Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Coldplay - Viva la Vida or Death and All His Friends.
Autor Wiadomość
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-06, 23:12   Coldplay - Viva la Vida or Death and All His Friends.

Wolność...wolność i rewolucja francuska :) :wink:

Coldplay.
Kto z Was o słyszał o tej grupie?!
Kto z Was rozpoczął przygodę od "Parachutes " popadając w zachwyt, ukojenie i relaksujące stany...
Kto z Was przedzierał się przez kolejne płyty, aż w końcu gdzieś tam...zapom...
Kto z Was choć na chwilę...może na dłuższą zapomniał o Coldplay...?
Cóż wszelkie zapomnienie domaga się pomsty w postaci nowej płyty. "Viva La Vida Death or and All His Friends." - jestem mocno i pozytywnie zaskoczony świeżością
płyty, którą sami, po swojemu, musicie zdefiniować. Pisząc połowiczne, słychać w niej stary dobry Coldplay i wiele klasycznych wpływów (wiecie co...nawet Violet Hill jakoś tak Pink Floydowo")..poza tym jakoś tak tkliwie, rześko, pobudzająco
relaksująco, miło ...polecam..słucham płyty już po raz czwarty i wciąż tak samo podekscytowany jak przy pierwszym razie...
Ostatnio zmieniony przez smooth 2008-09-06, 23:19, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Włóczykij 
Indianer



Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z mnogości ech...

Wysłany: 2008-09-07, 00:47   

Moim zdaniem, na nowej płycie nie powstało nic, co mogłoby konkurować z utworem 'The scientist', który wg mnie najdokładniej odzwierciedla styl Coldplay. Z jednym się mogę zgodzić, że 'Viva la vida' pozytywnie nastraja, ma w sobie jakieś magiczne tchnienie i wydaje mi się ,że jest zdecydowanie lepszym materiałem, niż tym zawarty na płycie 'x&y'. Osobiście do gustu przypadło mi 'strawberry swing' oraz 'lovers in Japan', co nie zmienia faktu, ze ubóstwiam i wiecznie ubóstwiać będę krążek 'A Rush of Blood to the Head'. :)
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-07, 01:04   

Włóczykij napisał/a:
The scientist',
to ta z tych bardziej molowych..a z tych u mnie zawsze "Trouble" wychodzi na wierzch..... tzn. co do tych moli Coldplay'a, to one często przemycają ...wyprowadzają jakąś taką optymistyczną nutkę...jakby chcieli uświadomić, że od trudów...niczym "per aspera ad astra"...dążymy do osiągnięcia szczęścia....przynajmniej tak to się ma (w moim odczuciu) z muzycznego punktu widzenia..bo piosenka w ma co najmniej dwa żywota..tzn. warstwa muzyczna i warstwa słowna....
0 UP 0 DOWN
 
Cover 



Wiek: 50
Dołączył: 01 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2008-09-07, 10:30   

Płytkę przesłuchałem parokrotnie i tak jak Smooth wspomniał nie nudzi się ( choć wiadomo, że jeśli będziemy coś katować to nie ma rzeczy która by się nie znudziła). Dobre klimatyczne kawałki, już od początku słychać kunszt panów z Coldplay, a drugi kawałek na płycie czyli " Cemetries of London" to moim skromnym zdaniem najlepszy numer na płycie. Co nie znaczy że umniejszam reszcie. W skali do 10 lekką ręką mogę wystawić tej płycie 9. Co by tutaj więcej powiedzieć ? Właściwie wszystko napisano już wyżej, co do wartości tekstu i muzyki absolutnie zgadzam się z smoothem bo dobre brzmienie to nie wszystko tekst jest równie ważny a nawet ważniejszy, a tutaj Coldplay narzekać nie może. To tyle ; }

ps: ogólnie to panowie przed ta płytą bardzo przypominali mi w brzmieniu Radiohead, teraz jednak to wrażenie odeszło.. :)
Ostatnio zmieniony przez Cover 2008-09-07, 10:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2008-09-07, 12:34   

A ja jestem rozczarowany. Album niezły, ale od "A rush of blood to the head" jakby obniżyli loty. "Viva..." jest, moim zdaniem, przekombinowana. Rozumiem, że chcą się rozwijać, ale jednak drugiego Radiohead to z nich nie będzie. Cieszyłbym się gdyby wrócili do tego, co nagrali na pierwszych dwóch płytach.

A wracając jeszcze do nowego krążka, to przesłuchałem kilkanaście razy i nic nie przykuło mojej uwagi. Ot, posłuchać przy sprzątaniu można, ale żeby mnie to bardziej wciągnęło to nie powiem ;)
0 UP 0 DOWN
 
Natek 



Wiek: 37
Dołączyła: 04 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-09-10, 11:32   

Hmm... zależy co kto lubi ;) Mi zdecydowanie bardziej przypadł do gustu taki właśnie Coldplay - energetyzujący, świeży. I o ile do wcześniejszych nagrań podchodziłam z umiarkowanym entuzjazmem, to nowego krążka słucham ostatnio w dużych ilościach i czuję, że do znudzenia nim jeszcze mi baaardzo daleko ;)
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-27, 00:49   

Płyta podoba mi się (jak każda Coldplay), ale bez fajerwerków :)

Włóczykij napisał/a:
'The scientist'

Moja ulubiona piosenka, żaden utwór się chyba nigdy nie zrówna z fenomenem `The Scientist` :)
Jak ktoś już wcześniej napisał - miło nastraja. W sam raz na melancholijne jesienne wieczory.
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2008-12-27, 19:09   

Coldplay wydal nowy minialbum - Prospekt's March


Tak przy okazji czy nie wydaje sie wam ze miejscami Viva la Vida bardzo przypomina Joe Satriani - If I Could Fly zwlaszcza od 0:51??

http://www.youtube.com/watch?v=CMcjXo8ZuqE
Ostatnio zmieniony przez Rich Kramer 2008-12-27, 19:10, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-12-31, 02:33   

Ja tam nie słuchałam jeszcze tej płyty, zresztą, jakoś nigdy nie słuchałam Coldplay, ale myślę, że użytkownicy last.fm nie mogą się mylić...
http://www.lastfm.pl/bestof/2008/album/1

Zresztą.. i co rankingu osłuchanych utworów - 6/10 jest ich.. może wreszcie sobie zapuszczę tą płytkę... chociaż jakoś nie jestem przekonana.
0 UP 0 DOWN
 
em_em ;)) 


Wiek: 34
Dołączyła: 04 Cze 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-07, 16:30   

Ja już jakiś czas temu słuchałam tej płyty i szczerze mówiąc, bardzo mi się spodobała, nawet siostrę zaraziłam muzyką Coldplay. Tylko jakoś ostatnio przestałam, bo znalazłam masę innej świetnej muzyki, bardziej trafiającej w mój gust... na last.fm (hej, Maga, ale reklamę robimy :wink: )
I tak btw: Maga? Czyżby 666? :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2009-05-17, 09:37   

Nowy album "LeftRightLeftRightLeft" do sciagniecia tutaj:

http://coldplay.com/lrlrl/
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2011-09-21, 23:12   

Do nowej płyty pozostał już miesiąc i parę dni. Natomiast Coldplay w grudniu 2011 rusza w trasę - sporo koncertów w Niemczech, w tym Berlin, czyli wypad za miedzę. :)
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2011-09-21, 23:13, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: all, and, coldplay, death, friends, his, la, or, vida, viva


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu