Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Agencje ochrony ponad prawem
Autor Wiadomość
zb1 



Wiek: 55
Dołączył: 25 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-03-11, 23:36   Agencje ochrony ponad prawem

Mam taką uwagę do właścicieli agencji ochrony w naszym mieście - działania tego rodzaju firm mają charakter typowej działalności gospodarczej , której produktem jest usługa monitorowania obiektów itp. Notoryczne łamanie przepisów ruchu drogowego przez samochody służbowe tychże podmiotów np. jazda samochodem ulicą Długą z bezczelnym trąbieniem na przechodniów i inne brawurowe popisy powinny definitywnie się zakończyć . Dziwi mnie bezkarność tego typu działań a wręcz przyzwolenie i aprobata ze strony policji i straży miejskiej.
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-12, 10:33   

Powie Ci że jedzie na akcje i tyle...
Ale masz racje, szarżowanie po długiej itp ulicach to przesada.
0 UP 0 DOWN
 
zb1 



Wiek: 55
Dołączył: 25 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-03-12, 10:41   

Od wyjazdów na akcję jest policja a agencja ochrony nie posiada żadnych uprawnień do tego aby ich pojazdy były uprzywilejowane w ruchu drogowym i nie przestrzegały obowiązujących w nich zakazów. Oczywiście jestem za funkcjonowaniem tego typu działalności ale z zachowaniem zdrowego rozsądku i poszanowaniem obowiązujących norm.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2011-03-12, 12:10   

zb1 napisał/a:
Dziwi mnie bezkarność tego typu działań a wręcz przyzwolenie i aprobata ze strony policji i straży miejskiej.
Tutaj raczej nie ma się czemu dziwić. Dla policjantów i strażników miejskich, którzy wcześniej czy później odejdą ze służby, agencje ochrony są niejako naturalnym pracodawcą i dlatego agencje i rzeczone służby są tradycyjnie "skumplowane".
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-03-12, 18:13   

Możesz wymienić jakie to firmy szarżują po ul. Długiej?
0 UP 0 DOWN
 
zb1 



Wiek: 55
Dołączył: 25 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-03-12, 19:42   

Nie chcę prowadzić kryptoreklamy żadnej z firm ochroniarskich na forum , ale żeby nie być gołosłowny przy najbliższej okazji zrobię kilka zdjęć .
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-03-12, 19:48   

Dlaczego pytam? Ponieważ jest wiele agencji ochrony które jeżdżą przez długą. Nie wszystkie jednak w sposób agresywny.
0 UP 0 DOWN
 
zb1 



Wiek: 55
Dołączył: 25 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-03-12, 20:06   

Zgodnie z przepisami ruchu drogowego to żadna z tych wielu nie powinna tam się poruszać chyba że spacerkiem.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-03-12, 20:16   

To powiedz mi jak obiekty mają być ochraniane? Akurat pracowałem w jednej z firm i wiem jak to wygląda od podszewki. Akurat montowałem im systemy ale to nie zmienia faktu, że czasami z nimi nie jeździłem.

Policja nie może być wszędzie, policja nie zezwala na to by system alarmowy był podpięty do nich. To Oni powinni nas chronić a nie prywatne służby. Tylko jak to ma być zrealizowane?

Podam przykład z życia, jeden z punktów na ul. Długiej (z kosztownymi rzeczami) Pani ekspedientka wciska przycisk napadowy ponieważ klient zaczął być agresywny. Przyjeżdża agencja ochrony i wykonuje swoje działania w postaci uspokojenia delikwenta, jeżeli to nie skutkuje a agresja klienta wzrasta mają obowiązek go obezwładnić i przekazać Policji. Być może nie raz dzięki takiej firmie uratowano komuś życie?

Teraz powiedz mi jak policja ma zareagować na taki przypadek? Ekspedientka przy takim kliencie wykonując telefon na policję naraża się na jeszcze większą agresję, natomiast w sposób niezauważalny wciska przycisk napadowy i klient nawet nie wie, że ochrona już jedzie.

Takie powiadomienie to maks kilkanaście sekund i pracownik wie gdzie co się dzieje. Zgodziłbym się z Tobą gdyby nie fakt, że policja nie jest w stanie przyjąć takich zgłoszeń technicznie.
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2011-03-12, 20:18   

Yasiu ma sporo racji. poza tym część firm ochroniarskich, a może wszystkie, uzyskała dla swoich pojazdów status pojazdów uprzywilejowanych, co pozwala im poruszać się na podobnych zasadach jak karetka czy auto policyjne.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-03-12, 20:58   

Mam dziwne wrażenie, że zb1 ma na myśli tylko jedną firmę... może się mylę, ale... ?

Dzięki Yasiu i JJ za głos rozsądku!
0 UP 0 DOWN
 
zb1 



Wiek: 55
Dołączył: 25 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-03-12, 21:00   

Pojazd agencji ochrony posiadający status pojazdu uprzywilejowanego powinien także przestrzegać przepisów ruchu drogowego to obowiązuje także policję ,straż miejską i inne służby. Takie uprawnienie może być wykorzystywane w przypadku interwencji , która powinna być odnotowana w odpowiednim rejestrze i tylko wtedy a nie do skracania sobie drogi, omijania korków ulicznych lub wyjazdów po zakupy.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2011-03-12, 22:45   

zb1, Korków nie omijają tamtędy, najczęściej patrolują sklepy (zapis w umowie z klientem) polega to na obserwacji (nie wchodząc do sklepu a przez szybę) czy wszystko jest w porządku, czy za ladą nie stoi obca osoba itd.

Zresztą zastanówmy się, kto na widok wyjącego alarmu choć raz zadzwonił na policję i to zgłosił?
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-03-12, 22:47   

yasiu, ja :) i powiedziano mi ze to nie ich sprawa tylko firmy ochroniarskiej ktora miala logo na syrenie ;] festtt :)
0 UP 0 DOWN
 
kontrakt 



Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010

UP 46 / UP 22



Wysłany: 2011-03-12, 23:35   

Wszystko ekstra, monitorują, sprawiają że mienie jest lepiej chronione itp, ale zb1 gdy zakładał ten temat chodziło jak rozumiem o zwykłe chamstwo, a nie o to że w ogóle tamtędy jeżdżą. Nikt tu nie musi jak rozumiem nikogo przekonywać, że ich praca jest w jakimś tam stopniu przydatna, ale....

Jeśli mam iść na spacer po Długiej i jakiś dwóch gości z ochrony ma jechać tamtędy między ludźmi z dużą prędkością no to czemu ma to służyć pytam? W końcu rąbną kogoś kto nie zdąży Wielce Szanownym Agentom Ochrony Panom Długiej i Okolic uciec sprzed zderzaka i na tyle ich superpożyteczna praca się zda.

A i tu nie będę sprawiedliwy jak nie przyznam, że w większości przypadków samochody ochrony jadą bardzo spokojnie, omijając ludzi, a nie licząc na to że wszyscy będą uciekać pod mury kamienic byle tylko drogę wolną zrobić, ale czarne owce się zdarzają.

Tak więc jeszcze raz - ochronie TAK, ale chamstwu, trąbieniu, pędzeniu itp STANOWCZE NIE - i tu zb1 popieram.

Swoją drogą...pojazdy ochrony i status pojazdów uprzywilejowanych? Niezła bzdura;)
Ostatnio zmieniony przez kontrakt 2011-03-12, 23:36, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: agencje, ochrony, ponad, prawem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu