Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
Przesunięty przez: yasiu
2008-06-25, 19:55
Wypadek koło Kościerzyc
Autor Wiadomość
Madziunia 



Wiek: 38
Dołączyła: 14 Paź 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-06-01, 17:54   Wypadek koło Kościerzyc

Czy wie ktoś coś na ten temat? Co się stało?

Edytowano przez yasiu:

W dniu 1 czerwca około godziny 18:20 pomiędzy miejscowościami Kościerzyce i Nowe kolnie doszło do czołowego zderzenia pojazdów marki Volkswagen oraz Ford, 6 osób zostało rannych. Kierowca WV na zakręcie wyprzedzał rowerzystów przez co doszło do czołowego zderzenia.

Najciężej ranny został odwieziony do WCM w Opolu. Na miejsce zadysponowano 2 wozy straży pożarnej oraz 5 karetek pogotowia, 2 z Brzegu, 1 z Grodkowa oraz 2 z Namysłowa.

Droga wojewódzka jest zablokowana.
Ostatnio zmieniony przez yasiu 2008-06-01, 18:39, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-06-01, 17:56   

Może by tak odrębny dział zrobić wypadki i kolizje w Brzegu?
:offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
Bajabajka 


Wiek: 47
Dołączyła: 24 Maj 2007

UP 8 / UP 74



Wysłany: 2008-06-01, 17:58   

http://brzeg24.pl/kronika...koscierzyc.html
0 UP 0 DOWN
 
Madziunia 



Wiek: 38
Dołączyła: 14 Paź 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-06-01, 18:00   

ciupik napisał/a:
Może by tak odrębny dział zrobić wypadki i kolizje w Brzegu?


Dobry pomysł. :oops:

Tylko na razie czekajmy na wieści co sie stało.
Bo ja już słyszałam dwie karetki które podążały w tamtym kierunku.
Więc coś poważnego musiało się stać.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-06-01, 18:22   

W dniu 1 czerwca około godziny 18:20 pomiędzy miejscowościami Kościerzyce i Nowe kolnie doszło do czołowego zderzenia pojazdów marki Volkswagen oraz Ford, 6 osób zostało rannych. Kierowca VW na zakręcie wyprzedzał rowerzystów przez co doszło do czołowego zderzenia.

Najciężej ranny został odwieziony do WCM w Opolu. Na miejsce zadysponowano 2 wozy straży pożarnej oraz 5 karetek pogotowia, 2 z Brzegu, 1 z Grodkowa oraz 2 z Namysłowa.

Droga wojewódzka jest zablokowana.
0 UP 0 DOWN
 
ślicznotka-e-34 
Transporter



Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2008-06-01, 18:36   

Bajabajka napisał/a:
http://brzeg24.pl/kronika-policyjna/wypadek-kolo-koscierzyc.html

brzeg24:

Droga jest zablokowana zoragnizowano objazd: Nowe Kolnie - Ciepielowice - Kościerzyce. Na miejscu wypadku są już nasi reporterzy - Wojeciech Telecki oraz Sebastian Bar. Wkrótce więcej informacji!


Spory ten objazd i w ogóle :shock:
Ostatnio zmieniony przez ślicznotka-e-34 2008-06-01, 18:37, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
błaszczu 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 0 / UP 2


Skąd: sie biora dzieci

Wysłany: 2008-06-01, 18:44   

ślicznotka-e-34 napisał/a:
http://brzeg24.pl/kronika-policyjna/wypadek-kolo-koscierzyc.html
Te foto to chyba jest z Żłobizny :wink:
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 33
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-06-01, 18:45   

sory za off, ale to nie Czepielowice?
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-06-01, 18:52   

robaczek napisał/a:
sory za off, ale to nie Czepielowice?


Czepielowice masz z boku. A na brzeg24 popełnili błąd i wpisali Ciepielowice zamiast Czepielowice.

Swoją drogą wypadek pokazał, że trzeba ściągać karetki z innego powiatu. W Brzegu są tylko 2 karetki a jest to stanowczo za mało (jedna bardzo często robi przewozy chorych do Opola i Wrocławia).

Karetki musiały być ściągane z Namysłowa i z Grodkowa. Przez jeden wypadek 2 powiaty pozostały praktycznie bez karetek.

Zastanawiam się czy Brzeg nie powinien pomyśleć nad zakupem jeszcze jednej karetki oraz wykorzystywać karetki mające podpisane umowy z POZ do przewozu chorych nie wymagających reanimacji (np choroby zakaźne) do innych miast.
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-06-01, 18:55   

na brzeg24.pl są już zdjęcia.....

strasznie to wygląda.....
0 UP 0 DOWN
 
ptak82 
Create WWW



Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: LA

Wysłany: 2008-06-01, 19:08   

yasiu napisał/a:
Karetki musiały być ściągane z Namysłowa i z Grodkowa. Przez jeden wypadek 2 powiaty pozostały praktycznie bez karetek.


Racja, nawet nie chciałbym myśleć co by było gdyby... w tym samym czasie potrzebne by były owe karetki po drugiej stronie Namysłowa lub Grodkowa.

yasiu napisał/a:
Zastanawiam się czy Brzeg nie powinien pomyśleć nad zakupem jeszcze jednej karetki oraz wykorzystywać karetki mające podpisane umowy z POZ do przewozu chorych nie wymagających reanimacji (np choroby zakaźne) do innych miast.


Na pewno powinno się kupić, tylko jak zwykle - kasa kasa kasa, sprzęt trzeba za coś utrzymać, a NFZ żydzi na wszystko. Co do POZtu to może byłoby to możliwe, ale znowu kasa kasa kasa, zapewne nie zostało to przewidziane w ustawie, pewności nie mam. Może coś się dowiem...
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-06-01, 19:12   

ptak82 napisał/a:
Na pewno powinno się kupić, tylko jak zwykle - kasa kasa kasa



Kasa może nie jest aż tak wielka jak w przypadku zakupu karetek reanimacyjnych. Wyposażenie karetek przewozowych jest o wiele mniejsze, przez co tańsze w zakupie.

Także karetka reanimacyjna nie musiała by wozić pacjentów (nie mówię o wypadkach lecz o przewozie chorych wiezionych na oddziały których w Brzegu brakuje).


Dodam, że po odwiezieniu rannych, obie namysłowskie karetki wracały na sygnale w stronę Namysłowa, czyli były tam potrzebne a były w Brzegu.
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-06-01, 19:22   

mówisz yasiu o pacjentach nie wymagających pomocy lekarza w przypadku przewozu ??

z własnego doświadczenia <i oby mi się już to nie przytrafiało> wiem, że karetki kursują do WCM czy do Wrocławia przede wszystkim w sytuacjach zagrażających życiu i wtedy "erka" jest po prostu potrzebna.... ale Brzegowi brakuje jeszcze karetek scrypto nastawionych na reanimacje....

w tym przypadku mieliśmy 5 karetek... i dobrze Ptaku zauważył, a co by było gdyby na A-4 coś się stało.....

druga sprawa.... wg moich odczuć czy nie lepiej byłoby ściągnąć karetki z Oławy ??? czy w tym przypadku jest jakaś rejonizacja karetkowa... inne województwo.....
nie wiem nie będę się spierał.... dlatego dopisałem "moich odczuć"
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-06-01, 19:26   

alleceno napisał/a:
mówisz yasiu o pacjentach nie wymagających pomocy lekarza w przypadku przewozu ??


Tak, mówię właśnie o takich osobach, np o osobach dostających skierowanie z POZ do szpitala nie mających jak tam dojechać.


Cytat:
z własnego doświadczenia <i oby mi się już to nie przytrafiało> wiem, że karetki kursują do WCM czy do Wrocławia przede wszystkim w sytuacjach zagrażających życiu i wtedy "erka" jest po prostu potrzebna....


I tu się mylisz, bo pacjenta z żółtaczką czy zatruciem pokarmowym trzeba odwieźć do Opola. Po za tym starsza osoba dostająca skierowanie do szpitala również korzysta z karetki w przypadku gdy nie ma jak dojechać do szpitala.
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-06-01, 19:32   

a tym się nie zajmuje pan od żaluzji i fotografii ??
nazwisko mi uleciało z głowy

wydaje mi się, iż szpital powinien mieć podpisaną umowę z firmą zewnętrzną wybraną na zasadzie przetargu, która świadczyłaby taką usługę

a może tak już jest ??
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kolo, koscierzyc, wypadek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu