Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Pomiar Prędkości na ofiar Katynia
Autor Wiadomość
Picasso 
www.youtube.com/pawbrzeg


Wiek: 51
Dołączył: 21 Wrz 2007

UP 10 / UP 2



Wysłany: 2008-04-09, 08:17   Pomiar Prędkości na ofiar Katynia

Właśnie bym wpadł na niebieskiego pana z suszarką koło dawnego medyka , ukrył się ładnie z radiowozem za innymi samochodami. :oops:
Ostatnio zmieniony przez Picasso 2008-04-09, 08:22, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Acio 
Artur/Bartek



Wiek: 68
Dołączył: 19 Kwi 2005

UP 4 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-11, 21:39   

Trzeba uważać, bo coraz więcej jest takich niespodzianek w Brzegu
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2008-04-11, 21:40   

No akurat wystarczy jechać przepisowo i już :)
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2008-04-14, 09:27   

Może warto stworzyć osobny temat albo dział, w którym będą zamieszczane informacje o aktualnych miejscach kontroli radarowych w Brzegu?
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2008-04-14, 09:30   

Kiedyś pisało się wszystko w temacie "stoją i suszą", kto coś zauważył to tam dodawał. Błędem było powstanie tego tematu :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2008-04-14, 10:04   

chmurkolistna napisał/a:
Może warto stworzyć osobny temat albo dział, w którym będą zamieszczane informacje o aktualnych miejscach kontroli radarowych w Brzegu?


Zbychoo napisał/a:
Błędem było powstanie tego tematu

a ja uważam, że błędem jest w ogóle podawanie takiej informacji jak ta o suszarce na Ofiar Katynia
chyba, że ma to na celu pokazanie, że policja działa

bo o ile rozumiem, że radar na obwodnicy może irytować - jazda szeroką podmiejską drogą w tempie 60 km/h przez niecały kilometr to jest jakaś uciążliwość
o tyle Ofiar Katynia to nie jest droga, na której możne bezpiecznie rozpędzać się ponad 50 km/h
krzywe chodniki, parkujące auta, parking wzdłuż drogi, słaba widoczność dla kierowców wyjeżdżających z Monte Cassino - to sprawia, że tu jest niebezpiecznie nawet przy przepisowej prędkości
niech stoją tu z suszarkami jak najczęściej, a ja dla bezpieczeństwa swojego i rodziny nie zamierzam nikogo o tym informować
chyba że o ilości mandatów wystawionych kierowcom
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2008-04-14, 10:04   

Miałam na mysli stworzenie sieci informacji na temat radarów, o żaden błąd mi nie chodziło...a "stoją i suszą" fajnie brzmi :D tylko muszę pokopać w forum za tym działem.

Jamps nikt Cię nie zmusza do ujawniania informacji ale pozwól wymieniać sie nimi tym, co chcą to robić. "Suszarki" to od początku zły pomysł, przecież moze służyć "nieczystym zagraniom" a jak chcesz skutecznosci to lepsze są fotoradary albo właśnie wzajemne ostrzeganie bo wtedy każdy zdejmie nogę z gazu. Poza tym najwiecej piratów drogowych znajdziesz poza miastem a konkretnie na trasie Wrocław - Opole.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2008-04-14, 10:13, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2008-04-14, 10:27   

chmurkolistna napisał/a:
Jamps nikt Cię nie zmusza do ujawniania informacji ale pozwól wymieniać sie nimi tym, co chcą to robić. "Suszarki" to od początku zły pomysł, przecież moze służyć "nieczystym zagraniom" a jak chcesz skutecznosci to lepsze są fotoradary albo właśnie wzajemne ostrzeganie bo wtedy każdy zdejmie nogę z gazu. Poza tym najwiecej piratów drogowych znajdziesz poza miastem a konkretnie na trasie Wrocław - Opole.


i ja nikomu nie zamierzam zabraniać podawania takich informacji (tym bardziej, że nie mam takich możliwości, ale i nawet gdybym miał - nie kasowałbym żadnego podobnego postu);
krytyka nie oznacza próby zakneblowania ust - żeby było jasne;

ja tylko wyraziłem swoje zdanie

zresztą przyznam ci częściowo rację - podawanie informacji o tym, że ktoś stoi z radarem nie ma praktycznego znaczenia, bo stoją najwyżej 2-3 godziny i prawdopodobieństwo, że ktoś najpierw napisze o tym na forum, ktoś inny o tym przeczyta i potem jeszcze zdąży natknąć się na policję na Ofiar Katynia jest znikome;
i może rzeczywiście ta informacja skuteczności radatu chyba nie zmniejszy, ale w jakiś sposób wpłynie na kilku choćby kierowców

(nie rozumiem tylko tego fragmentu o "nieczystych zagraniach" które można robić z suszarkami, ale mniejsza o to :) )

pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2008-04-14, 10:48   

Nie bedę Ci tłumaczyć owego zwrotu bo chyba każdy potrafi czytać pomiedzy wierszami i niezmiennie od PRLu wiadomo co to za sprawa z suszarkami. Chodziło mi również nie o fakt przemieszczania się suszarek ale o fakt zeby nie dać sie złapać na radar najczęściej jak on tam jeszcze stoi a to powoduje zdjęcie nogi z gazu.
Ponadto dla mnie osobiście skuteczność suszarki jest zadna i mam jakąś (ostatnio wyostrza mi się) intuicyjną zdolność wyczuwania suszar i zgrabnego ich unikania.
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2008-04-14, 12:08   

Jamps napisał/a:
a ja uważam, że błędem jest w ogóle podawanie takiej informacji jak ta o suszarce na Ofiar Katynia
chyba, że ma to na celu pokazanie, że policja działa

Jak mówią sami policjanci celem ustawienia fotoradaru nie jest zarabianie pieniędzy na mandatach tylko spowodowanie, że kierowcy zdejmą nogę z gazu. Po to między innymi przed miejscowościami, w których ustawiono fotoradary stoją odpowiednie znaki o nich informujące. Dlatego też zabroniono policjantom "suszącym" chowania się za drzewami.
Taką rolę spełnia również informacja o fotoradarze na jakiejś ulicy - z jednej strony informuje na bieżąco i (pomimo małego prawdopodobieństwa) ktoś przeczyta, zwolni i nie zostanie złapany, a z drugiej strony czytając, że często gdzieś stoją automatycznie za każdym razem zwalniamy przejeżdżając daną ulicą, bo może stoją znowu. W każdym z tych przypadków cel zostaje osiągnięty.
Jamps napisał/a:
bo o ile rozumiem, że radar na obwodnicy może irytować - jazda szeroką podmiejską drogą w tempie 60 km/h przez niecały kilometr to jest jakaś uciążliwość
o tyle Ofiar Katynia to nie jest droga, na której możne bezpiecznie rozpędzać się ponad 50 km/h
No i właśnie kierowcy spodziewający się fotoradaru napewno zwolnią.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2008-04-14, 12:32   

W rzeczy samej, w rzeczy samej, popieram przedmówcę! Dlatego taki temat na forum, informujący o szuszarkach jest potrzebny - dla owego celu.
0 UP 0 DOWN
 
Picasso 
www.youtube.com/pawbrzeg


Wiek: 51
Dołączył: 21 Wrz 2007

UP 10 / UP 2



Wysłany: 2008-04-15, 19:33   

W zasadzie jeżdżę przepisowo (a jak już odciskam to wtedy jak jestem pewien że nie zagrożę nikomu) , ale też rozumiem że jesteśmy ludźmi , popełniamy błędy i mamy czasami złe dni (miałem tak rok temu za co zapłaciłem odpowiednią sumę) , więc te info było dla tych ludzi , a nie dla notorycznych piratów. Dodam że Pan Policjant tak niefortunnie się ustawił że gdy namierzył auta nadjeżdżające od kierunku ul.Kamiennej musiał uciekać na chodnik gdy nadjeżdżało auto z kierunku ul.Bohaterów Monte Cassino.
0 UP 0 DOWN
 
Coolba 


Wiek: 37
Dołączył: 31 Lip 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-04-16, 07:09   

Mieszkam na Ofiar Katynia, tutaj zawsze kierowcy korzystają z długiej prostej i często kończą na skrzyżowaniu pod "złotym rogiem" na innym samochodzie, wypadki w tym miejscu nie są rzadkością... :offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2008-04-16, 15:35   

Picasso napisał/a:
ale też rozumiem że jesteśmy ludźmi , popełniamy błędy i mamy czasami złe dni (miałem tak rok temu za co zapłaciłem odpowiednią sumę) , więc te info było dla tych ludzi , a nie dla notorycznych piratów


to może autor informacji powinien dodać: uwaga notoryczni piraci, nie czytajcie tego postu??? to tylko dla zwykłych ludzi popełniających czasem błędy :)
:lol: :P :wink:

a co do stawania policjantów, to masz rację, to bardzo częste, że podczas interwencji przy stłuczkach czy kontrolach drogowych ustawiają się tak, że zasłaniają widoczność
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: katynia, na, ofiar, pomiar, predkosci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu