Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia nastolatki z Majdanka w prokuraturze
Autor Wiadomość
yashin 


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-09-13, 18:08   Zdjęcia nastolatki z Majdanka w prokuraturze

Prokuratura zajmie się sprawą nastolatki, która na zdjęciu uśmiecha się z pieca krematoryjnego. Fotografię z wycieczki do byłego obozu zagłady na Majdanku dziewczyna zamieściła na fotoblogu.
- Prokuratura ustali, czy nie doszło do przestępstwa znieważenia pomnika, za który uznany jest były obóz zagłady na Majdanku - powiedziała Beata Syk-Jankowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

- Najpierw trzeba sprawdzić, czy dziewczyna ma ukończone 17 lat. Jeśli tak, sprawą w dalszym ciągu będzie się zajmowała prokuratura w Lublinie. Jeśli jednak okaże się, że dziewczyna jest młodsza, sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego, właściwego dla jej miejsca zamieszkania - dodała.

Prokuratura ustala właśnie personalia nastolatki. Jak wyjaśniła rzeczniczka, za znieważenie pomnika lub miejsca upamiętniającego osoby lub wydarzenia historyczne grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności.

Sprawa dotyczy opisanej przez portal gazeta.pl fotografii umieszczonej przez nastolatkę na jej blogu.

"Śliczna focia"

Dziewczyna wśród swoich licznych zdjęć z podróży, umieściła także jedno z wycieczki do obozu w Majdanku. Na zdjęciu widzimy uśmiechniętą dziewczynę, która siedzi w środku jednego z pieców krematoryjnych. Dziewczynka dopisała, gdzie powstało zdjęcie i dołączyła pozdrowienia dla kilku kolegów i koleżanek. Jedna z tych osób skomentowała zdjęcie: "śliczna focia".

W hitlerowskim obozie zakłady na Majdanku według różnych szacunków zginęło od 80 do 230 tys. osób 50 narodowości. Hitlerowcy wybudowali obóz w 1941 r. i funkcjonował on do 1944 r. Więzieni tu ludzie umierali od chorób, głodu, wyniszczającej pracy; byli mordowani w komorach gazowych, rozstrzeliwani.

źródło: tvn24

Owe zdjęcie:

Ostatnio zmieniony przez yashin 2008-09-13, 23:04, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-13, 18:34   

Patrząc na zdjęcie daję jej nie więcej niż 15 lat, wygląda na 11-12.
Boże co za patologia, na co te bezmózgie dzieciaki nie wpadną...
Jednak nie zapomnę, kiedy byłam w Oświęcimiu, kiedy to jakaś niemiecka młodzież robiła sobie zdjęcia przy znakach "halt" uśmiechając się przy tym...
Zero jakiegokolwiek poszanowania dla zmarłych tam osób i niechlubnej historii miejsca.
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2008-09-13, 18:53, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
cirek 



Wiek: 43
Dołączył: 15 Maj 2008

UP 19 / UP 2654


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-13, 18:47   

Yvvone napisał/a:
Boże co za patologia, na co te bezmózgie dzieciaki nie wpadną...


zgadzam się, ale widać że na lekcjach Historii często nie bywała :?
Brak słów żeby to opisać idiotyzm i debilizm
0 UP 0 DOWN
 
kancik 


Wiek: 36
Dołączył: 25 Wrz 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Morcinka

Wysłany: 2008-09-13, 20:03   

Trzeba było ją tam zamknąć.
Zero szacunku dla ofiar i miejsca.
0 UP 0 DOWN
 
R002 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-09-13, 20:18   

Głupota nie zna granic

Dziwię się jednego jeśli była tam i zwiedzała to dlaczego żaden wychowawca, opiekun nie zareagował ?
Ostatnio zmieniony przez R002 2008-09-13, 20:19, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-13, 20:37   

Ręce opadają....:(

Że ją nie porusza to że tam byli mordowani ludzie, samo bycie tam jest dośc dziwnym przeżyciem....! Jak się chodzi po całym obozie i do tego przewodnik mówi co i jak się działo jest starszne.
0 UP 0 DOWN
 
yashin 


Wiek: 35
Dołączył: 27 Lut 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-09-13, 20:41   

Kolejny okaz:



Tym razem zachowana trochę rozumu ale nie do końca.
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-13, 21:04   

Czy Oni nie rozumieją że takie miejsca nie są odpowiednie na robienie sobie zdjęc...!
Przecież to nie są wakacje żeby sobie cykac zdjęcia...!
0 UP 0 DOWN
 
cirek 



Wiek: 43
Dołączył: 15 Maj 2008

UP 19 / UP 2654


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-13, 22:07   

głupota jej nie zna granic
0 UP 0 DOWN
 
Pandzik 
Nic na siłę,wszystko młotkiem!



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2008

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-13, 23:05   

Trzeba było ją zamknąć i podpiec, to by sie żarty skończyły
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-09-14, 11:49   

To jeszcze nic. Podczas wycieczki do Oświęcimia widziałam grupę Żydów ok 20-25 lat, ubranych odświętnie, którzy robili sobie zdjęcia w małych "celach", do których za karę kazano wchodzić czterem więźniom na całą noc. "Cela" ta miała ok. jednego metra kwadratowego, przeważnie nikt takiej nocy nie wytrzymywał, ponieważ nie było tam dopływu powietrza. Później widziałam ich, jak robili sobie zdjęcia przy szubiennicy i ścianie przy której rozstrzeliwano więźniów. Ta dziewczyna zatem nie robi na mnie wrażenia.
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2008-09-14, 12:02   

Gupie to i tyle. Widać ze nic sie nauczyła histori o tym miejscu jak jej to nie ruszyło i zrobiła fotke. Mogli tą fotke wywołac i zamknąć ją razem z nią w tym pomieszczeniu
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 04 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2008-09-14, 12:55   

Glupota! Hanba! Wstyd!...
Wybaczcie, ale zarowno prokuratura jak i niektorzy z Was zachowuja sie jak stare zgredy, ktore "nigdy nie zrobily nic glupiego". Moim zdaniem te zdjecia nie nosza znamion umyslnego dzialania, wiec zamiast swietego oburzenia, skoro szkoly tego nie robia, warto rozpoczac kampanie uswiadamiania mlodziezy. To, jaka ja mamy zalezy glownie od nas - rodzicow, wychowawcow, ale i od publicystow, dziennikarzy, czy nawet forumowiczow. Moim zdaniem ukaranie dziewczyny nie da za grosz efektu pedagogicznego wobec innych dzieciakow, a to o nich powinno chodzic, a nie o nabicie posta wyrazajacego swiete oburzenie.
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-14, 13:33   

a ja jestem ciekaw kto robił to zdjęcie, czy koleżanka, rodzice ? Czy to było na wycieczce to gdzie była pani opiekunka?
0 UP 0 DOWN
 
Kalderon 


Wiek: 32
Dołączył: 07 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-14, 16:45   

Coraz więcej ludzi z mojego pokolenia i młodszych zaczyna sie zastanawiać kto to był Hitler i czy przypadkiem nie był moim wujkiem ? Już nie mówiąc o tym ile osób wie gdzie i jak zaczęła się II wojna światowa a kończąc na tym co to Holocaust.

Gdy byłem w Auschwitz Birkenau to przechodziły mnie ciarki po plecach, czułem bardziej szacunek i strach. Chyba nie zdarzyło mi sie uśmiechnąć przez cały dzień, za duże przeżycie.

Myślę ze po prostu mojemu pokoleniu brakuje świadomości co do tamtego okresu...
II wojnę światową przerabia sie ok 2 lekcji w gimnazjum... i dopiero w 3/4 klasy liceum/technikum.... i to też jakoś zadziwiająco mało.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: majdanka, nastolatki, prokuraturze, zdjecia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu