Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
13 kwietnia koncert na Zamku...
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-04-07, 22:49   13 kwietnia koncert na Zamku...

Koncert w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu

13 kwietnia 2008 r. godz. 18.00 koncert z cyklu „Filharmonia w regionie”. Wystąpi :

Kwartet smyczkowy “Neo Quartet” w składzie : Agnieszka Nowak – skrzypce, Ilona Jachacz – skrzypce, Małgorzata Rędzińska – altówka i Barbara Kowalska – wiolonczela.

W programie utwory: J. S. Bacha, J. Bocka, F. Schuberta, C. Gardela, J. Haydna, S. Joplina i W. Schrödera.

Informacja z Kancelarii Jego Wysokości Księcia Dyrektora.

Od Franka.

Ciekawe czy C. Gardela oznacza Carlosa Gardela - legnedarnego wykonawcy tanga... zakładam, że zagrają "Por una Cabeza" ;) .
0 UP 0 DOWN
 
eliasztp 


Wiek: 34
Dołączył: 05 Lis 2006

UP 4 / UP 3



Wysłany: 2008-04-08, 12:19   

A w Brzegu co roku na zamku chyba jest koncert Filharmonii Opolskiej. Czy wiadomo coś kiedy będzie ich kolejny koncert w Brzegu ???
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-12, 20:26   

Oj jak szkoda, że mnie nie ma w Brzegu jutro :(
Chętnie bym się wybrała posłuchać co nieco... <ech>
Cudnych dźwięków Wam życzę!
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-04-12, 20:39   

No szkoda... ja też, jak zdążę, to na przysłowiowe żyletki. Ktoś się jeszcze wybiera ?
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-13, 08:08   

a po ile to ? :D
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-13, 08:10   

Hmm.. zazwyczaj koncerty (tak mnie się wydaje, bo bywałam na takich czasem), odbywaja się za darmo, i myślę że naprawde warto przejść się jeśli ma się chwilkę czasu i troszkę posiedzieć, i wsłuchac się w dobry dźwięk :)
0 UP 0 DOWN
 
K.B 


Wiek: 36
Dołączył: 03 Wrz 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-13, 10:30   

Będę na pewno :) O ile nie trzeba się ubierać w garniaka... :lol:
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-13, 11:44   

No ja niestety walczę ostro z choróbskiem, niech dźwięk będzie z Wami. Jak mi szkoda Bacha i wiolonczeli :cry:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-04-13, 14:41   

Wstęp oczywiście wolny. Chyba nic mi nie umknęło.

Pozdro i dozo

Dużo zdrowia dla Smuciszka.

F.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-04-14, 07:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-04-14, 01:51   

I ja tam bylem - i Bacha, i Schuberta, i innych sluchalem.
Strasznie szybko mi minal koncert. To, co mi sie nie podobalo, to to, ze utwory byly krotkie ;-D





0 UP 0 DOWN
 
K.B 


Wiek: 36
Dołączył: 03 Wrz 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-04-14, 06:39   

Franco Zarrazzo napisał/a:
zakładam, że zagrają "Por una Cabeza"

no i miałeś nosa ;)
A.Mason napisał/a:
Strasznie szybko mi minal koncert.

Mi też... tak miło się odpływało...mmm :) Ale bardzo miła godzinka...nie żałuje :D
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-04-14, 08:10   

KS napisał/a:
Oj jak szkoda, że mnie nie ma w Brzegu jutro
smooth napisał/a:
Jak mi szkoda Bacha i wiolonczeli


No jest czego żałować. Od pierwszych dźwięków smyczki wciągnęły w niesamowity klimat. Wędrowaliśmy przez epoki - klasykę muzyczną i tematy znane np z filmów.

Obok Hydne'a i Bacha pojawiła się np arażancja na smyczki pięknego kawałka z filmu "Skrzypek na dachu" - "Sunrise sunset". O tego:

http://pl.youtube.com/watch?v=nLLEBAQLZ3Q (o jak fajnie że jest ta jutuba...).

K.B napisał/a:
Franco Zarrazzo napisał/a:
zakładam, że zagrają "Por una Cabeza"

no i miałeś nosa


:D :D:D No miałem. Por Una Cabeza jest stworzona na skrzypki. Jednej z wersji można odsłuchać na portalu tangowym Państwowej Argentyńskiej Akademii Tanga:

http://www.todotango.com/...yer.asp?id=1424 (wersja wczoraj zagrana była chyba ciut subtelniejsza).

I wersja z 1935 roku w wykonaniu samego kompozytora muzyki, ikony tanga, Carlosa Gardela:

http://www.todotango.com/...ayer.asp?id=679

Usłyszeliśmy też smyczkową aranżację znanego wszystkim zapewne tematu Scotta Joplina:

http://pl.youtube.com/watch?v=7cFkae0j_Ns

A.Mason napisał/a:
Strasznie szybko mi minal koncert. To, co mi sie nie podobalo, to to, ze utwory byly krotkie ;-D


No właśnie... jakoś tak.. artyści wyszli bez bisu pffff. Osobiście powiem, że w porównaniu do repertuaru koncertów lisztowskich, który jest czasami bardzo trudny - wymaga wyrobionego podniebienia muzycznego, kwartetu smyczkowego słuchało się
z przyjemnością i odprężeniem, a czasami dźwięki wyciskały łezkę w kącikach oczu (tak na mnie działa czasem muzyka).

Jedna z seniorek koncertów na Zamku zwróciła publicznie uwagę podczas przerwy na foux pass, jakiego dopuszczają się nasi widzowie - czasami bijemy brawo podczas przerw między "kawałkami" muzycznej całości. Może rzeczywiście warto pobierać program koncertu przy wejściu i uważnie śledzić przebieg koncertu. Z drugiej strony nie wiem co było bardziej niesmaczne - pretensjonalne spojrzenia szanownej seniorki oraz bezpośrednie uwagi w kierunku nielicznej niestety publiczności, czy też dyskretnie przemilczane przez artystów oklaskiwanie. Zastanawiam się. Na pewno na niwie etykiety i obyczaju nasz naród, w ogóle współczesność, ma do odrobienia zaległe lekcje.

KB - ja już stara pierdoła jestem - wpisujesz się na stałe z Kasią na wizyty na Zamku? Wasz czas nadszedł. Podobnie jak Chmurkolistnej, której dziękuję za towarzystwo podczas koncertu (a także spotkania przy piance z sir Masonem).

Ukłon dla organizatorów
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-04-14, 09:43, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-04-14, 09:05   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Jedna z seniorek koncertów na Zamku zwróciła publicznie uwagę podczas przerwy na foux pass, jakiego dopuszczają się nasi widzowie - czasami bijemy brawo podczas przerw między "kawałkami" muzycznej całości.

A to rzeczywiscie takie fopa? Bo dotad wydawalo mi sie, ze takie zachowanie jest naturalnym jesli przerwa trwa na tyle dlugo, zeby ludzie zdazyli zaczac klaskac...
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-04-14, 09:41   

A.Mason napisał/a:
A to rzeczywiscie takie fopa? Bo dotad wydawalo mi sie, ze takie zachowanie jest naturalnym jesli przerwa trwa na tyle dlugo, zeby ludzie zdazyli zaczac klaskac...


Szanowna Seniorka naprawdę wielkie niezadowolenie okazywała. Więc nie wiem. Ja klasycznego wykształcenia nie uzyskałem. Jakieś takie socrealistyczne. Pochody i demonstracje były ważniejsze, niż koncerty ;) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-04-14, 09:43, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2008-04-14, 09:56   

Również dziękuję za doborowe towarzystwo i miły wieczór :) pozwalający choć na chwilę zapomnieć o "skrzeczącej rzeczywistości" - ostatnio jestem przemęczona jednym z aspektów mojego zycia ale wszystko wskazuje, że niedługo się to zmieni...

Tak w ogóle jak patrzę na Kasię i K.B. to zastanawiam się gdzie zgubiłam tę beztoskę, entuzjazm, wiarę co przenosi góry i ogólnie tzw młodzieńczość...Wizyty na Zamku w każdym razie gorąco Wam polecam :)

P.S. Ową seniorkę pozostawię bez komentarza - jej zachowanie kłuci mi się z zasadą decorum. Zwrócenie uwagi na aspekt klaskania powinno się odbyć co najmniej w innej formie.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 13, koncert, kwietnia, na, zamku


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu