Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: yasiu
2008-09-21, 13:50
Spotkania fotograficzne
Autor Wiadomość
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

  Wysłany: 2008-08-16, 12:09   Spotkania fotograficzne

SPOTKANIA FOTOGRAFICZNE


PIERWSZY PLENER - Rynek (ławeczki przed postojem taksówek), wtorek, 26 sierpień 2008r. godz. 17.00 - temat "Kontrasty"



Drodzy fotoamatorzy,

Ostatnimi czasy trudno zignorować fakt ogromnej popularności fotografii. Sprzyjają temu malejące ceny aparatów fotograficznych oraz upowszechnienie się internetu. W dzisiejszych, najtańszych telefonach komórkowych są już wbudowywane aparaty, które jakością zdjęć przewyższają aparaty cyfrowe sprzed niespełna dziesięciu lat.
Wielu ludzi nie wychodzi jednak poza typową fotografię albumową - czyli zdjęcia rodziny, znajomych oraz krajobrazów, które to nie muszą być zdjęciami wybitnymi. Jednak w pewnym momencie przychodzi myśl, że można spróbować robić coś więcej zarówno pod względem technicznym, jak i tematycznym. Pojawia się chęć nauki i rozwoju.

W czasie jednej z dyskusji na forumbrzeg.pl doszliśmy do wniosku, że warto w Brzegu ruszyć z tematem fotografii na nieco poważniej. Jednym ze sposobów na pogłębienie wiedzy i umiejętności fotograficznych jest uczenie się od osób, które posiadają wiedzę większą i są skłonne się nią dzielić. Z tego powodu postanowiliśmy wznowić tradycję spotkań fotograficznych gdzie amatorzy fotografii będą dzielić się swoimi doświadczeniami.

DLA KOGO BĘDĄ SPOTKANIA FOTOGRAFICZNE?

Odpowiedź jest prosta - dla każdego zainteresowanego fotografią.
Nie ma dla nas znaczenia, czy posiada się umiejętności na poziomie eksperta, czy nowicjusza. Ba, nie trzeba nawet posiadać własnego aparatu fotograficznego.

DLACZEGO WARTO PRZYJŚĆ?

Ponieważ zawsze można się nauczyć czegoś nowego, porozmawiać o teorii fotografii, albo po prostu pochwalić się swoimi zdjęciami i podyskutować o nich.

NA CZYM BĘDĄ POLEGAĆ SPOTKANIA?

To będzie zależeć w dużej mierze od Was, chętnych, którzy będą na nie przychodzić. Plan na najbliższy czas wygląda tak, że będziemy spotykać się co tydzień we wtorki. Będzie to polegać na tym, że na przemian będziemy organizować plener w mieście lub w okolicy, aby tydzień później przedstawić jego wyniki i je omówić.

Pierwszy plener zaplanowaliśmy na Rynku (ławeczki przed postojem taksówek), 26 sierpnia 2008r. godz. 17.00 - temat: "Kontrasty". Będzie to wyglądać tak, że na początku podzielimy się na małe grupki kilkuosobowe i ruszymy w pieszą wędrówkę po Brzegu. Założeniem jest, że w każdej grupie będzie przynajmniej jedna zaawansowana osoba, która będzie pomagać pozostałym uczestnikom zarówno pod względem praktycznym, jak i teoretycznym.
Tydzień później, czyli 2 września zbierzemy się razem, aby zaprezentować i omówić wyniki pierwszego pleneru.

JAKIM SPRZĘTEM NALEŻY DYSPONOWAĆ?

Tak jak wspomnieliśmy, można nawet nie mieć własnego aparatu, ale dobrze mieć ze sobą chociaż telefon z funkcją robienia zdjęć.
Z pewnością niektórych zainteresowanych ucieszy fakt, że są wśród nas osoby z aparatami analogowymi, więc nie będziemy się zamykać tylko w tematach fotografii cyfrowej.

PODSUMOWUJĄC

W czasie spotkań skupiać się będziemy przede wszystkim na technice robienia zdjęć, ich walorach estetycznych oraz teorii fotografii, a nie na sprzęcie. Choć oczywiście nie wykluczamy dyskusji w rodzaju "Co jest lepsze Canon czy Nikon, i dlaczego odpowiedź brzmi - Pentax?"...

Już teraz myślimy o uatrakcyjnieniu i rozwoju spotkań, ale na rozmowy o planach przyjdzie jeszcze czas.
Obraz spotkań będzie zależał przede wszystkim od Was, uczestników, więc po prostu ZAPRASZAMY!


Bardziej szczegółowe informacje można uzyskać w tym wątku, albo od:
A.Mason
Radek W.

Bedziemy wdzięczni jeśli do pomocy zgłoszą się osoby, które mają wiedzę wiekszą niż przeciętna i czują się na siłach, żeby pomagać innym, niedoświadczonym fotoamatorom.


G.T.A. (Grupa Trzymająca Aparaty)

PS: chętni na spotkania proszeni są o potwierdzenie tego w tym wątku, najlepiej z krótkim określeniem poziomu swoich umiejętności. Da to nam jakieś rozeznanie i pozwoli lepiej się przygotować.
Ostatnio zmieniony przez yasiu 2015-12-30, 02:28, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
kubut 
Antyreporter



Wiek: 31
Dołączył: 31 Maj 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-16, 13:06   

cóż...ogólnie serią jestem zainteresowany...ale na pierwszym spotkaniu mnie nie będzie bo akurat w Beskidach będę ;) Ale na następnych raczej się pojawię ;) Mój poziom określam jako "miał aparat kilka razy w ręku" ;) trochę teorii znam, ale brakuje mi stanowczo praktyki...teorie znam oczywiście podstawy typu gdzie powinien być horyzont na krajobrazowej fotce itp.
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-16, 13:39   :)

No oczywiście Ja....:)
Poziom średni, sporo wiem ponieważ się tym interesuje.....:)
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2008-08-17, 11:26   

Jak moj maly synek pozwoli, to sie tez stawie.
Tylko w ktorym miejscu w rynku?
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-17, 11:34   

Pomysł uważam za bardzo dobry i chętnie się do Was przyłączę, ale dopiero od września, więc powiedzmy jeśli wszystko ułoży się po mojej myśli - od drugiego spotkania. Trudno mi się samej określić, chyba jestem kimś w rodzaju średnio zaawansowanej, choć nie do końca, jestem raczej amatorem, niż profesjonalistą, no ale zobaczymy - czas pokaże :)
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-08-18, 18:21   

Ja na pierwszym spotkaniu się nie pojawię (praca) ale na następnych obowiązkowo.
0 UP 0 DOWN
 
Legolas 
Reggae Rlz xD



Wiek: 32
Dołączył: 06 Wrz 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-18, 19:00   

Corvin,
A.Mason napisał/a:
Rynek (ławeczki przed postojem taksówek),
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2008-08-18, 19:15   

Legolas juz przeczytalem to co dopisal potem A.Mason, ale dzieki :)
0 UP 0 DOWN
 
respectum 



Wiek: 32
Dołączył: 06 Sty 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-08-19, 21:36   

Zgłaszam się. Analogowy Jednorożec ;] Doświadczenie bardziej zaawansowane, lecz praktyka się przyda!
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2008-08-23, 21:32   

Bardzo chętnie przyszłabym, żeby się czegoś nauczyć, ale niestety bycie matką wymaga poświęceń. Może innym razem, jak będę miała "wychodne" ;) Bawcie się dobrze :)
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-08-23, 22:15   

Kiedys, jako dzieciak, mialem taki maly aparacik, w wizjerze ktorego po pstryknieciu zmienial sie "slajd". Niedawno widzialem taki w domu u Andrzeja i Kasi Pilipiukow.
Kup cos takiego dziecku i przyjdzcie na spotkanie. Na pewno bedziemy zachwyceni zdjeciami, ktore zrobi ;-D
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-23, 22:42   

Może jak znajde czas to podskocze i zobaczę :)

I napewno wezmę jakis sprzęt. W końcu może się czegoś naucze o Mistrzów Fotografi :)
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-08-24, 14:24   

Lukasz10_2004 napisał/a:
W końcu może się czegoś naucze o Mistrzów Fotografi :)

Nie przesadzajmy. Nikt z nas mistrzem sie nie czuje, a to co zamierzamy stworzyc to cos w rodzaju samopomocy fotograficznej, gdzie bedziemy sie wzajemnie uczyc - jedni od drugich. Ma to tez byc zabawa - powod, ktory pozwoli wybrac sie w plenerek :-)
0 UP 0 DOWN
 
Sabaku no Hitari 
Smile! ;)



Wiek: 33
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-24, 22:32   

Ja z chęcią się stawię.

Hm, co nieco czytałam, co nieco brat opowiadał, jak się ze sprzętem obchodzić, ale.. Zwykle zdaję się na wyczucie ;) Więc nowicjuszka ze mnie :)

Pozdrawiam miłośników fotografii ;)
Ostatnio zmieniony przez Sabaku no Hitari 2008-08-24, 22:32, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
LiscLisc 



Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-08-26, 04:38   

Ja jednak przybędę, bo akurat wróciłem z Chorwacji i teraz szybko wszedłem aby zobaczyc co i jak ze spotkaniem, miałem być jutro ale jestem dzisiaj.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu