Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: ManiekBRG!
2012-10-06, 09:43
Dlaczego upadła Mleczarnia?
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2012-09-16, 15:40   

Tak tylko, że ta jakość kosztowała. Cena tego smacznego kiefirku, czy twarogu bez wody ( a taki był) była wyższa niż dużo gorszych wyrobów sprowadzanych z Mazur. Niestety konsumenci wolą śmietanę z Kauflanda za 1,20 zł 0,4 l , w której nie ma śmietany niż śmietanę z pewną zawartością śmietany ale droższą. Piszę "z pewną zawartością" bo 100% śmietany nie ma. To podobnie jak z jajkami, u nas są z cyfrą 3 na początku, czyli od kur, które jedzą to co nie do końca przetrawią, za naszą zachodnią granicą takie z nr 3 są nieosiągalne podobnie jak u nas z nr 1, czyli od kur biegających.
0 UP 0 DOWN
 
bzzq 



Wiek: 47
Dołączył: 21 Lip 2012

UP 115 / UP 134



Wysłany: 2012-09-16, 16:30   

@Roztropek, kiedy Ty ostatni raz byles na zachodzie w sklepie? Sa jajeczka "trojeczki",sa. W Polsce, BA! w Brzegu bez problemu kupie jajka z "jedynka", albo nawet bez zadnej pieczatki ;)
Nie odpowiadaj za za wszystkich konsumentow, poniewaz sa artykuly tansze i drozsze. Idac Twoim tokiem rozumowania wedliny z cena powyzej 25 zl nie maja racji bytu na rynku, a jednak mozna je kupic.. cud ekonomiczny?
0 UP 1 DOWN
 
fish 



Wiek: 73
Dołączyła: 18 Sie 2011

UP 68 / UP 77



Wysłany: 2012-09-16, 21:08   

Panie Jasiu czy pan przeczytał to co napisal ? ; "Dlaczego brzeska mleczarnia nie mogła konkurować lokalnie z innymi? Zawsze mogła, przecież produkcja była opłacalna i sprzedaż duża." Gdyby tak było TO NIE BYŁOBY UPADŁOŚCI !!!
1 UP 0 DOWN
 
anonimowy 



Wiek: 24
Dołączył: 24 Lut 2012

UP 24 / UP 124



Wysłany: 2012-09-16, 21:47   

fish napisał/a:
Zawsze mogła, przecież produkcja była opłacalna i sprzedaż duża." Gdyby tak było TO NIE BYŁOBY UPADŁOŚCI !!!

1. dwa razy więcej pracowników biurowych niż na produkcji.
2. mimo to, produkcja była opłacalna ( nawet, jak wysyłali wynajmowane busy od innej firmy, żeby rozwoziły produkty oddalone od zakładu o 500km :o )
3. UPADŁA, BO MIAŁA UPAŚĆ!!!
4. TAK, będzie tam market - kolejny :mrgreen:
1 UP 2 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2012-09-17, 06:08   

Zdaje się, że dość stary, przedwojenny budynek biurowy zostaje.
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-09-17, 06:47   

Roztropek napisał/a:
Cena tego smacznego kiefirku

Żadnen mi tak nie smakował jak ten z brzeskiej mleczarni :cry:
0 UP 1 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2012-09-17, 13:46   

Pani fish, czytałem, i sądzę, że coś w tym jest co napisałem. Nie wierzę, że nie wytrzymali konkurencji, tu zadziałało coś innego.
0 UP 0 DOWN
 
fish 



Wiek: 73
Dołączyła: 18 Sie 2011

UP 68 / UP 77



Wysłany: 2012-09-17, 19:34   

Panie Jasiu,w biznesie nie o wiarę chodzi lecz obowiązują twarde (nie raz nie ludzkie) prawa rynku. Przy tak potężnych Firmach tej branży,malutka mleczarnia chcąc działać sama nie ma praktycznie żadnych szans,tym bardziej iż w obecnych czasach dla wiekszości konsumentów decydująca jest cena. Dlatego rządzacy naszą Spółdzielnią winni byli to przewidziec i w odpowiednim czasie podjąć właściwe decyzje,jak np. w Grodkowie :cry:
1 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2012-09-18, 11:24   

Właśnie o tym pisałem. Należało produkować ser twardy (żółty) z tłuszczu roślinnego i sprzedawać go po 11 zł za kg jak w większości sklepów, śmietanę bez zawartości śmietany, wyroby masłopodobne itd. Czy wtedy nadal byłaby to mleczarnia, skoro jak widać do prodnukcji tego niby nabiału mleko wcale nie jest potrzebne to już inna sprawa. Cena się liczy i tylko cena. Dopiero po pewnym czasie ludzie przerzucają się na to co jest bardziej podobne do wyrobu, którego nazwa widnieje na naklejce. Przypomnijmy sobie jak było z przecierami pomidorowymi po 1,20 zł, produkowanymi z wody po płukaniu pomidorów.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-09-18, 15:24   

Cytat:
Panie Jasiu,w biznesie nie o wiarę chodzi lecz obowiązują twarde (nie raz nie ludzkie) prawa rynku. Przy tak potężnych Firmach tej branży,malutka mleczarnia chcąc działać sama nie ma praktycznie żadnych szans,tym bardziej iż w obecnych czasach dla wiekszości konsumentów decydująca jest cena. Dlatego rządzacy naszą Spółdzielnią winni byli to przewidziec i w odpowiednim czasie podjąć właściwe decyzje,jak np. w Grodkowie


G. prawda. Próbowałem rozgryzać temat przez dwa lata - jakoś tak upadek Mleczarni zbiega się dziwnym trafem z renesansem spółdzielczości w Polsce. Pozyskiwać fundusze można było na wiele sposobów, zreorganizować. Zresztą mniejsza... Viceministra (lewicującego kiedyś) od spółdzielczości do Brzegu ściągnąłem i jakoś nie za bardzo nasi włodarze byli tym zainteresowani. Nie licząc kilku doszłych lub niedoszłych radnych (tak się złożyło, że z partii, której wg. Masona jestem właścicielem ;) ).

Niech rybeńka nie powtarza bolszewickiego bełkotu.

W sumie to ze spółdzielczością jest dziwny problem, bo za bolszewików traktowana była jako relikt II RP, za III RP jest traktowana jako relikt bolszewizmu.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-09-18, 18:11, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 1 DOWN
 
bzzq 



Wiek: 47
Dołączył: 21 Lip 2012

UP 115 / UP 134



Wysłany: 2012-09-18, 15:50   

Roztropek napisał/a:
Właśnie o tym pisałem. Należało produkować ser twardy (żółty) z tłuszczu roślinnego i sprzedawać go po 11 zł za kg jak w większości sklepów, śmietanę bez zawartości śmietany, wyroby masłopodobne itd. Czy wtedy nadal byłaby to mleczarnia, skoro jak widać do prodnukcji tego niby nabiału mleko wcale nie jest potrzebne to już inna sprawa. Cena się liczy i tylko cena. Dopiero po pewnym czasie ludzie przerzucają się na to co jest bardziej podobne do wyrobu, którego nazwa widnieje na naklejce. Przypomnijmy sobie jak było z przecierami pomidorowymi po 1,20 zł, produkowanymi z wody po płukaniu pomidorów.


Wiec nalezalo tak robic, skoro bylby zbyt! Widocznie prezes/zarzadca byl tak krotkozwroczny, badz niekompetentny, ze nie potrafil zarzadzac mleczarnia.. dla mnie proste. Produkty z mleczarni to nie zlote pierscionki, ciagle na nie jest zapotrzebowanie, a polozyc taki zaklad, to trzeba miec wyjatkowy(!) talent.. badz checi.
0 UP 1 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2012-09-26, 14:16   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Kefirek z naszej Mleczarni był najlepszy na świecie...

Dokładnie, to najlepszy kefirek jakiego miałam okazję skosztować. Moja mama pracowała w tej mleczarni, a teraz tylko łezka w oku się kręci na widok tej ruiny. Kto miał na tym interesie zarobić na pewno zarobił, a że ktoś pozostał bez pracy, a koneserzy kefirku jedynie ze wspomnieniami idealnego smaku, to już nikogo nie interesuje.
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2012-09-27, 20:45   

mulder napisał/a:
Zdaje się, że dość stary, przedwojenny budynek biurowy zostaje.
niestety i on padl ofiara tego obłędu ,nic nie pozostało
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2012-09-28, 05:48   

Widziałem przechodząc ostatnio w okolicy. Szkoda.
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-09-28, 09:55   

Słyszałem, że powstanie tam supermarket Netto, czy to prawda??
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu