Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Kathia
2008-10-17, 23:51
Konkurs foto. Październik 2008

Wybierz fotkę października 2008
"Prawdziwa słowiańska miłość"
57%
 57%  [ 8 ]
"... Śpieszmy się kochać ludzi..."
14%
 14%  [ 2 ]
"Jestem Słowianinem: Bałtyk,
28%
 28%  [ 4 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Autor Wiadomość
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2008-10-03, 10:25   Konkurs foto. Październik 2008

Zasady

Temat: "Jestem Słowianinem"

Termin wysyłania fotek: 16 października 2008 r. (włącznie)
Fotki wysyłamy na: kathia@forumbrzeg.pl
Ankieta 17-31 października 2008 r.
Uczestnicy: każdy zarejestrowany forumowicz.

Maksymalna liczba zdjęć mogących wziąć udział w konkursie to 15.
Liczy się kolejność nadesłanych zdjęć.

Nagrodą dla zwycięzcy będzie możliwość podania propozycji tematu Konkursu Fotograficznego Listopad 2008.
Ostatnio zmieniony przez smooth 2010-01-15, 11:52, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2008-10-17, 23:38   

Zdjęcia konkursowe


IMG_0313.jpg
"Prawdziwa słowiańska miłość"
Plik ściągnięto 229 raz(y) 214,11 KB

IMG_0581.JPG
"... Śpieszmy się kochać ludzi..."
Plik ściągnięto 221 raz(y) 126,15 KB

Baltyk.JPG
"Jestem Słowianinem: Bałtyk,
Bałtyk, Bałtyk..."
Plik ściągnięto 226 raz(y) 236,78 KB

Ostatnio zmieniony przez Kathia 2008-10-17, 23:47, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-10-18, 00:30   

Niestety, w tym miesiacu uwazam, ze zadna z fotek nie zasluzyla na zwyciestwo.

Przede wszystkim nawiazania do tematu konkursu sa wyraznie na sile.
Podobaloby mi sie zdjecie drugie, gdyby nadac mu nazwe zdjecia pierwszego, ale i tak technicznie - porazka...
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2008-10-18, 07:58   

trudny temat....proponuje szybką zmianę tematu, termin nadsyłania 2 dni i w ten sposób ratowanie konkursu...
Najlepiej wrzucić cokolwiek, wymyślić temat ze słowem "słowianin" i już praca gotowa.

Myślę że główną cechą charakterystyczną słowian jest specyficzny język ( nie mówię o tym który każdy ma w buzi), dlatego od razu odpuściłem temat......jak to pokazać na zdjęciu, coś , co tylko można usłyszeć ???
Ostatnio zmieniony przez slawq 2008-10-18, 08:03, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-10-18, 08:52   

A.Mason napisał/a:
Niestety, w tym miesiacu uwazam, ze zadna z fotek nie zasluzyla na zwyciestwo.


to czemu swojej fotki nie dałeś ? Może ona by wygrała ? :)
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2008-10-18, 09:01   

steve, może lepiej niż nie dać, niż dać byle co.....
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-10-18, 09:07   

slawq napisał/a:
steve, może lepiej niż nie dać, niż dać byle co.....


no tak masz rację... ale A.Mason jest fotografem i łatwiej mu zrobic piękne zdjęcie... może nie na dokładny temat, ale przybliżony...

a tak to chwała tym ludziom co dali swoje zdjęcia i próbowali otrzymać konkurs...
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-10-18, 10:21   

steve napisał/a:
no tak masz rację... ale A.Mason jest fotografem i łatwiej mu zrobic piękne zdjęcie... może nie na dokładny temat, ale przybliżony...

Fotografem jest kazdy, kto robi zdjecia aparatem fotograficznym :-) Jesli chodzi o zawod, to takze nie jestem zawodowcem, bo nigdy jeszcze nie sprzedalem zadnego swojego zdjecia. Nie mialem tez nigdy zadnej wystawy :-P
A w konkursie nie uczestnicze z zasady, bo wszystkie swoje zdjecia publikuje na fotoblogu, wiec wiekszosc forumowiczow miala szanse je obejrzec tam.

steve napisał/a:
a tak to chwała tym ludziom co dali swoje zdjęcia i próbowali otrzymać konkurs...

Chwala i szacunek, ale to nie znaczy, ze ktores ze zdjec zasluzylo zdecydowanie na wygrana ;-)
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-10-18, 14:40   

A.Mason napisał/a:
Niestety, w tym miesiacu uwazam, ze zadna z fotek nie zasluzyla na zwyciestwo.

Przede wszystkim nawiazania do tematu konkursu sa wyraznie na sile.
Podobaloby mi sie zdjecie drugie, gdyby nadac mu nazwe zdjecia pierwszego, ale i tak technicznie - porazka...


Nie każdy jest dobrym amatorem.... Wg. mnie teksty typu technicznie - porażka są nie na miejscu...

Mason idź pokaż swoje zdjęcie profesjonalistom i tam oczekuj sobie od nich krytyki, niektórych użytkowników może to boleć, że ktoś ich potępia...

Ludzie robią fotki dla siebie, aby była pamiątka... :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-10-18, 15:16   

alfix napisał/a:
Ludzie robią fotki dla siebie, aby była pamiątka...


Wtedy trzymają je w albumie i nie pokazują publicznie. W momencie publikacji muszą być świadomi możliwości różnej oceny. Niekoniecznie pochlebnej.

alfix napisał/a:
że ktoś ich potępia...


Nie przesadzaj Alfix. Potępienie, to bardzo ostre słowo. Potępienie, to raczej coś, czym naznaczamy pewną osobę na publicznym stanowisku. W tym wypadku to po prostu ostra krytyka z punktu widzenia forumowego autorytetu.

I tu po raz kolejny zabiorę głos w sprawie komentowania prac konkurswoych przed zakonczeniem głosowania. Własnie na taką okazje czekałem.

Mason jest naszym guru. I dobrze. Ale w tym wypadku jego ocena przed zakonczeniem konkursu moim zdaniem ewidentnie moze sugerować takie a nie inne głosowanie. Dlatego po raz kolejny proszę o zamknięcie tematów konkursowych do czasu zakonczenia głosowań.

A poza tym sam temat konkursu - piąteczka :) . Jak wyrazić coś, co jest oczywiste... GRATKI dla autora !
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-10-18, 18:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-10-18, 17:57   

alfix napisał/a:
Wg. mnie teksty typu technicznie - porażka są nie na miejscu...

Taka jest niestety prawda i nie zmieni tego to, ze bede milczal. Tak jak napisalem, moim zdaniem zdjecie mogloby sie bronic tytulem, ale nie zmieni to jego potwornej jakosci.

alfix napisał/a:
Mason idź pokaż swoje zdjęcie profesjonalistom i tam oczekuj sobie od nich krytyki

Moje zdjecia widzialo troche profesjonalistow, wiec krytyke niektorych swoich zdjec nie raz juz czytalem. Nie raz po przeczytaniu uwag rezygnowalem z wlasnego zdjecia, ktore pierwotnie mi sie podobalo.

alfix napisał/a:
Ludzie robią fotki dla siebie, aby była pamiątka...

Franco juz Ci odpowiedzial, i ja sie z takim pogladem zgadzam. Przy czym nie jest to tak, ze jak sugerujesz "potepiam" takie zdjecia. Po prostu uwazam, ze kazde zdjecie ma swoje miejsce i proba zmiany tego nie zawsze jest dobra.

Franco Zarrazzo napisał/a:
Ale w tym wypadku jego ocena przed zakonczeniem konkursu moim zdaniem ewidentnie moze sugerować takie a nie inne głosowanie.

Nie sadze, zeby ktos traktowal mnie jak guru (i nawet nie chcialbym tego). Jesli do kogos trafi to, co pisze i sie z tym zgodzi, to ok, ale watpie, zeby zdarzyl sie tu ktos, kto uslyszawszy ode mnie, ze zdjecie mi sie nie podoba, pomimo ze jemu sie bedzie podobac - zaglosuje na inne.
Ja tam wole wierzyc w rozsadek ludzi i ich swiadoma ocene zdjec niz zakladac ich glupote i zachowanie jak stado baranow.
Czasem na ocene zdjecia moga wplywac kontekst albo drobne szczegoly, ktore mozna przeoczyc, wiec z dyskusji mozna wyciagnac wlasne wnioski. Wydaje mi sie bardziej uczciwym dla wyniku konkursu, jesli decyzja o glosowaniu bedzie podjeta po jakiejs dyskusji o zdjeciach. Ja jestem nawet za tym, zeby w takiej dyskusji uczstniczyli nawet autorzy, ktorzy moga dac wskazowki do odpowiedniej interpretacji.

I zeby nie bylo, na bardzo prawdopodobny zarzut, ze zdjecie powinno bronic sie samo - nie wiem, czy pamietasz zdjecie Walesy skaczacego przez plot. Czy to zdjecie obroniloby sie w jakimkolwiek konkursie, jesliby zostalo podane bez kontekstu?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-10-18, 18:56   

A.Mason napisał/a:
Wydaje mi sie bardziej uczciwym dla wyniku konkursu, jesli decyzja o glosowaniu bedzie podjeta po jakiejs dyskusji o zdjeciach.


I tu jest sedno. Imho w takim konkursie powinny liczyć się najpierw emocje, jakie prezentowany obraz wywołuje w odbiorcy. Niech jego dusza głosuje, a nie "mędrca szkiełko i oko" ;) .

Na dyskusję zawsze jest czas później.

Jest to konkurs adresowany do szerokiego grona czytelników forum, a Ci z założenia są w róznym wieku, o róznym statusie materialnym, o różnym przygotowaniu artystycznym i etc. Więc niech głosuje dusza.

Dyskusje nad techniczą poprawnością zdjęcia powinny się zamykać raczej w gremium jury koknursów organizowanych na innym poziomie.

Oczywiście jest to tylko i wyłącznie moje zdanie, zgodne z moim wewnętrznym rozumieniem etyki. Co podkreślam :) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-10-19, 00:03, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-10-18, 23:07   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Imho w takim konkursie powinny liczyć się najpierw emocje, jakie prezentowany obraz wywołuje w odbiorcy. Niech jego dusza głosuje, a nie "mędrca szkiełko i oko" ;) .

Jesli dusza daje sie zwiesc medrca szkielku i oku, to te emocje falszywe raczej sa i zwodnicze ;-P

Franco Zarrazzo napisał/a:
Dyskusje nad techniczą poprawnością zdjęcia powinny się zamykać raczej w gremium jury koknursów organizowanych na innym poziomie.

Na odbior zdjecia w duzym stopniu wplywa takze jakosc techniczna zdjecia. I choc nie ona najwazniejsza, to takze jest elementem fotografii.

Przy czym od razu wyjasniam - nie odezwalbym sie nawet, gdyby tylko jakosc techniczna byla problemem. Moim zdaniem (i to podkreslam - moim) temat okazal sie za trudny i w zasadzie nikt go nie zrealizowal na tyle, zeby nie bylo czuc nadmiernego wymuszenia...

Franco Zarrazzo napisał/a:
Oczywiście jest to tylko i wyłącznie moje zdanie, zgodne z moim wewnętrznym rozumieniem etyki. Co podkreślam :) .

Ja takze ;-)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-10-19, 00:01   

A.Mason napisał/a:
temat okazal sie za trudny i w zasadzie nikt go nie zrealizowal na tyle, zeby nie bylo czuc nadmiernego wymuszenia...


No właśnie a ja pragnę pogratulować odwagi autorom prac. Nie wiem czy mieli świadomość ogromu wyzwania, jakie przed nimi staje.

I tu właśnie mam ogromną prośbę. WIELKĄ!!! Czy autorzy mogli by teraz już w słowa spróbować ubrać to, co chcieli przekazać na zdjęciach? Dlaczego bycie Słowianinem przedstawili właśnie w ten sposób?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-10-19, 00:48, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-10-19, 11:46   

Ja się nie wypowiem teraz, bowiem cokolwiek napiszę, przy tak malej ilości zdjęć, będzie sugerowało, które jest moje zdjęcie, a w tym konkursie jest zakaz tego typu działań. Poza tym Masonie, nie czuję żeby moje zdjęcie było wymuszone i po zakończeniu konkursu powiem dlaczego wybrałam takie, a nie inne (no tak, teraz to jednak wszyscy wiedzą, że jestem autorką jednego z trzech zdjęć...) No nic to, poczekamy zobaczymy.

Zdaje się, że autor tematu nie ma możliwości wypowiedzi, a ciekawa jestem czy on wysłał jakąś fotkę na ten konkurs i co myśli o nadesłanych zdjęciach? :(
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 2008, foto, konkurs, pazdziernik


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 40
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu