Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
[Lipiec 2007] Nowa alejka w parku
Autor Wiadomość
Rzecznik UM Brzeg 

Wiek: 51
Dołączył: 08 Maj 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-07-17, 11:41   [Lipiec 2007] Nowa alejka w parku

Trwa modernizacja alejki w brzeskim Parku nad Fosą. To 158-metrowy odcinek łączący wejście do parku od ul. Chrobrego do końca górki przy amfiteatrze.
Modernizacja zaczęła się 15 czerwca br. Termin wykonania określono na 8 grudnia br., ale być może prace zostaną zakończone wcześniej. W ramach prac wyremontowana zostanie nawierzchnia, odbudowana będzie zniszczona skarpa. Ponadto wykonawca zakupi i zamontuje nowe kosze oraz dokona nasadzeń żywopłotu.
Niebawem zakończy się remont odcinka od wejścia do parku do mostku, a zacznie się modernizacja kolejnego odcinka. W trakcie prac wyłączane z ruchu pieszego będą remontowane odcinki.
Koszt całej modernizacji to około 250 tys. zł. Prace prowadzi wyłoniona w przetargu brzeska firma „Brukarstwo, odwadnianie terenu i roboty bitumiczne Jarząbek”.
Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-20, 15:47   

Rzecznik UM Brzeg napisał/a:
W ramach prac wyremontowana zostanie nawierzchnia, odbudowana będzie zniszczona skarpa. Ponadto wykonawca zakupi i zamontuje nowe kosze oraz dokona nasadzeń żywopłotu.


A jakieś oświetlenie czy coś ?
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-07-20, 16:42   

A w jakim celu to oświetlenie? Po zmroku lepiej się tam nie pokazywać, a w dzień oświetlenie jest zbędne.
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2007-07-20, 16:48   

Roztropek napisał/a:
A w jakim celu to oświetlenie? Po zmroku lepiej się tam nie pokazywać, a w dzień oświetlenie jest zbędne.


chyba właśnie po to to oświetlenie, żeby po zmroku nie było zmroku? :wink: i może wtedy będzie mozna się tam pozkazywać bez obawy (a przynajmniej z mniejszą obawą)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-20, 22:43   

smooth napisał/a:
A jakieś oświetlenie czy coś ?


Ocho! Zaczyna się!! :P :P :P

Ale poczekaj na zakończenie. Może będzie? A jak nie to ... cóż... Biuro Urbanistyki lubi robić oświetlenie po położeniu alejek (vide: skwer przy PKP) ;)
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2007-07-21, 07:14   

W skrócie będzie to wyglądało mniej więcej tak. Po oddaniu alejki do użytkowania, do ważnego przedstawiciela UM przyjeżdża rodzina. Ten wieczorem chce pokazać Brzeg od strony parku. Tu kilka słów uważanych potocznie za nieprzyzwoite (cholera, coś takiego? itp)..... i olśnienie - przecież tu nie ma oświetlenia. Dalej sprawy potoczą się podobnie jak na skwerku przy PKP. No chyba, że rodzina nie przyjedzie i oświetlenia dalej nie będzie.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2007-07-21, 07:19, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-21, 15:59   

Ooooo, przepraszam bardzo! Ale:

Po pierwsze - ja rozpocząłem temat oświetlenia skweru przy PKP (z inicjatywy własnej i formuowicza, który założył taki temat jako zagadkę techniczną) i z mojej inicjatywy UM przygotowuje się do zrobienia tam oświetlenia. Rodzina nie miała na to wpływu - przynajmniej przyjezdna.

Po drugie - Nie jestem przedstawicielem UM. Tym bardziej ważnym.

Po trzecie - przynajmniej ja swoją rolę rajcy brzeskiego widzę właśnie tak, że między innymi jestem czymś w rodzaju łącznika między mieszkańcami Brzegu, a UM. Zresztą nie tylko UM - występuję w imieniu mieszkańców także do innych - nie miejskich instytucji.

Konkludując: bardzo mnie cieszą dwie rzeczy: że mieszkańców interesuje to co dzieje się w Naszym Mieście (i nie tylko narzekają ale i potrafią zaproponować coś realnego) oraz to, że te pomysły, które poddaję pod ocenę urzędnikom są przeważnie odbierane pozytywnie i co ważniejsze realizowane. Co prawda wspomniane tu oświetlenie skweru nie jest jeszcze w realizacji, ale inne pomysły które zaproponowałem urzędnikom już zostały zrealizowane i to wskazuje, że i oświetlenie będzie :) Nie doszukiwał bym się tu takiego znaczenia jakie widzi mój przedmówca. Poza tym: nawet jeśli oświetlenie tej alejki powstanie żeby jakiś ważny urzędnik mógł się tym pochwalić to i tak pozostanie ono w tym miejscu i będzie służyło wszystkim. ale to tak już zupełnie dywagując :)
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2007-07-22, 12:22   

Bartek T. napisał/a:
Po drugie - Nie jestem przedstawicielem UM. Tym bardziej ważnym.


Roztropek napisał w którymś z tematów, że ostatnio jego żarty nie są dobrze rozumiane i wydaje mi się, że teraz też Bartku T. niepotrzebnie się denerwujesz. Przecież sam napisałeś, że biuro urbanistyki lubi robić oświetlenie po położeniu nawierzchni. I, jeśli dobrze zrozumiałem Roztropka, nawiązał on właśnie do tego - jakiś kierownik czy jeszcze ważniejszy urzędnik pójdzie do parku i widząc ( :) )ciemności podniesie larum.
Nie odczytałem tego jako czepianie się ciebie i chyba nikt ci nie zabiera zasług w pośredniczeniu miedzy społeczeństwem a urzędem czy w załatwianiu ważnych spraw... Chociaż jest takie przysłowie: uderz w stół... :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-22, 23:15   

Ależ ja to wszystko pisałem właśnie z "przymrużeniem oka"!! ;)

Absolutnie się nie denerwuję! Ale faktycznie - dyskusja sprawiła, że wybiorę się na teren budowy żeby to cudo zobaczyć a później zapytam czy będzie tam oświetlenie. Bo może to jesteśmy świadkami narodzin nowej świeckiej tradycji, że w Brzegu oświetlenie robi się po a nie w trakcie remontu :)
0 UP 0 DOWN
 
slimak 
Rower to jest świat!



Wiek: 49
Dołączyła: 26 Cze 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-07-23, 08:09   

Ja mam jedną uwagę do tej alejki. Nie jest ona wogóle przystosowana dla osób niepełnosprawnych na wózkach, czy też dla matek z dziećmi w wózkach, a przecież obok jest przedszkole.
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2007-07-23, 08:44   

Bartek T. napisał/a:
Ależ ja to wszystko pisałem właśnie z "przymrużeniem oka"!!

no to się dałem wkręcić :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2007-07-23, 09:06   

Rzecznik UM Brzeg napisał/a:
To 158-metrowy odcinek łączący wejście do parku od ul. Chrobrego do końca górki przy amfiteatrze.
Modernizacja zaczęła się 15 czerwca br. Termin wykonania określono na 8 grudnia br., ale być może prace zostaną zakończone wcześniej.

6 miechow :D
Ludzie nie dajcie sie omamic jakas 160 alejka gdzies w parku pod czas gdy w miscie sa drogi tak dziurawe ze kolo mozna urrwac. Np. droga od cukierkow (nie znam jeszcze nazw tych ulic) do stacji benzynowej (chyba schell albo jakos tak). Droga to jakis ser szwajcarski. A na temat dziur tam wystepujacych mozna napisac historie i to kilkuletnia. No dobra ale to problem na osobny temat.
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2007-07-23, 10:16   

Corvin napisał/a:
Np. droga od cukierkow (nie znam jeszcze nazw tych ulic) do stacji benzynowej (chyba schell albo jakos tak).


uzupełnię tylko, że chodzi o odcinek Starobrzeskiej od Cukierków do skrzyżowania ze Słowackiego (koło stacji BP)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 2007, alejka, lipiec, nowa, parku


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu