Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Jak to jest z tą policją..?
Autor Wiadomość
charger 



Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2008

UP 30 / UP 29



  Wysłany: 2008-10-04, 12:52   Jak to jest z tą policją..?

Wczoraj około godziny 21:10 wszedłem na stację PKP odprowadzając kogoś na pociąg. Kiedy schodziliśmy schodami z hali dworcowej na perony, przed nami wydzierając się szła grupka 4 małolatów (na oko ok. 15 - 17 lat). Kopali w drzwi wahadłowe, symulowali bijatykę itp. - jednym słowem na spokojnych nie wyglądali. Usiedli na pierwszej ławce po wyjściu na peron 1, wciąż krzycząc zaczęli zaczepiać innych podróżnych, jeden próbował oddać mocz, ale coś mu widocznie przeszkodziło. Kiedy ich mijaliśmy zaczepiali i nas, ale zignorowaliśmy i poszliśmy dalej na koniec peronu.
Nie zastanawiając się zadzwoniłem na policję i zgłosiłem, iż grupa tych pożal się Boże dżentelmenów zachowuje się agresywnie, zaczepia ludzi i nie wiele brakuje, żeby coś uszkodzili. Pan policjant przyjął zgłoszenie, zapytał jak wyglądają, ile lat itp., podziękował. Pomyślałem, że dostaną nauczkę jakąś, bo np. są nietrzeźwi, a wyglądają na nieletnich. Była godzina 21:15, pociąg miał się zjawić o godzinie 21:29. I się zjawił. Delikwenci wsiedli, pociąg odjechał ok. 21:31, policja się nie pokazała. Schodząc z peronu zastałem wywaloną ławkę i kosz na śmieci i zasikany peron oraz schody. Myśle sobie spotkam policjantów w drzwiach dworca (chociaż 20 min na interwencję to duużo czasu), pokażę co się działo, może np. w Lewinie ich wytachają z pociągu. Ale i tu policji nie było, nie było ich nawet w drodze na dworzec. No więc zadzwoniłem jeszcze raz, pan policjant mówi, że jak będzie miał wolny patrol to go wyśle. Hmm.., no ale ok., tyle się mówi o tym jak to policja nie może być wszędzie na raz, itd., pomyślałem trudno, pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Jednak 5 min później jestem na rynku, a tu jedzie sobie bardzo spokojnie policyjny polonez, prędkość mocno patrolowa. Za ok. 5 min, jedzie z taką samą prędkością policyjny bus. Mało tego, osoba, którą odprowadzałem wysiadała w Lewinie i tam też wysiedli wandale. No więc tym razem następne zgłoszenie od osoby, którą odprowadzałem, odbiera ten sam policjant z brzegu i mówi, że dam p. numer na komendę w Lewinie, jednak jako że ta osoba nie miała nic na karcie, poprosiła czy może ją przełączyć. Pan policjant na to, że nie, no więc prośba, żeby może p. policjant sam to zgłosił na komendę w Lewinie i coś z tym zrobili, szczególnie w obliczu niedawnych wydarzeń z obrzucaniem pociągu kamieniami oraz faktu, że jest znane miejsce gdzie obecnie znajdują się wandale. Pan policjant powiedział, że oczywiście i.. na tym się skończyło.

Rozumiem, że piątkowy wieczór to pewnie czas wytężonego wysiłku dla policji (choć po radiowozach nie było widać), ale w momencie, kiedy wszystko, że tak powiem, mają "podane na tacy", są świadkowie zdarzenia, gdzie wystarczy poprostu przyjechać na miejsce i "zgarnąć" sprawców, nie dzieje się w tym kierunku nic?? Chyba coś nie tak..
Tym postem chciałem zwrócić po raz kolejny uwagę na sprawy związane z bezpieczeństwem w naszym mieście oraz współpracą na płaszczyźnie policja - obywatel.
Ostatnio zmieniony przez charger 2008-10-04, 12:55, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-10-04, 13:08   

dziwisz sie?
bo ja niestety nie...
kilka razy dzwoniłem na policje i co? przyjęli zgłoszenie i często mówili że nie mają wolnego patrolu albo nie ma ich aktualnie w okolicy ( zakopianka i ucieczka z miejsca zdarzenia- kolizji). wolą poruszać sie na jedyneczce przez miasto i oglądać sie tam gdzie nic nie dzieje, a jeśli już coś to albo ich nie ma albo coś... bo po co sie wysilać, chodź są momenty gdzie działą bardzo sprawnie... 5 min i juz byli na miejscu- Katowice.
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2008-10-04, 13:09   

Policja nie miała wolnych patroli?? Jak to ? o godzinie 18 spisali mnie w parku centralnym. W radiowozie była pani i pan policjant jeden chwalił sie że konczy dzisiaj obieg i juz mu sie niechce nigdzie dalej jezdzić (jak wspomniałem ze na ogólniaku libacja jest :D ).
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-10-04, 13:22   

co sie dziwicie.... może to R002 jezdzil w imprezowym Pat(r)olu.... ja tez niestety czasem wzywam policję i co...?? raz po powrocie z gór wezławem policje ponieważ zaczepialo mnie dwoch cyganów tudzież romów... nie nie dzwonilem przy nich tylko po odejsciu od nich w momencie gdy zaczepiali innych podróznych... przyjechał wesoły partol... zapytali grzecznie kto wzywał policję odpowiedziałem ze ja i pan poprosił o moje dokumenty po czym zaczał spisywać... cyganie w tym momencie sie uspokoili... panowie policjanci nawet nie wylegitymowali ich ani nic tylko kazali opuścić dworzec...


a odnośnie wydarzenia... powie ci dokladnie Devon jak to wygląda... chyba ze chcesz usłyszeć z ust R002.... ale tez tylko napisze a nie powie... choć bardziej wiarygodny jest inny policjant...
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-10-04, 13:23   

RaVeN napisał/a:
(jak wspomniałem ze na ogólniaku libacja jest ).



kabel :P


a co do policji hmm trudno powiedzieć nie wiedząc co w danym czasie robili :) czy mieli interwencje gdzies, jakas kolizja , kontrola np raven'a lub innego młodzieńca czy tez im się poprostu nie chciało :)
0 UP 0 DOWN
 
charger 



Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2008

UP 30 / UP 29



Wysłany: 2008-10-04, 13:39   

blaster napisał/a:
a co do policji hmm trudno powiedzieć nie wiedząc co w danym czasie robili czy mieli interwencje gdzies, jakas kolizja , kontrola np raven'a lub innego młodzieńca czy tez im się poprostu nie chciało


po 1. 5 min po ostatnim zgłoszeniu ode mnie w Brzegu widziałem dwa radiowozy zupełnie nie w trakcie jakiejkowliek interwencji, a po 2. kolejne zgłoszenie miało miejsce w Lewinie, gdzie znajdowali się sprawcy, myślę, że w takim czasie na pewno można było cos z tym zrobić, co więcej NALEŻAŁO.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-10-04, 13:43   

charger, bardzo dobrze Cię rozumiem :) sam przechodzilem to co ty z pare razy :) jedyną sprawą jaką policja momentalnie załatwila (zgłoszoną telefonicznie) było zgłoszenie leżącej na mostach dużej beczki po kapuście czy innym ustrojstwu :)

koło Mostu na odrze mijał się zemną radiowóz zawróciłem i jechali uprzatnąć beczke :) za co im chwała
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2008-10-04, 13:45   

blaster, sam byłem na ogólniaku wiedziałem ze nie wbiją :D wbijają tylko dwoma radiowozami jakiś nalot czy co i tak nigdy nikomu nic nie robią.
Zajmuja sie grzecznie idącą młodzieżą z piwem która zmierza ku ogólniaka no ! :D
0 UP 0 DOWN
 
dziamdzia 

Wiek: 36
Dołączył: 20 Gru 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-10-04, 14:14   

lepiej jest sprzedac mandat za picie niby w miejscu publicznym spokojnej osobie ktora ledwo co piwko otworzyła niz uzerac sie z banda oszołomów, Panowie policjanci są wtedy bardzo zadowoleni bo mniej roboty przeciez.
0 UP 0 DOWN
 
grampp 
www.gamer-olawa.pl



Wiek: 33
Dołączył: 24 Maj 2007

UP 14 / UP 7


Skąd: GAMER

Wysłany: 2008-10-04, 14:30   

dziamdzia, dokładnie, w tym jest całe sedno sprawy.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-10-04, 16:18   

Kiedyś w Brzegu na stacji PKP był SOK (Służba Ochrony Kolei). W jakim celu PKP wyrzuca w błoto nasze pieniądze odnawiając budynki stacji jeśli są bez ochrony? Skutki oszczędności za wszelką cenę niestety widać i w zachowaniu na peronach i wewnątrz budynku stacji. Ponoć ponownie ma być SOK w Brzegu.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-10-04, 16:20   

Jak Poinformował mnie Mirosław Dziadek - rzecznik prasowy brzeskiej policji w Poniedziałek będzie odsłuchane nagranie zgłoszenia o awanturujących się młodzieńcach i wszczęte zostanie postępowanie wyjaśniające dlaczego patrol policji nie pojawił się na miejscu.

Jednocześnie zostanie odtworzone nagranie z kamer znajdujących się na dworcu celem ustalenia i ukarania sprawców awantury i wandalizmu na brzeskim dworcu.
0 UP 0 DOWN
 
dreyfus 
TI_TU



Wiek: 37
Dołączył: 28 Maj 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg my sweet home

Wysłany: 2008-10-04, 17:24   

yasiu napisał/a:
Jednocześnie zostanie odtworzone nagranie z kamer znajdujących się na dworcu celem ustalenia i ukarania sprawców awantury i wandalizmu na brzeskim dworcu.


Tu nasuwa się jeszcze jedno pytanie, a mianowicie kto nadzoruje obraz z kamer znajdujących się na dworcu? I czy ten ktoś również zawiadomił odpowiednie służby o aktach wandalizmu?
0 UP 0 DOWN
 
Darek 
...trzeba było uważać...



Wiek: 46
Dołączył: 11 Wrz 2005

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2008-10-04, 17:28   

Ciekawe co pochłania więcej pieniędzy podatników - interwencja patrolu od razu po zgłoszeniu incydentu czy dochodzenie dlaczego, pomimo zgłoszenia, interwencji nie było?
Ostatnio zmieniony przez Darek 2008-10-04, 17:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-10-04, 17:57   

Kamer nikt nie obsługuje. Obraz z kamer jest zapisywany na dysku i w razie potrzeby odtwarzany. Kamery są własnością PKP.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: jak, jest, policja, ta, to


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu