Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
II Spotkania Artystów Wszelkich "Przylądki Dobrej Nadzi
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-04-30, 08:53   II Spotkania Artystów Wszelkich "Przylądki Dobrej Nadzi

Zjednoczone Zespoły Realizatorskie

Urząd Miasta Brzeg & B.C.K.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu

Zamek Muzeum Piastów Śląskich

oraz

Franco Zarrazzo Company (w gorącej wodzie)

przedstawiają:

II Spotkania Artystów Wszelkich
"Przylądki Dobrej Nadziei"
"Szczęście staje się chlebem"





w reżyserii Jacka "Franka" Horęzgi


Po gorącym i zyczliwym przyjęciu przez miasto i Miasto I Przylądków, musiało trochę wody upłynąć, aby żaglowiec niosący na pokładzie niespokojne dusze artystów i organizatorów zawitał znowu do gościnnego portu Brzeg. Oto już jutro znów zarzucamy kotwicę na redzie Zamku Piastów Śląskich, a załoga schodzi na brzeski ląd w godzinach wieczornych. Książecy kapitanat od rana zmaga się z przygotowaniami i z troską spogląda w niebo w kłębiące się chmury. Czas więc dodać sobie otuchy i zaśpiewać jedną z piosenek artystów mających wystąpić 1 go maja na dziedzińcu zamkowym:

"Wzburzonym falom jesteśmy radzi,
gdy Róża Wiatrów w dal nas prowadzi... [ciach]
Wypoczywamy pod żagla cieniem
Gdy wieje w żagle wiatr i wspomnienie
Kres wędrowania to obietnica
Rzucana w głębie
Rzucana w głębie niczym kotwica..." (zwracam uwagę na kotwicę ;) )

Zespół zaśpiewa też magiczną pieśń, z której pochodzi tytuł II Przylądków:

.."Gwiezdna Panna patrzy z nieba jak święta
Księżyc pachnie niby bochen przecięty
Niebo szkli się brylantami jak pierścień
Szczęście staje się chlebem chleb szczęściem..."

Strona zespołu: http://www.dgd.art.pl/

Strony innych artystów:
http://free.art.pl/bezjacka/
http://www.scob.art.pl/
http://www.ciszajakta.prv.pl/

Od Zbyszka "Fazy" Bibera:
Zbyszek Biber - z wykształcenia pedagog z zamiłowania muzyk , gram i śpiewam muzykę z nurtu poezji śpiewanej , obok własnej twórczości wykonuje piosenki Jacka Kaczmarskiego , pod wplywem którego zaczeła się moja przygoda z muzyką, można mnie zobaczyć i usłyszeć na wielu przeglądach i festiwalach piosenki poetyckiej, najważniejsze to Festiwal Piosenki Poetyckiej im.J.Kaczmarskiego "Nadzieja' w Kołobrzegu oraz Bieszczadzkie
Anioły w Cisnej.



Duszo niespokojna, wędrowcze, istoto empatią przepełniona - Przylądek jest dla Ciebie.
Oto podczas "Rozmów z piecem" pośpiewamy o "Ojczyźnie, którą jest muzyka". O "Wiatrakach w Mogilanach". Spotkamy Brodatą Makatkę, posmakujemy Całusa od Buby (czy aby rzeczywiście taki słodki), wspomnimy Jacka Kaczamarskiego, aby na deser z tego pieca wyjąć upieczony chleb nasz codzienny. Chleb, który na tę jedną przynajmniej noc stanie się szczęściem...

W imieniu załogi - bosman/kapitan kooordynator Franciszek

PS
Wielu osobom i instytucjom należą sie tutaj podziękowania za to, że impreza jest już tu gdzie jest. Ale jedne i wyjątkowe są dla Anioła Dobrej Nadziei naszego miasta. Myslę, że wszyscy wiedzą, o kogo chodzi. I za tę osobę jutro poprosze o toasty, bo przecież oprócz chleba i szczęścia, wytoczymy też.. banię z poezją. ;) .

O I Przylądkach: http://www.forumbrzeg.pl/...opic.php?t=3263
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-05-05, 09:37, w całości zmieniany 9 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-05-01, 08:57   

Przylądki Dobrej Nadziei zmieniły życie wielu osób. Jedną z nich był senor "Pan_Pasztet", któren pokarmiony duchowym pokarmem od 2006 roku wiele dobrego dokonał i jak sam twierdzi, w 2006 roku odnalazł sens życia.

Jemu to zawdzięczamy projekt plakatu, którego miniaturkę właśnie umieściłem w pierwszym poście. Niestety z różnych wzglęgów plakat nie ujży światła dziennego. Trochę szkoda...

Właśnie pod Zamek dotarł pierwszy z artystów - Fazek. Tedy W DROGĘ ! Po nadzieję i po chleb ze szczęściem ! AHOJ !!!
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-05-05, 08:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-05-01, 13:39   

Ja będę niebawem:) i juz odliczam mi
0 UP 0 DOWN
 
Panna Nikt 


Wiek: 34
Dołączyła: 19 Maj 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: z piekła rodem

Wysłany: 2008-05-02, 09:36   

Chciałam bardzo,bardzo,bardzo przylądkowo podziękować Francowi za wczorajszy dzień.Zaczynając od wszystkich zespołów ,które ściągnąłeś przez świetną atmosferę ,która była obecna,po obsadzenie Ani na jedną konferansjerek ;) ,wyczekiwanie na Ciszę ,kończąc na ośmiu godzinach ,które tylko raz na dwa lata mijają w tak pozytywny sposób -właśnie na "Przylądkach"
I powiem Wam,że nigdzie indziej,tak nie smakuje herbata jak na "Przylądkach" ;)
edit: i oczywiście dziękuję za uruchomienie Twojego paktu z Aniołami,który pozwolił nam rozgonić chmury :)


Z energetyczno-przylądkowymi podziękowaniami i uściskami

Panna ;)
Ostatnio zmieniony przez Panna Nikt 2008-05-02, 11:29, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-05-02, 12:25   

Ja także chciałem Bardzo ale to Bardzo podziękować za wczorajszy dzień i noc... :)
Miałem okazje osobiście poznać wielu znakomitych wykonawców... wśród których mogłem spędzić wieczór... nie jedna łza poleciała słuchając piosenek na pewno wyjątkowych przynajmniej dla mnie...After party w Wozowni spowodowało na mej twarzy takiego rogala przez łzy szczęścia... Bo takie chwile pamięta się do końca życia...

dalej przeżywam to wydarzenie i jeszcze długo tak będzie.....
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-05-02, 22:53   

Panna Nikt napisał/a:
Chciałam bardzo,bardzo,bardzo przylądkowo podziękować Francowi za wczorajszy dzień.

Podziękowania należą się bardzo wielu osobom, nie mniej dziękuję (BARDZO!) za docenienie osobistego wkładu w tę część imprez z okazji Dni Księstwa. Wiesz... teraz jestem pewien, że Ty to Ty - znaczy kilkakrotnie w trakcie imprezy mignęły mi jakieś bardzo znajome i bardzo głębokie oczy i przez chwilę pojawiała się refleksja, że to właśnie Ty. Jeśli się nie ukłoniłem, to teraz bardzo przepraszam - moje myśli i oczy były naprawdę bardzo rozbiegane - musiałem jednocześnie widzieć nawet to, co się dzieje za plecami, na niebie a nawet pod nogami.

Panna Nikt napisał/a:
I powiem Wam,że nigdzie indziej,tak nie smakuje herbata jak na "Przylądkach"


Taaaa -herbatka miała kopa - zwłaszcza ta nocna podpijana na rozgrzanie :) . Były też projekty wypuszczenia specjalnej edycji piwa przylądkowego, ale to już chyba na przyszły raz.

Panna Nikt napisał/a:
ośmiu godzinach ,które tylko raz na dwa lata mijają w tak pozytywny sposób -właśnie na "Przylądkach"


Dziękuję za te słowa. Dla takich chwil warto żyć i walczyć i już dziś planować III Przylądki. Przegryźć to co się działo, wyciągnąć wnioski i doprowadzić do tego, aby kolejne spotkanie było jeszcze cieplejsze (w dosłownym sensie też).

Pan_Pasztet napisał/a:
...After party w Wozowni spowodowało na mej twarzy takiego rogala przez łzy szczęścia...


Pamiętam te łzy, Panie Pasztet :) . Szacun za nie i za wszystko, co zrobiłeś i jak mnie motywowałeś w chwilach zwątpienia.

Pan_Pasztet napisał/a:
dalej przeżywam to wydarzenie i jeszcze długo tak będzie.....


Oj tak tak :) . A ja właśnie sięgnąłem do plecaka z marzeniami - pamiętacie tę akcję Przylądkową ? Ja miałem łzy wzruszednia własnie przed chwilą, kiedy je czytałem. Marzenia brzeżan i gości są naprawdę piekne i proste. Powoli je będę publikował :) .
Najbardziej uderzył mnie fakt, że NIKT nie wymarzył sobie bycia bogatym i etc :) . Szacun za to. Ludzie :) .

Oficjalne podsumowanie, relacje i podziękowania lada dzień.

Dziękuję wszystkim, którzy wytrzymali "...w tę zimną, mroźną porę...".

Ja jestem szczęśliwy - nie wiem jak reszta? Tzn wiem wiem - po tych wpisach ponad moimi.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-05-03, 10:00, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Panna Nikt 


Wiek: 34
Dołączyła: 19 Maj 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: z piekła rodem

Wysłany: 2008-05-03, 10:20   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Wiesz... teraz jestema pewien, że Ty to Ty - znaczy kilkakrotnie w trakcie imprezy mignęły mi jakieś bardzo znajome i bardzo głębokie oczy i przez chwilę pojawiała się refleksja, że to właśnie Ty.

Żegnając się z Panem Pasztetem osobiście udało mi się Tobie podziękować i cmoknąć w policzek ;)
***
Tak,tak ja to ja ;)
Franco Zarrazzo napisał/a:
Dziękuję wszystkim, którzy wytrzymali "...w tę zimną, mroźną porę...".

"...w mieście ,gdzie zimny jest nawet maj" :D
pozdrawiam gorąco :)
Ostatnio zmieniony przez Panna Nikt 2008-05-03, 10:25, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
borowar kenobi 


Wiek: 48
Dołączył: 03 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-03, 10:57   

W imieniu swoim jak i całej Ciszy chciałbym serdecznie podziękować wszystkim za jak zwykle ciepłe przyjęcie w gościnnym Brzegu. Zagraliśmy z prawdziwa i niekłamaną przyjemnością, której nie zmącił nawet polarny klimat owego wieczoru. Mam nadzieję że za jakiś czas znowu dane się będzie nam spotkać, jeżeli oczywiście jeszcze nas będziecie chcieli :wink: . Póki co zapraszam 6-7 czerwca do Kołobrzegu na festiwal Wodnikus.

Edit: Poprawniono literówkę
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-05-05, 15:02, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-05-03, 13:49   

Generale Kenobi ! You are my only hope... powiedziała kiedyś pewna księżniczka w pewnym filmie ;) .

Przybywaj kiedykolwiek, Generale. Wraz z mieczem świetlnym....eeeeee.... z gitarą i skrzypaczką i w ogole. O każdej porze dnia i nocy, na wszystkie moce światła i ciemności. Brzeg postara się ugościć (chociaż z tą gościną to jakoś problemy ostatnio...) Pogański kraj, to nasze księstwo, pogański.

Jak tylko się płytka ukaże, to nawet sam ze gitarą wpadaj i zrobimy małą premierę. Ramy dadę jak nic a nawet dwa nice. Prawda, Panie Pasztet ? ;)

Panna Nikt napisał/a:
i cmoknąć w policzek


Aaaaa to ja już wiem, dlaczego mi tak ciepło było w tę noc :) :* . Końcówkę mam rozmazaną - za dużo się działo na raz. Musisz.. hmm... ten... powtórzyć :) :P .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-05-03, 22:08, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-05-03, 15:44   

Cytat:
Jak tylko się płytka ukarze, to nawet sam ze gitarą wpadaj i zrobimy małą premierę. Ramy dadę jak nic a nawet dwa nice. Prawda, Panie Pasztet ? ;)


Baa :0 doskonale Wujku Franku wiesz, że pomogę :D

jeszcze raz dziękuję i z niecierpliwością czekam na płytkę :D i jak będzie okazja kiedyś to poprosze o dedykację :D
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-05-05, 07:53   

Niesamowity Doc Visou i tym razem przybył na Przylądki, aby trochę popstrykac. Oto Przylądki widziane jego szkiełkami:















Niestety polarne warunki i zmęczenie ogólne spowodowane nocnymi nasiadówkami nad projektami zlecanymi przez Doc Franca spowodowały wycieńczenie i Doc Visou został w trakcie koncertu Ciszy odwieziony do miejsca zakwaterowania.

DOC _ DZIĘKI :) Wiesz sam co :) .
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-05-05, 08:45, w całości zmieniany 5 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-05-05, 08:32   

Celem uzupełnienia fotorelacji i wrażeń - post Masona z wątku o Dniach Księstwa:

A.Mason napisał/a:
Pogoda sie poprawila, ale za to ziiimnooo...
Ogolnie jestem bardzo, bardzo zadowolony z wystepow muzycznych na zamku.
Z poetyckich znacznie mniej, powiedzialbym nawet, ze wcale... Nie rozumiem wspolczesniej poezji, a ta, ktora dalo sie jakos zrozumiec, polozyla kiepska recytacja autorow...

Fotograficznie nie bylo za ciekawie, wszystkie zdjecia wrzuce w pozniejszym czasie, ale teraz jedno :-)

Reżyser Jacek


Ale powtorze jeszcze raz: muzycznie - bylo mioodzio* :-D

_________
* przynajmniej to, co mialem okazje wysluchac - niestety, ze wzgledu na temperature musielismy zrezygnowac z koncowki koncertu oraz jam session :-(
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-05-05, 08:33, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-05-05, 14:34   

Kolejna fotorelacja - tym razem Przylądkowo - nieoficjalna. Pobyt gości Przylądków i ich spędzanie wolnego czasu z gitarami i nie tylko. Dziękujemy dyrekcji MOSiR za pomoc (jany jak oni to zobaczą, to już nigdy nam nie udostępnią pokoików :P ).

Przy okazji relacja z Wozowni, która jako jedyna zgodziła się nas ugościć w godzinach późno nocnych. Naprawdę zrobił się fantastyczny klimacik - skrzypeczki Ilonki i gitara Bora dawały radę.

http://picasaweb.google.c...kiBrzeg1Maj2008
0 UP 0 DOWN
 
Mariusz Kamper 

Wiek: 57
Dołączył: 06 Maj 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-06, 11:12   

SCoB żałuje niezmiernie, że musieliśmy się niezmiernie szybkim kulemansem ewakuować z Brzegu. Przylądki okazały się być wielce przemiłą i udaną imprezą, która mamy nadzieję na stałe zagości na zamkowym dziedzińcu.

Pozdrowienia i ukłony dla Franco i wszystkich Przylądkowców :)

Do zobaczenia oby wkrótce !!!

SCoB
www.scob.art.pl
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-05-06, 11:26   

Przylądkowcy także dziękują za Wizytę... Dziękujemy, że Wprowadziliście przemiłą atmosferę :) i do zobaczenia niebawem ;) i na Kropce ;)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: artystow, dobrej, ii, nadzi, quotprzyladki, spotkania, wszelkich


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu