Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
O brzeskiej prokuraturze w Moskwie. Dobrze!
Autor Wiadomość
Julian Mazur 



Wiek: 73
Dołączył: 19 Mar 2016

UP 233 / UP 63



Wysłany: 2019-09-14, 08:18   O brzeskiej prokuraturze w Moskwie. Dobrze!

"Stowarzyszenie KURSK. [...]. Na zaproszenie Rosyjskiego Stowarzyszenia Historycznego (РВИО) z Moskwy wziąłem udział w konferencji historycznej podczas której wystąpiłem z referatem " Przykłady skutecznego przeciwdziałania fałszowaniu historii" Konferencja miała miejsce w uzeum na Поклонной Горе. Podczas wystąpienia podkreśliłem, iż nigdy nie kwestionowaliśmy istnienia ustawy zakazującej symbolizowania czy propagowania systemów totalitarnych. Z wieloma zapisami tej ustawy należy się zgodzić, jednak problem polega na tym, iż ustawa jest realizowana z naruszeniem prawa przez ludzi którzy ją wymyślili i przegłosowali! Atmosfera stworzona przez media i polityków spowodowała u ludzi przekonanie, iż można zniszczyć wszystko co nie spodoba się urzędnikom Instytutu Pamięci Narodowej. Tymczasem sytuacja wygląda zupełnie inaczej i wynika ona wprost z ustawy "dekomunizacyjnej" oraz orzeczeń sądów, postanowień prokuratury i ekspertyz prawnych a także historycznych. Fot.1 [...]. Praktycznie w 99% spraw przed sądami wygrywają ci, którzy sprzeciwiają się usunięciu pomnika czy zmianie nazw ulic. W swoich uzasadnieniach sądy stwierdzają, iż dana ulica czy pomnik nie mogą być usunięte gdyż nie wypełniają przesłanek Ustawy deko. Miażdżącą dla "dekomunizatorów" jest ekspertyza historyczna prof. Piotra Osęki z którą każdy powinien się zapoznać. Na jej podstawie sąd administracyjny odmówił zmiany prawie 50 ulic w Warszawie , w tym AL i Dąbrowszczaków. Tym samym opinia Piotra Osęki jest wykładnią podczas podejmowania decyzji "dekomunizacyjnych" Wrzucamy dwa akapity tej opinii. [...]. Podczas wystąpienia rozprawiłem się także z mitem czerwonej gwiazdy jako symbolu zakazanego w Polsce. W tym przypadku oparłem się na postanowieniu prokuratury w Brzegu, która stwierdziła, iż nie stanowi propagowania totalitaryzmu istnienie tego symbolu na pomnikach.W swoim postanowieniu prokuratura oparła sie na wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Przypomniałem, iż w oparciu o postanowienie prokuratury doprowadziliśmy do przywrócenia gwiazdy na pomniku w Bytomiu, która była zdemontowana w 2007 roku. Na koniec wystąpienia stwierdziłem, iż stosowanie ustawy w sposób jaki to robią obecnie politycy, prowadzi do rozwarstwienia społecznego i narastającej nienawiści między Polakami. Pisze o tym prof.Osęka, foto. nr 2. [...]. Wyraziłem jednak przekonanie, iż istniejące w Polsce niezawisłe sądy dają gwarancję powstrzymania procesu przepisywania historii, trzeba tylko korzystać z możliwości jakie daje polskie ustawodawstwo. Innej drogi niż proces sądowy nie widzimy i nie polecamy.
JT"

https://www.facebook.com/...v7YjDzSaGcmB5Yc
Ostatnio zmieniony przez Julian Mazur 2019-09-14, 20:51, w całości zmieniany 4 razy  
1 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 19
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu