Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert
Menu
Forum
Szukaj
Rejestracja
Statystyki

Witamy Gość
Obecny czas to 2017-06-26, 14:17

Zaloguj
Użytkownik:
Hasło:
Zapamiętaj 
Nie pamiętasz hasła? Kliknij TUTAJ
Rejestracja

Ankieta
Czy uważasz, że w Brzegu powinien powstać tor kolarski?
Tak [4]
Nie [23]

Najaktywniejsi użytkownicy
Franco Zarrazzo  postów 8904
qiero  postów 8787
yasiu  postów 8562
Dziedzic_Pruski  postów 7311
mulder  postów 7298
smooth  postów 7027
blaster  postów 5735
steve  postów 4838
jadore  postów 4832
Inez  postów 4657

Kto jest na Forum
Przez ostatnie 24 godziny byli na forum:
21 Zarejestrowanych, 4 Ukrytych i 196 Gości
Z zarejestrowanych:
bekamsobie, Bert Greance, Bizon, Brzeski, eni, fugazi, GNOM, Grantex, Ivonn, kwm, lucifer, m.szklarski, mirozmij, Pacu, przem, qrrica, rafal1986.brzeg, singnoral, Sympatyk, van-team, yoorek
Użytkowników w ostatniej godzinie:196
[ Kto jest na Forum ]
Aktualnie forum odwiedza 53 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 53 Gości
Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
Najwięcej użytkowników w jednym czasie 1313 było obecnych 2016-06-02, 01:47


Portal Miasta Brzeg


Jeżeli widzisz wypadek, pożar lub coś co cię irytuje dzwoń do nas.
My na łamach naszego serwisu zajmiemy się sprawą. 0-604-613-482


Dzienny Dom Pomocy Społecznej doczeka się remontu.
Autor: brzegwbudowie @ 2017-06-18, 20:38
Dzienny Dom Pomocy Społecznej doczeka się remontu i termomodernizacji.

Już wkrótce pracownicy i osoby korzystające z usług DDPS przy ulicy Piastowskiej 29 w Brzegu powinni doczekać się rozpoczęcia remontu i termomodernizacji zabytkowego budynku.

W zbudowanej ok. 1897 willi zostanie m.in. ocieplony dach, wymienione pokrycie dachowe oraz instalacja centralnego ogrzewania i c.w.u. Niemalże cała zabytkowa stolarka okienna zostanie poddana renowacji.

Gmina Brzeg na wykonanie powyższego zadania uzyskała dofinasowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Fot. Wikipedia

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Czy chcesz, aby w Brzegu powstał tor kolarski?
Autor: kwm @ 2017-06-06, 19:14
Krótko.

Komentarze: 9 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Wakacje dla dzieci
Autor: anina @ 2017-06-06, 11:32
Proszę o informacje na temat półkolonii organizowanych w Brzegu w okresie wakacyjnym. Dziękuję

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Propozycje zmian organizacji ruchu na brzeskich skrzyżowania
Autor: kwm @ 2017-05-29, 16:57
Piastowska - Jana Pawła II
Myślę, że już dawno taki wątek powinien powstać na forum, gdzie można przedyskutować orgnaizacje ruchu na brzeskich skrzyżowaniach, gdzie będzie można przedstawić swoje propozycje.
Jako pierwszy załączam kilka rozwiązań, które moim zdaniem sprawdzą się o wiele lepiej niż obecnie funkcjonująca organizacja ruchu. Zaznaczam również, że są to tylko schematy poglądowe.

Komentarze: 37 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Komary 2017
Autor: Pawel99 @ 2017-05-24, 15:28
Komary zaczynają ciąć. Kiedy w Brzegu zaczną je tępić? Rok temu było ok. Czy na to burmistrz nie ma kasy bo poszła w "plażę" na grobli?

Komentarze: 11 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

VII Powiatowy Przegląd Teatrów Anglojęzycznych
Autor: Progress Szkoła Jezykowa @ 2017-05-17, 17:57
VII Przegląd Teatrów Anglojęzycznych

26 maja 2017 roku odbędzie się już VII Przegląd Teatrów Anglojęzycznych organizowany corocznie przez Szkołę Języków Obcych Progress pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Soroczyńskiej. W Przeglądzie wezmą udział szkoły gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne z Brzegu.

Impreza objęta będzie honorowym patronatem Burmistrza Brzegu, Starosty Powiatu Brzeskiego, Brzeskiego Centrum Kultury oraz oczywiście Szkoły Językowej Progress.

Wszystkich ceniących sobie profesjonalizm, zabawę z kulturą i dobry humor zapraszamy 26 maja do Brzeskie Centrum Kultury!! [b]

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Skwer przy ul. Wojska Polskiego i Jagielly
Autor: kwm @ 2017-05-15, 14:04
Po wojnie centrum Brzegu utracilo spora czesc swojego historycznego charakteru. Uszkodzone podczas wojny, lub rozebrane po wojnie kamienice miedzy ul. Wojska Polskiego i Jagielly, wlaczajac zachodnia pierzeje Rynku, przyczynily sie do powstania dzisiejszych skwerow w tamtym miejscu.
Taki stan rzeczy moze sie podobac z roznych wzgledow, ale tez powoduje, ze Rynek traci swoj charakter centralnego placu, nie wspominajac juz, o pieknie zdobionych kamienicach, ktorych nie ma.
Nie tak dawno miasto mialo plan zagospodarowania tamtych skwerow, np. w miejsce skweru przy Staromiejskiej mial pod koniec lat 90-tych powstac bank. Nie tak dawno jeszcze na stonie oficjalnej mozna bylo zobaczyc oferte sprzedazy dzialki przy bylej zachodniej pierzei Rynku.

Obecne plany wladz, zakladaja renowacje calego ciagu zieleni wzdluz tych ulic.
Co Waszym zadniem byloby lepszym rozwiazaniem: skwery, czy odbudowa oryginalnych kamienic?

Komentarze: 7 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Remonty dróg i chodników w Brzegu
Autor: brzegwbudowie @ 2017-05-14, 18:30
Remont chodnika przy ulicy Piłsudskiego.

Rozpoczął się remont nawierzchni chodnika wschodniego przy ulicy Piłsudskiego. Na ponad 300 metrach stary, zniszczony asfalt zostanie zastąpiony kostką betonową. Naprawiony zostanie także wjazd na osiedle, położony przy "Aptece pod Świerkiem".

O rozpoczęcie remontu zabiegali mieszkańcy ulicy Piłsudskiego, m.in. Pan Radosław Preis, który przesłał nam swoje pisma z 2016 i 2017 roku oraz zdjęcia.

Jak widać wnioski, kierowane do urzędu miasta, okazały się skuteczne.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Czynsz w mieście, Cyganie, Polacy
Autor: Pawel99 @ 2017-05-12, 08:07
Dlaczego w Brzegu Cyganie są lepiej traktowani niż Polacy? Na ulicy Grobli gdzie jest ich najwięcej dostają za darmo mieszkania które demolują. Te mieszkania maja remontowane na koszt miasta , nie płacą żadnych opłat za czynsz. Dodatkowo dostają na węgiel i inne rzeczy. Poalcy mieszkający na tej ulicy musza płacić za czynsz coraz więcej. Za mieszkanie 25 metrów czynsz wynosi 350zł bez ogrzewania! Osoba którą znam ma teraz mieć zabierane z emerytury 700zł (miesięcznie) od komornika za brak opłat czynszu. Cyganie nie mają takich problemów. Wiadomo kogo będzie więcej w tym mieście za kilka lat.

Komentarze: 7 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Remont ulicy Szymanowskiego droższy niż zakładano.
Autor: brzegwbudowie @ 2017-05-02, 20:49
Urząd miasta rozstrzygnął przetarg na przebudowę ulicy Szymanowskiego wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego. Wymieniona zostanie nawierzchni jezdni oraz miejsc postojowych. Powstanie także nowe oświetlenie. Termin realizacji: 30 października 2017.
Początkowo urzędnicy szacowali koszt prac na 350 tys. zł. Oferty dwóch wykonawców startujących w przetargu, opiewały jednakże na kwotę prawie dwukrotnie większą.
Ostatecznie, po analizie, wybrano ofertę Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Brzegu, z ceną łączną 648.456,80 zł

Więcej zdjęć na "Brzeg w budowie"

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Tor kolarski czy rozbudowa aquaparku?
Autor: brzegwbudowie @ 2017-05-01, 22:47
Podczas ostatniej sesji rady miejskiej Burmistrz Jerzy Wrębiak przedstawił koncepcję budowy toru kolarskiego. Na razie znamy jedynie ogólny pomysł, który miałby polegać na wzniesieniu obiektu na terenie przyległym do brzeskiego basenu krytego. Burmistrz nie przedstawił szczegółów dotyczących finasowania obiektu.

Zapewne na decyzję władz miejskich wpłynęły sukcesy brzeskich kolarzy torowych na mistrzostwach świata w Hongkongu. Adrian Tekliński i Wojciech Pszczolarski to wychowankowie brzeskiego zespołu kolarskiego, kierowanego przez Franciszka Moszumańskiego.

Czy nie jest to jednak zbyt wczesna decyzja?

Projekt zakłada budowę na terenach, które powinny służyć rozwojowi brzeskiej pływalni. Docelowo o pełnowymiarowy basen pod dachem i inne atrakcje. Kilka miesięcy temu radny Wojciech Komarzyński zwracał uwagę na "zapóźnienie" technologiczne i brak planu rozwoju aquaparku. W bliższej i dalszej okolicy planowane są nowe obiekty a stare są modernizowane. Coraz częściej posiadają one także inne atrakcje niż tradycyjna niecka pływacka, np. sauny, kompleksy zjeżdżalni itp.

Nasza pływalnia już dziś potrzebuje zmian, które wiążą się z rozbudową. Pojawiają się głosy o kon...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 20 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Czy nasze miasto się rozwija?
Autor: Bizon @ 2017-05-01, 15:00
Ostatnio na portalu można zauważyć wzmożoną aktywność profilu, który najwidoczniej jest prowadzony przez kogoś z urzędu miasta, a nazywa się Brzeg w budowie. Nie o profilu jednak chciałem pisać.

Widać gołym okiem że nasze staje miasto się ładniejsze, głównie dzięki inwestycjom współfinansowanym ze środków unijnych; wybudowano marine, wyremontowano stadion, wyremontowano/wybudowano most na kanale Odry, wybudowano rondo na obwodnicy, trwają remonty ulic, kamienic, wykupiono i przystosowano do inwestycji tereny "Zielonki", zrewitalizowany został park Wolności, a o pozostałe też widać że miasto jako tako dba. Wszystkie te inwestycje na pewno zostaną nam przypomniane przed wyborami, które jak wiadomo zbliżają się do nas wielkimi krokami. Jak widać miejscowi radni chwalą się tymi wszystkimi inwestycjami (nawet mieszkaniowymi, na które wpływu wielkiego nie mają, poza wydawaniem zgód), chwalą się przyszłymi inwestycjami, które dopiero są w planie, jak np. rewitalizacja zbiornika przy ul. Korfantego.

Brzeg, nie oszukujmy się, jest średniej wielkości miastem, bo 40 tysięcy mieszkańców i taki rozmiar przemysłu pokazuje tylko tyle że lata świetności i szybki rozwój mamy już za ...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 43 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Automaty do gry znikają z Brzegu.
Autor: brzegwbudowie @ 2017-04-29, 21:25
Czy to koniec jednorękich bandytów?

Charakterystyczne punkty oznaczone jack hot, 777 itp., gdzie często można było grać całodobowo na automatach powoli znikają z krajobrazu naszego miasta. Niektóre punkty dają jeszcze nadzieję graczom wywieszając kartki o remontach. Większość jest jednak zamknięta na głucho lub nie ma po nich już śladu.

Wszystko za sprawą nowelizacji ustawy hazardowej, która przyznała monopol na prowadzenie tego typu instytucji Totalizatorowi Sportowemu. Wszystkie inne punkty stały się tym samym nielegalne.

To, co ma odstraszyć właścicieli nielegalnych automatów, to wysokie kary. Za posiadanie np. jednorękiego bandyty i czerpanie z niego zysków przedsiębiorca zapłaci aż 100 tys. zł kary. Ukarany zostanie także właściciel nieruchomości gdzie będą stały maszyny.

Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Willa przy ulicy Trzech Kotwic 13 do kupienia
Autor: brzegwbudowie @ 2017-04-28, 21:00
Ostatnio na rynku nieruchomości pojawiła się prawdziwa okazja. Na licytacji komorniczej, która odbędzie się 9 maja w brzeskim sądzie, wystawiona zostanie działka zabudowana nr 903, przy ulicy Trzech Kotwic 13.

Za cenę wywoławczą 250 575,00 zł. można stać się posiadaczem przedwojennej willi, podpiwniczonej, dwupiętrowej z poddaszem i strychem. Powierzchnia zabudowy to 255m2, użytkowa 480,65m2. Do tego spory kawałek ogrodu. Zabytkowy budynek nadaje się idealnie na kancelarię prawną, biura, restaurację, hostel czy punkt żłobkowy.

Willa stanowiła przed wojną obiekt mieszkalny, następnie adoptowano ją na potrzeby przedszkola. W latach 90-tych ubiegłego wieku budynek przeszedł w ręce prywatne. Nieużytkowany, stał się atrakcją dla bezdomnych i wandali. Częściowemu spaleniu uległ dach.

http://brzegkomornik.pl/o...-op1b000299598/

Komentarze: 2 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

TPD ZAPRASZA NA LETNI WYPOCZYNEK
Autor: windbag @ 2017-04-26, 19:44
Zarząd Powiatowy TPD w Brzegu zaprasza dzieci na letni wypoczynek.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Uwaga brzeska Policja reperuje budżet
Autor: Pawel99 @ 2017-04-26, 10:51
Uwaga brzeska Policja reperuje budżet wlepiając mandaty pod przedszkolem na ulicy towarowej oraz przed apteką z Plusem na hali nawet po 5 minutowym postoju. 100zł bez żadnej litości dla każdego. Szkoda że nie są tak samo skuteczni jeżeli chodzi o nacpanych/nachlanych młodocianych brzeskich bandytów drących mordy w nocy pod blokami lub w samych blokach. Tam to nawet po wezwaniu boją się podjechać. Wstyd dla tego miasta.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Zmiana organizacji ruchu na osiedlu zachodnim?
Autor: brzegwbudowie @ 2017-04-22, 17:32
Urząd miasta na wniosek części mieszkańców osiedla zachodniego oraz rodziców dzieci uczęszczających do placówek oświatowych przygotował propozycję zmiany organizacji ruchu. Ulice Lwowska oraz Zielona stałyby się jednokierunkowe na całym przebiegu. Odpowiednio w kierunku ulicy Wrocławskiej i Słonecznej. Ta ostatnia ulica na odcinku od Lwowskiej do Zielonej miałaby się stać dwukierunkowa, z zakazami postoju i zatrzymywania się. Jednocześnie zostałaby dopuszczona jazda pod prąd dla rowerzystów.

Uzasadnieniem dla wprowadzenia jednego kierunku miałby być deficyt miejsc parkingowych i wzrost natężenia ruchu. Wszelkie uwagi do przedstawionej organizacji ruchu drogowego można zgłaszać do 10.05.2017 r. przez stronę www.brzeg.pl na formularzu ,,Uwagi do istniejącego oznakowania’’ w zakładce Drogi Publiczne. Zmiany miałby zostać wprowadzone od 1 czerwca.

Wielu brzeżan zadaje jednak jedno pytanie: Czy brak miejsc parkingowych na osiedlu nie jest problemem sztucznym? Większość nieruchomości ma podwórka, na których podczas remontu ulicy Zielonej parkowali właściciele. W tym kontekście zmiany spowodowałyby głównie utrudnienie dojazdu do posesji.Czy waszym zdaniem zmiany ...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 18 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Pendolino zatrzyma się w Brzegu?
Autor: brzegwbudowie @ 2017-04-21, 20:33
Wniosek o wyznaczenie dodatkowego postoju dla pociągów Expres InterCity Premium (EIP) Pendolino na stacji Brzeg złożył do Ministra Infrastruktury i Budownictwa Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański.

Starosta Brzeski, którego działania poparli włodarze powiatów namysłowskiego i nyskiego, zwrócił uwagę na duży potencjał stacji w Brzegu, także w kontekście rozwoju skarbimieskiej strefy ekonomicznej.

Pociągi EIP kursują w relacji Jelenia Góra/Wrocław - Warszawa Wschodnia. Na dzień dzisiejszy brzeżanie chcący skorzystać z połączenia Pendolino, muszą udać się na stacje we Wrocławiu lub Opolu. Podróż z Opola do Warszawy trwa ok. 3 godzin.

Z uwagi na komercyjny charakter pociągów EIP, zatrzymanie na danej stacji musi mieć uzasadnienie ekonomiczne w postaci sprzedanych biletów, pokrywających koszty. Te ostatnie wynikają głównie z potrzeby wyhamowania składu Pendolino oraz jego ponownego rozpędzenia. Dodatkowe zatrzymanie to także wydłużenie podróży o kilka minut, jednakże ma to znaczenie drugorzędne.

Naszym zdaniem istnieje szansa na handlową opłacalność jednego lub dwóch połączeń porannych do Warszawy oraz taką samą ilość połączeń popołudniowych z Warszawy. Umożliwiłyby...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 7 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Brzeżanie będą wypoczywać na plaży nad Odrą?
Autor: brzegwbudowie @ 2017-04-15, 20:21
Taki jest plan urzędników, którzy zlecili uporządkowanie terenu przy ulicy Grobli. Obecnie trwa równanie terenu oraz usuwanie karp. Porządkowane są także skarpy przy ulicy Nadbrzeżnej.

Inwestycja, której pierwszy etap właśnie obserwujemy, ma docelowo doprowadzić do uczynienia terenu przy Grobli miejscem wypoczynku brzeżan podczas wakacyjnych upałów. Nie jest natomiast jasne czy oprócz plaży, miejsce to będzie mogło służyć jako kąpielisko.

Fot. Autor i UM Brzeg

Komentuj na "Brzeg w budowie"

Komentarze: 19 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Odra brzeg wyrzuca Polaków
Autor: SmutneOczySzympansa @ 2017-04-15, 08:52
Doszły mnie słuchy ,że odra brzeg się wycwaniła i wywala Polaków a w ich miejsce ściąga białych murzynów ze wschodu,bo są tańsi o połowę.Dalej chcecie wincyj łukraińców do polski ściągać ??

Komentarze: 11 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Powered by Yasiu
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:

Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu