Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Historia w WSHE
Autor Wiadomość
PPB 
Redakcja PPB


Wiek: 47
Dołączył: 21 Lut 2007

UP 7 / UP 18


Skąd: Plac Dworcowy 3

Wysłany: 2008-05-16, 09:29   Historia w WSHE

Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Brzegu decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 lutego 2008 roku, po pozytywnej opinii Państwowej Komisji Akredytacyjnej z 22 listopada 2007 roku, otrzymała uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia - licencjackich na kierunku historia w specjalnościach archiwistyka oraz historia wojskowości. Panorama Powiatu Brzeskiego rozmawia z autorem brzeskiego wniosku dr Markiem Katolikiem. Czy powinniśmy się cieszyć z utworzenia nowego kierunku w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej ?

więcej na http://panorama.info.pl/i...d=1069&Itemid=1
Ostatnio zmieniony przez smooth 2008-05-16, 09:36, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-05-18, 07:54   Re: Historia w WSHE

Cytaty ze źródła:
Pytanie:
Cytat:
Czy kierunek historia odpowiada lokalnym potrzebom rynku pracy?
I odpowiedź całkowicie nie na temat
Cytat:
Wydaje mi się, że jak najbardziej. Absolwenci kierunku historia uzyskają bowiem w trakcie studiów gruntowną i wszechstronną wiedzę w zakresie historii Polski i historii powszechnej, nauk pomocniczych historii oraz warsztatu badawczego historyka. Nabędą umiejętności myślenia syntetycznego i analitycznego. Otrzymają również ogólne wykształcenie humanistyczne. Wyniesione ze studiów umiejętności analityczne i wiedza interdyscyplinarna dadzą absolwentom przygotowanie do działania na współczesnym rynku pracy, wymagającym wiedzy humanistycznej, praktycznych umiejętności posługiwania się językami obcymi i komputerem oraz szybkiego reagowania na zmieniające się warunki życia społeczno-politycznego i gospodarczego.
Jest oczywiste, że chodzi o "kasę" ze studiów podyplomowych z drugiej specjalności
- Historia wojskowości. Należy wyłącznie pogratulować pomysłu. Zapotrzebowanie na studia podyplomowe o tej specjalności jest w pewnych kręgach bardzo duże, a w inny sposób, czyli bez otwarcia studiów licencjackich nie można takiego pomysłu zrealizować.
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-18, 11:04   

:....Absolwenci uzyskają bowiem przygotowanie do pracy w placówkach naukowo-badawczych, placówkach muzealnych, w archiwach państwowych i zakładowych, w różnego typu wydawnictwach, w komórkach promocji i współpracy ze środowiskiem jednostek wojskowych, organach państwowych i samorządowych zajmujących się obronnością państwa, wreszcie w instytucjach wymagających znajomości języka obcego. Dziś historyk to rodzaj wykształcenia uniwersalnego. Może zostać pracownikiem uczelni, szkoły, archiwistą, pracownikiem muzeum lub instytucji kultury, samodzielnym badaczem lub pisarzem, dziennikarzem, a także politologiem i komentatorem życia politycznego. Jest to więc niewątpliwie jeden z najbardziej elitarnych kierunków kształcenia. Wybierając go młody człowiek zabezpiecza sobie ciekawą i atrakcyjną pracę w różnych zawodach...." :roll: no cóż...

Średnie zarobki archiwisty państwowego to okolo, a z tego co wyczytałem to może i maksymalne - 1200 zł brutto. Pracownik cywilny wojska zarabia podobnie :x Paru moich znajomych studiujących historię na uniwerku opol czy wrocl. już ( a może dopiero ) żałują, że nie poszli na coś innego - w tym na polibude. Pracy po tym nie ma, a jak jest to za takie pieniądze, że lepiej przemilczeć lub zrywać pomidory w Holandii opowiadając Turkom np. o Sobieskim Królu Janie. I to po renomowanych uczelniach ludzie nie mają pracy a co dopiero po ... wydaje sie byc zrozumialym ze pracodawca majac do wyboru historyka po uni wroc czy naszej ws wybierze tego pierwszego, no chyba, że się ma plecy tu i tam. W arykule napisano również, że taki absolwent zdobędzie "...umiejętność wyszukiwania informacji, umiejętność panowania nad dużą ilością danych, umiejętność samodzielnej pracy, umiejętność jasnego, logicznego pisania, a to według mnie stanowi ważny atut w życiu zawodowym w przypadku konieczności pisania notatek służbowych, ekspertyz itp...." takie umiejetnosci absolwent powinien posiadac juz w gimnazjum, a jesli nie w gim to w liceum, bo inaczej nie przechodzac przez to wszystko, nie miałby mozliwosci studiowania. To na lekcjach polskiego tlumaczono czym jest esej, notatka, rozprawka, uczono logicznego i poprawnego gramatycznie, ortograficznie pisania...no chyba, że ja do innej niż polskiej-przeciętnej szkoły chodziłem. Jeśli chodzi o "...praktycznye umiejętności posługiwania się językami obcymi i komputerem..." dlaczego w/w szkoła nie utworzy takiego kierunku jak filologia angielska,germańska czy romańska ze specjalnością np. ang w technice i biznesie czy informatyką w sektorze publicznym? Praktyczna nauka języka, pomijając fakt, że powinna byc prowadzona na specjalistycznym tzn. głównym kierunku językowym, a nie tak jak w wiekszosci uczelni wyzszych jako przedmiot dodatkowy....umozliwia większościowy,"namacalny" kontakt z językiem tzn. czytanie,pisanie,mówienie i co najwazniejsze - myślenie - w j.obcym co umozliwi bezproblemowe wyrazanie opinii, komentarzy, formułowanie tez etc. a nie tylko szkolne " hi my name is " czy tez nikomu, całkowicie, życiowo niepotrzebne -a co za tym idzie -niepraktyczne - uczenie się opowiastek o Czerwonym kapturku...no bo co mi po tym, że wiem jak powiedziec po niemiecku, że wilk zjadl babcie...a nie potrafię np wypelnic najprostszych dokumentów używanych w obcym - i o zgrozo - czasem własnym kraju.
Ale same studia historyczne nie są złe, pozwalają rozwijać pasję i zainteresowania, odkrywać na nowo to co już odkryte, to co jeszcze nie odkryte. Kierunek ciekawy - pod warunkiem, że nie jest głównym "źródłem utrzymania" , a kolejnym fakultetem w życiorysie....i na rozmowie o pracę można smiało powiedzieć, że mgr inż mechanikiem, mgr ekonomistą/finansitą itp jestem z rozsądku, a mgr historii z pasji i zamiłowania - to bardzo ładnie wygląda przy rozmowach o pracę gdy przyszły pracownik wie czego w życiu chce a dodatkowo rozwija swoje zainteresowania. Historia jakakolwiek jako główne źródło utrzymania - NIE - jako kolejny fakultet mogący poprawić naszą atrakcyjność zawodową a co za tym idzie i finansową - TAK.
Czy są już znane ceny w/w kierunków?
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-18, 13:30   

Lotnik napisał/a:
Czy są już znane ceny w/w kierunków?


jak na kierunku pedagogicznym 1500 zł semestr z tego co mi wiadomo :)
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-19, 18:13   

Agnes napisał/a:
tematy sie powinno czytać w całości


Agnes chyba ty nie przeczytałas do końca lotnik zapytał czy jest juz cena semestru histori więc napisałem że jak na pedagogice 1500 zł za semestr

czyli kierunek kosztowac będzie 1500 zł (jak na pedagogidze kosztuje) omg :roll: :roll: :roll:
0 UP 0 DOWN
 
Lotnik 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Lip 2006

UP 8 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-19, 18:23   

taki mały :offtopic: gdzie się podział post Agnes?
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-19, 18:52   

też się nad tym zastanawiam właśnie hehe :) cząstka została w moim cytowaniu :P
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-05-19, 19:07   

Sprawdziłem logi i nie widzę by post był usuwany przez moderatora. Więc są dwie opcje:

:arrow: Agnes dała sama wygaszanie posta po 1 dniu,
:arrow: Moderator dał wygaszanie posta po 1 dniu, musiał wtedy wstawić tabliczkę, że post zostanie usunięty, oczywiście post musiał by wtedy być nie na temat (w przypadku niepotwierdzenia pierwszej opcji poszperam głębiej w logach pod względem edycji postów).
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-19, 19:17   

nie było żadnej tabliczki :) wiec chyba agnes ustawila wygaszenie hehe
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-20, 10:53   

Agnes napisał/a:
gdyż iż był to


dodam tylko że błędny offtopic haha :D :oops: :offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2008-05-20, 12:28   

blaster napisał/a:
Agnes napisał/a:
gdyż iż był to


dodam tylko że błędny offtopic haha :D :oops: :offtopic:


może i błędny, ale akurat z tego względu, że nie potrafisz układać poprawnie zdań i używać znaków interpunkcyjnych :]

ale nie wazne... może dla mnie widocznie trzeba większymi literami ;)


PS. ewentualne pretensje - bo czuje, że takie będą - zgłaszaj mi na gg ;)
Ostatnio zmieniony przez Agnes 2008-05-20, 12:38, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: historia, wshe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu