Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Inez
2007-03-22, 23:44
Książka za kraty
Autor Wiadomość
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-09, 19:31   Książka za kraty

Na wernisażu spotkałem znajomą, słowo do słowa - jest akcja:
Boze Narodzenie juz wkrotce
Po dziennikarskiej wizycie w Zakladzie Karnym w Rawiczu, postanowilam zainicjowac akcje zbierania ksiazek dla wiezniow
Za kratami rawickiego wiezienia siedza gwalciciele i mordercy oraz mezczyzni z patologicznych rodzin
Niektorzy uposledzeni
Wszystkich cechuje stereotypowe podejscie do swiata
Chcialabym im podarowac na Boze Narodzenie ksiazki
W wiezieniu jest biblioteka, ale zbior pozostawia bardzo wiele do zyczenia - sa tam ksiazki z lat 50, tendencyjne broszury historyczne, odezwy komunistyczne, ksiazki techniczne, ktore wyszly z obiegu kilkanascie lat temu
Wiezniowie chcieliby czytac to, co my
A zwlaszcza ksiazki lekkie - komiksy, podreczniki do najnowszej historii, opowiadania SF, fajne gazety, nowosci wydawnicze
Wielu z nich ma ksiazke po raz pierwszy w zyciu w rece
Inni zdobywaja za kratami wyksztalcenie - jest tam zespol szkol zawodowych i technikum
Nie wierze, ze w Waszych bibiotekach nie ma ksiazek zbednych, przeczytanych, wygranych na konkursach albo kupionych za tanie pieniadze na kiermaszach
Kazda ksiazke przyjme z wdziecznoscia i przed Wigilia zaniose wiezniom
Bardzo sie uciesze jak wsrod nich znajdzie sie choc jeden hit wydawniczy albo fajna ksiazka psychologiczna

Wchodzicie w to?

agnieszka kłos

agniusza@gmail.com
Linki z informacja:
http://www.swiatobrazu.pl/index.php?s=13983

http://www.rynek-ksiazki....kraty_9203.html


Akcje wsparli, mi.in:
Galeria Narodowa Zacheta
Wydawnictwo Zielone Brygady
Elle
Dzial kultury Gazety Wyborczej
Lampa i Iskra Boza
Agnieszka Graff
Izabela Filipiak


My - to znaczy http://szp.free.art.pl włączamy sie, z tym że chcemy tez czesc ksiązek - o ile jest taka mozliwosc, wrzucić do brzeskiego więzienia. Czy są chętni? Jezeli tak to prosze o kontakt na PW
Ostatnio zmieniony przez Devon 2006-12-09, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-12-10, 09:47   

Radek W. napisał/a:
My - to znaczy http://szp.free.art.pl włączamy sie, z tym że chcemy tez czesc ksiązek - o ile jest taka mozliwosc, wrzucić do brzeskiego więzienia. Czy są chętni? Jezeli tak to prosze o kontakt na PW

Postaram się w poniedziałek wybadać teren brzeskiego ZK, czy jest biblioteka i w jakim stanie itp. Oczywiście sprawdzę, czy reflektowaliby na taką akcję :wink:

Mam nadzieję, że większość forumowiczów dorzuci książeczkę od siebie :) Przeglądnijcie Wasze biblioteczki, sprawdźcie czy w piwnicach wciąż są zbędne podręczniki. Tak niewiele trzeba by pomóc innym :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-12-10, 11:25   

Akcja imho szczytna. Osobiście mam doczynienia ze skazanymi w sumie na co dzień. Wypytam co i jak, chociaż raczej z tego co wiem, to nieszczególne warunki panują w celach do czytania książek. Kilku moich znajomych /w tym dobrych/ pracuje w ZK - też zapytam.
Książek mam sporo i już jakiś czas temu postanowiłem się uwolnić od przynajmniej tej części z nich, których już nie czytam. Np sensacje z Amberu i etc. Przemyślę sprawę.
Jeśli książka ma wpłynąć na zmianę czyjejś osobowości, to czemu nie. Ale tożsamość i osobowość kształtuje się w początkowych miesiącach i latach życia człowieka i raczej trudno
o przeformatowanie matrycy. To już pranie mózgu...
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-11, 10:49   

Jezeli ktos chce wysac ksiązki sam - podaje adres:

Wychowawca Piotr Zaremba
63 - 900 Rawicz
ul. 17 stycznia 28
Zaklad Karny
Akcja "Ksiazka za kraty"
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-12-11, 11:21   

Radek W. napisał/a:
Jezeli ktos chce wysac ksiązki sam - podaje adres:

A jeśli nie chcemy sami to :?: :roll: Gdzie dostarczać książki :?: :roll:
0 UP 0 DOWN
 
Devon 


Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-11, 11:21   

Ja mam kilka księżek to moge wysłać :)
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-11, 13:42   

Najprawdopodobniej do Galerii BCK, ale jeszcze nie gadałem o tym z szefostwem tego przybytku, bo sprawa jest z wernisażu a zatem dosc świeża - dzisiaj wieczorem potwierdzę te kwestię.

[ Dodano: 2006-12-11, 19:40 ]
PUNKT ZBIÓRKI KSIĄŻEK
GALERIA BCK w RATUSZU w godzinach otwarcia.
Zbiórke zamykamy 17.12.2006 w niedzielę - w nastepnym tygodniu ksiażki pojada do Rawicza.
No i mam nadzieje że cześc trafi do "naszych osadzonych"



PS.Czy moderatorzy forumbrzeg zgadzają sie żeby mówic że to wspólna akcja Stowarzyszenia Zywych Poetów, Forum Brzeg i redakcji kwartalnika RED?
jak tak to prosze puscić mi pw w celu uzgodnienia szczegółów. A jest co uzgodnić.
Ostatnio zmieniony przez Radek W. 2006-12-11, 20:54, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-14, 16:24   

O której mogę przynieść jutro książki? Mam dosłownie jedną reklamówkę, jakie są godziny otwarcia?
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-14, 18:22   

Saw_woman napisał/a:
O której mogę przynieść jutro książki? Mam dosłownie jedną reklamówkę, jakie są godziny otwarcia?


No właśnie pytanie jakie są godziny otwarcia galerii bck w Ratuszu. Ja jeśli coś uzbieram prawdopodobnie wybiorę się przed 18tą (przed koncertem w BCKu, o ile będzie owa galeria)
Ostatnio zmieniony przez smooth 2006-12-14, 18:23, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-14, 19:06   

10-18 w piateki i 10-18 w sobiote przy czym z okazji seoznu grzewczego pewnie bedzie otwarta zancznie dłuzej gdzies do 21, póki beda ludzie co czytaja, rozmawiaja i dobrze sie maja, ja niestety miewam sie kiepsko, agryppa mnie dopadła.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-14, 19:09   

Radek W. napisał/a:
ja niestety miewam sie kiepsko, agryppa mnie dopadła.


Polecam zatem (lekko offtopicowo) lekturę gorącej herbaty z cytryną przy heavy-metalowym akompaniamencie kanapek sprytnie przemycających fragmenty czosnku itp no i oczywiście, życzę szybkiego powrotu do zdrowia wszak niesie on ze sobą rześkość myślenia i lepszą percepcje !!
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-12-15, 15:47   

Jesteśmy (ja i Cyborg) już po rozmowie z odpowiednią osobą z brzeskiego ZK. Kapitan bardzo serdecznie nam podziękował za pamięć :D zatem dzielimy "zdobycze" pomiędzy dwa ZK :wink:
Ostatnio zmieniony przez Inez 2006-12-15, 15:50, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-15, 15:56   

Dzisiaj książki zanosimy jeszcze ja i smooth :D
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-18, 13:29   

Radek W., Pan, który był na "warcie" w galerii niestety nic nie wiedział...no ale zostawiliśmy z Saw_woman, książki na półce SŻP... kurcze, gdyby nie te niepewności organizacyjne, pojawiła by się jeszcze bardzo duża ilość książek (głownie fantastyka i beletrystyka) ..jeśli jest jeszcze jakaś możliwość aby gdzieś dostarczyć te książki..to czekam na cynk ! :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-18, 13:39   

wiem wiem, że pan był skonfundowany, ale azne że przyjał ( ja informacju zostawiał, aleć widac wyleciało, albo nie dotarło wszedzxie gdzie miało dotrzeć.)
Ksiązkami bede sie zajmował jutro gdzies koło 14 w galerii, wiec do jutra jest czas.
Jest ich troche wiec sporo bedzie dzielenia.

Radek

[ Dodano: 2006-12-27, 10:15 ]
Informuję że pierwsza partia książek za Kraty trafiła do ZK w Rawiczu- takie info dostałem od agnieszki kłos, druga czesc jeszcze leży w Galerii i przenzaczona jest dla ZK w Brzegu, więc jeżeli ktos wpadł na pomysł podzielenia się z osadzonymi naszymi najbliższymi --- to jeszcze jest chwila czasu, dzisiaj uzgadniam szczegóły przerzutu. Przed świetami z wielu względów nie wyrobiłem.

[ Dodano: 2007-02-19, 08:05 ]
No finał jest taki, że ksiązki w swojej częsci do ZK w Rawiczu odjechały, własnie wywołałem klisze i jutro tu moge ulepic kilka zdjęć z przekazania książek. Natomiast ta część przeznaczona dla ZK w Brzegu mimo kilkukrotny ch telefonów leżała i leżała. W ramach telefonów do ZK w Brzegu dowiedziałem że że biblioteka ZK w Brzegu liczy 18 tys woluminów i nie jest w jakiejs szczególnie tragicznej sytuacji, więc i w kwestii darów jest umiarkowanie zainteresowana. ZK w Rawiczu zadeklarowął że nie ma nic więc przyjmuje wszystko.
Z naszego ZK w Brzegu miał przyjśc człowiek i przejrzeć ksiażki no ale przez cały styczeń i połowe lutego sie nie pojawił z czego wniosłem, że niespecjalnie jest to interesująca sprawa dla naszego ZK, no bo gdyby była, to pewnie by ktos przyszedł chociażby przejrzeć ów stertkę.
W związku z powyższym dzisiaj ksiązki zostały przewiezione do Wrocławia, skąd je odbierze Agnieszka Kłos i przy kolejnej swojej wizycie w Rawiczu, przekaże tamtejszym osadzonym.
Jeszcze raz serdeczne dzięki dla wszystkich za gest.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kraty, ksiazka, za


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 38
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu