Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
W Skarbimierzu nie posypali
Autor Wiadomość
Bolasso 
ale o so chodzi


Wiek: 48
Dołączył: 29 Lip 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: z piwnicy

Wysłany: 2008-11-22, 09:07   W Skarbimierzu nie posypali

i pierwszy odczuł to kierowca forda tranzita przy centralnym spotkaniu z drzewem. Nie wiem czy ktoś ucierpiał. Noga z gazu.
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-22, 09:23   

Zima zaskoczyła drogowców...
0 UP 0 DOWN
 
Manius84l 

Wiek: 40
Dołączył: 23 Maj 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-11-22, 09:42   

I to nie tylko w Skarbimerzu. Jechalem rano ok 7 do szkoly do Opola i droga biala, nic nie posypane i nic nie odsnierzone az do obwodnicy przed Opolem. masakra
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-22, 10:48   

ciupik napisał/a:
Zima zaskoczyła drogowców...

Taaaak jasne ich co roku zaskakuje..! Każda zima bądź początek zimy i zaczyna się tekst: "Niestety w tym roku zima nas zaskoczyła" :D
0 UP 0 DOWN
 
witu 



Wiek: 33
Dołączył: 22 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-11-22, 10:50   

zima nie zima jak sie widzi ze jest slisko warunki nie sa sprzyjajace to sie powinno powoli jechac :)
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2008-11-22, 10:54   

za to w tygodniu jak padał deszcz dwa razy wracając z pracy z Opola widziałem piaskarkę , chyba uczył się trasy. Co do Skarbimierza.... te dwa zakręty w wiosce nie wybaczają w zimie nikomu, w okolicach zakrętu zniknęły przez dziesięciolecie prawie wszystkie drzewka, sam byłem świadkiem kliku zdarzeń. Teraz to nie te auta co kiedyś, pamiętam jak oficer byłego ZSRR przyłożył Wołgą w drzewo, drzewo o średnicy 20 cm złamał i pojechał dalej....
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-22, 11:54   

witu napisał/a:
zima nie zima jak sie widzi ze jest slisko warunki nie sa sprzyjajace to sie powinno powoli jechac

widać że masz prawo jazdy ;)

3 lata temu w Mikołajki jechaliśmy sobie na występy o 5 rano. o tej godzinie jeszcze nic nie jest zwykle posypane. dzień wcześniej padał deszcz a w nocy -8°C. na słynnym zakręcie za Przylesiem jadąc 35 km/h skręcasz w prawo i? możesz sobie skręcać, bo auto i tak jedzie prosto do rowu. i nieważne czy masz prawo jazdy od 5 czy 25 lat...
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-11-22, 12:10   

zalev napisał/a:
możesz sobie skręcać, bo auto i tak jedzie prosto do rowu. i nieważne czy masz prawo jazdy od 5 czy 25 lat...


widzisz :D ja to wiem ty to wiesz WITU wie ze trzeba wolniej.... przeciez jadąc nawet 20 km/h mozna wyleciec z drogi...



wina jest ewidentnie rządu i drogowców.... powinni pudować drogi z ogrzewaniem.... w momencie gdy bylby snieg właczyc ogrzewanie asfaltu :D i juz :D sniegu nie ma :evil:
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-22, 12:35   

a dzisiaj byłem na drodze do pępic ta koło pasa st ( na skróty) piękna bialutka, śnieg zajeżdzony na lód i co??? jade sobie spokojnie 60km/h przed skrętem w prawo w str hangarów zaczynam hamować i ups.... lodowisko, jakos wyhamowałem prędkosć ale zajęło mi to ok 100m z predkości 60km/h !!!! dodam ze mam zimóweczki założone ( testowałem dzisiaj ) i w dodatku jedne z lepszych bo.... POLSKIE, to nie zart ale realia ;) nie ma lepszych zimówek od polskich :)
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2008-11-22, 13:05   

butter napisał/a:
nie ma lepszych zimówek od polskich
oczywiście twierdzisz tak bo jeżdziłeś już na wszystkich dostepnych na rynku, tak tydzień na jednych, bo Cie stać, no i zostałeś przy polskich ?? Co by nie powiedzieć, najgorsza zimówka jest 100x lepsza od letniej opony.butter, na lód nie ma zimówek...tylko z kolcami, tak że każdy się może zdziwić. Wczoraj z bratem robliliśmy przekładki na zimówki, widziałem że jego model ma dziury na kolce porobione.
Ostatnio zmieniony przez slawq 2008-11-22, 13:06, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
coastbasse 



Wiek: 35
Dołączył: 13 Mar 2007

UP 13 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-22, 13:17   

Ja już od tygodnia smigam na zimóweczkach, i dzisiaj już wolniej. Odbiegając troche od tematu przed chwilą wracałem z przylesia a za krzyzowicami następna ofiara ale tym razem raczej zbyt duzej prędkości. Leży tam na zakręcie w rowie BMW do góry nogami. Z tego co widziałem to nikomu nic się nie stało.
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-22, 13:23   

Test miałem w Zieleńcu :) na końcu zieleńca jest dosć stromy podjazd ( narciarze wiedzą) i co??? 2 auta przedemną w połowie górki ugrzęzły, nie mogą ruszyć, pchają pierwszego drugiego, po 3 osoby na auto, a ze nie było na początku możliwości ominiecia ich to podszedłem do nich sprawdzić co jest... i słysze tylko k*** co za jeb*** zimówki, patrzee na opony- pierwszy na zimówkach pirelli, drógi na zimówkach goodyera, męczą sie nie miłosiernie z ruszeniem mimo pomocy pchających... gdy już dopchali sie jakos na szczyt wzniesienia, ja BEZ ŻADNEGO PROBLEMU ruszyłem na polskich FRIGO pod góreczke, i tylko widziałem ich zdziwione twarze ;) na lotnisku też raz wyciągałem jakas mazde bo ugrzęzła w zaspie... wyciągnąłem mimo że byo bardzo ślisko...

a morał jest taki że, zagraniczne opony niestety ale są przygotowane do zagranicznych warynków- niemieckie czarne dobrze odgarniete autostrady.... itp. opona polska jest miększa od zagranicznej i dlatego lepiej trzyma sie na śniegu... utwierdziło mnie w tym przekonaniu w/w test w Zieleńcu...
a jeśłi mówiusz ze wybrałem poslkie bo tańsze to sie mylisz ;) wybrałem te któe poradzą sobie z dojazdem na narty najczesciej po białej ledwo odgarnietej drodze :)
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2008-11-22, 13:41   

butter, a wiesz ze nie ma idealnej zimówki ? Jedne dobrze sprawuja się na suchej nawierzchni ale przy ostrym mrozie, inne dobrze w błocie pośniegowym, a inne w głębokim sniegu. Oprócz zimówek ważna też jest technika jazdy.Nie raz widze jak ktos piłuje auto aby ruszyc na sliskiej nawierzchni, zamast odpuscic gaz i np. sprobowac ruszyc z 2-ki. Co innego też przejechać jakiś odcinek, a co innego sie na nim zatrzymać i ponownie ruszyć. Nie stałes również w miejscu w którym stały tamte auta , tylko stanąłeś gdzieś dalej.
butter napisał/a:
a morał jest taki że, zagraniczne opony niestety ale są przygotowane do zagranicznych warynków
no wybacz... twierdzisz w ten sposób że jak spadnie więcej śniegu i nie zdąża odśnieżyć to całe Niemcy stoją w zaspach ??? Te same opony , przy roznych nawet szerokosciach zajmuja rozne miejsca w testach, ni mowiac o wielkosci bieznika w kupowanych uzywkach.
Ostatnio zmieniony przez slawq 2008-11-22, 13:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-22, 13:45   

slawq napisał/a:
Nie stałes również w miejscu w którym stały tamte auta , tylko stanąłeś gdzieś dalej.

stałem zaraz za nimi, na tym samym spadku- połowa górki była.

a co do zimówek inaczej napisze- polskie oponki- na śnieg, nieodśnieżone drogi itp najlepsze, zagraniczne- na reszte warunków najlepsze;)
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-22, 14:04   

butter 60 km/h widac jak sie stosujesz do przepisow :) plus jak do warunkow na drodze... bez komentarza ludzi potrafisz oceniac ze jezdza tak czy siak a sam nie jestes lepszy :) pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: nie, posypali, skarbimierzu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu