Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Radni Brzegu chcą przystani na Odrze
Autor Wiadomość
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-05-08, 20:15   Radni Brzegu chcą przystani na Odrze

Na dzisiejszej nadzwyczajnej sesji jednogłośnie zgodzili się na zmianę w wieloletnim planie inwestycyjnym miasta. Dzięki temu w Brzegu powstanie przystań rzeczna na Odrze. Od kilkunastu miesięcy projekt jest już gotowy.

Władze składały wnioski na dofinansowanie z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, ale na tak małą inwestycję nie znalazły się dotacje. Zmiana rządu spowodowała, że „otworzyła się boczna furtka”. Przystań na Odrze może powstać, ale niezbędna jest tutaj inwestycja ponadregionalna, więc wstępnie porozumiano się z Oławą i Brzegiem Dolnym.
Mariusz Grochowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Brzegu mówi, że nareszcie coś drgnęło.



Będzie to niewątpliwie kolejna atrakcja turystyczna. W Brzegu za kilka lat będą mogły cumować żaglówki i małe statki pasażerskie. Powstanie bosmanat, hangary do drobnych prac naprawczych i pomieszczenia do przechowywania sprzętu, a wszystko za ponad 6 milionów złotych.


Maciej Stępień (oprac. MI) Radio Opole
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-08, 21:14   

No i ja się ciesze :p może i żaglówkę sobie kupię... kiedyś :D
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-06-07, 11:27   

Znalazłem artykuł pana kpt. żegl. śródl. Andrzeja Podgórskiego
Cytat:
W ramach funduszy przewidzianych na rozwój infrastruktury samorządy niektórych nadodrzańskich miast mogłyby sie pokusić o działania mające na celu przyciągnięcie do siebie także turystów poruszających się wodą. Trzeba przełamać jedynie panujące stereotypy inwestycyjne. Pamietajmy: najpierw trzeba mieć ofertę a potem spodziewać się skorzystania z niej. Mają już swoje mariny Nowa Sól, Bytom Odrzański, Głogów... Marinę koło gmachu Uniwersytetu buduje Wrocław, odważne i chyba najładniejsze na Odrze plany stworzenia mariny ma Brzeg - jestem poniekąd osobiście w to zaangażowany.
całość
TUTAJ Może UM przedstawi więcej informacji na ten temat? Jakaś mapa, krótki opis projektu itp. skoro znana postać w tej problematyce z uznaniem wypowiada się o projekcie. Zainteresowanym żeglugą śródlądową plecam znakomity portal na ten temat http://www.zegluga.wrocla...ap/site_map.php Przypuszczam, że po dokładnym przeszukaniu znajdą się tam materiały na temat drogi wodnej w okolicach Brzegu.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2008-06-07, 11:29, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2008-06-07, 11:38   

Genialna inicjatywa. Mocno trzymam kciuki, żeby udało się ją zrealizować.
We wrocławiu jest przystań [choćby ta mała politechniki przy Wybrzeżu Wyspiańskiego]. Można sobie wypożyczyć kajak, bądź żaglóweczkę i miło spędzić czas. Mam nadzieje, że w Brzegu będzie podobnie.
0 UP 0 DOWN
 
R002 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-06-08, 17:47   

Cytat:
Radni Brzegu chcą przystani na Odrze


A ja chcę remontu mostu

I wybudowanie drugiego mostu... to na tyle. :twisted:
Ostatnio zmieniony przez R002 2008-06-08, 17:47, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-06-08, 19:23   

Cytat:
Radni Brzegu chcą przystani na Odrze


Jasne - boisk dla młodziezy do kosza czy nogi mamy w mieście kilkadziesiąt, placów zabawa dla dzieci na palcach jednej ręki policzysz, skwerki alejki ławeczki w liczbie przeogromnej, drogi dla rowerów liczone w kilometrach, kultura i sport na najwyzszym swiatowym poziomie a drogi lepsze niż na autostradach w niemczech wiec ze spokojnym czystym sumieniem możemy wydać kasę na przystań przy której swoje łodzie zacumują co bogatsi mieszkańcy miasta czy gminy a coroczny spływ kajakowy bedzie mógł wpaść na grilla... :-P No jak dla mnie rewelacja !!!!! :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-09, 09:19   

R002 napisał/a:
A ja chcę remontu mostu


Ja też! Ale to most GDDiA i miasto sobie może... na niego najwyżej popatrzeć.

R002 napisał/a:
I wybudowanie drugiego mostu... to na tyle. :twisted:


To samo.

a2r napisał/a:
Jasne - boisk dla młodziezy do kosza czy nogi mamy w mieście kilkadziesiąt, placów zabawa dla dzieci na palcach jednej ręki policzysz, skwerki alejki ławeczki w liczbie przeogromnej, drogi dla rowerów liczone w kilometrach, kultura i sport na najwyzszym swiatowym poziomie a drogi lepsze niż na autostradach w niemczech wiec ze spokojnym czystym sumieniem możemy wydać kasę na przystań przy której swoje łodzie zacumują co bogatsi mieszkańcy miasta czy gminy a coroczny spływ kajakowy bedzie mógł wpaść na grilla... :-P No jak dla mnie rewelacja !!!!! :evil:


Oooo! Drugi Andrzej Lepper nam rośnie!

Zawsze jest tak (i jeszcze jakiś czas będzie), że konstrukcja budżetu to komu zabrać a komu dać. Jasne, że najlepiej byłoby dać wszystkim i na wszystko ile trzeba i żeby jeszcze trochę zostało. Zapomniałeś do listy dopisać nauczycieli, wyposażenie szkół, krzywe chodniki, brudne sadzawki, brzydkie latarnie przydrożne, etc. JA też tak mogę wymieniać bez końca.
A tak w ogóle to jeśli dla Ciebie przystań na odrze to tylko cumowanie łódek przez najbogatszych to właściwie już mi się nie chce dyskutować.
0 UP 0 DOWN
 
malinaJK 


Wiek: 34
Dołączyła: 24 Lut 2008

UP 4 / UP 0



Wysłany: 2008-06-09, 10:01   

a ja jestem jak najbardziej za! budowa takiej przystani wiąże się również z nowymi miejscami pracy, zarówno przy budowie jak i później przy obsłudze. dodatkowo trzeba będzie poprawić i odnowić conajniej przybrzeżne ścieżki, zająć się parkiem odrzańskim (choć muszę przyznać, że już jakieś kroki w tym kierunku wreszcie nastąpiły, choć mi osobiście wciąż brak tam świateł lamp wieczorami ;) ) etc. trzymam kciuki za ten projekt :)
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-09, 10:11   

R002 napisał/a:
A ja chcę remontu mostu

I wybudowanie drugiego mostu... to na tyle.



i sobie możesz chcieć! Tyle tylko możesz heheeh

Trzymam kciuki za przystań :) skorzystam moze wtedy z mojego kajaka :D araczej prawie mojego :D
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-06-09, 17:56   

Cytat:
Przed odgałęzieniem kanału prowadzącego do śluzy "Brzeg" dogania nas zestaw pchany. Robię ciasne kółko na żaglach tak żeby ustąpić miejsca i przygotować się do przejścia przez śluzę. Musimy wcześniej położyć maszt, ponieważ nad kanałem prowadzącym do śluzy widzimy most drogowy w ciągu drogi krajowej nr 39.

Na śluzie "Brzeg" spotykamy się z miłym przyjęciem ze strony pracowników śluzy, którzy zezwalają do przycumowania do burty statku inspekcyjnego "Kowalik", i zachęcają do pozostania na noc przy śluzie. Dziękujemy za zaproszenie i robimy sobie "Brzeg by night".

Brzeg to przeurocze miasto w województwie opolskim, które jako wrocławianin poznałem już wcześniej. Po powrocie korzystamy z łazienki w pomieszczeniach socjalnych obsługi oraz uzupełniamy zapas wody na jachcie. Mimo skromnych warunków czujemy się jak w ekskluzywnej marinie.

7 czerwca początkowo płyniemy na silniku. Po opuszczeniu granic Brzegu rezygnujemy z wpłynięcia w kolejny kanał prowadzący do śluzy "Zwanowice" postanawiamy popłynąć w górę Odrą. Gdy wiatr wzmógł się na, tyle, że można było płynąć na żaglach odstawiamy silnik. Odra wije się sporymi zakolami,
Ten mały reportaż z okolic Brzegu źródło: http://www.zegluga.wrocla...?article_id=204 jest powodem mojego pytania, gdzie ta przystań miałaby powstać? Na kanale, czy koło zamku?
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2008-06-09, 18:03   

Roztropek napisał/a:
en mały reportaż z okolic Brzegu źródło: http://www.zegluga.wrocla...?article_id=204 jest powodem mojego pytania, gdzie ta przystań miałaby powstać? Na kanale, czy koło zamku?


według prezentacji, to przypada ona obok placu drzewnego :]
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-06-09, 22:16   

Bartek T. napisał/a:
Oooo! Drugi Andrzej Lepper nam rośnie!


Przesadzasz....

Dla mnie proste - uważam że są ważniejsze bieżące sprawy wymagajace nakładów finansowych które słuzyłyby większej ilości mieszkańców Brzegu niż przystań... Nowe pomysły powinny być realizowane w momencie kiedy podstawowe rzeczy w mieście są zabezpieczone jak chociazby dziury w drogach urywajace koła w autach... Jeśli zbyt skomplikowany tok myslenia to postaram sie Bartku jeszcze to uprościc... :evil:

Bartek T. napisał/a:
Zawsze jest tak (i jeszcze jakiś czas będzie), że konstrukcja budżetu to komu zabrać a komu dać.


Ale zawsze istnieją pewne priorytety !!!!!!!! Widocznie dla radnych przystań jest ważniejsza jak place zabawa, boiska, szkoły, drogi, sport, kultura....... No tylko pogratulować !!! :evil:
0 UP 0 DOWN
 
cirek 



Wiek: 43
Dołączył: 15 Maj 2008

UP 19 / UP 2654


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-10, 06:52   

To racja przystań ma powstać koło Placu Drzewnego a radni chcą chyba powstania przystani żeby uatrajcyjnić nasze miasto jeśli ale czy powstanie ta przystań może kiedyś, albo będzie to samo co z basenem na Korfantego że projekt będzie zrobiony i cała dokumentacja a Miasto nic nie zrobi
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, chca, na, odrze, przystani, radni


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu