Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Galeria handlowa w Brzegu
Autor Wiadomość
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2008-07-19, 14:59   

moim zdaniem wszystko zalezy od sklepów jakie będa w tej galerii, atrakcyjności towaru i cen. Oby nie podzielił losu galerii Opolanin, gdzie będąć któregoś dnia na palcach jednej ręki można było policzyc klientów na całym piętrze.
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2008-07-19, 18:42   

slawq napisał/a:
Oby nie podzielił losu galerii Opolanin, gdzie będąć któregoś dnia na palcach jednej ręki można było policzyc klientów na całym piętrze.


Myślę, że o to nie ma co się obawiać ;) Będzie to przecież świetne miejsce na... wagary ;-)
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2008-07-19, 20:46   

skalpel, na siedzeniu wagarowiczów w hallu nikt nie zarabia.
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2008-07-19, 21:22   

slawq, wiem ale chodzilo mi o to, ze na pewno ktos sie bedzie krecił ;) a w to, ze galeria będzie na siebie zarabiać, to wątpie ;)
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-07-20, 01:45   

Masta Eis napisał/a:
Dobrze że napisałeś że według Ciebie.Nie mówię że galeria na pewno będzie nierentowna,fajnie było by tylko zauważyć że Brzeżanie bardzo często robią zakupy w galeriach wrocławskich + "na dniach" (miejmy nadzieję) do użytku zostanie oddana wspomniana już Karolinka.Myślę że przyzwyczajenie odegra tutaj dużą rolę,choć chciałbym się mylić.

Tak jak napisalem wczesniej, inwestorzy oceniaja, czy im sie bedzie oplacac, czy nie. Jesli projekt wypali, to bedzie gdzie kupowac. Jesli nie wypali, to znaczy, ze sie nie oplacal. Przynajmniej bedziemy wiedziec.
Ceny towarow? W wiekszosci sklepow "sieciowych" w takich galeriach sa takie same albo zblizone w calej Polsce. Nie spodziewalbym sie, ze w Galerii pojawia sie jakies sklepy "supertanie_z_okazyjami_prawie_za_darmo".
Wazniejsze sa koszty dzierzawy oraz ewentualny popyt na uslugi/towary, a tych nie znamy.
Mozemy sobie teraz gdybac, czy Brzezanie beda chodzic, czy nie i czy beda kupowac w Galerii. Wszelkie proroctwa i gdybania ja bym sobie jednak darowal, bo to nic innego tylko wrozenie z fusow...
0 UP 0 DOWN
 
Masta Eis 
Son of the audio cassette era



Wiek: 40
Dołączył: 29 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-07-20, 10:21   

A.Mason napisał/a:
Masta Eis napisał/a:
Dobrze że napisałeś że według Ciebie.Nie mówię że galeria na pewno będzie nierentowna,fajnie było by tylko zauważyć że Brzeżanie bardzo często robią zakupy w galeriach wrocławskich + "na dniach" (miejmy nadzieję) do użytku zostanie oddana wspomniana już Karolinka.Myślę że przyzwyczajenie odegra tutaj dużą rolę,choć chciałbym się mylić.

Tak jak napisalem wczesniej, inwestorzy oceniaja, czy im sie bedzie oplacac, czy nie. Jesli projekt wypali, to bedzie gdzie kupowac. Jesli nie wypali, to znaczy, ze sie nie oplacal. Przynajmniej bedziemy wiedziec.
Ceny towarow? W wiekszosci sklepow "sieciowych" w takich galeriach sa takie same albo zblizone w calej Polsce. Nie spodziewalbym sie, ze w Galerii pojawia sie jakies sklepy "supertanie_z_okazyjami_prawie_za_darmo".
Wazniejsze sa koszty dzierzawy oraz ewentualny popyt na uslugi/towary, a tych nie znamy.
Mozemy sobie teraz gdybac, czy Brzezanie beda chodzic, czy nie i czy beda kupowac w Galerii. Wszelkie proroctwa i gdybania ja bym sobie jednak darowal, bo to nic innego tylko wrozenie z fusow...

Yhy...wszystko się zgadza,tylko różnica między Brzegiem a Wro pod względem choćby samych mieszkańców jest raczej znaczna.Logiczne że więcej osób może coś kupić w takim Wrocławiu gdzie w samym centrum mamy tylko 2 galerie.Jasne możemy dywagować...jednak mimo wszystko wydaje mi się że galeria (jeśli powstanie) będzie musiała walczyć o dosłownie każdego klienta.Pożyjemy,zobaczymy.
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-07-20, 13:24   

gdy powstawał w Brzegu Aldi wielu mówiło, że się nie utrzyma bo za duża konkurencja wśród marketów... a jednak jakoś żyje.....

nie twierdźmy, że będą tłumy... nie porównujmy do Opola czy Wrocławia bo tak jest wielokrotnie większa ilość mieszkańców... czyli potencjalnych klientów...

a Brzeg potrzebuje miejsca, które skonsoliduje handel w jednym miejscu....
ot taka "hala targowa" tylko w jednym miejscu z dużo lepszym asortymentem....

i ktoś tutaj wspomniał o ogłoszeniach na pracuj.pl czyli powstaną nowe miejsca pracy, a to już cieszy :)
0 UP 0 DOWN
 
eMGie 



Wiek: 33
Dołączył: 15 Kwi 2007

UP 52 / UP 17



Wysłany: 2008-07-20, 16:29   

Cytat:
Brzeg > W mieście powstanie galeria handlowa

Będzie to pierwszy taki obiekt w Brzegu. Stanie obok czterogwiazdkowego hotelu. Ma być gotowa za niespełna trzy lata.

- Będziemy równocześnie budowali hotel połączony z galerię handlową - mówi Mirosław Skowron, prezes Energy Investors, które kupiło teren od miasta. - Prace budowlane powinny zacząć się w październiku lub listopadzie.

Obiekt powstanie tuż koło amfiteatru, w sąsiedztwie Zamku Piastów Śląskich. Miasto sprzedało blisko hektar ziemi za 1,25 mln złotych.

* Więcej w nto
Jakie sklepy będą w nowej galerii? Czytaj w poniedziałek (21 lipca) w papierowym wydaniu Nowej Trybuny Opolskiej


To dobry znak ;)

Scalono:

Źródło: http://www.nto.pl/apps/pb...LNOSCI/17527164
Ostatnio zmieniony przez yasiu 2008-07-20, 21:27, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
eMGie 



Wiek: 33
Dołączył: 15 Kwi 2007

UP 52 / UP 17



Wysłany: 2008-07-21, 10:54   

Cytat:
Będzie nowa galeria handlowa w Brzegu

Sklep powstanie obok czterogwiazdkowego hotelu. To będzie pierwsza galeria handlowa w Brzegu. Ma być gotowa za niespełna trzy lata.

O tym, że na działce przy ul. Wrocławskiej powstanie hotel, było wiadomo już od pół roku. Jednak dopiero na początku lipca handlowe serwisy internetowe poinformowały o galerii w Brzegu.

- Będziemy równocześnie budowali hotel połączony z galerią handlową - potwierdził Mirosław Skowron, prezes Energy Investors, które kupiło teren od miasta. - Prace budowlane powinny zacząć się w październiku lub listopadzie.

Obiekt powstanie tuż koło amfiteatru, w sąsiedztwie Zamku Piastów Śląskich. Miasto sprzedało blisko hektar ziemi za 1,25 mln złotych.
W galerii o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych ma znaleźć się miejsce dla supermarketu, sklepu dużej firmy RTV i AGD, sklepów odzieżowych i obuwniczych oraz gastronomii i usług. Pod budynkiem powstanie parking. Niewykluczone, że będzie tu też Empik.

Zadanie zagospodarowania powierzchni otrzymała międzynarodowa firma "Colliers International”.
reklama

- Nie jeżdżę na zakupy do galerii we Wrocławiu czy Opolu, zakupy robię głównie w Brzegu - mówi Monika Janicka. - Ale jeśli będzie galeria na miejscu, to na pewno będę tu zaglądała. Chociaż wiadomo, że wchodząc do takich sklepów, warto mieć pełny portfel.

Czy galeria będzie opłacalna w Brzegu liczącym 38 tys. mieszkańców? - Brzeg wcale nie jest mały i takie centrum handlowe ma rację bytu - mówi z przekonaniem Skowron. - Jeśli będziemy wciąż myśleć w ten sposób, to nadal będziemy tkwili w marazmie. A ja chcę tchnąć trochę życia w miasto.


Najważniejszy fragment podkreśliłem ;)

http://www.nto.pl/apps/pb...WIAT05/25715705
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2008-07-21, 23:05   

Ja myślę, że galeria utrzyma się, jeśli znajdziemy w niej sklepy, do których najbliżej mamy do Wrocławia, np. H&M, czy Reeserved. Spora liczba osób jedzie właśnie do Wrocławia, czy Opola, żeby móc zaopatrzyć się w ubrania. Nie ukrywajmy, ale House czy Ups nie spełnia wszystkich oczekiwać mieszkańców. Obawiam się tylko, aby nie było to tak, że w galerii znajdzie się sklep z gadżetami za 5 zł, sklep z tanim obuwiem, jakiś tandetny odzieżowy i supermarket z rzeczami spożywczymi. Bo wtedy na pewno galeria nie utrzyma się zbyt długo, bo zwyczajnie nie będzie przynosić zysków. Jestem jednak optymistycznie nastawiona i mam nadzieję, że wreszcie można będzie zrobić porządne zakupy na miejscu, nie jadąc do Wrocławia :wink:
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-07-21, 23:18   

Kathia napisał/a:
Ja myślę, że galeria utrzyma się, jeśli znajdziemy w niej sklepy, do których najbliżej mamy do Wrocławia, np. H&M, czy Reeserved. Spora liczba osób jedzie właśnie do Wrocławia, czy Opola, żeby móc zaopatrzyć się w ubrania. Nie ukrywajmy, ale House czy Ups nie spełnia wszystkich oczekiwać mieszkańców.


Wkraczamy na istniejacy juz temat który dotyczy również tej Galerii...

http://www.forumbrzeg.pl/...pic.php?t=11865

Czyli oby nie było tak ze te firmowe sklepy w tej Galerii nie były droższe niż te same we Wroc czy Opolu.... Bo inaczej nic nam to nie da... Dalej bedę jeździł po ciuszki i buciki dla dzieciaków do H&M do Wroc i jak juz napisałem we wcześniejszym temacie po trzeciej rzeczy zwróci się koszt dojazdu a jeszcze zawsze taniej mozna zatankowac niz w Brzegu... :evil:
0 UP 0 DOWN
 
eMGie 



Wiek: 33
Dołączył: 15 Kwi 2007

UP 52 / UP 17



Wysłany: 2008-07-22, 12:50   

Kathia napisał/a:
Obawiam się tylko, aby nie było to tak, że w galerii znajdzie się sklep z gadżetami za 5 zł, sklep z tanim obuwiem, jakiś tandetny odzieżowy i supermarket z rzeczami spożywczymi. Bo wtedy na pewno galeria nie utrzyma się zbyt długo, bo zwyczajnie nie będzie przynosić zysków.


To będzie galeria handlowa, a nie dom handlowy ;) Po to jest firma prowadząca komercjalizację, żeby znaleźć odpowiednie sklepy. Poza tym ludzi prowadzących sklepy z badziewiem nawet nie byłoby stać na wynajem powierzchni...

Co do cen, to nie sądzę, żeby były wyższe. Sklepy sieciowe mają jakieś tam ustalone ceny i nie zmieniają ich w zależności od miasta... House też jest sklepem sieciowym i wszędzie ceny są takie same. Co innego jest z promocjami - czasami nie we wszystkich sklepach są, ale to już nie dotyczy tematu.
0 UP 0 DOWN
 
a2r 
07 zgłoś się...!!!



Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-07-22, 19:33   

eMGie napisał/a:
Co do cen, to nie sądzę, żeby były wyższe. Sklepy sieciowe mają jakieś tam ustalone ceny i nie zmieniają ich w zależności od miasta... House też jest sklepem sieciowym i wszędzie ceny są takie same.


Tak powinno być ale.... Ten sam schemat dotyczyć powinien np koncernów paliwowych a jedna orlen brzeg a orlen poznań to ponad 20 gr różnicy na litrze... Z Housem czy Reporterem też tak jest niby ceny powinny być takie same a nie są.... A co do promocji czy wyprzedaży to jednakowe są tylko plakaty... Ceny się bardzo różnią....
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, galeria, handlowa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu