Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
wypadki na autostradzie
Autor Wiadomość
jacho28 

Wiek: 56
Dołączył: 26 Sie 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-11-27, 19:15   wypadki na autostradzie

dziś w godzinach porannych jadac do pracy we wrocku (około godz.7),widziałem dwa wypadki,pierwszy dość poważnie to wygladało;płonął sam osobowy-widok straszny,drugi kilka km dalej stłuczka trzech aut...pomimo że warunki jazdy nie były takie złe,więc chyba ludzkie błedy.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-11-27, 19:36   

Ja miałem "przyjemność" stania w korku ponad godzinę i dziękuję panom policjantom za "zorganizowanie" objazdów.

Korków można było uniknąć puszczając ruch przez Oławę, ale to trzeba było by postawić policjanta na zjeździe do Oławy, biedak przecież mógł by zmarznąć więc niech zajmuje się dalej "suszeniem" i karaniem mandatami.

W Polsce mam wrażenie, że Policja służy jedynie do karania mandatami (ale tylko tymi które łatwo można wypisać i przy okazji nie jest się narażonym np. na rozmowę z kilkoma rosłymi facetami). W innych krajach Policja zawsze pomaga a tu .....

Czy udrożnienie ruchu i wyznaczenie objazdów podczas wypadku nie należy do obowiązków Policji? Pewnie tak ale po co się przemęczać jak można schować się za krzakiem wypisać 5 mandatów i posiedzieć w ciepłym radiowozie.

Nie pamiętam na którym kilometrze (około stu sześćdziesiątego któregoś) ja stałem ponad godzinę na 176 km więc łatwo wywnioskować, że korek miał kilka kilometrów.

Jeszcze raz "dziękuję" policjantom z Oławy, którzy zadbali o to by objazd nie był przez ich piękne miasto tylko danie możliwości setkom samochodów postać na autostradzie (w końcu na autostradzie nie można się zatrzymywać więc to jakaś atrakcja :evil: )
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-27, 20:52   

yasiu,
też miałem chyba ze 3 takie przypadki... jeden to pod Gliwicami, karambol, i trzeba było ( jak wszyscy) pod prąd awaryjnym pasem sie cofać bo takze " nie było wolnego patrolu"
Pod wrocławiem, dzieki CB nie wpakowałem sie w mine po podobno misiaków takze nie było na zjeździe przed karambolem

itd ;/
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2008-11-29, 15:25   

Ja na początku października jechałam do Niemiec, kilkanaście km przed Jędrzychowicami wywrócił się Tir an wiadukcie blokując całkowicie pas, dosłownie w kilkanasie minut została Otworzona jakaś boczna brama i cały ruch został przekierowany przez las :D a poźniej przez wioski do granicy, mimo iż było to późno w nocy jakos potrafili to zorganizować.

Niestety sama miałam przyjemność stać 3h w korku bo za późno zamknęli autostradę zeby nas puścić przez Kąty Wrocławskie..

Moim zdaniem polskie autostrady mają za mało zjazdów awaryjnych, oraz wjazdów dla służb specjalnych.. ale cóż pasów awaryjnych w połowie nie ma to co my chcemy...
0 UP 0 DOWN
 
lipek 
służe pomocą...



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lut 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-29, 15:38   

Necia napisał/a:
Moim zdaniem polskie autostrady mają za mało zjazdów awaryjnych


nie tylko polskie "autostrady" (mamy ich aż 2,5 hehehe) widocznie nie miałas okazji stac w korku na niemieckiej autostradzie :P np. pod Heilbromem który miał 16 kilometrów :shock: więc przy Niemcach wypadamy całkiem niezle.
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2008-11-29, 16:06   

mniejsze korki bo mniej autostrad :P
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-11-30, 11:18   

lipek napisał/a:
Necia napisał/a:
Moim zdaniem polskie autostrady mają za mało zjazdów awaryjnych

nie do końca tak jest.... jest bardzo dużo zjazdów awaryjnych- dla słuzb ratunkowych, tylko pytanie kto ma klucz do kłudek od tych zjazdów...
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2008-11-30, 11:32   

yasiu napisał/a:
Ja miałem "przyjemność" stania w korku ponad godzinę


Akurat tak się złożyło, że również jechałem wtedy do Wrocławia do firmy autobanem, jednak mi się udało ominąć gigantyczny korek a to tylko i wyłącznie dzięki radyjku CB :) chłopaki skierowali mnie na zjazd Strzelin/Oława i drogą na Środe Śląską dojechałem do zjazdu na autostradę Wrocław Wschodni. Później jak wracałem korek miał na drugim pasie jakieś 4 kilometry....

a co do autostrady, na A4 faktycznie jest sporo wyjazdów awaryjnych, jednak zeczywiście, ciekaw jestem kto ma kluczyk do zamkniętych barierek...
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2008-11-30, 18:09   

Klucze do wjazdów posiadają kierowcy samochodów uprzywilejowanych (Straż i Pogotowie, nie wiem czy policja też). Problemem jest natomiast zima kiedy kłódki zamarzają.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: autostradzie, na, wypadki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 28
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu