Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Obwodnica i druga przeprawa.
Autor Wiadomość
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-01-06, 07:43   Obwodnica i druga przeprawa.

Zapytam tylko, czy nasi samorządowcy walczą o tak ważną dla nas inwestycję, jak ich koledzy z naszej stolicy - Wrocławia?

http://wroclaw.gazeta.pl/..._osobowego.html

http://wroclaw.gazeta.pl/...dowe_drogi.html
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2011-01-06, 08:44   

Niestety nic nie zrobią mogą tylko podskakiwać.To samo burmistrz czy starosta to tylko pionki na szachownicy.Brzeg potrzebuje przebicia w sejmie ,a tam "0".Pewnie po najbliższych wyborach też nic się nie zmeni, bowiem nie widzę kandytata który w nich przejdzie.Tylu porządnych ludzi w Brzegu, może siegnąć po byłych posłów, ktoś ich jeszcze pamięta?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-01-06, 10:27   

Z niejakim Tyczyńskim ponad 4 lata temu dyskutowałem na tym forum na temat zablokowania Brzegu i niewiary w jego (radnego) cudotwórcze możliwości i obietnice. Na grzebanie nie mam czasu, ale...

I co tam Bartunia? Czas leci, a nawet z obietnicy rozliczenia się z obietnic się nie rozliczyłeś. Swoją drogą zastanawiający jest fakt, jak po 4 latach krytykowania (i to ostrego) działań Burmistrza Huczyńskiego, nagle bezpardonowo daje mu się podwyżkę i jeszcze twardo broni swojego stanowiska. Z kogo durnia próbujecie robić, towarzyszu?
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2011-01-06, 18:24   

Franco - Bartek T. jest "mocny" tylko na klawiaturze.

mulder - a jak mogą czy chcą walczyć, skoro nie rozpoczęto realnych starań o stworzenie koncepcji budowy nowego mostu z obwodnicą. Stan zaawansowania dokumentu koncepcyjnego wynosi zero.
Czy można interweniować u ministra kultury w związku z tym, że tiry zagrażają brzeskim zabytkom? Problem jest w tym, że ekspertyza zrobiona przez fachowców... nie istnieje. Burmistrz stwierdził - „Nie zlecaliśmy jej, bo kosztowałaby kilkaset tysięcy złotych. Ale zbierzemy opinie mieszkańców z budynków położonych wzdłuż trasy przejazdu ciężarówek. „ Na inne projekty, które leżą latami nie wykorzystane w szufladach, wydaje się setki tysięcy złotych, a na tak ważną sprawę dla Brzegu nie ma środków.
Ostatnio zmieniony przez kriss 2011-01-06, 18:27, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-06, 18:56   Re: Obwodnica i druga przeprawa.

mulder napisał/a:
Zapytam tylko, czy nasi samorządowcy walczą o tak ważną dla nas inwestycję, jak ich koledzy z naszej stolicy - Wrocławia?

http://wroclaw.gazeta.pl/..._osobowego.html

http://wroclaw.gazeta.pl/...dowe_drogi.html


porównujesz AOW i S5 do obwodnicy Brzegu ??? tamte inwestycje są kluczowe dla województwa, a taka obwodnica Brzegu to kropla w morzu potrzeb.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-06, 21:12   

Franco Zarrazzo napisał/a:
I co tam Bartunia? Czas leci, a nawet z obietnicy rozliczenia się z obietnic się nie rozliczyłeś.


Franiu nie wymieniłeś żadnych moich obietnic z 2006 roku: ani tych z których się wywiązałem, ani tych z których się nie wywiązałem. Rozliczanie polityków z ich obietnic należy do wyborców - nie do tych polityków :)
Franco Zarrazzo napisał/a:
jak po 4 latach krytykowania (i to ostrego) działań Burmistrza Huczyńskiego

Przytocz przykłady. Pomyliłeś mnie chyba z kolegami i Przewodniczącym swojej partii ;)
Ja nie prowadziłem kampanii negatywnej - to była domena PO w Brzegu.
Jak burmistrz robił źle (wg mnie) to krytykowałem to co robił. Bywało ostro. Chciałem zauważyć, że przy poprzednim ustalaniu wynagrodzenia burmistrza także byłem za tym co zaproponował Przewodniczący RM.
Franco Zarrazzo napisał/a:
Z niejakim Tyczyńskim ponad 4 lata temu dyskutowałem na tym forum na temat zablokowania Brzegu i niewiary w jego (radnego) cudotwórcze możliwości i obietnice.

Sugerujesz, że ja obiecałem te sprawę jako radny miejski załatwić? Franiu, sufit Ci się na głowę nie spadł :P
Poza tym, jak mnie pamięć nie myli to reprezentujesz partię miłościwie nam panującą? Tę samą zresztą, z której wywodzi się nijaki Poseł Tusk spod Namyslowa, który autorytarnie jakieś dwa lata wstecz stwierdził na brzeskim Zamku, że wg niego druga przeprawa nam nie potrzebna. Także z Twojej partii pochodzi Wojewoda, który raczył orzec, że brak drugiej przeprawy to wina brzeskich samorządowców! Bo nie mają koncepcji tej budowy. Tej http://www.bip.brzeg.pl/zalaczniki/438/zal._2.jpg (to czego wg Wojewody Wilczyńskiego nie ma to szara, przerywana kreska po lewej stronie). Pisałem zresztą o tym tutaj

Widać amnezja w szeregach PO postępuje nadzwyczaj prędko :)
Ostatnio zmieniony przez Bartek T. 2011-01-06, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Gregor1488 



Wiek: 44
Dołączył: 28 Lip 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-01-06, 21:29   Re: Obwodnica i druga przeprawa.

mulder napisał/a:
Zapytam tylko, czy nasi samorządowcy walczą o tak ważną dla nas inwestycję, jak ich koledzy z naszej stolicy - Wrocławia?

http://wroclaw.gazeta.pl/..._osobowego.html

http://wroclaw.gazeta.pl/...dowe_drogi.html
Gazeta Wybiórcza zapomniała przypadkiem dodać, że Jaśnie Pan schetyna jak pchał się do koryta, to obwieszczał wszem i wobec, że jak tam już się dostanie to jego priorytetem będzie wybudowanie tylko i wyłącznie BEZPŁATNEJ obwodnicy Wrocławia. Widzę więc, jak to zresztą było do przewidzenia po ludziach związanych z KCPO, że po wyborach mają swój elektorach gdzieś, a obwodnica po dużych przepychankach medialnych będzie częściowo bezpłatna i ogłoszą, że jest to zwycięstwo Jedynych POprawnie myślących ludzi...
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-01-06, 21:36   

Bartek T. napisał/a:
który raczył orzec, że brak drugiej przeprawy to wina brzeskich samorządowców


JANY! A czyja to wina? Nie tylko sufit, ale i chyba niebo ci musiało spaść na głowę!

Bartek T. napisał/a:
Franiu nie wymieniłeś żadnych moich obietnic z 2006 roku: ani tych z których się wywiązałem, ani tych z których się nie wywiązałem. Rozliczanie polityków z ich obietnic należy do wyborców - nie do tych polityków


W którejś z dyskusji tegorocznych bąkałeś coś, że się rozliczysz z obietnic.

Bartek T. napisał/a:
Przytocz przykłady. Pomyliłeś mnie chyba z kolegami i Przewodniczącym swojej partii ;)


Sam przytaczaj :) . Nie pamiętasz, co tu wypisywałeś?

Bartek T. napisał/a:
Także z Twojej partii pochodzi Wojewoda,


Sorki - jakieś ławeczki cuś dziś? Nie jestem założycielem ani właścicielem żadnej partii. Za dużo tego partyjniactwa i się musi nieco przewracać w myślach chyba.

Bartek T. napisał/a:
autorytarnie


Wyjaśnij, co masz na myśli.

Bartek T. napisał/a:
(to czego wg Wojewody Wilczyńskiego nie ma to szara, przerywana kreska po lewej stronie)


Jany! Jaki ty "mondry" i genialny jesteś! Do linków nie zerkałem, ale domniemywam, że twoim zdaniem koncepcja budowy mostu polega na postawieniu kreseczki na mapie?

Bartek T. napisał/a:
Poza tym, jak mnie pamięć nie myli to reprezentujesz partię miłościwie nam panującą?


Poza tym co ma piernik? Nie reprezentuję żadnej partii ani w jej imieniu nie występuję. Jakkolwiek jestem członkiem ugrupowania używającego w swojej nazwie sformułowania "partia polityczna".

Bartek T. napisał/a:
Ja nie prowadziłem kampanii negatywnej - to była domena PO w Brzegu.


Ośmielam się zwrócić jego świetlistości uwagę, że odnosiłem się do "4 lat", a nie do kampanii, jaka by ona nie była.

Bartek T. napisał/a:
Sugerujesz, że ja obiecałem te sprawę jako radny miejski załatwić?


Nie pamiętam dokładnie tych dyskusji, natomiast pamiętam, że wyraźnie podkreśliłem, że "nie sądzę, abyś mógł cokolwiek zrobić w tej sprawie" (cytowanie przybliżone). W to, że "załatwisz" coś więcej, poza interpelowaniem w sprawie fajerwerków i psich kupek (a i może telefonu do dyrektora Zamku :P oraz turystycznej wycieczki dla Młodych Bolszewików) nadal śmiem wątpić.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-01-06, 22:56   

Gadanie, gadanie, gadanie, nie mające nic wspólnego z faktami. Dużo słów - brak treści.
Nie będę się odnosił do tego co napisałeś wyżej bo wyraźnie wskazują że masz jakieś problemy ze sobą - bywa. Powiem może prościej, to może zrozumiesz: budowa obwodnicy i drugiej przeprawy przez Odrę w okolicach Brzegu musi być co najmniej współfinansowana ze środków centralnych. Ani miasto, ani powiat, ani miasto razem z powiatem nie są w stanie temu zadaniu podołać. A skoro zarówno poseł z partii do której należysz twierdzi, że taka przeprawa jest nie potrzeba, a Wojewoda z partii do której należysz uważa, że miasto nie ma koncepcji gdzie obwodnicę wybudować to choćby starosta z burmistrzem i radnymi na głowie stanęli to nic z tego nie będzie.
Franco Zarrazzo napisał/a:
Bartek T. napisał/a:
autorytarnie


Wyjaśnij, co masz na myśli.

Miało być autorytatywnie. Przepraszam za pomyłkę.
Ostatnio zmieniony przez Bartek T. 2011-01-06, 22:57, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-01-07, 06:44   

Za całą sprawę odpowiedzialni są brzescy samorządowcy kilku kadencji. Bartku, pamiętasz super ministra Pola? Lewica rządziła dwukrotnie i brzeskie SLD nic nie wskórało w tym czasie w sprawie przeprawy ? Można powiedzieć za premierem, który podczas ostatniej debaty sejmowej skrytykował trafnie żale i płacze opozycji, że zachowują się tak, jakby przez ostatnie 3 lata zniknęły wybudowane przez PiS i SLD obwodnice, autostrady i inne drogi. Nic nie zrobiliście , a oczekujecie cudów, Bartku.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2011-01-07, 06:49   Re: Obwodnica i druga przeprawa.

butter napisał/a:


porównujesz AOW i S5 do obwodnicy Brzegu ??? tamte inwestycje są kluczowe dla województwa, a taka obwodnica Brzegu to kropla w morzu potrzeb.



A nasza obwodnica byłaby alternatywą DK 39 , którą ciężki ruch samochodowy zmierza z północy ku Czechom i dalej na południe ( jak i w przeciwnym kierunku ). Pozostaje jedno, o czym już pisano. Wprowadzić zakaz ruchu w kierunku miasta samochodów pow. 3,5 t ( poza tymi, które mszą wjechać na teren powiatu ), a skierować je na Opole lub Wrocław.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2011-01-07, 09:21   

Miasto stawiało most odrzański w roku 1845 i 1895. W latach 30-tych rozpoczęto prace przygotowawcze przy budowie linii kolejowej Brzeg - Namysłów, most przez Odrę miał stanąć w okolicy Rataj. Coś musi być w tym kraju nie tak, skoro w XXI w. wciąż tylko słychać, że się nie da, że ponad siły i tym podobne wykręty. Czas najwyższy wziąć się w końcu do roboty i realizować dalekosiężne plany i wizje dla dobra regionu i rozwiązywać jego istotne problemy, a nie tylko kiblować od jednych wyborów do następnych!
1 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2011-01-07, 09:48   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
Miasto stawiało most odrzański w roku 1845 i 1895. W latach 30-tych rozpoczęto prace przygotowawcze przy budowie linii kolejowej Brzeg - Namysłów, most przez Odrę miał stanąć w okolicy Rataj. Coś musi być w tym kraju nie tak, skoro w XXI w. wciąż tylko słychać, że się nie da, że ponad siły i tym podobne wykręty. Czas najwyższy wziąć się w końcu do roboty i realizować dalekosiężne plany i wizje dla dobra regionu i rozwiązywać jego istotne problemy, a nie tylko kiblować od jednych wyborów do następnych!


Toś się Szanowny rozpędził! - och!

Kiedyś do budowy używano maszyn i urządzeń techniki - dzisiaj używa się "mocy nadprzyrodzonych" w postaci pokropków.
Kiedyś planowano rozwój.
Dzisiaj przyjmuje się niedorozwój(w tym i umysłowy) jako podstawę.

Kiedyś była perspektywa lat 20-tu.
Dzisiaj futurystycznie wybiega się na TRZY lata...

Kontynuować te "złote myśli" gumofilcowo-kufajkowe?.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-01-07, 10:43   

Bartek T. napisał/a:
A skoro zarówno poseł z partii do której należysz twierdzi, że taka przeprawa jest nie potrzeba, a Wojewoda z partii do której należysz uważa, że miasto nie ma koncepcji gdzie obwodnicę wybudować to choćby starosta z burmistrzem i radnymi na głowie stanęli to nic z tego nie będzie.


Czyli mówiąc kolokwialnie, "mamy to w d..." ? BRAWO!!! Nie zamierzacie nic robić?

Zacytuję Ci coś:

Cytat:
Plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje lokalizację nowej przeprawy mostowej wzdłuż kierunku północ-południe, po stronie zachodniej miasta. Realizacja tej inwestycji uzależniona jest jednak od przychylności i decyzji centralnych władz administracji drogowej.



To jest cytat z dokumentu podpisanego przez Radę Miejską. Przyznam szczerze, że takie postawienie sprawy wprawia mnie w dziwną radość przemieszaną ze stanem zbliżonym do wściekłości. Mam dziwne wrażenie, że postanowiliście tym sposobem pozostawić sprawy samemu sobie, lub też ewentualnie (wbrew sobie) modlić się do tzw. władz centralnych.

Biorąc pod uwagę np. samowolę podczas przebudowy ulicy Włościańskiej i Chocimskiej - co może Miasto i jego RADNI w dobie "małych ojczyzn" ? Siedzieć na forum i bzdety wypisywać ? Czy uradziliście już coś w sprawie dziury budżetowej Miasta? Co zrobić z pieniędzmi, które nie wpływają do kasy miasta tylko właśnie... do Władz Centralnych (to taka dygresyjka też do Ciebie Mulder - niemiecki nie niemiecki, ale market czy dyskont czy co tam jeden z drugim kasy miastu nie przynosi - takie inne [zdrowe :P ] spojrzenie na patriotyzm - też lokalny...).

mulder napisał/a:
Wprowadzić zakaz ruchu w kierunku miasta samochodów pow. 3,5 t ( poza tymi, które mszą wjechać na teren powiatu ), a skierować je na Opole lub Wrocław.


O ile mnie pamięć nie zwodzi, moja pierwsza dyskusja z Barkiem T. dotyczyła właśnie tego, że Opole wygnało ruch ze swojego miasta i skierowało je na Brzeg. Pytałem o działania Miasta i Radnych w kierunku zapobieżenia i etc i czy oni są zdolni do takich samych czynów, jak Miasto Opole. Chyba jednak przetrzepię te archiwa. Mam nadzieję, że sympatie polityczne administracji nie spowodowały jakiś zaburzeń w zawartościach tychże...
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2011-01-07, 10:44, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-01-07, 11:00   

Jeszcze coś (z cytowanego wyżej dokumentu):

Cytat:
2. PRIORYTET I „Poprawa stanu infrastruktury miejskiej”
1. Poprawa układu komunikacyjnego miasta:
- starania i wsparcie działań powiatowych oraz wojewódzkich na rzecz budowy obwodnicy miasta wraz z drugą przeprawą mostową przez rzekę Odrę,


Bartunia, podpisałeś się pod tym dokumentem?

EDIT:

http://bip.brzeg.pl/?id=1704

właśnie przestał działać - przypadek? Czy jakieś chwilowe zaburzenia?

EDIT 2:

BIP przestał działać chyba.... :/
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2011-01-07, 11:04, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: druga, obwodnica, przeprawa.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu