Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Krótki film o zabijaniu (1987)
Autor Wiadomość
Cover 



Wiek: 50
Dołączył: 01 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Ostrzeżeń:
 4/4/6
Wysłany: 2008-09-08, 20:59   Krótki film o zabijaniu (1987)


Kod:
Krótki film o zabijaniu (ang. A Short Film About Killing) – dramat psychologiczny Krzysztofa Kieślowskiego wyprodukowany w roku 1987. Jest kinową wersją Dekalogu V - dłuższą o kilkanaście minut.
Większego infa pozwolę sobie nie zamieszczać.

Przed chwilą skończyłem oglądać film Kieślowskiego pt. " Krótki film o zabijaniu", pisząc tą krótką pół recenzje, pół opinię ciągle znajduję się w szoku po obejrzeniu tego dzieła. Dzieła przepełnionego goryczą, szarością, i złem od początku do końca. Lecz także dzieła które napawa resztką nadziei. Film nie poraża efektami, bo nie ma. Mimo, że na pierwszy rzut oka wydaje się być brudny, brzydki odstraszający jednak taki nie jest, dopiero po chwili możemy zrozumieć sens tego brudu a zarazem sens filmu, dokładnie w chwili gdy już na samym początku zostaje nam ukazany kadr powieszonego kota, ten kadr tak samo jak i tytuł oddaje cały sens tego filmu. Oglądając go w pewnym momencie zastanawiałem się o co chodzi, ale w pewnym momencie każdy kadr zyskał nowej jakości, nowego sensu. Kilka krotnie czułem dreszcze, dwukrotnie łzy spływające po twarzy a raz obrzydzenie, raz jeden od kilku lat, coś potrafiło wzbudzić we mnie to uczucie. Nie zamierzam tutaj wyjawiać fabuły filmu bo tego nie da się opowiedzieć, to trzeba obejrzeć w całości. Bo nic tutaj nie zawodzi, gra aktorska jest na naprawdę wysokim poziomie, reżyseria i scenariusz to majstersztyk. Gwarantuję, że z filmu każdy wyciągnie jakąś lekcje a nastrój po jego obejrzeniu zmieni się. Na koniec warto powiedzieć, że nie jest to film dla dzieci, dla młodzieży chyba też nie. Tutaj nie spotkają tego co lubią wręcz odwrotnie, nie będą potrafić zrozumieć sensu tego filmu ani wytrwać do końca w pewnych momentach.
Ostatnio zmieniony przez Cover 2008-09-08, 21:03, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-09-08, 22:41   

No tak... stare czasy. W kinie "Słońce" oglądałem tę część Dekalogu Kieślowskiego. Kilka rzeczy mi nie leżało, coś tam jescze było na temat sposobu wykonywania wyroków, ale szanując intencje założyciela wątku - treści nie ujawniam. Na pewno robi wrażenie i skłania do myślenia... tak go zapamiętałem. Wiele produkcji hollywoodzkich w międzyczasie przemknęło jak hamburger przez kiszki, ale ten film pozostał i pozostawił wspomnienia...
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2008-09-08, 23:26   

Nie mam nic przeciwko Kieślowskiemu, ale "krótki film o zabijaniu" to chyba najgorszy fragment jego dekalogu. Ale to chyba nie jego wina. Trudno nakręcić film o słuszności (a raczej jej braku) kary śmierci. Zdecydowanie preferuję tę część dekalogu, w której zobaczyć można było młodego Lubaszenkę i Szapołowską :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2008-09-09, 20:47   

z tej części dzieła Kieślowskiego zapamiętałem scenę, w której bohater przegania energicznym ruchem konczyny dolnej karmione przez staruszkę gołębie. To w tej scenie e widz dostaje informację o osobowości bohatera. Żadnej dosłowności - to tylko u mistrzów.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 1987, film, krotki, zabijaniu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 24
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu