Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozmowa z Bolesławem Garnczarczykiem
Autor Wiadomość
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-11, 20:30   Rozmowa z Bolesławem Garnczarczykiem

Przed nadchodzącym sezonem w zespole Cukierków znów zaszły duże zmiany, czy mógłby Pan przybliżyć kibicom te roszady kadrowe?
To prawda, że w kadrze zaszły zmiany, ale nie powiedziałbym że były one tak duże jak w poprzednich latach. A jeśli chodzi o to, co się zmieniło to przede wszystkim sztab szkoleniowy. Było to spowodowane tym, że w minionym sezonie nie zostały zrealizowane cele, które były postawione. Ostatni trener gwarantował, że zespół awansuje do play off i nie wypełnił swojej deklaracji. Jak wiadomo, nowym trenerem został Jarosław Zyskowski, wieloletni reprezentant Polski w koszykówce, a jego asystentem jest Adam Adamczyk, młody brzeżanin, który wkrótce będzie bronił pracę magisterską i chce zdobywać pierwsze szlify trenerskie. Co do składu zawodniczek to odeszła Daria Cybulak, która pod koniec sezonu doznała poważnej kontuzji. Niedawno z nią rozmawiałem i wiem, że już powoli zaczyna się ruszać, ale w tym roku na pewno jeszcze nie zagra w koszykówkę. Nie ma też Małgorzaty Kudłak, która mimo że rozmawialiśmy z nią o pozostaniu, zdecydowała się na grę bliżej domu, a mianowicie w Ślęzie, która prawdopodobnie przeniesie się z powrotem z Siechnic do Wrocławia. Nie pozostały też wszystkie zawodniczki zagraniczne. Jeśli chodzi o Amerykanki, to większość z nich grając pierwszy rok w Europie chce zaliczając dobre statystyki podnosić w kolejnym roku swoje warunki kontraktowe i tak też stało się tym razem. Z Shantii Owens nie byliśmy zadowoleni, nie spełniła naszych oczekiwań i nie rozmawialiśmy z nią o przedłużeniu kontaktu. Khaili Sanders według mnie była najstabilniejszą z Amerykanek, dobrze spisywała się w obronie, ale miała aspirację na grę w lepszych i bogatszych klubach i z nią też nie podjęliśmy rozmów. Natomiast chcieliśmy zatrzymać w Brzegu Joei Clyburn, ale warunki finansowe które zażądała były dwukrotnie wyższe od tych, które miała wcześniej. Klubu nie było stać na taką umowę i dlatego żadna z Amerykanek u nas nie została. Nie będzie też tu grała Ludmiła Lubarska, która mogłaby być przydatnym zawodnikiem, ale jako że w poprzednim sezonie nie miała wielu okazji do gry, to nie chciała podjąć rozmów w sprawie dalszej gry.

Kto zajmie miejsce tych, które odeszły?
Na dzień dzisiejszy mamy zakontraktowane trzy Amerykanki. Pierwsza z nich to rozgrywająca Da’Love Woods, grająca ostatnio w niemieckim BBVL Lipsk. Druga to grająca na pozycji numer dwa Ofa Tulikihihifo i trzecia – występująca na pozycji numer cztery – Amber Petillon. Wszystkie trzy mają już za sobą grę w Europie, dlatego mogliśmy się o nich dość dużo dowiedzieć, na tyle by trener mógł podjąć decyzję o ich przydatności do zespołu. Oprócz tego zostały podpisane umowy z Izą Bogdan, która wcześniej już grała w Brzegu i od pewnego czasu już tu mieszka oraz z Agnieszką Pietraszek, która po dłuższej przerwie wraca do gry na szczeblu ekstraklasy. Agnieszka ma obecnie spore braki, ale liczymy na to, że wróci do swojej dawnej dyspozycji, kiedy reprezentowała ekstraklasowe kluby oraz grała w reprezentacji. Dodatkowo dołączyła do nas Ewelina Buszta, młoda zawodniczka na pozycję numer cztery, grająca ostatnio w I lidze w Rzeszowie. Mamy nadzieję, że jak nie w tym sezonie, to już w następnym osiągnie dobry poziom do gry na najwyższym szczeblu rozgrywek. Ostatnią sprowadzoną koszykarką jest Eliza Gołumbiewska, która w poprzednim sezonie grała w lidze szwedzkiej. To zawodniczka na pozycję dwa – trzy.

Czy kadra zespołu jest już zamknięta?
Mimo tego, że podpisaliśmy umowy z wymienionymi zawodniczkami, trener w dalszym ciągu nie jest zadowolony z kadry jaką udało się skompletować. Tym bardziej, że wciąż niewyjaśniona jest sprawa Mireli Pułtorak, która chce zmienić barwy klubowe. Mirela w lipcu występowała na młodzieżowych mistrzostwach Europy i daliśmy jej termin stawienia się na treningu w Brzegu na obecny tydzień. Klub nie chce wyrazić zgody na jej transfer, głównie z uwagi na to, że jest podstawową zawodniczką naszego klubu i jego wychowanką. Jeżeli jednak nie uda się nam jej zatrzymać, będziemy chcieli jeszcze kogoś sprowadzić.

Za zespołem są już dwa obozy, jak przebiegała praca na nich?
W tym roku nieco zmienił się sposób przygotować do sezonu. W poprzednich latach miał miejsce tylko jeden wyjazdowy obóz, tym razem były takie dwa. Pierwszy, siedmiodniowy obóz odbył się w górach, gdzie dziewczyny pracowały nad siłą i kondycją, co według trenera ma przynieść dobre efekty. Z kolei na drugim obozie, również siedmiodniowym więcej czasu poświęcono taktyce.

W obozach nie uczestniczyły zawodniczki Amerykańskie, kiedy można się ich spodziewać w Brzegu?
Do końca tego tygodnia wszystkie powinny już być w Brzegu.

Jakie są najbliższe plany przygotowań?
Przez najbliższy czas zespół będzie trenował dwa razy dziennie i w czwartek raz. 22 sierpnia zaczynamy serię gier w turniejach, a pierwszy odbędzie się w Poznaniu. Tydzień później weźmiemy udział w kolejnym turnieju w Lesznie, a w dniach 5 – 6 września w Brzegu odbędą się obchody 50-lecia żeńskiej koszykówki, przy okazji których rozegrany zostanie turniej, będący jednocześnie Memoriałem im. Włodzimierza Siudy. Następnie czeka nas turniej w Lipsku i 20 lub 21 września rozpoczynamy sezon ligowy meczem z Rybnikiem.

Czy podczas obchodów 50-lecia kibice mogą się spodziewać, że zobaczą wiele byłych zawodniczek grających w minionych latach w Cukierkach, Stali, czy Orliku?
Na turniej towarzyszący obchodom zaprosiliśmy zespoły, w których grają nasze byłe zawodniczki. To jeśli chodzi o jeszcze grające koszykarki. Natomiast mamy potwierdzenie, że przybędzie wiele zawodniczek, które we wcześniejszych latach reprezentowały barwy brzeskich klubów i święciły z nimi wiele sukcesów. Będą to zarówno koszykarki mieszkające w Brzegu, jak i w innych miastach w Polsce i za granicą.

Jakie sekcje oprócz seniorek będą występowały w lidze w nadchodzącym sezonie?
Zgłosiliśmy do rozgrywek cztery grupy młodzieżowe. Są to juniorki starsze i juniorki, prowadzone przez Dariusza Konstańciuka, kadetki Małgorzaty Kubiak oraz młodziczki Anny Goldy. Trzy pierwsze zespoły będą występowały w lidze śląskiej, natomiast młodziczki w opolskiej, pod warunkiem że zgłoszą się też inne zespoły.

Dziękuję za rozmowę.
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-16, 07:52   

Pierwsze tygodnie w roli prezesa klubu były zapewne bardzo pracowite?
Zgadza się, to były bardzo pracowite tygodnie i takie też będą kolejne. Zdążyłem już przeprowadzić wiele rozmów z ludźmi, którzy mogliby pomóc naszemu klubowi. Od niedawna jestem też członkiem Opolskiej Izby Gospodarczej i między innymi za jej pośrednictwem próbuję dotrzeć do firm, które mogłyby zostać sponsorem Odry. Mam wielką nadzieję, że wyniknie z tego coś pozytywnego. Są też prowadzone rozmowy wśród wielu drobnych brzeskich rzemieślników i jestem dobrej myśli w kwestii tego, że uda nam się zdobyć liczną grupę sponsorów.

W tej chwili prowadzone rozmowy dotyczą nie tylko sponsorów?
Tak, teraz są ciężkie dni również z tego względu, że prowadzimy też rozmowy z zawodniczkami, które mogą zasilić nasz zespół. Część kontraktów mamy już podpisanych, ale wciąż poszukujemy jeszcze kolejnych wzmocnień.

Wspomniał Pan o rozmowach z wieloma drobnymi sponsorami, ale kluczowe wydaje się być pozyskanie sponsora tytularnego, jak ta sprawa obecnie się przedstawia?
Ostatnio dotarła do mnie informacja, że piłkarski klub MKS Kluczbork, który niedawno awansował do I ligi dysponuje budżetem, którego 40% pochodzi od drobnych przedsiębiorców. Jak widać, w ten sposób tez można prowadzić klub. My zdajemy sobie jednak sprawę, że w Brzegu potrzebny jest sponsor tytularny i na znalezienie kogoś takiego mamy czas do 15 września, kiedy trzeba zgłosić nazwę zespołu do rozgrywek. Sama drużyna do najbliższych rozgrywek ekstraklasy już została zgłoszona. Jestem optymistą w sprawie pozyskania dla klubu takiej firmy, mimo iż to jest bardzo trudny temat głownie z uwagi na światowy kryzys. Rozmowy są prowadzone w kilku kierunkach, przez wspomnianą wcześniej Opolską Izbę Gospodarczą, czy też przez władze naszego miasta. Jeżeli nie uda nam się to do września, to jeszcze nie przekreśli naszych szans w ekstraklasie. Mamy zapewniony budżet na nadchodzący sezon ze środków z Urzędu Miasta i Urzędu Marszałkowskiego, więc tak na prawdę czas na pozyskanie głównego sponsora mamy nieco dłuższy.

Kontakty, które podpisujecie z niektórymi zawodniczkami są na okres dwóch lat, co oznacza że zakładacie iż taki sponsor się znajdzie?
Nie dopuszczamy do siebie innej myśli. Ja osobiście mam też taką cichą nadzieję, że jeżeli nastaną lepsze czasy, to może i PWC Odra znów nas wesprze.

Jedną z pierwszych decyzji nowego Zarządu było przedłużenie umowy z trenerem Jarosławem Zyskowskim.
Mimo tego, że były też inne kandydatury, Zarząd postawił na trenera Zyskowskiego z uwagi na jego doświadczenie jako zawodnika i jako trenera w męskiej koszykówce. Poza tym, nie tylko z moich obserwacji wynika, że jest bardzo dobrym szkoleniowcem. Na pewno brakowało mu doświadczenia w pracy w żeńskiej koszykówce, ale myślę że ten pierwszy rok wiele zmienił i sam będzie mógł wyciągnąć z tego wnioski. Myślę, że w nadchodzącym sezonie, dzięki temu rocznemu doświadczeniu oraz temu, że być może będzie miał lepszy skład, będzie miał okazję, by wykazać się lepszymi wynikami. Już końcówka poprzedniego sezonu, kiedy do drużyny doszły Marta Żyłczyńska i Magda Gawrońska, pokazała że z tym zespołem można grać znacznie lepiej. Jeżeli w tym sezonie zespół będzie czynił dalsze postępy, tak jak sobie zakładamy, to myślę że trener Zyskowski będzie u nas pracował również w kolejnych latach.

Jaki zakładacie kształt drużyny na nadchodzący sezon?
Początkowo moim celem było pozyskanie samych polskich zawodniczek, jednak to się okazało trudne i na pozycjach rozgrywającej i środkowej konieczne było sięgnięcie po amerykańskie koszykarki. Takie dwie zawodniczki mamy już zakontraktowane i jest to rozgrywająca Shantia Grace oraz zawodniczka, która może grać jako skrzydłowa i środkowa – Chinyere Ukoh. Jeśli chodzi o tą drugą, to mamy jej podpis na umowie, ale ja jeszcze jej nie parafowałem, bowiem trener Zyskowski w dalszym ciągu szuka lepszego rozwiązania na tą pozycję. Generalnie, jeśli chodzi o skład, to liczę że będzie on siedmio, ewentualnie ośmioosobowy, uzupełniony przez młode zawodniczki, na więcej budżet klubu nam niestety nie pozwala. Oprócz tych dwóch Amerykanek mamy już Natalię Małaszewską, Justynę Daniel, Ewelinę Busztę i Martę Żyłczyńską, niewiele więc już brakuje do zamknięcia składu.

Niedawno klub zorganizował camp, na którym pojawiło się kilka młodych zawodniczek, czy któraś z nich ma szanse na grę w Brzegu?
Jestem bardzo zadowolony z tego campu. W Polsce jest wiele klubów, które prowadzą jedynie grupy młodzieżowe, bez kontynuacji w dorosłej koszykówce. Przekonałem się, że z takich klubów wychodzi wiele utalentowanych zawodniczek i to jest dobry sposób na pozyskanie dobrych koszykarek. To na pewno nie był ostatni camp, jaki zorganizowaliśmy. Jeśli chodzi o te, które były na pierwszych zajęciach, to w sprawie jednej czynimy już starania o to, by została naszą zawodniczką, a nie wykluczone, że podobnie będzie z innymi.

A jak będzie się przedstawiała sprawa szkolenia młodzieży w klubie?
W momencie, kiedy pojawiłem się w brzeskiej koszykówce, była tu tylko drużyna seniorek. Stopniowo wprowadzałem drużyny młodzieżowe i uważam, ze to był dobry kierunek, bowiem część z tej brzeskiej młodzieży grało lub gra w ekstraklasie. Na dzień dzisiejszy na pewno zgłosimy minimum trzy drużyny młodzieżowe. Ponadto odbywają się zajęcia w szkołach podstawowych, które prowadzone są w trzech grupach, a chcemy to jeszcze rozszerzyć.

Dziękuję za rozmowę.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-06-18, 06:00   

Bardzo rozsadna wypowiedz. I przede wszystkim optymistyczna.
Juz dawno nie bylem tak ciekawy kolejnego sezonu.
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-06-18, 14:59   

odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku jestem pewien że przyniesie dużo dobrego dla klubu
0 UP 0 DOWN
 
scottie 

Wiek: 44
Dołączył: 27 Maj 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-06-22, 15:15   

ciupik napisał/a:
odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku jestem pewien że przyniesie dużo dobrego dla klubu


chyba sobie żartujesz w tym momencie :lol: :lol:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: boleslawem, garnczarczykiem, rozmowa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu