Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Hotel Arte
Autor Wiadomość
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-06-24, 08:06   

Ciekawe, czy menu przewiduje kluski , roladę i modro kapusta.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-06-24, 10:20   

mulder napisał/a:
Ciekawe, czy menu przewiduje kluski , roladę i modro kapusta.
z tego co wiem to nie, ale dlaczego akurat takie menu przyszło Ci na myśl? Hotel i restauracja w zamyśle jest miejscem dla biznesmenów w związku z czym menu jest raczej "dystyngowane" że tak to nazwę :)
Muszę powiedzieć, że osobiście bardzo mi się tam podobało i desery też są tam pyszne :)
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-06-24, 10:41   

Założę się, że stoliki pewnie trzeba rezerwować z półrocznym wyprzedzeniem. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-06-24, 11:12   

Pilsnerek pierwsza klasa, obsługa bardzo miła. No i widoki na cały plac.
Wypada tylko polecić :D
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-06-24, 21:51   

jadore napisał/a:
z tego co wiem to nie, ale dlaczego akurat takie menu przyszło Ci na myśl? Hotel i restauracja w zamyśle jest miejscem dla biznesmenów w związku z czym menu jest raczej "dystyngowane" że tak to nazwę :)
Muszę powiedzieć, że osobiście bardzo mi się tam podobało i desery też są tam pyszne :)


Ponieważ knajpa wśród zabytkowej zabudowy powinna mieć coś, co kojarzy się z regionem. We Wro takie dania są dostępne w restauracjach.Poza tym , zdaje się , ze znam właściciela i zaproponować chciałbym , by zakupił kilka butelek wina z Miękini czy Winowa, czy Paczkowa.Winnica " JAworek" w Miękini sprzedaje Rieslingi czy Merlot lub Chardonnay w butelkach wg. przedwojennego wzoru, gdyż właścicielom zależy na promowaniu produktów i tradycji śląskiej.
0 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-06-25, 10:41   

mulder, wg mnie to dość ciekawy pomysł i spokojnie możesz zaproponować coś takiego właścicielowi, myślę też że powinien się zgodzić na coś takiego. Próbuj, nawet jeśli go nie znasz (właściciela) :)

Dziedzic_Pruski napisał/a:
Założę się, że stoliki pewnie trzeba rezerwować z półrocznym wyprzedzeniem. :wink:
nie wiem jak jest teraz - ale jakiś miesiąc-dwa temu, wystarczyło tydzień przed ;) w każdym razie w okresie letnim są stoliki na zewnątrz i miejsca jest o wiele więcej niż gdy jest chłodno i nie działa tzw. ogródek. Zresztą Dziedzicu, zamiast snuć domysły, po prostu odwiedź restaurację i przekonaj się sam ;)
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-06-25, 12:11   

Nie omieszkam. Chodziło mi jednak o coś innego, a mianowicie o pewne wypośrodkowanie oraz "normalność". Obserwuję bowiem coś takiego jak przeginanie w jedną lub drugą stronę. Jak nowa gastronomia, to albo jakaś buda z pizzą, kebabem lub knyszą, albo iluśtam gwiazdkowy ekskluzyw z białymi obrusami i wyszukanymi daniami. Brak jet chyba jednak zwykłej (niedużej) restauracyjki (trochę lepszej od mleczaka, czy innej jadłodajni), w której można by było zjeść schabowego czy modrą kapustę i wypić piwo - tak jak w Czechach.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-06-25, 17:44   

O, właśnie . Modra kapusta byłaby hitem dla turystów czy "biznesmenów" z Warszawki, ponieważ , jak wyczytałem w " Gazecie Wrocławskiej" , Mazowsze nie zna takiej kapusty i jest ona praktycznie niedostępna na tamtejszych targach, wróć, bazarach.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-06-25, 17:52   

Przyjemnie byłoby pić kawkę lub wino wsłuchując się w muzykę barokowa dobiegająca z pobliskiego kościoła czy kaplicy.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: arte, hotel


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 28
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu