Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Brzeg a WOŚP z dnia wczorajszego - cisza jak w grobowcu...
Autor Wiadomość
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2017-01-16, 17:45   Brzeg a WOŚP z dnia wczorajszego - cisza jak w grobowcu...

Ostatnia info o WOŚP na forum jest datowana na 2013 rok i dlatego dokładam temacik.
Pełna cisza o WOŚP w Brzegu - jest jakiś racjonalny powód tej ciszy?
Gdzieś, ktoś rozpuszcza plotki że WOŚP w Brzegu nie gra od paru lat a w tym roku to zupełne ZERO.
Jeżeli tzw. WAADZA zabroniła to powinna też złożyć IMIENNE ZOBOWIĄZANIE na piśmie o ODMOWIE w korzystaniu z wyposażenia przekazanego przez WOŚP dla placówek leczniczych w Brzegu i okolicy! Oświadczenie to powinno obejmować rodziny WAADZY oraz ich popleczników.

Mam nadzieię że jasno wyłożyłem punkt widzenia.
1 UP 3 DOWN
 
Bizon 
Wojtek W.


Wiek: 30
Dołączył: 22 Sty 2010

UP 88 / UP 16


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-01-16, 20:26   

Bardzo ciekawą inicjatywą jest wspieranie fundacji, którą prowadzi Pan Owsiak, ale gdzie jest napisane, że miasto (samorządy), firmy oraz osoby prywatne mają obowiązek wspierania finansowego takich organizacji?
Ostatnio czytałem jak w jakimś sztabie WOŚP wystawiono pismo odmowne pewnej pani urzędnik (chyba wojewoda świętokrzyski) z jej podpisem, które było odpowiedzią na prośbę o wydanie jakiejś rzeczy na licytację. Ludzie ją zaszczuli, tylko dlatego że nie przekazała niczego co było kupione za państwowe pieniądze (w urzędach też chyba mają coś na wzór inwentaryzacji co jakiś czas), podobnie dzieje się w Brzegu, ludzie skarżą się na Wrębiaka, ale przecież wspieranie WOŚP, Caritas czy jakiej kolwiek innej organizacji pożytku publicznego jest dobrowolne, a wspieranie jej za nie swoje pieniądze jest chyba nawet wręcz niepoprawne.

Mnie też możecie zlinczować, ale uważam że burmistrz podjął właściwą decyzję. Wspierać powinien każdy kto chce i to dobrowolnie, bez żadnej presji (to nie kościół że jak nie dasz kasy po kolędzie to Cię na tablicy ogłoszeń wywieszą, jak to bywa w niektórych parafiach). Co więcej, miasto pewnie nie widziałoby problemu w udostępnieniu jakiegoś lokalu dla brzeskiego sztabu, placu przed BDK (lub innej lokalizacji), a resztą powinni się zająć organizatorzy, szukając sponsorów prywatnych.
3 UP 0 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2017-01-16, 21:07   

Bizon napisał/a:
ale gdzie jest napisane, że miasto (samorządy), firmy oraz osoby prywatne mają obowiązek wspierania finansowego takich organizacji?

Nigdzie takiej sugestii nie zawarłem - bezpodstawne domniemanie.
Co do zabraniania lub odmawiania - takich pism są dziesiątki i podpisane osobami funcyjnymi z NADANIA a nie z WYBORU. Rozdzielam rozumienie - "urzędnik" od wybrany przedstawiciel.
Bizon napisał/a:
ale uważam że burmistrz podjął właściwą decyzję.

To znaczy - jaką? Nic nie słyszałem o jakiejkolwiek decyzji burmistrza w tej materii.

Jest jeszcze coś ważniejszego od "decyzji" - ważną jest atmosfera lub AURA miejsc czy miejscowości. Skutecznie zostało to usunięte poza obszar postrzegania.

Było coś w mieście - jakaś namiastka i to wszystko.
Taka refleksja się nasuwa:...ważniejsze są "defilady religijne" jakie zupełnie niczego nie stanowią...i to za kaskę podatnika.
2 UP 3 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2017-01-16, 22:00   

Może nie było chętnych do organizacji ?? To nie jest na zasadzie robimy i jest. Trzeba trochę się nad tym nachodzić czasu stracić.
3 UP 0 DOWN
 
Bizon 
Wojtek W.


Wiek: 30
Dołączył: 22 Sty 2010

UP 88 / UP 16


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-01-16, 22:13   

Moje zdanie jest takie, jak na poniższym obrazku. Niech każdy chodzi gdzie chce i jeżeli ludzie chcą dzielić się z Panem Owsiakiem ich pieniędzmi, to nie widzę w tym problemu. Nie mam też na celu obrażania ani Pana Owsiaka, ani wolontariuszy, ale czy nie jest tak że to w dużym stopniu dzieci i młodzież zbierają na fundację, podczas tego jednego dnia, gdy trwa to medialne show, w którym główną gwiazdą jest właśnie Pan Jurek?
Co do tego że władza zabroniła organizacji tejże imprezy to nigdzie nie ma takich informacji. Nigdzie także oficjalnie nie jest napisane (przynajmniej nie udało mi sie takich informacji znaleźć), że burmistrz nie dał pieniędzy na WOŚP, ale wielu ludzi mu to zarzuca (chociażby tu w komentarzach: http://brzeg24.pl/aktualn...alu-wosp-2017/) i jeżeli faktycznie podjął taką decyzję to była to decyzja zgodna z prawem.
Finału WOŚP w Brzegu nie było, bo nie było ludzi chętnych (bądź będących w stanie) organizować tej imprezy u nas w mieście. Pewnym jest że nie było osoby, która by to wszytko poprowadziła i na czas zarejestrowała sztab brzeskiej zbiórki (czas był podobno do 21 listopada).

15871699_638256863031261_4290989307660021705_n.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 50,42 KB

3 UP 1 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2017-01-17, 09:32   

Bizon napisał/a:
Moje zdanie jest takie, jak na poniższym obrazku.

Dzięki za "obrazek" - to jedno zdanie wyjaśnia wszystko - reszta to pustosłowie.

Taka konstatacja: obrazek z zapisem w nim, zrobiono na potrzeby indoktrynacji katonazikomuchów i jest nader często stosowany przez kołtuństwo oraz dewoctwo.
Rozumiem że taki CARITAS jest super i extra...
Miło było i dzięki za pouczenie - kogo należy omijać po wielkim okręgu.

PS myślę że wielce Szanowny złożył właściwej treści oświadczenie o odmowie z wykorzystania sprzętu do leczenia tak siebie jak i najbliższej rodziny a przekazanego przez WOŚP tutejszemu i innym społecznym placówkom leczniczym.
Ostatnio zmieniony przez oldstaszek 2017-01-17, 11:18, w całości zmieniany 3 razy  
1 UP 5 DOWN
 
Bizon 
Wojtek W.


Wiek: 30
Dołączył: 22 Sty 2010

UP 88 / UP 16


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2017-01-17, 20:52   

Nie rozumiem co Ty masz do jak to nazwałeś - władzy, a tym bardziej jej rodziny.Skąd wiesz że prywatnie rodzina władzy, bądź sama władza nie wspiera WOŚP-u datkami, tylko się z tym nie obnosi? Kogo masz na myśli pisząc władza? Jeśli chodzi o burmistrza to nawet jeżeli został wybrany, to z tego co wiem nie głosowali na niego wszyscy i jeżeli chodzi o pieniądze podatników to tak samo jak urzędnik z nadania nie ma prawa wydawać ich na co mu sie podoba.
Według Twojego postępowego toku myślenia (innego od mojego pustosłownego i kołtuńskiego), jeżeli ktoś nie wspiera fundacji to nie powinien korzystać ze sprzętu który został dobrowolnie przekazany do szpitala? To tak, jakby mówić osobom które nie mają krwiodawców wśród bliskich, że nie powinny korzystać z krwi osób które ją oddawały dla dobra ogólnego.

Jak zauważyłeś władze miasta nie miały nic przeciwko organizacji WOŚP-u, tylko nie było chętnych. Co prawda sztabu w Brzegu nie było, ale jak można zauważyć na różnych stronach (w tym NTO) zbiórka pieniędzy się odbyła. Co do forum i tego że informacji o WOŚP-ie tu nie ma, to widocznie nie było osób zainteresowanych tym tematem.
Piszesz że w mieście nic się nie dzieje i nie ma jak to określiłeś aury, ale "defilady religijne" w których uczestniczą mieszkańcy już w oczy kłują. Brzeg był miastem religijnym (mam na myśli wielu religii) o czym świadczy to że są u nas 4 świątynie (+ kaplica św.Jadwigi, przez niektórych nazywana kościołem) rzymsko-katolickie, jeden kościół ewangelicko-augsburski i była też synagoga. Te miejsca wraz z innymi zabytkami (naszym małym Wawelem, ratuszem, bramą Odrzańską, kamienicami, młynem,dworcem) tworzą wspaniałą aurę, której Ty widocznie nie dostrzegasz.
4 UP 1 DOWN
 
oldstaszek 


Wiek: 24
Dołączyła: 23 Mar 2010

UP 240 / UP 666


Skąd: z jutra

Wysłany: 2017-01-18, 12:19   

warlike, Mam dwie prośby:
1. Proszę o usunięcie tematu "WOŚP" jaki tu dodałem z wszystkimi postami.
2. Proszę o USUNIĘCIE mojego konta wraz ze wszystkimi danymi czy informacjami.
Będę niezmiernie wdzięczny.
Pozdrawiam.
OldStaszek
0 UP 1 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2017-01-24, 14:26   

oldstaszek, usunąć konta nie mogę
jeśli chodzi o temat to nie widzę takiej potrzeby.
Myślę, że jest tu kilka cennych informacji i mam nadzieję że w przyszłym roku się ktoś chętny znajdzie do organizacji WOŚP (a w sumie w tym roku bo trzeba zacząć coś takiego wcześniej :) )
2 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu