Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Kolizja na ul Piastowskiej
Autor Wiadomość
PPB 
Redakcja PPB


Wiek: 47
Dołączył: 21 Lut 2007

UP 7 / UP 18


Skąd: Plac Dworcowy 3

Wysłany: 2008-10-15, 15:29   Kolizja na ul Piastowskiej

Około 15:20 na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Chrobrego doszło do kolizji z udziałem TIRa i samochodu osobowego. Kierowca samochodu ciężarowego wykonywał manewr skrętu w prawo wjeżdżając w ul. Piastowską. Kierowca samochodu osobowego wykonywał również manewr skrętu w prawo.

więcej + FOTO - http://panorama.info.pl/i...d=1448&Itemid=1
0 UP 0 DOWN
 
R002 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Mar 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-10-15, 19:25   

Heheh, ciekawie to wygląda na zdjęciach. Pewnie Pani myślała, ze TIR jedzie prosto i jechała w prawo. A tu doszło do kolizji.
0 UP 0 DOWN
 
natan 


Wiek: 48
Dołączyła: 13 Lis 2007

UP 24 / UP 4



Wysłany: 2008-10-16, 07:45   

bo tirowcy tak jeżdżą, jak mają skręcać to zjeżdżają na drugi pas, drogi w mieście nie są przystosowane dla tirów, a kierowca tira jakby włączył kierunek to pewnie pani by zaskoczyła że skręca w prawo, a mówią że to kobiety ciężko myślą.
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-10-16, 11:03   

natan napisał/a:
a kierowca tira jakby włączył kierunek to pewnie pani by zaskoczyła że skręca w prawo, a mówią że to kobiety ciężko myślą.

nie widziałęm nie wiem, ale z DOŚWIADCZENIA zdobytego na trasach itp, wiem, że kierowcy TIRÓW w 99% przypadków właczają kierunkowskazy, w przeciwienstwie do osobówek, w których to kierowcy uważają to za zło konieczne i "po co", tak wiec uważam że TIR prawie na pewno miał włączony kierunkowskaz, są to zawodowi kierowcy... pojedzcie sobie czasem za takim tirem to może sie nie jeden/jedna z Was nauczy jak sie obsługuje kierunkowskazy... bo żadko kto z was wyprzedzając rowerzyste, albo omijając jakąś przeszkode włącza kierunkowskaz, bo niby poco, najwyżej ten za nami sie waluje- ma pecha ;/

na zakoczenie zagadka odnośnie kierunkowskazów....
*jadąc piastowską od pkp w stronę centrum- czy przy poczcie głównej jadąc drogą główną- w kierunku ul długiej trzeba właczać kierunkowskaz?
*czy jadac ul chrobrego w kierunku wrocłąwskiej- kierunek ołąwa, czy na tej krzyżówce koło gimn piastowskiego (pustego) trzeba włączać kierunkowskaz jadąc główną drogą?
*czy zbliżając sie do pasa do prawoskretu na świałach, czy, a jeśłi tak to kiedy należy właczyć kierunkowskaz?

znam poprawne odpowiedzi, czekam na Wasze, szczególnie tych co nie wiedzą do czego służa kierunkowskazy... i niech każdy odp po swojemu nie sugerując sie opd innych.
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2008-10-16, 12:37   

w Czechach w każdym wypadku, czy jest to droga główna czy podporządkowaną czy sie skręca czy jedzie się swoim pasem, trzeba właczyc kierunkowskaz, w Polsce

Cytat:
art. 22 PRD
5. Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.

czyli według polskiego prawa w 2 pierwszych przypadkach nie trzeba używać kierunkowskaza, moim zdaniem w 3 przypadku włączamy sygnał skrętu w momencie mijania tablicy informującej o skrzyżowaniu, ja bynajmniej tak robię.

Mogę się mylić wiec czekam na poprawne odpowiedzi
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-10-16, 16:23   

butter napisał/a:
*jadąc piastowską od pkp w stronę centrum- czy przy poczcie głównej jadąc drogą główną- w kierunku ul długiej trzeba właczać kierunkowskaz?


możemy, sygnalizując, że będziemy kontynuować jazdę drogą główną w lewo

butter napisał/a:
*czy jadac ul chrobrego w kierunku wrocłąwskiej- kierunek ołąwa, czy na tej krzyżówce koło gimn piastowskiego (pustego) trzeba włączać kierunkowskaz jadąc główną drogą?


możemy, sygnalizując, że będziemy kontynuować jazdę drogą główną w lewo

butter napisał/a:
*czy zbliżając sie do pasa do prawoskretu na świałach, czy, a jeśłi tak to kiedy należy właczyć kierunkowskaz?


chodzi Ci o to, że jak wjeżdżamy na prawy pas to czy trzeba?
jeżeli jedziemy prawą stroną (a powinniśmy jechać) nie powinniśmy włączać kierunkowskazu, jeżeli będziemy kontynuować jazdę prawym pasem...
0 UP 0 DOWN
 
natan 


Wiek: 48
Dołączyła: 13 Lis 2007

UP 24 / UP 4



Wysłany: 2008-10-17, 08:37   

alfix napisałeś że kierowca tira prawie napewno miał włączony kierunek, a widziałeś reklame żywca prawie robi wielką różnicę, zresztą nie o to chodzi by się wdać w słowną pyskówkę, a ja widziałam że tirowcy nie zawsze włączają kierunek, a tak poza tym jakim "wielkim autem" jeżdzisz, bo po wypowiedzi tak wywnoskowałam że jesteś także kierowcą tira.
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-10-17, 09:17   

butter napisał/a:
zakoczenie zagadka odnośnie kierunkowskazów....


odpowiadałem na tą zagadkę...

a co do TIR`ów to zgadzam się z Tobą!
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kolizja, na, piastowskiej, ul


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu