Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Wyjaśnienie Zarządu Spółki PL.2012
Autor Wiadomość
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-22, 19:27   Wyjaśnienie Zarządu Spółki PL.2012

No i stało się!

Po gromkich zapowiedziach Burmistrza i burzliwej konferencji prasowej w UM przyszła odpowiedź ze spółki PL.2012 odnośnie nieumieszczenia Brzegu wśród centrów pobytowych podczas tej wielkiej imprezy.
Wszyscy święci łącznie z minister Piterą nie pomogli. Wiceprezes rzeczonej spółki kazał szukać winy u siebie.

Odpowiedź jest tak skonstruowana, że mogę tylko link do niej umieścić, co niniejszym czynię TUTAJ.

Od 17 września prawie tydzień minął i jakoś nikt z UM nie przyznał się, że odpowiedź już jest. I to upubliczniona. Zapewne to nic nie znaczące przeoczenie. Ja przyznam się też samodzielnie na to nie trafiłem, a pomógł mi pewien poseł. Miłej lektury życzę.

P. S. Uprzedzam zainteresowanych, że nie omieszkam burmistrza zapytać na piątkowej sesji "co pan na to"?
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-22, 19:35   

no to super :/
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-09-22, 19:45   

Spółka jasno określiła błędy urzędników, ciekawe co z tego wyniknie?
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2008-09-22, 19:55   

No to sie urzędnicy przeliczyli i przechwalili.. ciekawe jak teraz będą sie wypowiadać...
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-09-22, 20:01   

ale jest optymistyczny akcent :D przeczytajcie koncowke :D
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-09-22, 21:08   

W sumie to demagogia..... imho... ale ciekawi mnie co EKIPA na to? Te zapewnienia o kompetencji i układach minam.... normalnie.... albo i nie...
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2008-09-23, 07:01   

Demagogia nie demagogia, zwykly belkot urzedniczy. Autor wskazuje bledy urzednikow ale tez daje iskierke nadziei - weryfikacja wszystkich zgloszen w 2009 roku. W zasadzie, to jesli miasto liczy na dotacje ze srodkow publicznych, to rzeczywiscie wniosek ten jest mocno obciazony ryzykiem niedoinwestowania.
Bartek T. nie omieszkaj zamiescic odpowiedzi burmistrza w tej sprawie.
Ostatnio zmieniony przez Corvin 2008-09-23, 10:04, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
cirek 



Wiek: 43
Dołączył: 15 Maj 2008

UP 19 / UP 2654


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-23, 07:07   

Miało być tak super ciekawe co nasz Burmistrz na to powie, że zapomniał poinformować mieszkańców :o
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-09-23, 08:54   

Corvin napisał/a:
zwykly belkot urzedniczy


Mniej więcej to właśnie miałem na myśli ;) .
0 UP 0 DOWN
 
Walenty 



Wiek: 48
Dołączył: 02 Mar 2007

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-23, 09:28   

Panie i Panowie, ja w tym piśmie nie widzę żadnego bełkotu. Jasno i wyraźnie wskazano błędy i niedociągnięcia brzeskiego projektu oraz wskazano drogę, którą miasto powinno pójść.
Nie wiem, co było zawarte w ofercie/projekcie wysłanym przez nasze władze. Z odpowiedzi wynika jednak, że oferta nasza powstawała w pośpiechu i nie była sprawdzona po jej napisaniu. Czyżby ktoś wychodził z założenia, że jakoś to będzie?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-23, 09:32   

Corvin napisał/a:
Bartek T. nieomieszkaj zamiescic odpowiedzi burmistrza w tej sprawie.


Żeby móc umieścić odpowiedź burmistrza musiałbym wystąpić z odpowiednim wnioskiem o udzielenie mi jej pisemnie. Burmistrz ma narzędzia i możliwości aby dotrzeć do mieszkańców z ważną informacją. Czy konieczne jest aby jakiś radny go do tego zmuszał paragrafami statutowymi?
0 UP 0 DOWN
 
Calipso1 
walczę o pokój aż się krew leje...



Wiek: 46
Dołączył: 16 Kwi 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-09-23, 09:45   

Bartek T. napisał/a:
Czy konieczne jest aby jakiś radny go do tego zmuszał paragrafami statutowymi?



W sumie to chyba nie ale wydaje mi się że większą presję wywrze na nim "jakiś radny" niż szary mieszkaniec naszego miasta :|
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2008-09-23, 10:13   

Bartek T. napisał/a:
P. S. Uprzedzam zainteresowanych, że nie omieszkam burmistrza zapytać na piątkowej sesji "co pan na to"?

Corvin napisał/a:
Bartek T. nie omieszkaj zamiescic odpowiedzi burmistrza w tej sprawie.

O te odpowiedz chodzilo. I niewyskakuj mi tu prosze z urzedniczym belkotem typu pisanie formalnych wnioskow itd. blah... A jesli bedzie sesja i zadasz to pytanie, to na pewno bedzie to odnotowane w sprawozdaniu/notatce (jak zwal tak zwal) z sesji. :|
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2008-09-23, 10:23   

Ok, na pewno było sporo niedociągnięć, które były podstawą do odrzucenia naszej kandydatury. Byłbym jednak ostrożny przy negowaniu zarzutów naszych samorządowców.
Jeżeli ktoś kiedykolwiek miał styczność z organizacją np. przetargów to doskonale zdaje sobie sprawę, że podobne pisma powstają do wszystkich zażaleń na decyzje komisji przetargowych. Prawda jest taka, że nie ma pewnie ofert idealnych, a to daje pole do popisu tym, którzy decyzję (słuszną czy niekoniecznie) podjęli. Jako przykład może służyć chociażby odrzucenie oferty budowy obwodnicy (nie pamiętam o jakie miasto chodziło) za brak uwzględnienia kilku kloszy do latarni ulicznych. W konsekwencji wybrano ofertę o milion zł (o ile dobrze pamiętam) droższą. Spotkałem się także z odrzuceniem oferty firmy tylko na podstawie tego, że rzekomo jedna z pieczątek była nieczytelna. :? Jak się chce to się powód znajdzie :twisted:
Tak więc do oceny rzetelności decyzji spółki PL.2012 konieczne byłoby przeanalizowanie wad ofert innych miast (choćby Kluczborka), które jednak nie spowodowały wykluczenia ich kandydatur.
Nie bronię absolutnie naszych samorządowców zaangażowanych w opracowanie oferty (wiele błędów jest ewidentnych), ale samo pismo nie jest wcale dla mnie takie jednoznaczne.
0 UP 0 DOWN
 
eliasztp 


Wiek: 34
Dołączył: 05 Lis 2006

UP 4 / UP 3



Wysłany: 2008-09-23, 13:54   

Zbychoo napisał/a:

Tak więc do oceny rzetelności decyzji spółki PL.2012 konieczne byłoby przeanalizowanie wad ofert innych miast (choćby Kluczborka), które jednak nie spowodowały wykluczenia ich kandydatur.


Jeżeli chodzi o Kluczbork to słyszałem że miasto te ma w Warszawie dwóch swoich posłów i było komu się zakręcić, my niestety takiego szczęścia nie mamy...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 2012, pl, spolki, wyjasnienie, zarzadu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu