Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: ManiekBRG!
2012-10-06, 09:43
Dlaczego upadła Mleczarnia?
Autor Wiadomość
krzycho 



Wiek: 31
Dołączył: 08 Mar 2011

UP 19 / UP 13


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-09-28, 11:37   

A z tego, co widać to jeszcze komin został, ale tez go pewnie już niedługo wyburza.

Ja słyszałem ze ma tam powstać Tesco potem było Netto czas pokaże, co tam będzie.
0 UP 0 DOWN
 
lucifer 



Wiek: 34
Dołączył: 08 Wrz 2012

UP 645 / UP 516



Wysłany: 2012-09-30, 10:06   

Szkoda. Czy naprawdę nikt nie zna przyczyn upadku tego zakładu? Widocznie każdy lubi pobiadolić nad tym co powstanie w tym miejscu. Który to już będzie market i jakie to złe dla naszego miasta. Tylko nikt nie zastanawia się nad tym co zrobić, żeby więcej takich przypadków nie było.
Może pokazanie przyczyn upadku świeżo wyremontowanego zakładu (gdzie i co robiła dyrekcja, spółdzielcy czy związkowcy) oraz działań (?) syndyka pokazałoby jak takich sytuacji uniknąć.
0 UP 0 DOWN
 
Raynor 



Wiek: 41
Dołączył: 11 Cze 2012

UP 259 / UP 135



Wysłany: 2012-09-30, 10:14   

Ja słyszałem, ZAZNACZAM SŁYSZAŁEM TYLKO - NIE WIEM CZY TO PRAWDA CZY NIE, wersję taką, że w radzie nadzorczej siedziała jakaś pani, która dostarczała duże ilości mleka do mleczarni od wielu lat. W tym roku, w którym był remont, ponoć jej mleko nie spełniło jakości przy badaniu i po prostu nie przyjęto jej mleka. Owa pani strasznie się zdenerwowała na prezesa (ponoć miała zawsze jakies "ale" do niego) i przewałkowała z pozostałymi akcjonariuszami zmianę tego prezesa - tego, za którego były te remonty i zakład funkcjonował. Mleczarnia dostała nowego prezesa i powoli zaczęła umierać. Ostatnim przystankiem jest stan obecny.

Taką wersję słyszałem. Czy jest prawdziwa, to nie wiem, ale słyszałem od ludzi mających coś wspólnego z niedawną mleczarnią.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2012-09-30, 12:21   

Ja natomiast słyszałem, że żeby wydać jak najwięcej pieniędzy (doprowadzić do upadłości) to nawet teczki z aktami obszywano skórą robiono też inne zbyteczne rzeczy, by brakło pieniędzy.

Ktoś to może potwierdzić?
0 UP 0 DOWN
 
lucifer 



Wiek: 34
Dołączył: 08 Wrz 2012

UP 645 / UP 516



Wysłany: 2012-09-30, 13:10   

Znalazłem taką stronkę osmbrzeg.skpcmip.cba.pl

Nie wiem na ile reprezentuje to stanowisko Zakładowej "Solidarności" oraz jaką wartość ma zamieszczona tam informacja. Do zweryfikowania.

Cytat:
Jak podaje Nowa Trybuna Opolska O.S.M. Brzeg zbankrutowała. Firma nie wytrzymała konkurencji na regionalnym rynku nabiału, ale również nie poradziła sobie z przekształceniami związanymi z unijnymi standardami. Produkcja przetworów serowych i mleka stanęła jeszcze w listopadzie.
Zobowiązania spółdzielni wobec wierzycieli wynoszą ponad 5 mln zł.

Paweł Miłek – syndyk masy upadłościowej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Brzegu. – zwolnił wszystkich zatrudnionych 43 pracowników.
Skierował wnioski do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych o pieniądze na wszystkie świadczenia związane z wypowiedzeniami dla pracowników. Pieniądze przeznaczone zostaną na odprawy pracownicze itp…



Ciekawe jakie działania podjęła Zakładowa "Solidarność"? Czy przypadkiem nie jest skuteczna tylko w organizowaniu marszów?

Druga rzecz: Czyżby cała praca syndyk sprowadzała się do zwolnienia wszystkich i sprzedaży terenu? Nie można było tak jak robi syndyk Spółdzielni Inwalidów. Zdaje się że w likwidacji od nastu lat a ludzie jakąś pracę mają i interes się kręci.
0 UP 0 DOWN
 
klmen1 

Wiek: 47
Dołączył: 10 Paź 2008

UP 8 / UP 1



Wysłany: 2012-09-30, 15:07   

Dziesiec temu pracowalem w naszej mleczarni, czy sobie radziła? Było cieżko, ale bylo do przodu. BYły plany remontów po wejsciu Polski do UE (czy wyremontowano to nie wiem wyjechalem).
Teraz mieszkam za granica w miescie, ktore ma podobna liczbe ludnosci jak w Brzegu, jest tu także mleczarnia, taka malutka jak u nas i radzi sobie. Ludzie zamawiaja sobie mleczko do domku (codziennie taki samochodzik na prad przywozi pod drzwi w szklanej butelce..), poprostu inne realia inne podatki.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-09-30, 15:33   

lucifer napisał/a:
robi syndyk Spółdzielni Inwalidów. Zdaje się że w likwidacji od nastu lat a ludzie jakąś pracę mają i interes się kręci


Niestety ostatnio coś przestał się kręcić :( . Sorki za offa. Ale przykład jak najbardziej dobry - przez wiele lat Snia była w stanie likwidacji (warto sprawdzić, kto do tego stanu doprowadził :D :D:D). i jakoś się kręciło.
0 UP 1 DOWN
 
LeBe 



Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2012

UP 56 / UP 16



Wysłany: 2012-10-06, 02:57   

Miała upaść aby kolejny raz sprzedano (!)ziemie za grosze pod budowe marketu a za kilka lat okaze się własnością zagranicznego biznesmena który postawi sobie dom na tym gruncie :D
Ostatnio zmieniony przez LeBe 2012-10-06, 02:58, w całości zmieniany 1 raz  
3 UP 1 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2012-10-07, 06:47   

Od czasu zamknięcia mleczarni zastanawiało mnie, dlaczego nie szukano alternatywy ?
Jak tu:
http://www.strefabiznesu....nie-w-raciborzu
0 UP 1 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-10-07, 09:44   

mulder napisał/a:
Od czasu zamknięcia mleczarni zastanawiało mnie


I jakie wnioski?

mulder napisał/a:
dlaczego nie szukano alternatywy ? Jak tu:


Alternatywy? ALTERNATYW. Mogło ich być więcej, i zresztą było. Ale o tym raczej jeszcze nie teraz.

Kuriozum stanowi fakt, że mijający rok został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Spółdzielczości. I to kilka lat temu:

Cytat:
18 grudnia 2009 roku Zgromadzenie Ogólne NZ na mocy rezolucji A/RES/64/136 ogłosiło rok 2012 Międzynarodowym Rokiem Spółdzielczości. Zgromadzenie Ogólne zachęca wszystkie państwa członkowskie ONZ, system NZ oraz podmioty krajowe, aby w ramach obchodów Roku promowały spółdzielczość oraz podnosiły świadomość o jej wpływie na rozwój społeczno-gospodarczy, redukcję ubóstwa, tworzenie nowych miejsc pracy i integrację społeczną.


Za: http://www.unic.un.org.pl...ews=2256&wid=18

Dla Brzegu rok 2012 oznacza zaoranie materii po SM i kryzys w Inwalidach.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-10-07, 09:47, w całości zmieniany 2 razy  
1 UP 1 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2012-10-07, 11:22   

Uwielbiam teorię spisków, ale jako wieśniak wiem, że głównym powodem problemów brzeskiej mleczarni był brak mleka. Od kilkunastu lat lokalny rynek drobnych producentów przejety został przez Zotta . System zlewni w każdej wsi przestał istnieć jakieś 20 lat temu, a zlewni w Pawlowie została zamknięta w pierwszej połowie lat 80.
0 UP 1 DOWN
 
Meggy 


Wiek: 25
Dołączyła: 14 Gru 2006

UP 89 / UP 100



Wysłany: 2012-10-14, 02:04   

Mleczarni już nie ma i co dalej....? Zaczniemy przynośić pokornie w zębach gotówkę właścicielowi supermaketu?

Marzy mi się dzień, w którym rozpoczną się masowe protesty przeciwko owym molochom. Nawet nie muszą to być huczne protesty, wystarczy tylko brak klientów i supermarket sam znika.

Każde normalne państwo, dba najpierw o własną gospodarkę, a co zbywa przekazuje obcemu kapitałowi. U nas niestety jest na odwrót, a szkoda bo większość, gdyby tylko chciała mogłaby temu zaradzić. :(
2 UP 1 DOWN
 
jstaszek 



Wiek: 62
Dołączył: 30 Cze 2005

UP 22 / UP 18



Wysłany: 2012-10-14, 02:25   

Meggy napisał/a:
wystarczy tylko brak klientów i supermarket sam znika.


gratuluję myślenia
i ponad setka ludzi do PUPu (bezrobotni) :(

http://forumbrzeg.pl/ppadd/viewtopic.php?t=30104
Ostatnio zmieniony przez jstaszek 2012-10-14, 02:32, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 1 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2012-10-14, 09:05   

Marcim B. napisał/a:
głównym powodem problemów brzeskiej mleczarni był brak mleka

Marcinie, a prawda jest, że to krowy przestały dawać mleko po wejściu Polski do UE, jak niegdyś, gdy kolej żelazna budziła lęk i przerażenie ?
0 UP 1 DOWN
 
Meggy 


Wiek: 25
Dołączyła: 14 Gru 2006

UP 89 / UP 100



Wysłany: 2012-10-14, 17:54   

jstaszek napisał/a:
Meggy napisał/a:
wystarczy tylko brak klientów i supermarket sam znika.


gratuluję myślenia
i ponad setka ludzi do PUPu (bezrobotni) :(

http://forumbrzeg.pl/ppadd/viewtopic.php?t=30104


Dziękuję za gratulacje!!!

Ostatnio w nowo otwartym supermarkecie w Brzegu stworzono aż 20 miejsc pracy i wyobraż sobie, że podań o pracę do tego marketu było ponad 200, w tym wielu osób z wyższym wykształceniem.

Czy nadal uważasz, że taki supermarket jest remedium na rosnące bezrobocie? Skoro tak, to teraz ja Tobie pogratuluję myślenia.
2 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu