Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
PKP - utrudnienia na trasie Kedzierzyn Kozle- Wrocław
Autor Wiadomość
beneck 


Wiek: 38
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 26 / UP 16



Wysłany: 2009-07-08, 08:16   PKP - utrudnienia na trasie Kedzierzyn Kozle- Wrocław

Wczoraj o godz 16 30 w okolicach Brzegu express uszkodzil trakcje przez co byly gigantyczne opóźnienia na trasie wroclaw opole, dzis z kolei zostaly podmyte tory i o rano pociągi ponownie nie kursowały.. ma moze ktos informacje czy i ewentualnie o ktorej wszystko wroci do normy...?
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-07-08, 08:20   

Problemy komunikacyjne na Dolnym Śląski. W miejscowości Lipki skarpa podmyta przez deszcze osunęła się na tory. Ruch pociągów między Brzegiem i Oławą jest całkowicie wstrzymany - dowiedziało się radio TOK FM.

Nie wiadomo ile może potrwać naprawa szkód i przywrócenie ruchu pociągów. Wszystkie składy dalekobieżne jeżdżą objazdem przez Jelcz-Laskowice.


Źródło

Edit
Mam tylko jedną wątpliwość co do artykułu: skarpa miałby się osunąć na tory w Lipkach. W miejscowości linia biegnie po nasypie. Więc skarpę raczej wypłukało pod torami, co może być większym problemem.
Ostatnio zmieniony przez Krakonoš 2009-07-08, 08:24, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
beneck 


Wiek: 38
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 26 / UP 16



Wysłany: 2009-07-08, 08:39   

Pytanie jeszcze jest takie skoro to jest w lipkach to czy osobowki z wrocka dojezdzają do Oławy i stamtąd jest komunikacja zastępcza czy wszystkie pociągi zostaly odwołane? ma moze ktos takie informacje z gory dzieki
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-07-08, 08:45   

Za NTO

Na trasie Oława-Wrocław i Brzeg-Opole pociągi kursują wahadłowo.

Pomiędzy Oławą i Brzegiem uruchomiona została komunikacja zastępcza dla pasażerów pociągów osobowych.

Pospieszne oraz Inter-Regio jadą inną trasą - przez Jelcz-Laskowice.


Edit
PKP PR

Na 15-kilometrowym odcinku Brzeg – Oława nie kursują pociagi. Ruch został wstrzymany w nocy z wtorku na środę z powodu podmycia obu torów i osunięcia się skarpy.

Pociągi z kierunku Wrocławia dojeżdżają tylko do stacji w Oławie, a z kierunku Opola docierają tylko do Brzegu. Na odcinku Brzeg – Oława Przewozy Regionalne wprowadziły autobusową komunikację zastępczą. Obecnie na tej trasie kursują cztery autobusy.

Za utrudnienia w ruchu pociągów przepraszamy.


Sprawa wygląda bardzo poważnie - oba tory podmyte :(
Ostatnio zmieniony przez Krakonoš 2009-07-08, 08:50, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Adyk 



Wiek: 24
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2009-07-08, 09:38   

wracając przez chwile do wczorajszych utrudnień, akurat byłem jednym z tych szczęśliwców, którzy czekali na pociag we wrocławiu, przyszlismy na pociag o planowym wyjeździe 17.48, czekamy czekamy, no i już o 22.00 dotarliśmy do oławy gdzie pocią sie znowu zatrzymał i konduktor mówi że właśnie otrzymał wiadomość że stoimy jeszcze conajmniej godzine w Oławie... nie wspomne jakie były reakcje ludzi :D

nie można było zorganozować np jakis autobusów, czeto widziałem że takowe w razie różnych utrudniej były podstawiane przez pkp


dzisiejsze podmycie, cóż widać jak się pracuje w polsce...
0 UP 0 DOWN
 
Calipso1 
walczę o pokój aż się krew leje...



Wiek: 46
Dołączył: 16 Kwi 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-07-08, 12:28   

Czy PKP w jakiś sposób rekompensuje swoim klientom te utrudnienia???
Jakieś zniżki na bilety czy coś??? Eeee wydaje mi się że to raczej niedoczekanie :shock:
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-07-08, 13:47   

Pojawił się komunikat na stronie PKP
W związku z zamknięciem odcinka Brzeg-Oława, spowodowanego podmyciem torów przez obficie padające deszcze, ruch pociągów na linii Wrocław-Opole jest prowadzony drogą okrężną przez stację Jelcz Laskowice.
Pasażerowie korzystający z połączeń kolejowych na tej trasie muszą liczyć się ze znacznymi opóźnieniami w kursowaniu pociągów - od 20 do 200 minut.
Na odcinku Brzeg-Oława uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa.
Zgodnie z porozumieniem pomiędzy przewoźnikami, bilety ważne na przejazd pociągami PKP Intercity honorowane są w pociągach uruchamianych przez PKP Przewozy Regionalne na odcinku Wrocław - Opole.

W przypadku rezygnacji z wykupionego przejazdu, Pasażerom przysługuje zwrot biletów bez jakichkolwiek potrąceń kosztów.

Aktualne informacje o czasowych zmianach w organizacji ruchu podawane są na bieżąco na stacjach.

W dniach 9-11 lipca na odcinku Opole – Wrocław –Opole odwołuje się kursowanie pociągów pospiesznych Bystrzyca, Oleńka, Bolko. W zamian zostanie uruchomiona zastępczą komunikację autobusową ( bez postojów w Brzegu i Oławie)

Poc. 26501 Bystrzyca Opole odj. 4.18
Poc. 62100 Bolko Wrocław odj. 10.25
Poc. 16107 Oleńka Opole odj. 11.36
Poc. 61106 Oleńka Wrocław odj. 14.30
Poc. 26101 Bolko Opole odj. 18.40
Poc. 62500 Bystrzyca Wrocław odj. 22.55


Link
0 UP 0 DOWN
 
Włóczykij 
Indianer



Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z mnogości ech...

Wysłany: 2009-07-08, 15:15   

Krakonos napisał/a:
W dniach 9-11 lipca na odcinku Opole – Wrocław –Opole odwołuje się kursowanie pociągów pospiesznych Bystrzyca, Oleńka, Bolko.


czy przez to można rozumieć, że pociągi osobowe będą jeździć 'normalnie'?
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-07-08, 16:06   

Włóczykij napisał/a:
czy przez to można rozumieć, że pociągi osobowe będą jeździć 'normalnie'?

Nie, z Brzegu do Oławy jest uruchomiona komunikacja zastępcza.
Ostatnio zmieniony przez przem 2009-07-08, 16:09, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Adelas5xP 
' I`ll be waiting. '



Wiek: 29
Dołączyła: 01 Maj 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: z przed komputera.

Wysłany: 2009-07-08, 20:46   

Czy ma ktoś może jakieś nowsze informacje co do komunikacji? Jutro wybierałam się do Wrocławia, i szczerze mówiąc niebardzo pasuje mi przejazd autobusem... a problemy z pociągami były już wczoraj, osobówka w Oławie czekała ok 2-3 godzin nie wiem ile dokładnie bo zmyliśmy się stamtąd innym sposobem... z góry dzięki za info :)
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-07-08, 21:29   

Adelas5xP napisał/a:
Jutro wybierałam się do Wrocławia, i szczerze mówiąc niebardzo pasuje mi przejazd autobusem


Zawsze mozna dojechac do Oławy samochodem a z Oławy do Wrocławia juz pociągiem :) Dzis jadąc do Wrocławia czekałem ponad godzine na brzeskim dworcu na autobus wracajacy z Oławy a potem na pociąg do Wroclawia.Moim zdaniem jest to żle zorganizowane ze strony logistycznej :) jako uczeń klasy logistycznej zastosowałbym wiekszy nakład autobusuów w celu przewiezienia większej liczby osob na jeden raz a nie pare razy wracać sie do brzegu po nowa partię pasażerów :)

Dzis na TVP WROCŁAW w Faktach powiedzieli że utrudnienia mogą portwać nawet tydzień :shock: :shock:
0 UP 0 DOWN
 
MakakRepArt 



Wiek: 29
Dołączył: 20 Sty 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-07-08, 21:34   

Adelas5xP, do 48 godzin będzie zamknięta ta linia. Znając PKP będzie trwało to o wiele dłużej..
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-07-08, 21:39   

Lukasz10_2004 napisał/a:
jako uczeń klasy logistycznej zastosowałbym wiekszy nakład autobusuów w celu przewiezienia większej liczby osob na jeden raz a nie pare razy wracać sie do brzegu po nowa partię pasażerów

wracając z Wrocławia PKP (pierwszy raz od dawien dawna) do Oławy jadą pociagi osobowe, w Oławie przesiadka do PKS-zastępczych, nie było ich mało bo 4 autokary czekały na pasażerów wiec nie pisz ze jest ich za mało... pozatym (moze miałem szczęscie) osobówka miała 10 minut poślizgu jak wracałem do Brzegu... w przeciwieństwie do wtorkowej jazdy gdzie poślizg wynosił... 3,5 godziny :shock:
Pociągi dalekobieżne IC pośpiechy itp jadą przez Jelcz-Laskowice omijajac Brzeg i Oławe i wpadają prosto do Opola...
0 UP 0 DOWN
 
Adelas5xP 
' I`ll be waiting. '



Wiek: 29
Dołączyła: 01 Maj 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: z przed komputera.

Wysłany: 2009-07-08, 21:52   

Wnioskuję więc z tego że nie ma co sie nastawiać na Wrocław jutro... trzeba zmienić plany, niestety.
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-07-08, 22:13   

Adelas5xP napisał/a:
Wnioskuję więc z tego że nie ma co sie nastawiać na Wrocław jutro... trzeba zmienić plany, niestety.

masz uczulenie na PKS ???
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kedzierzyn, kozle, na, pkp, trasie, utrudnienia, wroclaw


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu