Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Niebezpieczeństwo na Jana Pawła II -niekompetencja zarządcy?
Autor Wiadomość
brzeżaninprawy 



Wiek: 45
Dołączył: 21 Kwi 2015

UP 20 / UP 17



Wysłany: 2015-05-11, 19:54   Niebezpieczeństwo na Jana Pawła II -niekompetencja zarządcy?

Od kilku dni mniej więcej w połowie ulicy Jana Pawła II kierowców zaskakuje niezabezpieczona pozostałość po robotach ziemnych. Dziura zasypana tłuczniem. Znak pionowych nie zauważyłem, tak jak i jakichkolwiek barier czy choćby pachołków. Interwncji Policji czy Straży Miejskiej brak. Najbardziej dziwi postawa zarządcy. Czy Burmistrz Wrębiak zatrudnia kompetentne osoby w dziale zajmującym się infrastrukturą?
Ostatnio zmieniony przez brzeżaninprawy 2015-05-11, 20:40, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 2 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2015-05-11, 21:23   

To jest chyba pozostałość po pracach wodociągów więc pytanie należy skierować tam.
A w praktyce wygląda to tak ktoś wykopał a kto inny musi załatać tylko przepływ informacji jest mizerny.
Mnie zastanawia jeszcze jeden fakt że tą ulicą co raz częściej poruszają się ciężkie samochody - ,,tiry"
1 UP 1 DOWN
 
GNOM 
ROMEK



Wiek: 49
Dołączył: 01 Lip 2010

UP 696 / UP 75



Wysłany: 2015-05-12, 21:42   

A dziś dosypali trochę drobnego tłucznia :) asfaltu nadal brak.
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2015-05-13, 17:08   

a może by tak iść za przykładem z Wrocławia (i innych miast Polski) i posadzić tam kwiatki :)

http://www.gazetawroclaws...jecia,id,t.html
0 UP 0 DOWN
 
brzeżaninprawy 



Wiek: 45
Dołączył: 21 Kwi 2015

UP 20 / UP 17



Wysłany: 2015-05-13, 20:48   

ju
motomaniek77 napisał/a:
To jest chyba pozostałość po pracach wodociągów więc pytanie należy skierować tam.
A w praktyce wygląda to tak ktoś wykopał a kto inny musi załatać tylko przepływ informacji jest mizerny.
Mnie zastanawia jeszcze jeden fakt że tą ulicą co raz częściej poruszają się ciężkie samochody - ,,tiry"
Dlaczego kierowcę miałoby interesować po czym jest niezabezpieczona i niebezpieczna dziura. Za stan i prawidłowe zabezpieczenie odpowiada zarządca.
Dziura dalej istnieje, dodatkowo zyskała kruszywo walające się po dużej części jezdni.
Wszystko powoduje tak zagrożenia dla ruchu samochodów (niebezpiczne manewry w ostatniej chwili) jak i pieszych.

Dziwię się że jeszcze żaden patrol Policji się tym nie zainteresował. Mandat za brak oznakowania i stwarzanie bezpośredniego zagrożenia się należy.

Po braku reakcji widać że Urząd Miasta powraca do starych praktyk. Może czas na porządną kontrolę działu i zmiany, zanim Burmistrz skończy jak jego poprzednik?
2 UP 0 DOWN
 
Raynor 



Wiek: 41
Dołączył: 11 Cze 2012

UP 259 / UP 135



Wysłany: 2015-05-14, 09:44   Re: Niebezpieczeństwo na Jana Pawła II -niekompetencja zarzą

brzeżaninprawy napisał/a:
Od kilku dni mniej więcej w połowie ulicy Jana Pawła II kierowców zaskakuje niezabezpieczona pozostałość po robotach ziemnych. Dziura zasypana tłuczniem. Znak pionowych nie zauważyłem, tak jak i jakichkolwiek barier czy choćby pachołków. Interwncji Policji czy Straży Miejskiej brak. Najbardziej dziwi postawa zarządcy. Czy Burmistrz Wrębiak zatrudnia kompetentne osoby w dziale zajmującym się infrastrukturą?


Czego Ty wymagasz od ohydnej dziury zabitej dechami z pijaną i naćpaną patologią drącą ryja co wieczór? Brzeg to teraz takie połączenie Grodkowa i Lewina Brzeskiego z ich najgorszych czasów, kiedy były wylęgarnią patologii i kryminału. Dróg nie ma, chodników nie ma, podwórka czarna rozpacz, po Długiej wszyscy jeżdżą chociaż jest zakaz, DOA, DW parkują sobie gdzie chcą i jak chcą, OB też nie lepsi... Zakazy? Nakazy? Przepisy? Fachowość? To nie w Brzegu!

Miasto turystyczne, ma się rozumieć ;)
2 UP 1 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2015-05-14, 14:08   

A ja w ogóle nie wiem o co tutaj chodzi... jechałem rowerem ul Jana Pawła wczoraj, jechałem i dzisiaj i szczerze mówiąc to nie wiem co niby miało by zostać zabezpieczone i gdzie...
Może jakieś zdjęcie albo coś? Bo zwyczajnie w tej chwili wydaje mi się, że uskutecznia się tu jakąś fałszywą gównoburzę...
2 UP 2 DOWN
 
brzeżaninprawy 



Wiek: 45
Dołączył: 21 Kwi 2015

UP 20 / UP 17



Wysłany: 2015-05-14, 16:12   

Emillu, łowco gównoburz bardzo chętnie dodałbym zdjęcie miejskiego nieróbstwa ale system forumbrzeg nie pozwala. Do wczoraj dziura była jeszcze, mniej więcej na wysokości przedszkola.

Raynor, dopóki będę mógł zawsze będę pokazywał patologie tego miasta. Nie godzę się z traktowaniem mieszkańców jak powietrze, zauważanych tylko przed wyborami. Nawet gdy niektórzy próbują tematy wyśmiewać lub szukać drugiego dna.
2 UP 2 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2015-05-14, 19:49   

brzeżaninprawy napisał/a:
chętnie dodałbym zdjęcie miejskiego nieróbstwa ale system forumbrzeg nie pozwala

polecam http://imgur.com

I tym razem na prawdę chętnie bym to zobaczył, bo co drugi dzień tą ulicą przejeżdżam i nie zauważyłem nic, dlatego się zastanawiam, czy już przywykłem i mi wszystko wisi, czy ty wyolbrzymiasz.
1 UP 3 DOWN
 
Raynor 



Wiek: 41
Dołączył: 11 Cze 2012

UP 259 / UP 135



Wysłany: 2015-05-14, 20:43   

Emill napisał/a:
brzeżaninprawy napisał/a:
chętnie dodałbym zdjęcie miejskiego nieróbstwa ale system forumbrzeg nie pozwala

polecam http://imgur.com

I tym razem na prawdę chętnie bym to zobaczył, bo co drugi dzień tą ulicą przejeżdżam i nie zauważyłem nic, dlatego się zastanawiam, czy już przywykłem i mi wszystko wisi, czy ty wyolbrzymiasz.


Kurna, ludzie! Na środku drogi jest wycięty kwadrat w asfalcie, dość głęboki. Zasypany tłuczniem, tudzież inną mieszanką z drobnych kamyczków. Nie ma żadnego znaku, nie ma żadnej barierki, nie ma niczego. Jechałem za kimś i wpadłem kołami prosto w to zostawione gówno na środku drogi!!! Kamyczki tego tłucznia już się walały wokoło niszcząc lakiery samochodów bo po najechaniu kołem ładnie latają we wszystkie strony. Ale kogo to obochodzi? Przecież w Brzegu remontuje się drogi na zasadzie uklepania nogą dziury i skasowaniu za to należności. Tylko kto taki szmelc odbiera przez lata? Kto pozwala na remont polegający na zalaniu łaty wystającej ponad poziom drogi? Kto pozwala na remont polegający na frezie nawierzchni i zostawieniu takiej tarki? Kto pozwala na wycięcie asfaltu bez oznakowania tego? Kto? Jak? I dlaczego w tym Brzegu to jest zawsze takie trudne???

PS. Wodociągi, BPEC, Taurony i inne podmioty wykonujące remonty w Brzegu polegające na ingerencji w nawierzchnię dróg nigdy, ale to nigdy nie zostawią nawierzchni równej z licem drogi. Nigdy! A zgodnie z przepisami mają odtworzyć nawierzchnię do stanu sprzed ingerencji. I potem mamy takie coś jak np. na Słowackiego za sklepem Społem - w poprzek drogi uskok, zapadnięty pas asfaltu. Przecież ktoś podpisuje, ktoś płaci, ktoś odbiera. Nikomu nie przeszkadza?
Ostatnio zmieniony przez Raynor 2015-05-14, 20:49, w całości zmieniany 2 razy  
2 UP 2 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2015-05-15, 19:15   

juz go nie ma od 2? 3? dni czy jakoś tak
0 UP 0 DOWN
 
brzeżaninprawy 



Wiek: 45
Dołączył: 21 Kwi 2015

UP 20 / UP 17



Wysłany: 2015-05-15, 19:59   

Emil jak niewierny Tomasz, póki ręki nie włoży nie uwierzy.Blaster, tak wczoraj wkońcu interwencje poskutkowały i ktoś dziurę zalepił. W takim znaczeniu jak napisał Raynor. Ślady tłucznia jednak nadal widać.
1 UP 0 DOWN
 
brzeżaninprawy 



Wiek: 45
Dołączył: 21 Kwi 2015

UP 20 / UP 17



Wysłany: 2015-05-17, 17:02   

Jakie konsekwencje może mieć z pozoru błaha sprawa, taka jak zaniedbanie zarządcy czy wykonawcy pokazała dzisiejsza sprawa wypadku na Krzyszowica. Niezabezpieczona studzienka i dziecko w cieżkim stanie w szpitalu. Wydawała by się kolejna gównoburza.
1 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2015-05-17, 17:40   

brzeżaninprawy napisał/a:
Niezabezpieczona studzienka i dziecko w cieżkim stanie w szpitalu. Wydawała by się kolejna gównoburza.

Kolejna kradzież w wykonaniu złomiarza na dorobku?
Nie zabezpieczony teren budowy czy "inspekcja placu budowy" w wykonaniu tatusia z dzieckiem?

Przykład: na ul Kusocińskiego - wysokość baraków - wieczorem jechałem i studzienka była zakryta kratką. Rano ok. 5,30 w dniu następnym jechałem po swoich sladach i kratka została zniknięta.. ledwie minąłem tę studzienkę. Po południu była już założona nowa kratka.

Rozumiem że kradzieże i niszczenie mienia miasta robi waadza - taki wniosek wypływa z treści imć "prawego"...
Ostatnio zmieniony przez oldstaszek 2015-05-17, 17:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 2 DOWN
 
brzeżaninprawy 



Wiek: 45
Dołączył: 21 Kwi 2015

UP 20 / UP 17



Wysłany: 2015-05-17, 18:04   

Oldstaszek to poglądy old. Najlepiej w tym mieście nie widzieć, nie słyszeć i nie mówić. Wszak władza za nic nie odpowiada. Krzywe chodniki i zapadnięte miejsca w jezdni tworzą się przecież same.
2 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu