Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: alferx
2006-09-24, 12:21
Przeróbki znanych i lubianych kawałków
Autor Wiadomość
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2006-12-29, 20:55   

Nazywanie techno muzyką, to brak poszanowania dla muzyki :P :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-29, 21:08   

Cytat:
Nazywanie techno muzyką, to brak poszanowania dla muzyki :P :mrgreen:


nie wiem w takim razie jak nazwać ten łomot... bo nazywanie techna tym terminem to także brak szacunku :P dla łomotu... :D
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-29, 23:39   

Ziomek, to co gra Mandaryna czy Grove Coverage, Madhause (Ci co Madonny prawie wszystkie utwory przerobili) nazywasz techno ? Te przeróbki to coś w stylu dance-popu i umca-umca, bum-bum-bum.

Techno (choć za nim nie przepadam) nie ma wokalu :!: więc o jakiej przeróbce tu mowa, co najwyżej DJ może zapożyczyć sobie jakiś znany motyw dźwiękowy i go wykorzystać w swym utworze, ale to nie przeróbka.

DJe gdy przerabiają utwór to nazywają go pod prawdziwym wykonawcą i tytułem dopisując się jako autorzy remixu (zazwyczaj są to wydania singlowe - ale to nie cover tylko remix. Swego czasu byłem maniakiem zbierania wszystkich remixów Depeche Mode .

Co do coverów muzyki elektronicznej to mnie trzęsie jak słysze w radio przeróbkę Jana Hamera z Miami Vice. Kto wymyślił by to przerabiać na czarna muzykę - ohyda. :(
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2006-12-29, 23:44   

alferx napisał/a:
Ziomek, to co gra Mandaryna czy Grove Coverage, Madhause (Ci co Madonny prawie wszystkie utwory przerobili) nazywasz techno ? Te przeróbki to coś w stylu dance-popu i umca-umca, bum-bum-bum


ja się tam nie znam na tym rodzaju muzyki... piszę tylko co mi to przypomina...
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-29, 23:48   

Jedyny cover, jaki mi przychodzi do głowy w gatunku techno to "Adagio for strings" Samuela Barbera przerobione przed DJ Tiesto ;)

P.S. Posłuchaj Mandaryny i Tiesto - zauważysz różnicę ;)
Ostatnio zmieniony przez alferx 2006-12-29, 23:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Zudrak 



Wiek: 32
Dołączył: 06 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Z tąd

Wysłany: 2006-12-29, 23:50   

Ja tam się na tym nie znam, i mnie nie obchodzi jak to się nazywa. Ważne, że jest ciągle umc-umc, i że się tego słuchać nie da
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-12-30, 10:42   

Zudrak napisał/a:
Ja tam się na tym nie znam, i mnie nie obchodzi jak to się nazywa. Ważne, że jest ciągle umc-umc, i że się tego słuchać nie da


No cóż ja nie lubię zdecydowanie techna, niemniej jednak uważam, że dobre techno można zrobić, ba nawet kiedyś słyszałem (niestety nie jestem w stanie przytoczyć przykładu)

alferx napisał/a:
Co do coverów muzyki elektronicznej to mnie trzęsie jak słysze w radio przeróbkę Jana Hamera z Miami Vice. Kto wymyślił by to przerabiać na czarna muzykę - ohyda.


A w oryginale taki pikny kawałek.. choć w przeróbce, dość ciekawie jest zaznaczona gitara.. ale poza tym to : a fe !!
0 UP 0 DOWN
 
Zudrak 



Wiek: 32
Dołączył: 06 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Z tąd

Wysłany: 2006-12-30, 16:27   

Bartosz napisał/a:
A Safri Duo słuchałeś :?: .chyba że to jest twoim zdaniem umcyk

nie wiem nigdy nie słyszałem tej piosenki w całości, więc sie nie wypowiem.


Moderowany przez smooth:
Uwaga, ze względu na wyodrębniający się temat związany z techno posty z tym tematem przeniosłem tu: http://www.forumbrzeg.pl/...?p=69650#69650.
Zapraszam do konstruktywnej dyskusji !!
Ostatnio zmieniony przez smooth 2006-12-30, 16:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Grzechu_Overlord 
Master of Puppets



Wiek: 32
Dołączył: 25 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-11, 23:03   

Cytat:
Najgorsze jest przerabianie klasyków na techno... Żadnego szacunku dla świetnej muzyki...


No własnie np przerobienie wspaniałego Another Brick In the Wall ( cześć z refrenem spiewanym przez dzieci "We don't need no education" :) nie pamiętam która część chyba II :D ) na jakąś kiepska techniawkę ( widziałem ostatnio teledysk na MTV - porażka :/ )

a z coverów bardzo podoba mi sie zagrane moje ukochane Master of Puppets przez Dream Theater :D oraz przez Trivium :D ,UDANE :) zagranie Another Brick In The Wall przez Kornaoraz Hit Abby Gimme, Gimme, Gimme zagrane przez Malmsteena poezja :D
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-12, 16:01   

Co do kowerów, bardzo mi się podobał koncert zorganizowany przez MTV "MTV Icon Metallica" dedykowany zespołowi... swego czasu chciałam go sobie zassać, ale niestety coś mi w tym przeszkodziło i mam tylko muzykę :P
najlepszym kawałkiem był wg. mnie "For whom the bell tolls" w wykonaniu Sum 41 :) takie punkowe... :>
Ostatnio zmieniony przez Maga 2007-01-12, 23:14, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Grzechu_Overlord 
Master of Puppets



Wiek: 32
Dołączył: 25 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-12, 20:46   

Ziomek napisał/a:
"For whom the bell tones" w wykonaniu Sum 41


a mi z tego koncertu najbardziej podobało się solo i refren z Master of Puppets wykonane właśnie przez Sum 41 oraz zaskakująco interesujące :D zagranie Sanitarium przez Limp Bizkit ( Fred Durst zganił członków Metallici że siedzą podczas gry, a Ci posłusznie wstali :D )

aha kasiu wybacz ale to jest For Whom the bell tolls :) :):)

takie tylko moje małe stwierdzenie :) :)

[ Komentarz dodany przez: smooth: 2007-01-12, 21:03 ]
Poprawiłem cytowanie.
ps. ..jak już spolszczamy to chyba Metallicy (nie Metallici) :wink:
Ostatnio zmieniony przez smooth 2007-01-12, 21:00, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2007-01-12, 23:18   

Ups :oops: pomyłka, miałam problem z odnalezieniem nazwy tej piosenki, a mi się ściągnęło pod tym właśnie tytułem. Wybacz :D
W każdym bądź razie cała gala MTV Icon była świetna, Limp Bizkit też mi się podobało, ale najlepszy i najbardziej spektakularny był występ Snoop Doga... XD nie, oczywiście mi o wejście chodzi... Sum 41 i nagle się Metallica pojawia zza ekranu... mistrz... :)
0 UP 0 DOWN
 
Grzechu_Overlord 
Master of Puppets



Wiek: 32
Dołączył: 25 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-12, 23:40   

mam MTV Icon Metallica na kompie i od czasu kiedy go ściagnałem (będzie miech z hakiem) obejrzałem go z 4 razy, miło się do tego wraca :D :D
0 UP 0 DOWN
 
Yohna 
Burn.. burn...


Wiek: 39
Dołączył: 15 Sty 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-16, 18:44   

Taaak :roll: "MTV Icon Metallica" było naprawde ciekawe, Another Brick In The Wall w wykonaniy KoRna oczywiście rządzi zwłaszcza ta druga część gdzie Lars (perkusista Metalliki) nie może już sam usiedzieć w miejscu :evil: potem Limp Bizkit... resztę przyznam że mało pamiętam poza tym że dość zabawnie wyglądało "Fuel" w wykonaniu Avril Lavigne :D

Zchodząc z tematyki Metalliki powiem że jestem zaskoczony że nie zostały tu wymienione jeszcze inne covery :o moim zdaniem jest jeszcze kilka całkiem fajnych niekoniecznie w konwencji techno :evil:

Moje ulubone przeróbki to min:

1) Love Song (by Cure)

a) wykonanie Tori Amos (poprostu boskie :!: )
b) wykonanie Maynarda (niejestem w 100 % pewien czy to było z Tool-em czy A Perfect Circle)

2) Roots (by Sepultura)

wersja z Pavarottim (sam nie wiem jak to zostało zrobine ale jest poprostu świetne :mrgreen: )

3) Smells like tenn spiryt (sorry jeśli nie jest poprawnie napisane :P ) (również Tori Amos)

4) Losing My Religion (R.E.M)

a) wykonanie Placebo
b) raz jeszcze Tori Amos :P

pewnie znalazło by się jeszcze kilka ciekawych ale to tyle co narazie pamiętam :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Morg 



Wiek: 42
Dołączył: 22 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2007-01-16, 18:51   

Yohna napisał/a:
2) Roots (by Sepultura)

wersja z Pavarottim (sam nie wiem jak to zostało zrobine ale jest poprostu świetne )


Z tym że to nie jest ani Sepultura ani Pavarotti. :P Muzykę wykonuje niemiecka kapela J.B.O. z jakimś tenorem, niestety nie wiem jak się ów człowiek nazywa.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kawalkow, lubianych, przerobki, znanych


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 38
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu