Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Który sklep najlepszy
Autor Wiadomość
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2008-08-06, 07:36   Który sklep najlepszy

Tak się zastanawiam który sklep z artykułami zoologicznymi jest dobry...jest ich parę w Brzegu ale tak naprawdę korzystam tylko z jednego tego na długiej kiedyś nazywał się "Skalar" (chyba nazwy nie zmienili :-P ) ogólnie to chyba z przyzwyczajenia. Więc liczę na wasze opinie co do pozostałych sklepów jeśli chodzi o jakość produktów ich cenę no i obsługę w sklepie....
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-06, 08:01   

warlike, ja podobnie jak Ty najczęściej teraz kupuję wszystko dla zwierzaków w sklepie zoologicznym na ul. Długiej - nie narzekam, jest tam duży wybór (choć mało miejsca), obsługa jest bardzo miła, ceny chyba normalne, nigdy nie porównywałam. W ocenie tego sklepu liczy się też to, jest w centrum i głównie dlatego robię tam zakupy.
Czasem kupuję kocie puszki w Rossmanie, bo są tanie, czasem w którymś z marketów. Ostatnio zdarzyło mi się zakupić roślinki, czy suchy pokarm w Bricomarche, ale to z racji tego, że akurat tam byłam a na liście miałam rybie żarełko.
Z tego co pamiętam jeszcze z 15 lat temu jak nie więcej, był tylko jeden sklep zoologiczny w Brzegu, mieszczący się na ul. Szkolnej i chcąc nie chcąc tam się robiło wszelakie zakupy - miało to swój urok, ale to już inna bajka, teraz w ogóle tam nie bywam i niczego nie kupuje, przede wszystkim dlatego, że mi to nie drodze i daleko.
0 UP 0 DOWN
 
biedronka 



Wiek: 33
Dołączyła: 01 Sie 2007

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-08-06, 08:29   

ja polecam mini zoo na ul.chopina. koleś naprawdę zna się na rzeczy
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2008-08-06, 09:36   

Mam dobre doświadczenia ze sklepu na ul. Długiej. Zaopatrywałem się tam w kocie akcesoria. Moja siostra kupuje tam zawsze różności akwarystyczne. Do tego doszedł szynszyl (chrześniaka) chomiki (brata) itp. Nigdy nie było powodów do reklamacji. Ceny chyba niezłe.
Byłem kiedyś w sklepie przy ul. Piastowskiej (naprzeciw szkoły muzycznej, w suterenie), ale byłem raczej rozczarowany zarówno asortymentem jak i cenami.
jadore napisał/a:
Czasem kupuję kocie puszki w Rossmanie, bo są tanie, czasem w którymś z marketów.
Potwierdzam, kocie żarcie w Rossie najtańsze. :D
robaczek napisał/a:
ja polecam mini zoo na ul.chopina

A tam jeszcze nie byłem, może kiedyś.

Odnośnie droższych zakupów czasem warto poszperać w internecie. Zawsze to oszczędzony grosz, pod warunkiem, że dokładnie się wie co chce się kupić. Ale trzeba być ostrożnym, nie zawsze wychodzi najtaniej :wink:
0 UP 0 DOWN
 
daria 
z.o.ł.z.a.



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Paź 2007

UP 1 / UP 1


Skąd: Kościerzyce/Brzeg

Wysłany: 2008-08-06, 10:54   

co do zawierząt... cięzko mi powiedzieć, ale i ze sklepu "Skalar" i ze sklepu "Mini Zoo" wyniosłam juz niemiłe doświadczenia.... w Skalarze miałam ich nieco więcej jako że sklep istnieje dość długo, w Mini Zoo tylko raz. Głównie tyczy się to tego że ciężko jest trafić na mocne zwierzę, często są za wcześnie zabierane przez hodowców od matek, co pózniej po zakupie często kończy się chorobami albo śmiercią... w Mini zoo tylko raz "reklamowała" :P ptaszka bo padł po 3 dniach i od początku siedział na dnie klatki, był jakiś osowiały, pozniej zauważyłam że paputy które siedziały w tej samej klatce też były niemrawe..chodzi o nimfy, pozniej ich juz nie było...a zachowały sie identycznie jak moj ptaszek który nie przezył. Sprzedawca przyzał pozniej ze nimfy rzeczywiscie kiepsko wyglądają i nie wiadomo co z nimi będzie, narzekał na brak hodowców... ale sklep do sprawy podszedł fajnie, "wymienili" paputka na innego z innego miotu, który zakupili do sklepu tydzien pozniej. Nie chciałam zeby było to samo skojarzenie z tej samej hodowli...i ptaszek żyje. Przypuszczam że to była wina hodowcy bo sklep jest porządny i widać że mają wiedzę i warunki.

Co do Skalara....ja tam kupuje tylko pokarm i nic więcej tam nie kupie :x chociaz i co do pokarmu też juz się przejechałam, bo kupiłam suszone rybki dla kota, przychodze do domu, otwieram a tam....robaki :shock: wróciłam do sklepu, oddałam i poprosiłam o załatwienie jakos sprawy, bo ja robaków na zanęte nie potrzebuje dla ryb. Z drugiej strony co do zwierząt...to zalezy jak się tam trafi...nie raz widziałąm tam zwierza bez wody. Głównie chomiki w których sama nie gustuje, ale pozniej dzieci je kupują a rodzice sie dziwą czemu zwierzątko przezyło tylko 7 dni.

Także radzę zwracać uwagę na to w jakich warunkach zwierzak przebywa, czym był karmiony i w jakim wieku został oddzielony od matki. To podstawa...

o sklepie który istniał w rynku się nie wypowiem...mam zdjęcia z tego sklepu. Szynszyl siedział w klatce idealnym do swoich rozmiarów, tak ze się ruszyc nie mógł, bez wody i jedzenia, cód że przynajmniej brudne trociny miał. Fretka siedziała w akwarium z trocinami :shock: w klatce nie miała wody, ale za to surową marchewkę :shock: , jak się zapytałam co jedzą otrzymałam odpowedz że kiełbasę :shock: aha. :shock: na szczęście sklepu juz nie ma. nie raz upominałam ze rybik zdechłe pływają im w akwarium a inne je zjadają;/

Na razie polecam Mini Zoo, warunki fajne wiedza jest, w sklepie też mozna się trchę dowiedzieć, wszystko zadbane, duży wybór zwierząt, nawet tych mniej dostępnych w Brzegu. Tyle co (ale to w kazdym sklepie trzeba sprawdzać) nalezy zwrócic uwagę na warunki klatkowe zawierza, czym był karmiony skąd pochodzi i ile miał jak był odstawiony od matki... to tak z troski o to czy kupujemy zdrowego zwierza :mrgreen:

A ja juz po doswiadczeniach zwierza wolę kupic od hodowcy, bo tam mogę skontrolować warunki, porozmawiac, obejrzec rodziców itp. ale to jest znów mniej wygodne bo trzeba jechac i szukać... no ale dla mnie wydaje się bardziej pewne:)

P.S. Zawsze zwierza można adoptowac :mrgreen: są fora o danych zwierzach i działy oddam/sprzedam/kupię ;]

No to by było na tyle moich wrażeń którymi mogę się podzielić ;]
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2008-08-06, 10:57   

Zbychoo napisał/a:
robaczek napisał/a:
ja polecam mini zoo na ul.chopina


A tam jeszcze nie byłem, może kiedyś.


a ja właśnie z tamtąd wracam....jestem bardzo zadowolony 1wsze wrażenie bardzo pozytywne....miły sprzedawca potrafi doradzić no i ceny bardzo przystępne jeśli chodzi o filtry (na resztę nie zwracałem uwagi) Co mnie zaskoczyło na wielki + pan powiedział jak znajdę gdzieś w Brzegu tańszy filtr (taki sam jak u nich) to on mi zrobi jeszcze lepszą cenę...
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-06, 20:37   

Ja tez polecam MiniZOO na Chopena. Duży i tani asortyment wysokej klasy :D
0 UP 0 DOWN
 
$ Koral $ 



Wiek: 33
Dołączył: 20 Mar 2008

UP 2 / UP 3


Skąd: BrzeG

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-08-06, 20:45   

Na Ul.Chopina (czyt.Szopena)
naprawdę tam największy asortyment przedmiotów i tanio :) Polecam tamtejsze pająki :D
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-20, 14:25   

robaczek napisał/a:
ja polecam mini zoo na ul.chopina. koleś naprawdę zna się na rzeczy

Lukasz10_2004 napisał/a:
Ja tez polecam MiniZOO

Mi też na pierwszy rzut oka podobało się "Mini ZOO", dobrze, tanio, itd. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-20, 14:46   

Jak najbardziej Mini Zoo....:)
No to teraz Skalar ma straszną konkurencje...:P
0 UP 0 DOWN
 
maciek16b 



Wiek: 28
Dołączył: 14 Cze 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-20, 15:16   

Jak artykuły dla psa to ja polecam sklep BARI na ul. Piastowskiej,a co do MIKRO ZOO nie miałem jeszcze okazji w nim być, ale z zewnątrz ładnie wygląda.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-20, 15:17   

Zazwyczaj chodzę do "Skalara", czasem na Chopina, ale również polecam Bricomarche, do innych raczej nie chodzę.
Jednakże nam, posiadaczom [zazwyczaj] jednego zwierzaka trudno powiedzieć, który sklep jest najlepszy bo nie kupujemy aż tyle artykułów... Zresztą, ciężko porównywać ;)

Lukasz10_2004 napisał/a:
A ja polecam jedzenie dla chomików i kocie chrupki

Czy jesteś aby pewien, że skończyłeś z offtopem? Bo ja nie.
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2008-08-20, 15:17, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2008-08-20, 17:01   

Mi jakoś od zawsze ten na Chopina pasował, miła obsługa, w razie czego potrafią dobrze doradzić.
0 UP 0 DOWN
 
szczypiorr 


Wiek: 34
Dołączył: 30 Wrz 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-09-01, 09:22   

Micro zoo wydaje mi się że jest najlepszym sklepem w brzegu w Brzegu (nie będe po Was powtarzał argumentów;s). Poleciłbym również drugi sklep zoologiczny na Chopina, połączony z sklepem muzycznym. Kiedyś kupowałem karme dla koszatniczek, w micro zoo była za 9,00zł, w drugim sklepie na Chopina za 8,50zł ;] (różnica minimalna ale jest). To by było na tyle.
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2008-09-01, 20:14   

Eeee ten teges, chyba już jest otwarty, lub będzie na dniach nowy sklep w pawilonie przy Chocimskiej ;)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: ktory, najlepszy, sklep


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu