Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Główna Galeria Handlowa w Brzegu
Autor Wiadomość
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-02-06, 13:39   

majac na uwadze straty jakie notujš firmy w branżach deweloperskich, nie jest to niczym zaskakujšcym z prostej przyczyny:

zazwyczaj najpierw należy zakupić materiał itd... zaœ dopiero po okresie wybudowania mamy zysk
( sprzedaż mieszkań, powierzchni handlowych etc.).

galeria, hotel, stadion wszystko w rękach EI - hmm przystań rzeczna też ?? :)
0 UP 0 DOWN
 
krystek4846 

Wiek: 31
Dołączył: 21 Sie 2009

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2010-02-06, 15:16   

yasiu napisał/a:
Budowa galerii rusza dopiero po przetargu na stadion. Dla mnie śmierdząca sprawa :/


Zacznijmy od tego, czy w ogóle powstanie. Swego czasu w nto pojawiła się wypowiedź pewnej osoby z EI, według której istnieje opcja zakładająca w pierwszej kolejności realizację hotelu, a następnie galerii handlowej (oczywiście, jeżeli dojdzie do realizacji tego projektu ;) ).

Krakonos napisał/a:
Kiedy przyjrzymy sie bliżej temu folderowi wyskoczy tam jeszcze punkt:

Klient Hermes Sp. z o.o.

..znaczy powstała kolejna spółka córka Energy Investors.

Mamy więc spółkę matkę (właściciela terenu), spółkę córkę - Herodot Sp. z o.o. (mająca zaciągnąć kredyt) oraz drugą spółkę córkę - Hermes Sp. z o.o. (zarządcę galerii?)


O tej spółce (mam na myśli Hermes Sp. z o.o.) wiemy od 2008 roku. Tak więc to nie jest żadna nowość.
Ostatnio zmieniony przez krystek4846 2010-02-06, 15:17, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Piterosss 



Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2009

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2010-02-26, 00:34   

Za 3 dni koniec lutego, a jak dobrze pamiętamy miało dojść do użyczenia kredytu, aby powstał hotel wraz z galerią, tyle tylko ,że ani widu ani słychu o tym. Spodziewałem się jakiejś radosnej nowiny ze strony tego obiektu, ale widać, że znowu użyczenie kredytu ciągnie się niezmiernie dłuuuuuuuuugo :? Chyba, że ktoś coś wie na ten temat, tylko nie zdążył się jeszcze nim pochwalić.
0 UP 0 DOWN
 
Roberto930 


Wiek: 30
Dołączył: 24 Wrz 2008

UP 5 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-02-26, 15:58   

No to mam dla Ciebie dobrą wiadomość, narazie nieoficjalną, ale mimo wszystko ;)

Cytat:
(...)
Brzeg stara się o współorganizację Euro 2012, dlatego rozbudowa stadionu jest kluczową inwestycją. Równie ważną jest budowa czterogwiazdkowego hotelu, który do dziś nie powstał. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, prywatny inwestor otrzymał wsparcie od jednego z banków i prace na rogu ulic Chrobrego i Wrocławskiej mają się rozpocząć jeszcze w marcu.

Maciej Stępień (oprac. BO)


http://radio.opole.pl/?ka...wiecej&id=46110
0 UP 0 DOWN
 
Piterosss 



Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2009

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2010-04-28, 17:45   

Czy ktoś coś może wie dalej na ten temat? Heh, czy w ogóle do 2012 zostanie wybudowany owy obiekt ?
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-04-28, 20:09   

Po opłotkach krąży wieść, że kredytu nie ma grześ.
Ergo hotelu niet, ergo euro niet. Cóż skłamałbym gdybym powiedział, że liczyłem na tego inwestora i ta inwestycje.

Ciekawe czy miasto zdoła coś zrobić z tym fantem?


PS. Oczywiście jeśli wieść się potwierdzi :)
0 UP 0 DOWN
 
Piterosss 



Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2009

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2010-05-11, 21:47   

Pytamy o tę inwestycję w kontekście dużych szans na współorganizację Euro 2012 w tej części naszego regionu. O takiej inwestycji w Brzegu mówi się od kilkunastu miesięcy. Hotelu nie ma, a to oznacza, że utworzenie bazy pobytowo - sportowej stoi pod dużym znakiem zapytania.

Małgorzata Suchecka, właściciel spółki Herodot, która ma wybudować hotel, nie udzieliła nam dziś informacji na ten temat. Firma wciąż nie otrzymała kredytu bankowego na realizację inwestycji. To oznacza, że Brzeg może całkowicie przestać liczyć się w walce o współorganizację Euro 2012. Jak sprawę komentuje burmistrz Wojciech Huczyński?

Przypomnijmy, że od trzech miesięcy trwa przebudowa stadionu miejskiego, który mógłby być doskonałym miejscem treningowym dla jednej z europejskich drużyn. Czy będzie? Przekonamy się za kilka miesięcy.

Krótka wypowiedź burmistrza Wojciecha Huczyńskiego TUTAJ

Dodałem tą wiadomość do tematu głównej galerii handlowej ,ponieważ hotel **** łączy się właśnie z tą budową.

ŹRÓDŁO
Ostatnio zmieniony przez Piterosss 2010-05-11, 21:48, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
tato 



Wiek: 95
Dołączył: 02 Kwi 2010

UP 211 / UP 55



Wysłany: 2010-05-12, 18:05   

hotel ma być wybudowany do marca 2011, więc chyba raczej to nie jest możliwe, zważywszy, że po drodze będzie jeszcze zima ?
Tak więc miastu powinno wpaść do kasy 3 mln. tytułem kary , ale o EURO może zapomnieć.
Po co więc nam taki wielki stadion, nie lepiej było zrobić mniejszy remont na stadionie i rozważyć możliwość rozbudowy basenu, albo w ogóle sobie odpuścić inwestycje, bo podobno kasa miejska świeci pustkami ?
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-05-12, 18:10   

Oczywiście nic dziwnego, że teren pod budowę hotelu wykupił za grosze Energy Investors i również ta sama firma jest w konsorcjum które przebudowuje stadion.

Nic dziwnego ;)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-05-12, 18:14   

Nasuwa się pytanie, jak to się ma do głosowania nad budżetem. Muszę poczytać archiwa Senatora Ogonka, kto i jak głosował. Zdaje się, że radny Chrzanowski (obecnie P.O.) był przeciw jeszcze w 2009. Mogę się mylić - nie jestem na bieżąco. Jak to było z tym budżetem ??? Panie Senatorze? Panie Radny (Bartku T. ?)
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-12, 18:36   

tato napisał/a:
hotel ma być wybudowany do marca 2011, więc chyba raczej to nie jest możliwe, zważywszy, że po drodze będzie jeszcze zima ?
Tak więc miastu powinno wpaść do kasy 3 mln. tytułem kary , ale o EURO może zapomnieć.
Po co więc nam taki wielki stadion, nie lepiej było zrobić mniejszy remont na stadionie i rozważyć możliwość rozbudowy basenu, albo w ogóle sobie odpuścić inwestycje, bo podobno kasa miejska świeci pustkami ?


a czy to prawda że po zapłaceniu kary (3mln) grunt nadal pozostaje pod władaniem EI ??? jeśli tak to brawo za umowę...
0 UP 0 DOWN
 
Bob 



Wiek: 40
Dołączył: 28 Gru 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-05-12, 19:02   

butter napisał/a:
a czy to prawda że po zapłaceniu kary (3mln) grunt nadal pozostaje pod władaniem EI ??? jeśli tak to brawo za umowę...


Wydaję mi się, że czytałem gdzieś, że mowa była o 5 mln kary.
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2010-05-12, 19:04   

tato napisał/a:
hotel ma być wybudowany do marca 2011, więc chyba raczej to nie jest możliwe, zważywszy, że po drodze będzie jeszcze zima ?
Tak więc miastu powinno wpaść do kasy 3 mln. tytułem kary , ale o EURO może zapomnieć.
Po co więc nam taki wielki stadion, nie lepiej było zrobić mniejszy remont na stadionie i rozważyć możliwość rozbudowy basenu, albo w ogóle sobie odpuścić inwestycje, bo podobno kasa miejska świeci pustkami ?


Nie wiem czy to ze względu na wiek czy może inne przesłanki ale ja np. nie zauważyłem żeby stadion uległ jakimś powiększeniom, czy też miał takim ulec.
0 UP 0 DOWN
 
Piterosss 



Wiek: 36
Dołączył: 06 Sie 2009

UP 1 / UP 1



Wysłany: 2010-05-12, 19:30   

Kupując za 1,25 miliona złotych ziemię od miasta, Energy Investors zobowiązało się do budowy hotelu do 3 marca 2011 roku. Gdyby tego terminu nie dochowało, musiałoby zapłacić miastu karę w wysokości 5 milionów złotych. Zapis taki widnieje w akcie notarialnym sprzedaży ziemi podpisanym w marcu 2008 roku.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-05-12, 19:39   

Może wyrobią się jeszcze z polem namiotowym. :D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, galeria, glowna, handlowa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu