Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
gładź albo tynk strukturalny,poszukuje budowlańca.
Autor Wiadomość
kamilo2010 


Wiek: 40
Dołączył: 24 Sty 2007

UP 5 / UP 0



Wysłany: 2015-05-07, 16:31   gładź albo tynk strukturalny,poszukuje budowlańca.

witam.
Szukam osoby znającej się na budowlance,w sposób umożliwiający położenie gładzi albo tynku strukturalnego na scianę wewnątrz.
Moze ktoś się na tym zna z Was:)
albo kogos znacie sami..?
prosze o jakieś namiary:)
0 UP 0 DOWN
 
kamilo2010 


Wiek: 40
Dołączył: 24 Sty 2007

UP 5 / UP 0



Wysłany: 2015-05-11, 14:15   

Czy w tym mieście naprawde niema i nikt niezna takiej osoby...?
0 UP 0 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2015-05-11, 21:14   

Mirek Tadla http://www.dekorsystemy.pl/wspolpraca-pm-9.html na dole strony jest kontakt jak nie on to na pewno ci kogoś poleci.
0 UP 0 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2015-05-12, 21:45   

Są takie osoby.
Ale ci dobrzy fachowcy mają kupę zamówień i nowych nie przyjmują, a tych bez zamówień szkoda polecać :)
0 UP 0 DOWN
 
zazdroska 


Wiek: 46
Dołączył: 20 Maj 2015

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2015-06-01, 08:55   

Cześć, czy potrzebujesz na to fakturę? Mój mąż wykonuje to ale nie prowadzi DG. Obecnie mógłby zająć się tym pod koniec lipca.
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2015-06-01, 19:41   

zazdroska napisał/a:
Cześć, czy potrzebujesz na to fakturę? Mój mąż wykonuje to ale nie prowadzi DG. Obecnie mógłby zająć się tym pod koniec lipca.


Myślę, że obecnie to Twoim mężem mógłby zająć się Urząd Skarbowy i Państwowa Inspekcja Pracy :) . Przecieram oczy ze zdumienia, że można w tak bezpośredni sposób reklamować usługi męża, który nie prowadzi działalności gospodarczej, a czerpie z tego tytułu jak podejrzewam korzyści finansowe.
0 UP 2 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2015-06-01, 20:25   

Nie musisz się tak dziwić Liu.Zdziwisz się teraz-mąż Zazdroski nie musi mieć działalności by móc świadczyć usługi.Wystarczy ,że od dochodu zapłaci stosowny podatek.Nie strasz ludzi US-em i PiPem bo nie masz żadnych podstaw.
1 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2015-06-02, 20:16   

Tak się składa, że ma taki obowiązek bowiem jeśli wykonuje usługi w sposób ciągły, a nie sporadyczny to w tym momencie łamie prawo. Prowadzi nielegalną działalność i żadne odprowadzanie podatków od zleceń w tym przypadku nie ma nic do rzeczy. Dodatkowo reklamowanie "usług męża" czy też zachęcanie obcych ludzi do skorzystania z tychże usług jest również przejawem prowadzenia nielegalnej działalności. Można sobie dłubać i rzeźbić dla znajomych, gdy dochód z tego jest niewielki i to tylko sporadycznie tj. raz na jakiś czas - od tego odprowadza się podatek i nie zachodzi podejrzenie, że ktoś prowadzi nielegalną działalność.
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2015-06-02, 21:20   

Liu,idziesz w ,,zaparte".Czy słyszałeś coś o umowach-zleceniach,czy też umowach o dzieło?Nie możesz zakładać że ktoś oszukuję,a po twoich postach,jestem pewien o twojej praworządności i poszanowaniu prawa.Zapewniam cię ,że ani Zazdroska ,ani jej mąż nie są kryminalistami :D
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2015-06-02, 21:22   

Mam pracę dla męża Zazdroski.Proszę o kontakt na priv.
0 UP 0 DOWN
 
Raynor 



Wiek: 41
Dołączył: 11 Cze 2012

UP 259 / UP 135



Wysłany: 2015-06-03, 06:14   

yoorek napisał/a:
Liu,idziesz w ,,zaparte".Czy słyszałeś coś o umowach-zleceniach,czy też umowach o dzieło?Nie możesz zakładać że ktoś oszukuję,a po twoich postach,jestem pewien o twojej praworządności i poszanowaniu prawa.Zapewniam cię ,że ani Zazdroska ,ani jej mąż nie są kryminalistami :D


Mam rozumieć, że jedna osoba fizyczna przygotuje umowę zlecenie bądź o dzieło drugiej osobie fizycznej? I rozumiem, że ta pierwsza osoba fizyczna na początku następnego roku wystawi PIT tej drugiej osobie? Yhy, na pewno...

Niestety to jest psucie rynku. Inni mając firmę mają bardzo dużo na głowie. Problemów oraz opłat. Każda osoba z szarej strefy nie dość, że ma w dupie te problemy i opłaty, to jeszcze zaniża stawki i psuje rynek. Potem człowiek wyliczając komuś robotę słyszy "Panie, tak drogo? A bez vatu się nie da? A bo pan wie, koledze robił taki pan Heniek i wziął tysiąc mniej..." Jestem tego samego zdania co LiuKhongSum. Tym bardziej, że po tych "fachowcach" bezfakturowych potem trzeba poprawiać. Bo przecież nie ma faktury - nie ma gwarancji i zobowiązań.

Z jednej strony ciągle psioczycie na państwo, że ciągle zabiera, że ciągle nie ma kasy (fakt, nie ma też innych przyczyn), ale ciągle tolerujecie kombinatorstwo. To także dzięki temu jest jak jest. To identyczna sprawa jak z kupowaniem części samochodowych na giełdach - wiecie, że kradzione, ale przecież tańsze...
1 UP 0 DOWN
 
Gaderep 



Wiek: 62
Dołączył: 16 Mar 2007

UP 1191 / UP 1171



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2015-06-03, 11:29   

Tu żaden Kukiz nie pomoże, ani żaden Koorwin - dorosłe chłopy nie odróżniają umów cywilno-prawnych od roboty na czarno...... i będą kapitalizm zaprowadzać w kraju i japy drzeć, jak im się źle żyje. Jak dzieci.

Umowy cywilno-prawne dużo lepiej zabezpieczają interesy odbiorcy usług niż jakas tam faktura z firmy, którą najpierw zapłacić trzeba a potem dochodzić roszczeń.

Kiedy zawierać umowę-zlecenie, a kiedy umowę o dzieło?
Zasadniczo przy zleceniu mniej istotny jest efekt, który chcemy osiągnąć a istotne jest prawidłowe działanie zleceniobiorcy.
Przy umowie o dzieło istotny jest efekt końcowy - płacimy wtedy za dzieło.
Oczywitym jest fakt, że umowa o dzieło w przypadku niektórych prac budowlanych, szczególnie tam, gdzie istotny jest efekt, jest bardziej porządana od umowy zlecenia, jako że możemy odmówić zapłaty, jeśli efekt końcowy nie spełnia naszych oczekiwań. Oczekiwania te oczywiście muszą być zgodne z umową, dlatego jest niezmiernie istotnym, by umowy były jak najbardziej szczegółowe. Podstawą do wystawienia rachunku przez wykonującego dzieło jest właśnie umowa oraz potwierdzenie odbioru dzieła.

Przkładowy rachunek z tyt. uwykonanego dzieła na kwotę brutto 20.000,- może wyglądać tak:
Wynagrodzenie brutto 20000,00
Wynagrodzenie netto 17120,00
Całkowity koszt wynagrodzenia 20000,00
Podstawa ubezpieczenia zdrowotnego 20000,00
Koszty uzyskania przychodu 4000,00
Podstawa opodatkowania 16000,00
Podatek 2880,00

Zaś dla kwoty netto 20.000,- rachunek bedzie wyglądał tak:
Wynagrodzenie netto 20000,00
Wynagrodzenie brutto 23364,00
Całkowity koszt wynagrodzenia 23364,00
Podstawa ubezpieczenia zdrowotnego 23364,00
Koszty uzyskania przychodu 4672,80
Podstawa opodatkowania 18691,00
Podatek 3364,00

Zapłacenie podatku dochodowego w przypadku umowy o dzieło ciąży na zlecającym wykonanie dzieła, dlatego bacznie się przyglądajcie czy w umowie macie netto, czy brutto, bo przez to jedno słowo całkowity wasz koszt podskoczy o prawie 17%.
No i nie można zapomnieć o wysłaniu PITa za dany rok wykonawcy dzieła ;)

U mnie można zamówić sporządzenie zarówno umowy o dzieło, jak i umowy-zlecenia - cena zależy od stopnia skomplikowania i zwykle się mieści w przedziale od 150,- do 250,- netto
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2015-06-03, 16:58   

yoorek napisał/a:
Liu,idziesz w ,,zaparte".Czy słyszałeś coś o umowach-zleceniach,czy też umowach o dzieło?Nie możesz zakładać że ktoś oszukuję,a po twoich postach,jestem pewien o twojej praworządności i poszanowaniu prawa.Zapewniam cię ,że ani Zazdroska ,ani jej mąż nie są kryminalistami


Przedstawiam jedynie fakty, słuszne fakty, z którymi nie sposób się nie zgodzić. Nazywajmy rzeczy po imieniu bo tutaj ewidentnie mamy do czynienia z nielegalną działalnością.

Raynor napisał/a:
Niestety to jest psucie rynku. Inni mając firmę mają bardzo dużo na głowie. Problemów oraz opłat. Każda osoba z szarej strefy nie dość, że ma w dupie te problemy i opłaty, to jeszcze zaniża stawki i psuje rynek. Potem człowiek wyliczając komuś robotę słyszy "Panie, tak drogo? A bez vatu się nie da? A bo pan wie, koledze robił taki pan Heniek i wziął tysiąc mniej..." Jestem tego samego zdania co LiuKhongSum. Tym bardziej, że po tych "fachowcach" bezfakturowych potem trzeba poprawiać. Bo przecież nie ma faktury - nie ma gwarancji i zobowiązań.


Kwintesencja mojego "czepialstwa" :) . Nie zdążyłem jeszcze wspomnieć o tychże argumentach, ale dobrze, że Raynor mnie wyręczył. Należy również dodać, że to co zaoszczędzimy na robociźnie pana Mietka to stracimy na pewno w materiałach. Trudno żeby pan Mietek, który jedynie "dorabia" miał dostęp do dużych rabatów i upustów nie wspominając już o usługach świadczonych na 8% VAT. Wspieranie panów Mietków oraz innych kombinatorów z pewnością odbiło się już niejednemu czkawką.

Odnosząc się do stanu faktycznego, mogę śmiało na własnym przykładzie stwierdzić, że przez ostatnie 2 lata lokalny rynek usług w mojej branży uległ kompletnej destrukcji. Osoby pracujące czy też dorabiające na czarno konkurują jedynie ceną, a nie jakością wykonania. Doszło do tego, że 10 lat temu, gdy zaczynałem w tej branży można było zarobić więcej niż w obecnych czasach.

Ostatnio przeprowadziłem eksperyment polegający na tym, iż podałem klientowi cenę wykonania danego zlecenia "po kosztach". Czyli zakładałem, że po wykonaniu zlecenia niczego tak naprawdę nie zarobię jeśli opłacę ZUS, księgową, wydam pieniądze na skromne przeżycie miesiąca itp. itd. Okres realizacji zlecenia oscylował w granicach 4 tygodni. Co się okazało? Jakiś pan Mietek przyszedł i powiedział, że wykona zlecenie o wiele taniej i przebił moją ofertę :D .

Tak właśnie wygląda lokalny rynek usług w mojej branży i niech teraz każdy wyciągnie z tego oczywiste wnioski. Za kilka lat cięzko będzie o fachowe wykonanie czegokolwiek bo zostaną sami partacze zaniżający stawki i oferujący usługi na żenująco niskim poziomie. Szybko, tanio i dobrze to trzy określenia, które nie mają ze sobą niczego wspólnego jeśli bierzemy pod uwagę rynek usług związanych w tym przypadku z budowlanką.
Ostatnio zmieniony przez LiuKhongSum 2015-06-03, 17:03, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2015-06-03, 19:01   

Mamy demokrację i wolny rynek-w ostatnich 5 latach spotykałem się z usługodawcami różnych branż z legalną działalnością .Moim pierwszym kryterium było,by wykonywane przez nich prace były jak najwyższej jakości,oraz kryterium ceny jako drugie z rzędu.Faktury mnie nie interesowały zupełnie,gdyż podpisywałem z nimi umowę z wyszczególnionym zakresem prac,oraz określoną zapłatą.Powołać się chciałem tu na Gaderepa i jego post odnośnie tematu.Nie zdarzyło mi się poprawiać-płacę przecież po wykonaniu zadania określonego w umowie,ponadto oczy mam zdrowe i doświadczenie w budownictwie,mimo ze nie jestem wykonawcą.Kryteria i poziom cen określam samodzielnie a wykonawca może brać robotę ,lub nie-jego problem.A więc ,,daremne żale,próżny trud,bezsilne złorzeczenia"....
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2015-06-04, 08:02   

yoorek dla mnie podstawowym kryterium jest fakt czy dana osoba prowadzi działalność gospodarczą, następnie jakość wykonania i dopiero cena. Czasem lepiej dopłacić niewielką kwotę, ale wziąć fachowca z prawdziwego zdarzenia niż oszczędzać, a potem stwierdzić po fakcie "mogłem wziąć kogoś innego (w znaczeniu droższego)".

Sprzyjanie osobom, które pracują bądź dorabiają na czarno ma zdecydowanie negatywny wpływ na rynek usług. Co z tego, że masz umowę o dzieło czy zlecenie jeśli zleciłeś wykonanie danego zakresu prac osobom bez działalności gospodarczej? To ma niby sprzyjać rozwojowi lokalnego rynku usług? To tak jakbyś poszedł na halę targową i kupił z jakiegoś kramiku mięso niewiadomego pochodzenia, ale tego nie zrobisz bo wybierasz zaufaną masarnię. Dlaczego więc w przypadku wyboru wykonawcy ludzie kierują się sprzecznymi kryteriami wybierając osoby bez działalności?

Raynor dobrze napisał, że wszyscy narzekają na sytuację w naszym kraju, ale jak widać myślenie na temat spraw oczywistych dotyka absurdalnego poziomu niby świadomości.

yoorek chciałbym również podkreślić, że rozmawiamy tutaj o nielegalnej działalności w odniesieniu do reklamy Zazdroski. Nie podejmuję się tematu legalnych firm, które realizują intratne bądź "kosztowe" zlecenia w oparciu o wycenę drobnego zleceniodawcy w założeniu, że taki stan rzeczy miał oczywiście miejsce :) .

Ode mnie w sumie to byłoby już wszystko i chciałbym na koniec zachęcić wszystkich do korzystania z usług legalnie działających firm. Wspieranie czarnego rynku prowadzi do negatywnych skutków i tracą na tym zarówno klienci jak i przedsiębiorcy zatrudniający waszych synów, kuzynów, znajomych, przyjaciół...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu