Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Łącznik ulic: Fabrycznej i Starobrzeskiej
Autor Wiadomość
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2008-05-24, 18:48   Łącznik ulic: Fabrycznej i Starobrzeskiej

Witam. Wiele razy przejezdajac ul. Fabryczna zastanawiam sie jak to sie dzieje ze chcac z tamtego miejsca dostac sie na ul. Starobrzeska, lub obwodnice trzeba nadrabiac kawal drogi objezdzajac zaklad ODRY przez Nysanska, Pl. Dworcowy i pod wiadusktem.
Dlaczego nie robi sie nic w tym kierunku, aby zrobic w tym miejscu przejazd kolejowy (z automatycznymi szlabanami, lub szlabanami sterowanymi bezporsrednio z polozonej nieopodal stacji)? Przeciez ulatwiloby to zycie mieszkancom. Wystarczyloby wyasfaltowac odcinek miedzy skrzyzowaniem Fabrycznej i Nysanskiej, a torami. Zauwazmy ze ul. Fabryczna konczy sie wlasnie az za torami (krzyzuje sie ze Starobrzeska). Nawet kiedys na budynku naroznym wisiala (moze nadal wisi) tabliczka z ul. Fabryczna.
Czy wie ktos moze jak to wygladalo kiedys? Wydaje mi sie ze taki wlasnie przejazd funkcjonowal w tamtym miejscu (wnioskuje ze starych map), ale nie jestem pewny.
Gdyby juz nie wiadomo z jakiego powodu nie wyrazono by zgody na takowe rozwiazanie, to moznaby pomyslec chociaz o pieszych i postawic nad torami kladke dla pieszych, ktora bylaby ogromnym ulatwieniem zycia. Z tego co wiem, to niewielki budynek za torami jest ulubiona kryjowka policjantow, ktorzy przyczajaja sie na swoje ofiary przechodzace przez tory: najczesciej pracownicy Odry, lub ludzie udajacy sie na cmentarz.
Co Wy na to? Co myslicie o takim rozwiazaniu? Bartku T. jak Ty to widzisz? Sa jakies szanse?
pozdrawiam

5.JPG
Plik ściągnięto 102 raz(y) 52,43 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 88 raz(y) 61,79 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 92 raz(y) 59,31 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 87 raz(y) 50,4 KB

Ostatnio zmieniony przez kwm 2008-05-24, 18:58, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Walenty 



Wiek: 48
Dołączył: 02 Mar 2007

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-24, 20:21   

kwm napisał/a:
Wydaje mi sie ze taki wlasnie przejazd funkcjonowal w tamtym miejscu (wnioskuje ze starych map)

Też się kiedyś nad tym zastanawiałem...
Kładka dla pieszych mogłaby powstać, koszt chyba nie taki duży. Ale jak w grę wchodzą pieniądze i instytucja PKP to czarno to widzę...
Powstanie przejazdu przez tory jest (tak mi się wydaje) mało prawdopodobne ze względu na ciasnotę. Stoją tam obok siebie dwa budynki, dosyć blisko, jezdnia wąska. Trzeba byłoby wyburzyć jeden z domów lub zrobić drogę jednokierunkową.
A zwróciłeś uwagę na przejazd po lewej stronie (od zaznaczonego przez Ciebie obszaru)?
Ulica Starobrzeska wpada wprost na ulicę Trzech Kotwic. Teraz teren ówczesnego przejazdu należy do PWC ODRA. To też była by niezła alternatywa przejazdu przez tory dla wysokich samochodów ciężarowych.
Można pomarzyć :)
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 33
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-05-24, 20:33   

mieszkam na ul. Fabrycznej, i od kiedy tu mieszkam (18 lat) nie pamiętam, aby był w tym miejscu przejazd kolejowy...
a tabliczka wisi, wisi :D
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-05-24, 21:03   

Nie no oczywiście, że pomysł jest fajny. Z realizacją gorzej. Kiedyś, dawno dawno temu zanim położono tory i wybudowano wiadukty tam właśnie biegła droga. Starobrzeską też, tak jak to zauważył Walenty. Jeszcze jedno było takie miejsce - uliczka pod biurowcem PKS'u i niedaleko nowego ogólniaka (taka druga jezdnia teraz zupełnie bez sensu.
A temat jest stary. Jeszcze za poprzedniego ustroju miała tam powstać kładka dla pieszych. No i gdyby wtedy powstała (a wtedy było to łatwiejsze do wykonania) to dziś byłby zapewne problem tylko w utrzymaniu. Niemniej kilkanaście lat temu pomysł upadł.
Z zupełnie innej okazji rozmawiałem o tym miejscu z kilkoma osobami i przesłanie było jedno: "zapomnij". To zapomniałem :) Bo obawiam się że skoro wszystko co pod i nad torami to należy do PKP raczej nie ma szans na taką inwestycję. No chyba że ktoś ma kogoś znajomego w PKP (bo jak wiadomo to państwo w państwie) i zdoła zaszczepić w tej firmie pomysł. Ja raz próbowałem przez Urząd Miasta "załatwić" coś z koleją. Konkretnie załatanie dziury w chodniku przy Pl. Dworcowym. trwało to rok. Na taką kładkę to pewne trzeba by czekać całe życie :)

Ale idea słuszna! Niestety, nie potrafię pomóc :(
0 UP 0 DOWN
 
kwm 



Wiek: 49
Dołączył: 30 Lis 2005

UP 411 / UP 33



Wysłany: 2008-05-24, 21:57   

Dzieki za oodpowiedzi.
Jesli jest tak jak piszecie, ze nawet o kladce dla pieszych nie ma co marzyc, to porazka. Po raz milionowy na tym forum mozna podsumowac to jednym slowem : POLSKA. ehh.
Walenty ten przejazd o ktorym pisales opisuje (zapytuje) w dziale Brzeg/historia/ jak to ywgladalo i funkcjonowalo
http://www.forumbrzeg.pl/...p=171900#171900
pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: fabrycznej, lacznik, starobrzeskiej, ulic


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu