Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Z wiatrówki do tarczy
Autor Wiadomość
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-20, 22:28   Z wiatrówki do tarczy

Od ok 2 lat zdarza mi sie postrzelać z karabinku klasycznie łamanego z kolegami.
Do tej pory raczej wolałem noże, rzucanie do celu itd, jakiś pociąg do ostrzy, jednak podoba mi się zabawa z tarczami, z tym że nie chce długolufowej wiatrówki.
Zastanawiam się nad 10cio strzałowym rewolwerem Crosman 3576
jest stosunkowo tani (150-200zl), nabój CO2 12g starcza na około 60strzałów, magazynek 10 strzałów o głębokości 7mm i srut 4,5 diablo lub BB, V początkowa 140m/s i Ek poniżej 17J.
Z tego co wyczytałem to jest całkiem niezły, celność i siła w porządku, tylko elementy zewnetrze wyglądem nie grzeszą.
Na forum zapewne znajdzie się ktoś kto ma większe pojęcie i może coś doradzić, ewentualnie miał do czynienia z Crosmanem i powie mi coś na jego temat.
Ostatnio zmieniony przez Pandzik 2010-01-20, 22:30, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
nockler 

Wiek: 43
Dołączył: 10 Mar 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2011-02-08, 19:20   

a znasz kolego jakieś ciekawe miejsca w okolicach Brzegu, gdzie można sobie postrzelać z takich zabawek?

najlepiej, na uboczu, żeby nikogo nie przestraszył widok "ludzi z bronią"
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-08, 19:46   

@nockler: za kanałem są pozostałości po strzelnicy..... jest to raczej na uboczu, a teren w okół tak ukształtowany, że raczej nikt pod lufę nie powinien wyjść......

no ale jak zawsze trzeba zachować ostrożność i przed strzałem zobaczyć czy nikt się nie pojawi w obrębie tarczy.
można też zainwestować w taśmy ostrzegawcze i na czas zabawy ogrodzić sobie dojście do tarczy
0 UP 0 DOWN
 
Darek 
...trzeba było uważać...



Wiek: 46
Dołączył: 11 Wrz 2005

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-02-09, 16:40   

W sprawie tej wiatrówki na CO2. Weź dużą poprawkę na te entuzjastyczne opinie produktu. Jeszcze nie trafiłem na sklep internetowy, który miałby choć 10% ilości opinii o produktach co ten z linku. Z tych 60 strzałów na naboju 12g, skutecznych jest ok. 45-50 zależnie od temperatury otoczenia. Wcześniej pisałeś, że już strzelałeś z wiatrówki więc wiesz, że dużo zależy od rodzaju i masy śrutów. Co do samego pistoletu to niewiele mogę o nim powiedzieć, szukaj po prostu w necie.
0 UP 0 DOWN
 
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2011-02-09, 17:11   

Akurat mam go już od prawie roku.
Na nabojach CO2 Crossmana można zrobić nawet do 70strzałów z czego ostatnie odczuwalnie słabsze, tak jak napisałeś przy niskich temperaturach ilość wystrzałów to około 50-55. Innych producentów nie próbowałem.

Nie sugerowałem się komentarzami z militaria.pl, przeszukiwałem raczej fora strzeleckie i znalazłem blog polaka mieszkającego na Alasce, który opisywał wady i zalety tej wiatrówki na przykładzie polowań na zające (tam nie ma zakazu polowania).

Spust chodzi ciężko w trybie "double action" i mi nawet się to podoba, chociaż o trafieniu w tarcze nie ma mowy :wink: W trybie "single action" po odciągnięciu kurka, spust jest już delikatny, rozmiar 3576 też jest niczego sobie (dobrze leży w dużych dłoniach). Zastanawiam się jeszcze nad dokupieniem celownika kolimatorowego lub małej lunety oraz jeszcze 1 lub 2 magazynki.
Bedę też myślał nad dokupieniem jeszcze jednego Crossmana c11, c 21 lub c31
Ostatnio zmieniony przez Pandzik 2011-02-09, 17:15, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Darek 
...trzeba było uważać...



Wiek: 46
Dołączył: 11 Wrz 2005

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2011-02-09, 20:49   

:oops: Nie popatrzyłem na datę Twojego posta.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: do, tarczy, wiatrowki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu