Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: qiero
2007-05-26, 12:43
NBA 2005/06
Autor Wiadomość
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2005-11-26, 21:31   NBA 2005/06

Już od poczatku listopada ruszyl 60-sty sezon NBA. Wśród 30 drużyn jest sa az 4 zespoly typowane do Mistrzostwa NBA, a wśród nich Miami Heat, Indiana Pacers, Detroit Pistons oraz Mistrz poprzedniego sezony San Antonio Spurs. W ciagu danego miesiaca juz można powiedzieć o czarnych koniach sezony jak m.in Milwaukee Bucks, czy Clevlend Cavalies w skladzie jak mówią przyszlym Michaelem Jordanem - Lebronem James.
Jaki będzie ten sezon, jeszcze zobaczymy. Zapraszam do sledzenia wyników i pisania komentarzy, postów jeśli ktoś jest zainteresowany profesionalna koszykówką jaką jest NBA. Czy są wśród nas fani Bryanta, Jamesa, Shaga lub nawet starszych graczy? Wpisujcie się :)
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-02-13, 22:57   

Nasz Maciek Lampe powendrował do Houston Rockets :-) Może jeszcze go zobaczymy na parkiecie chociaż przez minutke :-)
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-02-13, 23:48   

TC napisał/a:
Nasz Maciek Lampe powendrował do Houston Rockets :-) Może jeszcze go zobaczymy na parkiecie chociaż przez minutke :-)


no co Ty :o na serio :o musze to sprawdzić, nie wierze...
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-02-14, 00:01   

steve napisał/a:
TC napisał/a:
Nasz Maciek Lampe powendrował do Houston Rockets :-) Może jeszcze go zobaczymy na parkiecie chociaż przez minutke :-)


no co Ty :o na serio :o musze to sprawdzić, nie wierze...



Powaga, na początku też nie wierzyłem ale jednak to prawa. Może to i dobrze bo i tak w Hornets by i tak już na parkiet nie wyszedł, nie po tym co powiedział trener Byron Scott.
Hornets zyskali bo chyba kontuzja rookie Chrisa Paula chyba jest poważna, chociaż nie wiem co Moochie Norris miałby wnieść do gry,na pewno doświadczenie ale czy to poprawi wyniki Hornets sczerze wątpię. A dla Maćka może to być okazja aby "wreszcie" zaczął pojawiać się na parkiecie bo to może byc jego ostatni sezon w lidze jak nie wezmie się do roboty. No zobaczymy co z tego wyjdzie.
PS. Ale towarzystwo ma niezłe w teamie T-Mac. Yao, Mutombo, król streetballowych boisk Rafer Alston (And 1), a czy przypadkiem Ewing nie siedzi na ławie Rockets jako pomocniczy trener? Doborowe towarzystwo :-)
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-02-14, 00:09   

TC napisał/a:
steve napisał/a:
TC napisał/a:
Nasz Maciek Lampe powendrował do Houston Rockets :-) Może jeszcze go zobaczymy na parkiecie chociaż przez minutke :-)


no co Ty :o na serio :o musze to sprawdzić, nie wierze...



Powaga, na początku też nie wierzyłem ale jednak to prawa. Może to i dobrze bo i tak w Hornets by i tak już na parkiet nie wyszedł, nie po tym co powiedział trener Byron Scott.
Hornets zyskali bo chyba kontuzja rookie Chrisa Paula chyba jest poważna, chociaż nie wiem co Moochie Norris miałby wnieść do gry,na pewno doświadczenie ale czy to poprawi wyniki Hornets sczerze wątpię. A dla Maćka może to być okazja aby "wreszcie" zaczął pojawiać się na parkiecie bo to może byc jego ostatni sezon w lidze jak nie wezmie się do roboty. No zobaczymy co z tego wyjdzie.
PS. Ale towarzystwo ma niezłe w teamie T-Mac. Yao, Mutombo, król streetballowych boisk Rafer Alston (And 1), a czy przypadkiem Ewing nie siedzi na ławie Rockets jako pomocniczy trener? Doborowe towarzystwo :-)


no masz racje :D właśnie przeczytałem na e-basket :) pozwolisz , że wkleje co przeczytałem :D

Lampe zmienia klub. Polak w Rockets!

Nasz rodzynek w lidze NBA po raz trzeci w karierze zmienia klub! Maciej Lampe (21 lat, 211 cm) został oddany z New Orleans/Oklahoma City Hornets do Houston Rockets w zamian za rozgrywającego Moochie Norrisa (32 lata, 185 cm).
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2006-02-16, 20:21   

Trener zespołu koszykarzy Houston Rockets Jeff Van Gundy powiedział w wywiadzie dla dziennika Houston Chronicle, że Maciej Lampe trafił do zespołu "Rakiet" nie tylko z powodu korzyści finansowych płynących z wymiany z Hornets.


Jedyny polski koszykarz w lidze NBA - Maciej Lampe jest od poniedziałku zawodnikiem Houston Rockets. Jego dotychczasowy klub - New Orleans/Oklahoma City Hornets pozyskał w zamian obrońcę Martyna "Moochie" Norrisa.

"Transakcja wymiany z Hornets została dokonana przede wszystkim ze względów finansowych, ale nie tylko, dlatego mam w składzie Lampego. Menadżer generalny klubu i wiceprezydent twierdzą, że Lampe nie jest złym zawodnikiem. Nigdy nie widziałem go w akcji, na treningu, więc na razie nic nie mogę powiedzieć. Maciek ma dopiero 21 lat, jednak doświadczył już cynizmu NBA tułając się po kilku klubach. Wiem, że dla młodego chłopaka, obcokrajowca, to trudna sytuacja i ciężko mu znaleźć tu swoje miejsce. Mam nadzieję, że Houston będzie dla niego szczęśliwe" - powiedział szkoleniowiec Rockets Jeff Van Gundy.
Maciej Lampe jak zwykle niewiele mówi o swojej nowej sytuacji i przejściu do Houston.

"Jestem podekscytowany. Potrzebuję po prostu szansy na pokazanie tego co potrafię. W Hornets z trudem walczyłem o powrót po kontuzji, ale nie dostałem po prostu szansy na pokazanie na co mnie stać" - powiedział Maciej Lampe.

"Rakiety" są czwartą drużyną NBA, której barw ma bronić polski skrzydłowy. Wcześniej występował w New York Knicks, Phoenix Suns oraz Hornets. W bieżącym sezonie pojawił się na parkiecie zaledwie dwa razy i nie zdołał zdobyć punktu.

21-letni Lampe wystąpił do tej pory w 60 spotkaniach w NBA. Zdobywał w nich średnio 3,5 punktu i miał 2,3 zbiórki. Najwięcej punktów - 17, zdobył w meczu przeciwko Milwaukee Bucks 20 marca 2004 roku.


zrodlo:http://nba.interia.pl/news?inf=718833
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-02-16, 21:36   

Lampe potrafi grać to napewno nie podlega dyskusji, przecież wielokrotnie pokazał to choćby w meczach sezonu zasadniczego, w tegorocznych meczach przedsezonowuch (23 pkt przeciw SA Spurs) a nawet w kadrze gdzie okazywał się dużo lepszy od swoich kolegów którzy w kadrze grają nie pierwszy raz i mają doświadczenie w meczach reprezentacji.
Jednak moim zdaniem problem Lampego leży w jego naturze, jest on młody i myślę że troche woda sodowa uderzyła mu do głowy. Wyjechał na obóz do Afryki rezygnując z gry w reprezentacji, oki miał do tego prawo jako że miał uczyć młodych koszykówki, ale on poprostu olał reprezentację i kolegów z zespołu, pokazując że on jako zawodnik z Nba nie ma zamiaru ścierać się w jakiś tam meczach z ziomkami którzy grają w jakiejś tam polskiej lidze, on wszystko umie i nie ma się czego uczyć. No sorry ale tak naprawdę on nic jeszcze nie osiągnął(poza oczywiście trafieniem do Nba) i kilkoma dobrymi meczami w Nba, to już nasz Czarek grywa więcej od niego fakt że na zapleczu nba ale gra spisuje się niezle ( 3 miejsce w lidze jeśli chodzi o bloki), zbiera doświadczenie i to zaprocentuje w przyszłości a Maciek leczy kontuzję, konflikty z trenerem, transferują go z klubu do klubu i nic nie gra, tak to ja nawet mógłbym grać w tej lidze :) A jak przyjeżdża na kadrę to scysje z kumplami z zespołu (słynna awantura z Dylewiczem, Szubargą i jeszcze chyba z 2 lub 3 zawodnikami, która omało nie doprowadziła do bójki na treningu kadry).
Tak więc moim zdaniem problem Maćka polega na tym że "sława" doprowadziła u niego stan euforii jaki on jest wspaniały a tak naprawdę zraził do siebie kolegów, trenerów i będzie musiał się ostro wziąść do roboty żeby te zufanie odzyskać, mam nadzieję że w Rockets wezmie się ostro do roboty i pokaże jeszcze kawał dobrego kosza.
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-02-16, 22:26   

Stak się dzieje z wieloma młodymi zawodnika :/ ale kiedyś z tego wyrośnie, a jak nie to zobaczymy go w jakieś europejskiej lidze :] ale musisz też pomyśleć nad tym, że Polska od niego coś chciał dopiero jak było o nim głośno, a na początku to zero. Więc coś za coś. No i w NBA każdy chce pokazać się jak najlepiej, a jeszcze trener musi pozwolić grać.
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-02-16, 23:22   

Polski Związek Koszykówki zwrócił się do niego o rozpatrzenie kandydatury na grę w reprezentacji jak jeszcze Maciek grał w Szwecji (chyba Sztokholm, ale nie jestem pewny czy to ta drużyna) i zanim trafił do Realu Madryt więc jak nie miał nawet 18 czy nawet 17 lat. Poprostu nasi zaklepali go żeby Szwedzi nie położyli na nim łapska, no i udało się :) Maciek się zgodził bez żadnego zastanowienia. Później trafił do Realu Madryt, zagrał kilka spotkań w Eurolidze, został później wypożyczony do jakiejś 2 ligowej hiszpańskiej drużyny no i wreszcie trafił do Nba. Przed swoim pierwszym sezonem w Nba było wszystko ok, nie migał się od reprezentacji, problemy się zaczęły jak przeszedł do Suns, zaczął grać dość regularnie i sodówka do głowy a resztę znamy wszyscy... :)

[ Dodano: 2006-02-18, 09:02 ]
No i zaczeło się :) Dzisiaj w nocy zaczął się All-Star Game w Houston.
Na pierszy ogień poszli pierwszoroczniacy i drugoroczniacy, tak jak przewidywano wygrali je poraz czwarty z kolei drugoroczniacy, których poprowadził najlepszy zawodnik meczu Andre Iguodala zdobywając 30 pkt. 106-96 takim wynikiem zakończył się mecz dla drugoroczniaków.

Oto inne atrakcje All-Star Weekend:
Sprite Rising Stars Slam Dunk, oczywiście konkurs wsadów chyba najbardziej widowiskowa konkurencja, tytułu broni Josh Smith z Atlanty, oprócz niego wystartują też Andre Iguodala z 76ers, Nate Robinson z Knicks i Hakim Warrick z Grizzles. Ja typuję na zwyciezcę Iguodale z 76ers pokazał kilka dunków na meczu z pierwszoroczniakami a to pewno jeszcze nie koniec cudów co ten koleś może zrobić z piłką.

Playstation Skills Challenge- konkurs dla rozgrywających sprawdzający ich wszechstronność, tutaj tytułu broni Steve Nash z Suns, który w tym roku ma jednak mocną konkurencję Dwyane Wade z Heat, "Króla" Lebrona Jamesa z Cavs i Chrisa Paula z Hornets, co do tego ostatniego to jednak może on się zbytnio nie liczyć w tej walce miał on kontuzję i nie wiadomo czy pokaże wszystkie swoje umiejętności. Typuję na zwycięzcę Wade z Heat.

Foot Locker 3-Point Shootout - Quentin Richardson z Knicks broni tytułu z przed roku a konkurentów ma nie byle jakich: Ray Allen z Sonics, Gilbert Arenas z Wizards,Chauncey Billups z Pistons,Dirk Nowitzki z Mavs i Jason Terry też z Mavs. Mój typ to Ray Allen :)

Radio Shack Shooting Stars- konkurencja w której bierze udział zawodnik z Nba, zawodniczka z Wnba i dawna gwiazda parkietów Nba. Oto drużyny:

Houston : T-Mac, Sherryl Swoopes i Clyde Drexler :)

L.A : Kobe Bryant,Lisa Leslie i Magic Johnson

Phoenix : Shawn Marion, Kelly Miller i Dan Majerle

San Antonio: Tony Parker, Kendra Wecker i Steve Kerr

No i oczywiście mecz gwiazd Nba między wschodem a zachodem, tutaj nie będę kadził z informacjami ponieważ chyba każdy już wie kto wystąpi w jakim składzie. Wschód wygra :D
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-02-19, 09:02   

Cytat:
Lampe zmienia klub. Polak w Rockets!

Nasz rodzynek w lidze NBA po raz trzeci w karierze zmienia klub! Maciej Lampe (21 lat, 211 cm) został oddany z New Orleans/Oklahoma City Hornets do Houston Rockets w zamian za rozgrywającego Moochie Norrisa (32 lata, 185 cm).


a może za Chucka Norrisa :D :D :wink: :mrgreen: :?:
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2006-02-19, 15:36   

hehe a wracajac do Maćka to mial on zostac wybrany w pierszej rundzie draftu na bardzo wysokiej pozycji(nie pamietam jakiej ale cos w pierszej 10.)lecz problemy z realem,chyba finansowe wysunely go do drugiej rundy...a szkoda moze wszystko potoczylo sie inaczej
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-02-19, 16:48   

Myślę,że to by nic zbytnio nie zmieniło, prosty przykład, może pamiętasz takiego zawodnika jak Trajan Langdon, został on wybrany w drafcie roku 1999 do Cavs, kompletnie nie sprawdził się w nba więc przeniósł się do Europy. Aktualnie gra w CSKA Moskwa i jest gwiazdą koszykówki europejskiej (około 16 pkt na mecz) tak więc widzisz nie zawsze zawodnik wybrany z pierwszej turze draftu (Trajan wybrany z numerem 11) nadaje się na grę w nba, nie sprawdził się i tyle. A co do Maćka to dalej twierdzę,że jest on w stanie grać na dobrym poziomie w nba ale musi zmienić swoje podejście do niektórych spraw, bo tu chodzi jednynie o jego charakter i o nic więcej.
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2006-02-19, 16:54   

zgadzam sie z taba bedzie z nigo jeszcze dobry zawodniik ale przednim jeszcze duzo pracy
0 UP 0 DOWN
 
Adyk 



Wiek: 24
Dołączył: 02 Cze 2005

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2006-02-19, 16:57   

Ile widzieliscie meczy Maćka? nie licząc reprezentacji
0 UP 0 DOWN
 
TC 



Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-02-19, 17:30   

Ja miałem okazję oglądać 13 jego występów, co najlepsze żadnego w tv, wszystko nagrywane na cd. I z tego co pamiętam to dobrze się prezentował, fakt że były to raz mecze dobre a nieraz słabsze, ale wrażenie ogólne ok. I z tego właśnie powodu,że widziałem moim skromnym zdaniem :) chłopak daje radę.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 200506, nba


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu