Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
NIEODPOWIEDZIALNA jazda kierowcy Toyoty
Autor Wiadomość
SPD 

Wiek: 113
Dołączył: 18 Maj 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-18, 18:00   NIEODPOWIEDZIALNA jazda kierowcy Toyoty

Witam!

Dzisiaj około godz. 16:00 na ulicy Kruszyńskiej doszłoby do stłuczki. Młody kierowca Toyoty Corolla wyjeżdżał z ulicy Saperskiej i skręcał w kierunku olejarni. Natomiast od strony olejarni ulicą Kruszyńską w stronę wsi Prędocin/Zwanowice/Kruszyna jechał ciemny Seta Cordoba. Niekompetencja, młodzieńcza brawura i brak ostrożności dwudziestoparo letniego kierowcy mogło być tragiczne w skutkach. Sprawca zdarzenia skręcał bowiem z ulicy Saperskiej w kierunku olejarni wjeżdżając jednocześnie na lewy pas jezdni. Doszłoby do niezwykle groźnego wypadku. Nie wiadomo jakie byłyby skutki tej kraksy. Tylko i wyłącznie zimna głowa i mocne nerwy kierowcy jadącego Seatem Cordobą doprowadziły do tego, że nikomu nic się nie stało. Zdołał on bowiem w ostatniej chwili wyminąć niekompetentnego, młodzianego kierowcę, który nie wiedział co robi na jezdni. Po tym jak samochody już się wyminęły obaj kierowcy się zatrzymali. Kierowca Seata wysiadł natomiast kierowca Toyoty o numerach rejestracyjnych OB 00337 szybko uciekł z miejsca tego niemiłego incydentu. Sprawa została zgłoszona na policję, a zeznania dodatkowo potwierdził świadek zdarzenia, który znajdował się w pobliskim związku gołębiarskim. Miejmy nadzieję, że policja szybko dojdzie do sprawcy tego zdarzenia i młodziany kierowca poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego czynu.


Poniżej zamieszczam mapkę i dokładne miejsce tego incydentu…

mapka!.jpg
Plik ściągnięto 140 raz(y) 63,58 KB

0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-18, 18:22   

yyy ale skoro nic się nikomu nie stało to o co kaman?
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-18, 18:58   

blaster napisał/a:
yyy ale skoro nic się nikomu nie stało to o co kaman

Pewnie autor tematu chciał przestrzec innych przed młodymi, nieodpowiedzialnymi, niemyślącymi kierowcami w superszybkich samochodach!

A tak serio to też nie rozumiem intencji tego tematu.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-18, 19:03   

Yvvone, moge takowych wymienić dziesiątki wielu z forum nawet łącznie zemna.. tylko ze hmm jakby to nazwac szaleć ok ale tam gdzie niema aut np lotnisko
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-18, 19:05   

blaster napisał/a:
Yvvone, moge takowych wymienić dziesiątki wielu z forum nawet łącznie zemna.. tylko ze hmm jakby to nazwac szaleć ok ale tam gdzie niema aut np lotnisko

Wiem, nie musisz mi tego tłumaczyć ;)

Czekamy na komentarz autora :]
0 UP 0 DOWN
 
Jaser 

Wiek: 45
Dołączył: 09 Sty 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-18, 19:09   

Nic się nie stało?!?!? Stało się, ktoś się poważnie wystraszył - może wiózł żonę z dzieckiem Koleś powinien chyba przeprosić. A poza tym to jest wykroczenie i należy mu się mandat i to słony.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-18, 19:32   

Jaser napisał/a:
może wiózł żonę z dzieckiem


może może i jeszcze raz może ten kierowca tez może np jechał do kruszyny do rodzącej żony i co ? takie masło maślane kolego piszesz :)
0 UP 0 DOWN
 
Jaser 

Wiek: 45
Dołączył: 09 Sty 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-18, 20:37   

i to, że pewni ludzie nie zrozumieją pewnych rzeczy dopóki nie stanie się tragedia. ale za cholere nie wiem o co z tym masłem kaman??
0 UP 0 DOWN
 
SPD 

Wiek: 113
Dołączył: 18 Maj 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-05-18, 20:39   

Celem mojej wypowiedzi było zwrócenie uwagi temu kierowcy. Każdy z nas powinien przestrzegać przecież określonych zasad, norm społecznych i pewnego poziom kultury. Ciekaw jestem, czy gdybyś szedł ulicą ktoś by cię przypadkiem szturkną, potracił, bądź jeśli byłbyś w podobnej sytuacji to czy również miałbyś takie podejście do sprawy. Za błędy trzeba chyba przeprosić, wyciągnąć z nich wnioski i ponieść jakieś konsekwencje czyż nie?

Jaser słusznie i mądrze napisał. A o tym jak wyglądało zdarzenie i o motywach nie dyskutujmy i nie gdybajmy ;) Uczestnicy wiedzą jak było, a temat uważam za zamknięty. Owszem można jeszcze pisać swoje uwagi, spostrzeżenia, komentarze. Ja jednak już się nie wypowiadam.

Żegnam!
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-18, 20:44   

zacznijmy od tego że nie podawałbym na forum numeru rejestracyjnego tylko jesli go znasz i chcesz kary dla gościa zgłaszasz na policje i sprawa się kończy w odpowiedni sposób. 2 jeśli myslisz ze zwrociles jego uwage to na 99% nie poniewaz pewnie nawet nie jest na tym forum zarejestrowany.

A gdy ktos mnie szturchnie przypadkiem ewentualnie sie odwroce i nic pozatym gdy np mnie ochlapie samo0chod zapisuje numer i zgłaszam na policje a nie pisze posta na forum i żale się całej społeczności forum.
0 UP 0 DOWN
 
$ Koral $ 



Wiek: 33
Dołączył: 20 Mar 2008

UP 2 / UP 3


Skąd: BrzeG

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-05-18, 20:58   

To chyba dobrze ze nikomu nic sie nie stalo :!: Co wolał byś blaster, zeby byl wypadek smiertelny :? .A takie tematy powstaja poto zeby uświadomic młodym kierowca żeby uważali na drogach.Lepiej zeby jechac wolno a dojechac niz jadac jak "czub" i zaliczyc drzewo albo gorzej :|
0 UP 0 DOWN
 
Jaser 

Wiek: 45
Dołączył: 09 Sty 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-18, 21:07   

no cóż ...gdy mnie ochlapie samochód też zgłoszę na policję (hahaha) - dzięki za radę. Po 1 - policjant umrze ze śmiechu, po 2 gdyby nie umarł to powiedziałby że trzeba się zgłosić do GDDKiA lub ZDP lub ZDW lub gminy po (strzelam) 100 g proszku do prania, bo woda bądź błoto którym ktoś zostanie ochlapany to wina nierówności na drodze i braku prawidłowego odwodnienia, a nie kierowcy, który jedzie zakładam zgodnie z przepisami.
0 UP 0 DOWN
 
$ Koral $ 



Wiek: 33
Dołączył: 20 Mar 2008

UP 2 / UP 3


Skąd: BrzeG

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-05-18, 21:28   

Jaser, Tylko kto tu mowi o "ochlapaniu" :shock: Jeśli nie zrozumiales oczym napisalem to trudno.Ale o ochalapaniu niebylo ani slowa :P
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-18, 21:30   

$ Koral $ napisał/a:
To chyba dobrze ze nikomu nic sie nie stalo Co wolał byś blaster, zeby byl wypadek smiertelny


zacznijmy od tego ze koral proponuje ci większa ilość polskiego może nauczą Cię czytać ze zrozumieniem... pokaż mi gdzie napisałem że chciałbym żeby był to wypadek śmiertelny!

po 2 jakbys troche pomyslał czego niezrobiłes wiedziałbys ze chodzilo mi oto ze takie sprawy załatwia się na policji a nie na forum no chyba że teraz każdy zacznie pisać ze ten i ten tam i tam wyprzedzał na 2 ciągłej i pasach no przeciez mógł kogoś zabic na pasach co nie? albo że ten t ten jechał 150 km/h przez Brzeg. Paranoja poprostu zgłasza sie takie coś na policje i finito.

Jaser napisał/a:
też zgłoszę na policję (hahaha) - dzięki za radę. Po 1 - policjant umrze ze śmiechu, po 2 gdyby nie umarł to powiedziałby że trzeba się zgłosić do GDDKiA lub ZDP lub ZDW lub gminy po (strzelam)


zacznijmy od tego że zgłaszając się na policje policja ma obowiązek po numerze rejestracyjnym samochodu namierzyć danego właściciela i skontaktowac go z ochlapana osoba w celu ewentualnego "dogadania sie" badz tez jesli chcesz mozesz to pociagnac nawet pod sad cywilny

więc chyba policja tylko ciebie zabija smiechem nikogo innego.. nie wnikam z jakiego powodu mogą brechtać z ciebie kolego.. :lol:
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2008-05-18, 21:32   

blaster napisał/a:
nie podawałbym na forum numeru rejestracyjnego

głowy nie dam, ale chyba to jest nawet zabronione..

ja myślę, że ten koleś też się strachu najadł i następnym razem będzie ostrożniejszy.. a skoro sprawa zgłoszona na policję, to pewnie się jeszcze na samym strachu nie skończy..

a czy temat ma sens? tutaj na forum wszyscy jesteśmy mądrzy, ostrożni i wiemy co powinno się zrobić w każdej sytuacji...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: jazda, kierowcy, nieodpowiedzialna, toyoty


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu