj 
Nie pamiętasz hasła? Kliknij TUTAJ
Rejestracja

Ankieta
Gdzie kupiliście taniej ?
Wyspa szkrabów [2]
Sklep papierniczy ADK [8]

Najaktywniejsi użytkownicy
Franco Zarrazzo  postów 8904
qiero  postów 8787
yasiu  postów 8567
Dziedzic_Pruski  postów 7424
mulder  postów 7329
smooth  postów 7027
blaster  postów 5735
steve  postów 4838
jadore  postów 4832
Inez  postów 4657

Kto jest na Forum
Przez ostatnie 24 godziny byli na forum:
22 Zarejestrowanych, 5 Ukrytych i 189 Gości
Z zarejestrowanych:
AGAWA, anty5, jzeli, Kamila33,5, Krzysztof Kołyga, liszka, lucifer, m.szklarski, małgosiaa, Molkar, mulder, paaati91, przem, qrrica, rafal1986.brzeg, sssara1, Sympatyk, Takiktośtam, van-team, wikimiki, windbag, yoorek
Użytkowników w ostatniej godzinie:189
[ Kto jest na Forum ]
Aktualnie forum odwiedza 68 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 68 Gości
Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
Najwięcej użytkowników w jednym czasie 1313 było obecnych 2016-06-02, 01:47


Portal Miasta Brzeg


Jeżeli widzisz wypadek, pożar lub coś co cię irytuje dzwoń do nas.
My na łamach naszego serwisu zajmiemy się sprawą. 0-604-613-482


Stocznie koreańskie a pomoc publiczna - o wolnym rynku
Autor: Eurorealiści @ Dzisiaj 15:45
W innym wątku yoorek napisał: a prawda jest taka,że konkurencji z Koreańczykami nie wytrzyma nikt.Chcieliśta wolnego rynku ,to mata.
Wygląda na to, że Koreańczycy nie wytrzymują konkurencji sami ze sobą, bowiem:
Rząd Korei Południowej planuje wydać do 2020 roku 11 bilionów KRW (9,6 mld USD) w celu pomocy stoczniom przy budowie 250 statków. Prawdopodobnie trzy największe stocznie koreańskie do 2018 roku będą musiały zwolnić 32 procent siły roboczej i zmniejszyć operacje o 23 procent. Wcześniej ogłosiły, że planują sprzedać różne aktywa łącznej wartości 7,3 mld dolarów.Wszystkie te trzy największe stocznie są zadłużone (w bankach koreańskich), ponieważ w 2015 roku poniosły straty. Determinacja do pomocy publicznej branży wynika m.in. z tego, że zatrudnia ona 7,1 proc. pracujących w gospodarce kraju.
Więcej: http://hutnictwo.wnp.pl/k...4926_1_0_0.html

Znaczy "chcieliśta wolnego rynku, to mata". I "gospodarka, głupcy". Jak widać z powyższych cytatów, Koreańczycy potrafią również zadbać o swoją gospodarkę i rynek.

Za inspirację do poszukiwań dziękuję nieszczęśnikowi ukrywającemu się pod nickiem "yoore...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Antychryst istnieje.
Autor: anty5 @ Wczoraj 21:22
;)

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Pomoc publiczna w UE - zakazana, a jednak stosowana...
Autor: Eurorealiści @ Wczoraj 18:17
W myśl prawodawstwa unijnego "pomoc publiczna jest zakazana z zasady", a dopuszczana tylko w wyjątkowych sytuacjach, według specjalnych procedur.
Między rokiem 2010 a 2014 państwa Unii Europejskiej przekazały 392 mld euro w ramach pomocy publicznej - poinformował we wtorek na posiedzeniu senackich komisji Janusz Wojciechowski, prezentując raport Europejskiego Trybunału Obrachunkowego .
"To jest mniej więcej tyle, co cała polityka spójności w okresie siedmiu lat". - pisze portal wnp.pl w materiale o znamiennym tytule "Pomoc publiczna w UE. Zakazana a nagminnie stosowana" .

[...]według ustaleń ETO, np. w Niemczech pomoc publiczna w ciągu pięciu lat (2010-14) wyniosła 97 mld euro, we Francji 75 mld euro. Duża też była pomoc publiczna w krajach skandynawskich.

Tymczasem w Polsce za pomoc publiczną dla małych i średnich firm eurokraci uznali próbę wprowadzenia podatku od handlu wielkopowierzchniowego. Ze spraw dawniejszych - stocznie zlikwidowano m.in. po decyzjach uznających działania pomocowe, adresowane bezpośrednio w polski przemysł stoczniowy, za niedozwoloną pomoc publiczną. W tym samym czasie, taką samą pomoc stosowano w Niemcze...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 5 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Rezolucja o Polsce (i innych państwach) w Radzie Europy
Autor: Eurorealiści @ 2017-10-13, 14:01
Cytat:
"Praworządność w Polsce nikogo nie obchodzi? Mizerna frekwencja w czasie debaty w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy"
- pisze NEWSWEEK, odnosząc się do przyjętej w tym tygodniu rezolucji dotyczącej praworządności w takich krajach, jak Polska, Mołdawia, Rumunia, Turcja czy też Bułgaria. W głosowaniu brało udział nieco ponad 50 delegatów z uprawnionych 636. Sala świeciła pustkami. O rezolucji dotyczącej kilkuset milionów ludzi zadecydowało 42 parlamentarzystów, którzy byli "za".

http://www.newsweek.pl/sw...y,417275,1.html

Cytat:
Autorem rezolucji był szef Związku Wypędzonych, który nie dostał się do Bundestagu.
. - pisze https://dorzeczy.pl/kraj/43997/Rada-Europy-przyjela-rezolucje-o-praworzadnosci-w-Polsce-Za-PO-i-Nowoczesna-a-na-sali-pustki.html

Jak dowiadujemy się z Internetu, rzeczony szef Związku Wypędzonych żyje w związku homoseksualnym.

Komentarze: 5 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Kolejne dofinansowania dla Brzegu
Autor: kwm @ 2017-10-12, 10:23
W ciagu ostatnich dwoch tygodni otrzymalismy wspaniale wiadomosci o dofinansowaniu do kilku inwestycji. Za te pieniadze wyremontowane zostana Park Chrobrego, Amfiteatr, BCK, zagospodarowany w koncu zostanie zapomniany odcinek fosy miedzy ul. Piastowska i Kamienna, poprawie ulegna brzeskie skwery i parki.
To bardzo dobra wiadomosc dla miasta i niewatpliwie ogromny sukces wladz.

Mnie osobiscie bardzo fascynuje nowy park na nieuzywanym obecnie odcinku dawnej fosy. Chociaz podano nam kilka szczegolow dot. tej inwestycji mnie zastanawia czy zostanie odtworzony tam ciek wodny (jak ma to miejsce w pozostalych parkach w centrum). Dodatkowo ciekawi umiejscowienie wejsc do tego parku. Czy bedzie mozna wejsc tylko od ul Kamiennej, czy tez od Piastowskiej, a moze jeszcze inne miejsca?
Bardzo cieszy remont zapomnianego amfiteatru, ktory moze w koncu ozyje na nowo. Pamietam, ze kiedys snuto plany zadaszenia sceny, ciekawe czy zadaszenie sceny bedzie czescia remontu.
Niestety informacje poki co sa bardzo szczatkowe, miejmy nadzieje, ze wkrotce poznamy wiecej szczegolow.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Niezrealizowane brzeskie inwestycje
Autor: kwm @ 2017-10-10, 10:40
Na przestrzeni lat karmieni bylismy roznego rodzaju informacjami dotyczacymi rzekomych inewstycji w naszym miescie.
Niektore z nich faktycznie mialy miejsce, jeszcze inne zostaly wykonane czesciowo, bardzo odbiegajac efektem koncowym od przedstawianych wizualizacji (kryta plywalnia, marina, waly wzdluz olawskiej...).
Sa tez takie inwestycje, ktore zakonczyly swoj zywot na etapie ich ogloszenia.

Tak na szybko przychodzi mi do glowy kilka przykladow:
- lewitujaca kamienica przy ul. Lekarskiej,
- przystan wodna, z restauracja i adaptacja zachodniej czesci Wyspy Jezynowej,
- remont oraz adaptacja pieknej kamienicy na rogu ul. Wolnosci i Wyszynskiego (dawnego internatu), na dom opieki,
- dawno temu przedstawiciel UM tutaj na forum obiecal podac "wktorce" do wiadomosci informacje nt. ew. nowej stacji benzynowej w zachodniej czesci Brzegu...,
- wstrzymanie ruchu samochodowego w Rynku oraz na glownych deptakach , przesuniecie postoju taxi oraz przystankow autobusowych na ul. Chrobrego, uregulowanie sprawy samowolki dostwaczakow i samochodow prywatnych...

Te wszystkie informacje poszly gdzies w niepamiec, byc moze niektore z nich ciagle czekaja na realizacje, a jesz...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 8 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

PO likwidacji polskich cukrowni, Bruksela znosi limity...
Autor: Eurorealiści @ 2017-10-02, 17:12
Za portalem interia kropka pl :
"- Zniesienie systemu kwot cukrowych to przełomowy moment dla unijnego sektora produkcji cukru. Stanowi ono krok w kierunku urynkowienia wspólnej polityki rolnej. Producenci będą teraz mogli zwiększać sprzedaż na światowych rynkach - oświadczył w piątek unijny komisarz ds. rolnictwa Phil Hogan.

Dla Polski, która jest trzecim po Francji i Niemczech producentem cukru w UE, zmiany mogą być szansą, ale też zagrożeniem. Zniesienie kwot mlecznych w 2015 r. doprowadziło do załamania się cen i poważnego kryzysu na tym rynku. Rolnicy, wiedząc o nachodzącej liberalizacji rynku cukru, już zaczęli zwiększać swoje uprawy."

Obrazek za niewygodne kropka info kropka pl.

Komentarze: 37 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Jak to jest z tą "polską ksenofobią" ?
Autor: Eurorealiści @ 2017-10-02, 16:18
Dziwne. Z jednej strony (nawet na tym Forum) głosi się hasła o narodowej ksenofobii i nienawiści do wszystkiego, co obce. Z drugiej strony (za forsal kropka pl) mamy takie oto informacje:

"Prawie 10 mld zł wysłali obcokrajowcy pracujący w Polsce do swoich domów w okresie od stycznia do czerwca. To 3/4 więcej niż przed rokiem."

"Oficjalne dane Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wskazują, że w pierwszej połowie roku polscy przedsiębiorcy wydali prawie 950 tys. oświadczeń o zamiarze zatrudnienia cudzoziemców. To o połowę więcej niż rok temu. Prym wiodą pracownicy z Ukrainy (ponad 904 tys. oświadczeń w porównaniu do 614 tys. rok wcześniej)."

"Lawinowo rosnąca liczba przybyszów to główny powód coraz wyższych transferów. Inny to fakt, że cudzoziemcy więcej zarabiają. Do tej pory to właśnie imigracja zarobkowa hamowała wzrost płac, bo wypełniała częściowo lukę na rynku pracy. Ale te czasy się kończą."

" Już w tej chwili kwoty, które przekazują do swych krajów, są wyższe niż pieniądze przysyłane przez Polaków pracujących za granicą krócej niż rok. Według danych NBP w II kwartale do kraju napłynęło z tego tytułu 3,1 mld zł.&quo...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Komisja Europejska o referendum w Katalonii a sprawa Polska
Autor: Eurorealiści @ 2017-10-02, 13:58
Jak donoszą dzisiejsze media (w tym wypadku portal bankier kropka pl), Komisja Europejska wypowiedziała się na temat referendum w Katalonii. Cytat:
" Niedzielne referendum niepodległościowe w Katalonii, regionie autonomicznym Hiszpanii, było nielegalne, a sprawa Katalonii jest wewnętrzną sprawą Hiszpanii - oświadczyła w poniedziałek Komisja Europejska.
KE wyraziła przekonanie, że premier Hiszpanii Mariano Rajoy poradzi sobie z zaistniałą w kraju sytuacją oraz poinformowała, że wezwała wszystkie strony do dialogu. Komisja zastrzegła jednocześnie, że przemoc nigdy nie może być narzędziem polityki. "

Rozumiemy, że podobne stanowisko KE zajmie w kwestii ewentualnego referendum, organizowanego przez RAŚ. Oraz uzna próby sejmowego puczu za "przemoc, która przecież nie może być narzędziem polityki".

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Przybędzie zieleni w "Mieście Ogródów" ?
Autor: Eurorealiści @ 2017-09-29, 10:44
Info z profilu Burmistrza na Facebooku:

"6,5 mln na miejską zieleń w Brzegu !!!!Mam przyjemność poinformować mieszkańców, że wniosek Gminy Brzeg pn. „Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez rozwój terenów zieleni miejskiej w Brzegu” znalazł się na liście projektów wybranych do dofinansowania ze środków unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wniosek Gminy Brzeg otrzymał 64 na 69 punktów możliwych do uzyskania konkurując z wnioskami z całej Polski. Wartość projektu wynosi 6 463 575,45 zł z czego 85% stanowi dofinansowanie unijne w kwocie 5 494 039,13 zł. W ramach projektu m.in. zostanie nasadzonych 807 drzew, 18 566 krzewów oraz 199 784 roślin okrywowych i bylin. Łączna powierzchnia nowych trawników wyniesie 32,50 ha . Prace prowadzone będą we wszystkich parkach i skwerach oraz na 13 gminnych ulicach (Ciepłownicza, Jana Pawła II, Kochanowskiego, Krótka, Legionistów, Partyzantów, Piłsudskiego, Poprzeczna, Robotnicza, Słowackiego, Sportowa, Starobrzeska i Tarnowskiego). Odtworzony zostanie również fragment fosy o powierzchni 3,37 ha między ulicą Kamienną a ulicą Piastowską z pełną infrastrukturą (ścieżki, oświetlenie, mała architektura) ....

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Giełda Pracy w Brzegu
Autor: Katarzyna Randstad @ 2017-09-20, 10:36
Szukasz satysfakcjonującej pracy? Chcesz poznać najlepszą ofertę na lokalnym rynku? Przyjdź na giełdę pracy i poznaj szczegóły!

Giełda pracy w Brzegu!
ul. Sukiennice 2 OHP
21.09.2017
godzina 10.30

Nie może Cię tam zabraknąć!

Komentarze: 3 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Tenis stołowy
Autor: anina @ 2017-09-19, 15:34
Witam na forum. Mam pytanie: czy jest gdzieś w Brzegu miejsce gdzie można potrenować grę w tenisa stołowego,jakaś drużyna, czy prywatnie po prostu sobie pograć z dzieciakiem?

Komentarze: 3 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Kolejne drzewa znikaja.
Autor: kwm @ 2017-09-13, 10:16
Przed wycinka
Tak popularna w ostatnim czasie wycinka drzew w naszym miescie niestety nie ominela fragmentu ulicy Wroclawskiej. Z jakiegos powodu, bezszelestnie ponad miesiac temu wycieto kilka drzew i krzewow na wysokosci powstajacego fragmentu osiedla Tivoli. Czy zna ktos powod wycinki?

Komentarze: 21 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

GIEŁDA PRACY W BRZEGU
Autor: Katarzyna Randstad @ 2017-08-30, 15:28
Interesuje Cię branża motoryzacyjna? Chcesz pracować w międzynarodowej firmie, która jest największym dostawcą siedzeń samochodowych na świecie? Dołącz do zespołu oraz zdobywaj doświadczenie w firmie, która umożliwia rozwój zawodowy!

Masz szansę zarabiać najwięcej w okolicy!

ZAPRASZAM NA GIEŁDĘ PRACY!

ul. Sukiennice 2 w Brzegu
31.08.2017
godzina 10.30

Nie czekaj aż inni znajdą pracę! Przyjdź i zacznij zarabiać najlepiej w okolicy!

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

prezydent tzw Francji o POLSCE
Autor: brzeżanin @ 2017-08-26, 20:25
Dlaczego pan prezydent Francji nie zajmie się problemami Francji a wpierdala się do POLSKI . W bliskiej historii to jego kraj zdradził sojusznika POLSKE aby pchnąć hordy germańskie na wschód co go nie uratowało przed agresją niemiecka w 1940 roku .Niemieckiej machinie zajęło prawie tyle samo czasu połknięcie potężnej Francji z jej pizdowata kapitulancką armią co bitna ale słabą Polskę .Dzisiaj dalej ten kapitulancki kraj którym niedługo będą rządzić muzułmańskie hordy ustami ich prezydenta usiłuje nagiąć nasz kraj do jedynej tzw. europejskiej polityki . A poszli wy w pizdu żabojady .

Komentarze: 46 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Remont palacyku przy ul. Jana Pawla 2?
Autor: kwm @ 2017-08-25, 22:33
Dzisiaj zauwazylem ruch w okolicy palacyku przy ul.JPII. Czy sa to jakies konkretne prace, czy jedynie zabezpieczajace? Informacji o tym prozno szukac na miejskich portalach, a przeciez willa jest wlasnoscia Brzegu.

Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Wyzwanie na odchudzanie
Autor: Kicia1004 @ 2017-08-23, 09:15
Witam serdecznie znalazłam tu na forum wpisy z diety Herbalife ( niestety temat nie aktywny wiec dodaje nowy )
Jestem na diecie Herbalife od 6.02.2017 roku na dzień dzisiejszy mam 27,7 kg i az 74 cm mniej w obwodach. Obecnie sama jestem trenerem odżywiania i opiekuje sie 30 swoimi klientami. Nie tylko w swojej miejscowosci ale po calej Polsce i za granica.Jestem przykładem ze zmiana nawyków żywieniowych jest naprawdę możliwa. Z rozmiaru 46-48 zeszlam do 36-38 i naprawde czuję się duzo lepiej.....Ktos na forum pisał o zarabianiu na innych otóż ja jestem mieszanego zdania gdyż fakt faktem nie podoba mi sie polityka firmy, moim podopiecznym produkty wolę odsprzedać taniej po swojej znizce i im naprawdę pomoc niz zarobic na nich...Sami jestesmy kowalami swego losu i to co potrzebuje do życia to zarobie na etacie....Pomoc innym daje mi sile do dzialania i ogromna satysfakcje z tego co robie.Dzieki Herbalife mam śmiałość wyjść do ludzi, mogę założyć sukienke a nie ciagle w dresach jak to kiedys bylo..... Jezeli jest tu ktoś chetny zaryzykowania i chcialby podjąć wyzwanie na odchudzanie to zapraszam do kontaktu. 535-926-568.

Komentarze: 2 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Wojna cenowa - Pasaż Słowackiego
Autor: brzeski416 @ 2017-08-17, 22:24
WOJNA CENOWA - forma rywalizacji ekon. firm dążących do monopolizacji rynku; polega na obniżaniu cen wyrobów (czasem poniżej kosztów produkcji), by wyeliminować z rynku innych producentów podobnych wyrobów.

To właśnie dzieje się pomiędzy dwoma sklepami w Pasażu Słowackiego. Większy sklep o nazwie "Wyspa Szkrabów" wprowadził artykuły szkolne do swojego asortymentu i robi bardzo atrakcyjne rabaty (ale upewnijcie się na co, bo okazuje się, że tylko na tornistry 20%, a na reszte 10% i to tez nie na wszystko). A sklep papierniczy ADK (dokładnie naprzeciwko i już od dłuższego czasu w pasażu), od swoich już wcześniej niskich cen chyba też żeby nie zostać w tyle wprowadził takie same rabaty - PROPONUJĘ PORÓWNAĆ W OBU, ŻEBYŚCIE ZOBACZYLI, ŻE NIE KŁAMIĘ :D

Skutek tego jest taki, że oni się biją, a tak naprawdę można tam teraz kupić wyprawkę szkolną taniej jak w marketach (czasami znacznie). Plecaki które kosztują po 160 zł można tam kupić po mniej lub więcej 100 zł (w obu sklepach) !!!

Ogólnie ciekawe jak to się wszystko dla nich skończy, ale myślę, że ktoś z nich na pewno tego nie wytrzyma ^^

Pozdrawiam

Ps. Niech komentuje ten kto może potwierdzić moje spostrzeżeni...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 6 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

PUP Brzeg
Autor: barmanik @ 2017-08-10, 18:47
Od dluzszego czasu nie dziala wyszukiwarka. Jakis remont na stronie czy nikt nie aktualizuje?
http://pup.brzeg.pl/klient/oferty_pracy.html

Komentarze: 2 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Lot koszący Chrobrego/Długa/Piastowska
Autor: butter @ 2017-08-06, 15:07
Ktoś wie co to za inteligent ściął barierki na skrzyżowaniu ? Raczej Seat 2015 rok sądząc po lampie... czy zwiał bez przodu...

I czy został skierowany wniosek do Sądu z zagrożeniem katastrofy w ruchu lądowym ? czy jedynie mandat 100 zł i proszę wolniej...

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Powered by Yasiu
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 21
Nasze Serwisy:

Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu