Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie gimnazjum dla dziecka?
Autor Wiadomość
IRENEUSZ 
yyyyyyyyyyy



Wiek: 52
Dołączył: 03 Lis 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-01-21, 13:19   Jakie gimnazjum dla dziecka?

Prosze mi doradzic ktore gimnazjum w Brzegu byscie wybrali dla swojego dziecka.Chodzi o to aby bylo bezpieczne,no i poziom nuczania dobry.Czekam na informacje i porade.Zgory bardzo dziekuje.




Moderowany przez Yvvone:
Wydzielono nowy temat. ;)
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2009-01-21, 13:23, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Silver 
^__^



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 29
Dołączył: 30 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Jana Pawła II

Wysłany: 2009-01-21, 13:35   

No to ja polecam Publiczne Gimnazjum nr. 3. Sam chodzę tam do szkoły, poziom nauczania jest wysoki. I jak na razie to nie ma tam żadnych problemów z uczniami.
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-21, 14:27   

Swojego czasu chodziłem do Zespołu Szkół nr2 z Oddziałami Integracyjnymi, czyli dawnej PSP nr8(teraz jest tam też PG nr4).
Powiem tak: Jeśli chodzi o poziom nauczania to uważam że nauczyciele są bardzo dobrze przygotowani do rozmowy, uczenia i pomagania uczniom. Tam w szkole są dzieci które mają pewne "wady" zdrowia, czy też poruszania się. Dlatego jest tam całkiem inaczej, człowiek przy takich osobach staje się całkiem inny, tam jest zminimalizowane śmianie się z kogoś, bo w innych placówkach jest tego dużo więcej.

także ja osobiście polecał bym ZSZ nr2 zOI ich strona WWW
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2009-01-21, 14:36   

Ja chodziłam do Gimnazjum w Kościerzycach, jestem ogromnie zadowolona, nie jest to moloch tylko przyjazna szkoła, z dobrym gronem pedagogicznym, bezpieczna. Nie raz słyszałam jak nauczyciele w szkołach średnich mówili ze dzieci z Kościerzyc sa dobrze przygotowane, ogólnie wiedzę jaką wyniosłam z gim. pamiętam i będę długo pamiętać :wink: jak Twoje dziecko lubi jeszcze sport to myśle że będzie tam bardzo zadowolone :D
0 UP 0 DOWN
 
madzia18 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-01-21, 22:31   

Ja chodziłam do Gimnazjum w Kościerzycach poziom nauczania jest dobry i bezpiecznie jest w tej szkole. :) ...A ogólnie w Brzegu to gimnazjum nr 3. :)
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-01-22, 11:31   

Ja chodziłem do PG1 poziom nauczania nawet niezły, nauczyciele też są nieźli pomagają uczniom i umieją wytłumaczyć. Co do bezpieczeństwa są kamery ale i tak bójki bywają. Ja osobiście polecam tą szkołe nie było to zmarnowane 3 lata :D
Ostatnio zmieniony przez KtOŚ 2009-01-22, 11:44, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2009-01-22, 11:45   

IRENEUSZ napisał/a:
Chodzi o to aby bylo bezpieczne,no i poziom nuczania dobry.

Myślę, że ciężko znaleźć taką szkołę w Brzegu.
Ja sama chodziłam do PG nr 1, ale nie uważam, by te kamery gwarantowały całkowite bezpieczeństwo uczniom.
Gdybym ja teraz miała wysłać dziecko to gimnazjum, podejrzewam, że byłoby to Gimnazjum nr 4, przy Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi.
Po pierwsze szkoła nie jest taka wielka, a mniej klas oznacza mniej uczniów, co się z tym wiąże również mniej tych 'niedobrych' uczniów, a to równa się mniej głupich pomysłów.
Po drugie szkoła połączona jest z podstawówką, więc podejrzewam, że jest także większy nadzór ze strony nauczycieli, chociażby na przerwach.
Po trzecie co do poziomu nauczania nikt nigdy nie zgłaszał jakichś zastrzeżeń.
Po czwarte, jak już ktoś wcześniej wspomniał, obcując z osobami niepełnosprawnymi dziecko ma szansę nauczyć się tolerancji i szacunku - wydaje mi się, że nauczyciele w takiej szkole kładą na to spory nacisk.
Po piąte wg mnie lokalizacja również przemawia na plus.
I po szóste sport - sala gimnastyczna i nowe boisko na pewno pomogą w rozwoju fizycznym dziecka, a to dziś też jest bardzo ważne.
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-22, 12:00   

Kathia napisał/a:
Po pierwsze szkoła nie jest taka wielka, a mniej klas oznacza mniej uczniów, co się z tym wiąże również mniej tych 'niedobrych' uczniów, a to równa się mniej głupich pomysłów.

Rok temu było tam 410 uczniów licząc oczywiście PSP i PG
Kathia napisał/a:
I po szóste sport - sala gimnastyczna i nowe boisko na pewno pomogą w rozwoju fizycznym dziecka, a to dziś też jest bardzo ważne.

I można jeszcze dodać że od jakiegos miesiąca została zrobiona bieżnia obok nowego boiska.
Jest tam 5-ciu nauczycieli WF, czyli szkoła może kłaść większą uwagę na dzieci nie radzące sobie z daną dziedziną sportu.:)
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 33
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-01-22, 21:26   

jakie jest PG1 widać po wypowiedzi kolegi wyżej...
ja osobiście chodziłam do PG3, i polecam tą szkołę. jak i pod względem poziomu nauczania, ale i poziomu bezpieczeństwa. jest tam nowe boisko, szkoła jest ochraniana... polecam.
ale, jak wiadomo, każdy będzie chwalił swoje gimnazjum :D
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-22, 21:55   

robaczek napisał/a:
jakie jest PG1 widać po wypowiedzi kolegi wyżej...

uważaj na słowa robaczku! :mlotek2: :mrgreen:
Nie zawsze " jaki pan taki kram ", a ortografii niektórych nie nauczysz.

Ja również chodziłam do PG1, nie narzekam/narzekałam (teraz ILO), ale trudno porównywać, skoro skończyło się jedną szkołę (to podobnie jak z prawem jazdy...) bo dopiero w liceum wychodzi to, jaka była nauka w gimnazjum. I z tego, co słyszałam - w PG1 (porównując co innych brzeskich szkół) panował dość wysoki poziom - trzeba było się uczyć, choć to zależało od nauczyciela (po przyjściu do liceum słyszałam ciągłe opinie, że w innych gimnazjach się niczego nie uczyli, a mieli same piątki - na Oławskiej tak nie było).
Nauczyciele - zależy jak się trafi. Jak w każdej szkole - są tacy, którzy wymagają i potrafią czegoś nauczyć, ale też są jednostki, którym nie zależy, aby cokolwiek uczeń wiedział, ważne, żeby zaliczyć.
Bezpieczeństwo - to już głównie zależy od ucznia - jeśli obraca się w podejrzanym towarzystwie - trudno wymagać, żeby nie wdawał się w bójki czy inne takie. Kamery? W skrajnych przypadkach (kradzieże, bójki) dają efekt.

Podsumowując - polecam, choć nie mam większego porównania z innymi gimnazjami. ;)
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 33
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-01-22, 22:23   

w PG3 też jest wysoki poziom ;) a tak naprawdę, to w dużej mierze zależy od ucznia, jaki sobie poziom "ustawi".
tak jak wspomniałam, ciężko będzie wywnioskować , które gimnazjum jest najlepsze, bo każdy będzie bronił swojego. a może dziecko samo by zdecydowało, gdzie chce iść? lub gdzie ma najbliżej? gdzie idzie większość jego kolegów/koleżanek? to też jest ważne. aby dziecko w drodze do szkoły było bezpieczne, i aby w szkole, klasie nie czuło się osamotnione. wiadomo jaka jest teraz młodzież. lepiej aby miało swoich "sprawdzonych" przyjaciół, niż później robić wywiad czy kolega/koleżanka z ławki nie wywiera złego wspływu na pociechę. ot takie moje skromne zdanie :)
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-01-23, 16:20   

Yvvone napisał/a:
I z tego, co słyszałam - w PG1 (porównując co innych brzeskich szkół) panował dość wysoki poziom - trzeba było się uczyć, choć to zależało od nauczyciela (po przyjściu do liceum słyszałam ciągłe opinie, że w innych gimnazjach się niczego nie uczyli, a mieli same piątki - na Oławskiej tak nie było).


Tak racja w PG1 nie ma nic za darmo, ale tak jak mówisz zależy od nauczyciela bo w PG1 są co wymagają i co nic nie robią na lekcjach JJ xD. Moim zdaniem w PG1 nie trzeba się aż tak dużo uczyć żeby zdobyć 5.


No i jeszcze każdy chwali gimnazjum do którego chodzi\chodził
Ostatnio zmieniony przez Latarnik 2009-01-23, 16:22, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Soroslaw 
wielebny



Wiek: 33
Dołączył: 22 Lip 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: z nienacka

Wysłany: 2009-01-23, 18:41   

Skoro każdy stawia swoje byłe gimnazjum na 1 należy zwrócić uwagę na miejsce 2 :P
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2009-01-29, 23:28   

Jeżeli chodzi o poziom nauczania w poszczególnych gimnazjach to poszukałbym w internecie wyników egzaminu gimnazjalnego z ostatnich 3 - 4 lat dla poszcególnych szkół (bardzo istotne jest nie jakie dostaje się stopnie i za co, tylko ile wiedzy w głowie danego ucznia pozostanie, bo to później zaowocuje w szkole średniej). Na temat bezpieczeństwa w szkołach jako belfer nie będę się wypowiadał. Ogólnie skłaniam się ku postom Kathi i ManiekBRG! - masz jeszcze trochę czasu więc porozglądaj się i popytaj, zwłaszcza, że zaczyna się okres reklamowania i promowania szkół.


pozdrawiam

Orson
0 UP 0 DOWN
 
ursus 


Wiek: 54
Dołączył: 07 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-02-06, 22:47   

Wiem,że od dwóch lat dużo się zmieniło w Pg 1 na Oławskiej (na dobre) po zmianie dyrektora.W tej chwili ważne tam są już wszystkie dziedziny,a nie tylko sport.Dla dyrekcji i nauczycieli najważniejszy jest uczeń i dobra współpraca z rodzicami.Jeśli chodzi o naukę to wszystko w "rękach"i głowie ucznia jak będzie chciał to wszędzie się nauczy,a nauczyciel ma być dla niego drogowskazem i autorytetem.Polecam,znam,wiem co mówię.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dla, dziecka, gimnazjum, jakie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu