Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Społeczna Komisja Mieszkaniowa
Autor Wiadomość
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2011-02-15, 12:32   Społeczna Komisja Mieszkaniowa

Na ostatniej sesji wybrano Społeczną Komisję Mieszkaniową.
Oczywistym jest ,że wybrańcy nie utrzymują żadnych apanaży ,a ich praca jest wybitnie społeczna.
W skład Komisji weszli:
1/Barbara Rogowska
2/Elżbieta Hucał
3/Maria Gryfik
4/Janina Góral
5/Bronisław Marczenko
6/Tadeusz Mróz
7/Andrzej Jędrzejko
8/Bogusław Nowacki.
Kto zgłosił te kandydatur,czy ktoś ich zna ? .Mniemam,że wybór był słuszny.
To ważne dla tych ,którzy oczekują na przydział mieszkań.
0 UP 0 DOWN
 
Gosiaczek16 


Wiek: 32
Dołączyła: 26 Maj 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-15, 13:31   

Ja znam tylko jedną osobę z tej listy.. jest to pan Jędrzejko.. Jest on nauczycielem (uczy geografii i dodatkowo chyba jeszcze teraz wf-u) w szkole przy ul. Poprzecznej oraz w szkole przy ulicy Oławskiej...
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2011-02-15, 14:48   

Do gosiaczka.
Mniemam,że nie jesteś radną, a pytanie "Who is who"jest także skierowany do tych którzy głosowali.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2011-02-15, 14:49   

riccardo napisał/a:
Kto zgłosił te kandydatur,czy ktoś ich zna ?


Głowy nie dam, ale jedynie słuszny organ wydawniczy chyba zamieszczał ogłoszenie o naborze/zgłaszaniu kandydatów do owej komisji.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2011-02-15, 14:58, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-15, 14:54   

Kandydaci zgłaszali się sami. Z wyjątkiem jednego Pana, który jest mieszkańcem Skarbimierza, członkami w/w Komisji zostali wszyscy chętni.
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2011-02-15, 15:08   

Do Bartka.
Skoro członkowie zgłaszali się sami to mam wątpliwości.
Chyba w regulaminie brak jest jakichkolwiek zapisów ,kto może być członkiem Komisji.
Czy taki kandydat może być karany sądownie,czy kandydat może być członkiem partii?
Wynika,że tak!
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-15, 23:23   

Członków Komisji nie wybiera się na podstawie regulaminu, a uchwały RM http://www.bip.brzeg.pl/z...VII-226-08.doci jedyne co mówi ta uchwała o jej członkach to:
3. Społeczną kontrolę nad trybem rozpatrywania i załatwiania wniosków o najem lokali sprawuje Społeczna Komisja Mieszkaniowa.
4. Społeczna Komisja Mieszkaniowa jest ciałem kontrolnym i opiniodawczym, powoływanym przez Radę Miejską, która określa regulamin jej funkcjonowania oraz liczbę członków.

Regulamin określa prace już wybranej komisji.

A przynależność do partii politycznej to jakiś stygmat, który dyskwalifikuje ludzi w przynależności w innych ciałach czy organizacjach? Ale faktem jest, że kandydatów do tej komisji nie obowiązują żadne obostrzenia dot. choćby karalności czy kwalifikacji.
0 UP 0 DOWN
 
NIESŁUCH 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-02-16, 01:15   

Riccardo, pozwolę sobie wtrącić 3 grosze w tej sprawie.

Słusznie wskazujesz , iż praca w tej komisji ma charakter społeczny, a jej członkowie nie otrzymują z tego tytułu żadnych profitów. Zgodnie z tym co napisał Wiceprzewodniczący kandydaci zgłaszali się sami, a jeden z nich był mieszkańcem Skarbimierza i jego kandydatura nie została przyjęta, gdyż....

Bartek T. napisał/a:


... przynależność do partii politycznej to jakiś stygmat, który dyskwalifikuje ludzi w przynależności w innych ciałach czy organizacjach? Ale faktem jest, że kandydatów do tej komisji nie obowiązują żadne obostrzenia dot. choćby karalności czy kwalifikacji.


I tu pojawił się problem, regulamin stanowiący załącznik do tej uchwały nie precyzuje szczegółowych wymogów jakie muszą spełniać kandydaci, gdzie winni być zameldowani i że muszą być mieszkańcami Brzegu, a podczas sesji nie było żadnej prezentacji kandydatur, co kto, po co i dlaczego?

Jednak widać, przynależność do partii politycznej to jednak stygmat i dyskwalifikuje, gdyż tak się składa, że ów mieszkaniec Skarbimierza to członek Platformy Obywatelskiej RP Pan Andrzej Pawliński, który kandydował do Rady Powiatu Brzeskiego i chciał się społecznie poudzielać, o którym można poczytać w tym wątku
http://www.forumbrzeg.pl/...pic.php?t=23709

...a tu po raz kolejny niet....Pan Burmistrz i radni z grupy trzymającej władze nie wyrazili na to aprobaty, bo przecież ze Skarbimierza, to jak to on mieszkaniec sąsiedniej gminy ma decydować komu przyznać mieszkanie w naszej gminie - nieobiektywny, bo ze Skarbimierza?- też mi argument, ale im wystarczył.

Próbowałem wtórować, iż regulamin tego nie zakazuje, a wszystko co nie jest zakazane jest dozwolone, ale zostałem zakrzyczany, przegłosowany i teraz już wiem, kto ma rację -no większość, wzajemnie wspierający się układ.

W mojej ocenie, kolejny przykład na "merytoryczną współpracę bez politykowania"- ręce opadają , a hipokryzja nie zna granic, ale cóż powtórzę za Januszem Gilem "demokracja to nie rządy mądrości, ale rządy większości".

Na szczęście mądrość w tej sprawie pozostaje PO lepszej stronie mocy.

PS. Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia, także czerwoni bracia, pisowcy, ludzie burmistrza piszcie sobie co chcecie, a ja zdania w powyższym temacie nie zmienię- ewidentne politykowanie.

Radny Miasta Brzegu
Jacek Niesłuchowski
0 UP 0 DOWN
 
NIESŁUCH 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-02-16, 01:17   

Riccardo, pozwolę sobie wtrącić 3 grosze w tej sprawie.

Słusznie wskazujesz , iż praca w tej komisji ma charakter społeczny, a jej członkowie nie otrzymują z tego tytułu żadnych profitów. Zgodnie z tym co napisał Wiceprzewodniczący kandydaci zgłaszali się sami, a jeden z nich był mieszkańcem Skarbimierza i jego kandydatura nie została przyjęta, gdyż....

Bartek T. napisał/a:


... przynależność do partii politycznej to jakiś stygmat, który dyskwalifikuje ludzi w przynależności w innych ciałach czy organizacjach? Ale faktem jest, że kandydatów do tej komisji nie obowiązują żadne obostrzenia dot. choćby karalności czy kwalifikacji.


I tu pojawił się problem, regulamin stanowiący załącznik do tej uchwały nie precyzuje szczegółowych wymogów jakie muszą spełniać kandydaci, gdzie winni być zameldowani i że muszą być mieszkańcami Brzegu, a podczas sesji nie było żadnej prezentacji kandydatur, co kto, po co i dlaczego?

Jednak widać, przynależność do partii politycznej to jednak stygmat i dyskwalifikuje, gdyż tak się składa, że ów mieszkaniec Skarbimierza to członek Platformy Obywatelskiej RP Pan Andrzej Pawliński, który kandydował do Rady Powiatu Brzeskiego i chciał się społecznie poudzielać, o którym można poczytać w tym wątku
http://www.forumbrzeg.pl/...pic.php?t=23709

...a tu po raz kolejny niet....Pan Burmistrz i radni z grupy trzymającej władze nie wyrazili na to aprobaty, bo przecież ze Skarbimierza, to jak to on mieszkaniec sąsiedniej gminy ma decydować komu przyznać mieszkanie w naszej gminie - nieobiektywny, bo ze Skarbimierza?- też mi argument, ale im wystarczył.

Próbowałem wtórować, iż regulamin tego nie zakazuje, a wszystko co nie jest zakazane jest dozwolone, ale zostałem zakrzyczany, przegłosowany i teraz już wiem, kto ma rację -no większość, wzajemnie wspierający się układ.

W mojej ocenie, kolejny przykład na "merytoryczną współpracę bez politykowania"- ręce opadają , a hipokryzja nie zna granic, ale cóż powtórzę za Januszem Gilem "demokracja to nie rządy mądrości, ale rządy większości".

Na szczęście mądrość w tej sprawie pozostaje PO lepszej stronie mocy.

PS. Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia, także czerwoni bracia, pisowcy, ludzie burmistrza piszcie sobie co chcecie, a ja zdania w powyższym temacie nie zmienię- ewidentne politykowanie.

Radny Miasta Brzegu
Jacek Niesłuchowski
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2011-02-16, 07:37   

Czytam te posty i oczom nie wierzę. Radni wybrali Komisje bez żadnej prezentacji, nieznane radnym osoby mają decydować o przydziale mieszkań w Brzegu?
To w końcu kto winien ich znać?
Co do kandydatury mieszkańca Skarbimierza ,komentarz nasuwa się jeden:
„tego jednego znamy , dlatego nie wybieramy”
Śmiechu warte.
0 UP 0 DOWN
 
Gosiaczek16 


Wiek: 32
Dołączyła: 26 Maj 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-16, 11:14   

riccardo napisał/a:
Do gosiaczka.
Mniemam,że nie jesteś radną


I tu masz racje, nie jestem.
A jeśli spytałeś to ja tylko odpowiedziałam. :)
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2011-02-16, 12:42   

Do gosiaczka:
Ok.przynajmiej 1 osoba rozszyfrowała członka komisji,pozostali milczą.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-16, 20:53   

Jeśli chodzi o osoby, które znam osobiście i mogę poświadczyć w 100% za ich mądrość, doświadczenie zawodowe, słuszność oceny i empatię to z cała pewnością mogę wskazać na Panią Marię Gryfik.
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2011-02-18, 14:02   

Jak na razie mamy 2 osoby lekko zidentyfikowane.
A pozostałe?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: komisja, mieszkaniowa, spoleczna


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu