Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozmowa z Januszem Dziurą
Autor Wiadomość
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-04, 19:56   Rozmowa z Januszem Dziurą

Mówi się, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, Pan jednak zdecydował się ponownie podjąć pracę w brzeskim klubie.
Trudno powiedzieć, że drugi raz, bo wcześniej pracowałem tu i z juniorami i z seniorami, których prowadziłem przez rok. Obecnie w klubie jest dużo młodzieży, są działacze, którzy chcą pracować, to coś nowego. Jestem człowiekiem, który lubi podejmować nowe wyzwania i myślę że przyszedł na to właśnie czas, tym bardziej że nadarzyła się ku temu dobra okazja. Jeżeli ktoś proponuje pracę i myśli, że może się udać, to warto spróbować i nie ważne jest to, czy to jest drugi, czy trzeci raz.

A jak Pan widzi obecnie brzeski klub w porównaniu z tym, co było, gdy pracował Pan poprzednio?
Na pewno jest lepiej zorganizowany, są ludzie którzy chcą żeby w Brzegu była piłka na lepszym poziomie i w tym kierunku działają. A to przekłada się też na piłkarzy, bo jak wiadomo jest dużo chętnych do tego, by grać w Brzegu.

Zespół ma za sobą kilka tygodni przygotowań, czy jest Pan z nich zadowolony i czy może Pan powiedzieć, że ma Pan taką kadrę, jaką Pan chciał?
Jeśli chodzi o kadrę to walczyłem przede wszystkim o to, by wzmocnić obronę i myślę, że to jeszcze nie jest to co powinno być. Ogólnie jednak uważam, że jest dobrze, zawodnicy którzy przyszli myślę, że będą wartościowym wzmocnieniem. Oczywiście nie zamierzam zapominać o tych zawodnikach, którzy są z Brzegu, bo to przede wszystkim na nich powinniśmy budować klub i stawiać na naszą młodzież. Jeśli chodzi o same przygotowania to wiadomo, że okres wakacyjny sprawia, że nie każdy może być na wszystkich treningach, ale mimo to nie mogłem narzekać na frekwencję. Zawodnicy dość ciężko pracowali na treningach i w tej chwili jest to widoczne, ale myślę, że to z czasem będzie procentowało. Przygotowywaliśmy się na całą rundę, a nie na kilka meczów.

Podczas przygotowań nie był Pan osamotniony, bowiem pomagali Panu też inni trenerzy.
Już od początku chciałem, by razem ze mną nad treningami czuwali trenerzy, którzy będą odpowiadali za różne sprawy, tak by łatwiej nam było zapanować nad wszystkim co jest konieczne. Do pomocy mam Piotrka Nawrota i Mirka Boczarskiego, który odpowiada za treningi z bramkarzami i myślę że wspólnie z czasem doprowadzimy do tego, że praca na treningach przyniesie pożądane efekty.

Jakie będą silne i słabe strony brzeskiego zespołu?
Nie boję się o pomoc i o atak, bo jest wielu wartościowych zawodników na tych pozycjach i będzie duża rywalizacja o miejsce w składzie. Niektórzy niestety będą musieli zasiąść na ławce, a będą grali ci co będą w formie. Boję się natomiast o obronę, bo praktycznie przez cały okres przygotowawczy miałem tylko dwóch obrońców, którzy regularnie trenowali i tu mogą być pewne obawy, poza tym mamy jeszcze problem z pozycją bramkarza. Mimo tych kłopotów myślę jednak, że sobie poradzimy.

Czego mogą spodziewać się kibice – walki o utrzymanie, czy miejsca w wyższej części tabeli?
Mamy bardzo ciężki start ligi, bowiem gramy ze Startem Bogdanowice i Swornicą Czarnowąsy, drużynami które mają aspiracje do awansu. Wydaje mi się jednak, że nie będziemy odstawać od tych drużyn i jeżeli w tych dwóch meczach wywalczymy parę punktów to będziemy walczyć o miejsce w środku tabeli.

A w którym zespole widzi Pan faworyta do awansu?
Z tego co się słyszy i czyta w gazetach można wywnioskować, że to właśnie nasi dwaj najbliżsi rywale będą się liczyli w tej walce, ale być może do tego trzeba będzie dołożyć jeszcze kilka zespołów, trudno bowiem teraz przewidzieć kto jaką zaprezentuje formę.

Dziękuję za rozmowę
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-08-09, 15:32   

Zespół ma za sobą kilka tygodni treningów, czy można powiedzieć, że jest dobrze przygotowany do rundy jesiennej?
Po to trenowaliśmy od blisko miesiąca, kilka razy w tygodniu, by się przygotować do rundy, Myślę, że zespół jest już gotowy do gry. Nie wszystko przebiegało jednak po mojej myśli, jak zwykle były pewne kłopoty z frekwencją na treningach, a ponadto musieliśmy przez cały czas szukać uzupełnień do składu na miejsce zawodników, którzy przeszli do innych klubów. Jaki to miało wpływ, okaże się po kilku najbliższych meczach.

Z zespołu odeszło kilku graczy, w tym Łukasz Szpak który należał do najlepszych graczy Stali w poprzednich rozgrywkach. Czy po uzupełnieniach, jakie nastąpiły w kadrze, można powiedzieć, że zespół ma podobną siłę jak wiosną?
Na pewno Łukasz był bardzo ważnym zawodnikiem w zespole, występował na bardzo ważnej pozycji i gra w dużej mierze na nim się opierała, ale nie ma ludzi niezastąpionych, Łukasz był jednym z wielu piłkarzy, którzy tworzyli zespół. Czy znajdziemy kogoś na jego miejsce? Mamy w składzie kilku zawodników, którzy grali w środku i mam nadzieję, że spośród nich wyłoni się następca. Czy zespół będzie miał podobną siłę? Po to trenujemy, by tak było i mam nadzieję, że będziemy grali co najmniej tak jak wiosną.

Po awansie do III ligi zespołów z Bogdanowic i Namysłowa, wydaje się że liga może być nieco słabsza?
Tego bym nie powiedział. Obserwując wyniki innych zespołów IV ligi w sparingach i ich przymiarki transferowe, wygląda na to, że wiele z nich może się poważnie wzmocnić. Również te drużyny, które awansowały, będą chciały pozytywnie zaznaczyć swoją obecność w IV lidze. W tym sezonie liga, wbrew pozorom, może być silniejsza niż w poprzednim.

Czy Stal znów będzie walczyła o czołowe lokaty?
Cały czas uczymy się na błędach i podczas przygotowań do sezonu, staraliśmy się wyeliminować te, które popełnialiśmy w poprzednich rozgrywkach. Mamy wprawdzie stosunkowo młody zespół, ale to jest młodzież już dość doświadczona, dlatego jestem dobrej myśli co do rozpoczynającego się sezonu.

W trakcie rundy jesiennej na brzeskim stadionie rozpocznie się remont, czy brak własnego boiska przez dużą część sezonu może mieć negatywny wpływ na wyniki zespołu?
Zapewne może mieć to zły wpływ, ale nie musi. Wiadomo, że generalnie lepiej się gra na własnym boisku niż na wyjazdach, ale poprzedni sezon w naszym wykonaniu nieco temu zaprzeczył, bowiem zdobyliśmy wówczas więcej punktów na wyjazdach, niż w meczach u siebie. Na pewno będzie to pewien problem w kwestii samych treningów, ale musimy się uzbroić w cierpliwość i czekać na koniec prac, po których będziemy mieli wspaniały obiekt.

W poprzednich rozgrywkach zespół miał często problemy ze skutecznością, przez co stracił kilka pewnych punktów. Czy jest szansa, że w tym elemencie będzie teraz lepiej?
Dopiero sezon pokaże nam, czy poprawiliśmy ten element. Szukaliśmy zawodników grających z przodu, którzy byliby i bramkostrzelni i wysocy, bo tego nam trochę brakowało i myślę, że na dzisiaj takich znaleźliśmy. A czy to będzie nasz atut i czy będziemy dzięki temu zdobywali więcej bramek, to przekonamy się już wkrótce, a ja mam nadzieję, że tak właśnie będzie.

Dziękuję za rozmowę.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dziura, januszem, rozmowa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 21
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu