Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Zamknięty przez: yasiu
2008-12-02, 17:29
Brzeska policja pobiła niewinnego chłopaka?
Autor Wiadomość
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-01, 09:24   Brzeska policja pobiła niewinnego chłopaka?

18-letni Kamil Kowalik oskarża brzeskich funkcjonariuszy o pobicie po szkolnej imprezie. Ma podrapaną twarz i rękę w gipsie. - Zatrzymali mnie za nic, pobili i straszyli - mówi uczeń.

Była sobota, czwarta nad ranem. Kamil z kolegami wracał ze szkolnego "półmetka". Po drodze wstąpili jeszcze do restauracji przy ulicy Łokietka. Tam jeden ze znajomych świętował pełnoletność.

- Wyszliśmy już z knajpy, kiedy podjechał radiowóz, wyskoczyli policjanci
- relacjonuje Kamil. - Jeden poprosił mnie o dowód osobisty, a drugi doskoczył z tyłu i momentalnie wykręcił mi rękę. Powiedzieli, że jestem zatrzymany.

Próbowałem wytłumaczyć, że to pomyłka. Powalili mnie. Uderzyłem twarzą o ziemię. Jeszcze mocniej powykręcali mi ręce. Krzyczałem, że boli, ale oni nie zwracali uwagi. Zabrali mi dokumenty z telefonem, a potem wrzucili do paki.
Wszystko widzieli znajomi Kamila. Próbowali do niego zadzwonić. Telefon nie odpowiadał.

- Nie mieliśmy pojęcia, dlaczego go przewrócili, a potem wpakowali do auta. Specjalnie wyłączyli jego telefon, by nie można się było z nim skontaktować - mówi Paulina, świadek zdarzenia.

Policja zawiozła Kamila pod restaurację przy ul. Łokietka, gdzie stało kilka osób.
- To nie ten - powiedzieli policjantom. - Wtedy jak gdyby nigdy nic mnie puścili i kazali znikać - dodaje Kamil. - Powiedziałem, że boli mnie głowa i ręka. Poprosiłem ich o nazwiska. Zaczęli mnie straszyć: - Znikaj i żebyśmy cię już dzisiaj nie widzieli, bo pogadamy!

W sobotę po południu Kamil trafił do szpitala. Założono mu gips na prawą rękę. Dzisiaj (1 grudnia) ma mieć dokładne badania, które wykażą, czy jest to stłuczenie czy złamanie. Chłopiec ma lekarski opis obrażeń ciała. Poza kontuzją ręki są to odrapania twarzy, nóg, ukruszony ząb.

Brzeska policja nie zamierza komentować oskarżeń nastolatka.
- Za wcześnie, by można było rzetelnie odnieść się do stawianych nam zarzutów. Mogę jedynie potwierdzić, że interwencja miała miejsce - mówi mł. inspektor Sławomir Michalski, komendant powiatowy policji w Brzegu.

Komendant uchylił się od odpowiedzi, co policjanci powinni zrobić, kiedy okazuje się, iż funkcjonariusze zatrzymują niewłaściwego człowieka. To samo pytanie skierowaliśmy do nadkomisarza Macieja Milewskiego, rzecznika komendanta wojewódzkiego policji w Opolu.

- Nie ma jednego modelu interwencji. Jednak na żądanie osoby zatrzymanej policjant ma obowiązek przedstawić się i podać swoje numery identyfikacyjne
- podkreśla Maciej Milewski.

Co się stało pod restauracją na Łokietka, dowiedzieliśmy się od ochroniarzy lokalu. Jakiś chłopak pobił przed wejściem jednego z klientów.

Źródło: www.nto.pl
0 UP 0 DOWN
 
mmagda12


Dołączył: 07 Cze 2005

UP 14 / UP 13



Wysłany: 2008-12-01, 09:41   

*Komendant uchylił się od odpowiedzi, co policjanci powinni zrobić, kiedy okazuje się, iż funkcjonariusze zatrzymują niewłaściwego człowieka*

Pytanie -a jakby nawet zatrzymali wlasciwego czlowieka (nie mam na mysli Kamila)
?
Co robi policja- bije
0 UP 0 DOWN
 
D@P 

Wiek: 41
Dołączył: 05 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: A z Brzegu

Wysłany: 2008-12-01, 09:58   

Nie bije tylko poucza :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
mita 

Wiek: 38
Dołączyła: 06 Lis 2008

UP 6 / UP 0



Wysłany: 2008-12-01, 10:07   

Poucza??? Jak mają tak pouczać to ja dziękuje. Normalnie kpina heh. Na miejscu chłopaka nie poddałabym się tylko zrobiłabym wszystko by ponieśli jakąkolwiek odpowiedzialność. Pałom się wydaje, że są Bogami, że mogą robić co im się podoba - co w sumie jest prawdą, bo odpowiedzialności żadnej nie ponoszą. Szkoda gadać.
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-01, 10:08   

D@P napisał/a:
Nie bije tylko poucza :twisted:


no to świetnie pouczyli, złamana ręka, wybity ząb, chłopak poobijany... może tak za to teraz jednego policjanta pouczyc ??
0 UP 0 DOWN
 
mmagda12


Dołączył: 07 Cze 2005

UP 14 / UP 13



Wysłany: 2008-12-01, 10:11   

Policjant zawsze ma racje -o tym sie przekonalam i moge z cala odowiedzialnoscia to napisac. Cokolwiek powie ,a nawet nie jest zgodne z prawda -racja jest po jego stronie. Przerabialam to w tamtym roku- mandat i nietylko
0 UP 0 DOWN
 
D@P 

Wiek: 41
Dołączył: 05 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: A z Brzegu

Wysłany: 2008-12-01, 10:24   

Dlaczego nie piszecie jak ten chłopak ( niewinny ) zachowywał się w lokalu? Może od tego powinniście zacząć temat?
0 UP 0 DOWN
 
mmagda12


Dołączył: 07 Cze 2005

UP 14 / UP 13



Wysłany: 2008-12-01, 10:33   

A skad mamy wiedziec .W radio w nocy mowili o tym .Winny ,czy niwinny- nie powinna taka sytuacja miec miejsca. Poczekajmy ,co policja na to
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-01, 11:09   

cała Brzeska policja lol Kamil jeśli to czytasz wytaczaj im proces o bez podstawne zatrzymanie i pobicie
0 UP 0 DOWN
 
charger 



Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2008

UP 30 / UP 29



Wysłany: 2008-12-01, 11:20   

heh, dobrze, że tym razem w ogóle interweniowali, do d**y, że im nie wyszło... Jeśli chodzi o sam sposób interwencji, uważam, że słusznie, jednak najpierw powinnibyli się zapytać czy to ten, skoro wszystko i tak się działo na jednej ulicy, a nie parter bez powodu. Jeśli by się okazało, że to sprawca pobicia, to myśle, że sposób interwencji nie wywołałby kontrowersji. A co do samej policji i różnych jej przypadków, to wygląda to wszystko trochę tak, jakby funkcjonariusze dopiero uczyli się swojego fachu.
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2008-12-01, 11:32   

:evil: dobrze ze tylko tak sie skonczylo.... bo uderzając głową o glebe mozna zrobić sobie duzo więcej krzywdy......

może R002 zajmie stanowisko w tym momencie ?? wszak on zawsze jak coś się działo związanego z policja to się wypowiadał.... ale ciiii nie drażnijcie wilka
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2008-12-01, 13:15   Policja.

No cóż można powiedzieć zdarza się.Zdarza się i tak,że Policja łapie nie te osoby co trzeba.
Zatrzymali chłopaka ,okazali i po stwierdzeniu ,że to nie ten puscili.
Trudno winić policjantów,że podjęli próbę zidentyfikowania jakiegoś przestępcy.
Jednak nadużywanie siły nie jest wskazane.
Trzeba jednak wybrać, co jest lepsze.Olać zgłoszenie i nie szukać sprawców przestępstwa,
czy być może narazić się na bezpodstawne zatrzymanie i prubować ustalić sprawców..
Ja wybieram to pierwsze .Wole aby policja interweniowała,niż olała wszystko nawet jeżeli ma dojść do drobnych przekroczeń prawa.
Karając interweniujących policjantów narażamy się na brak reakcji na podobne przestępstwa ich kolegów ,którzy po prosu oleją sprawę,odwrócą głowe w inną stronę by nic nie widzieć.
Coś za coś.
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-01, 13:23   

no ale zatrzymać a zatrzymać z pobiciem to jest troche co innego
oby "bogowie" usłyszeli jakieś zarzuty bo nie może być tak że wszystko im wolno
0 UP 0 DOWN
 
Piotro 
1312



Wiek: 33
Dołączył: 05 Sty 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-12-01, 13:43   Re: Policja.

riccardo napisał/a:
Karając interweniujących policjantów narażamy się na brak reakcji na podobne przestępstwa ich kolegów ,którzy po prosu oleją sprawę,odwrócą głowe w inną stronę by nic nie widzieć.
Coś za coś.


Lepiej pokazać im, że mogą robić co chcą i z kim chcą. Dojdzie do tego, że za papierek od cukierka ludzie będą lądować w szpitalach, bo policjant postanowił nauczyć chłopaka porządku.

Poza tym policja i tak interweniuje najczęściej wobec ludzi nie groźnych i spokojnych. A głowę to odwracają od tych, którym często takie "pouczenie" jak ktoś wcześniej nazwał tą interwencje, się należy.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-01, 13:58   

riccardo napisał/a:
Zatrzymali chłopaka ,okazali i po stwierdzeniu ,że to nie ten puscili


wybijajac mu zęba, łamiąc badz tłucząc mu ręke i wycierajac twarza ziemie tak ?

riccardo napisał/a:
Trzeba jednak wybrać, co jest lepsze


chciałbys aby Tobie lub kims z Twojej rodziny powycierali twarza bruk i wybili zęba ?

nie sadze
riccardo napisał/a:
jeżeli ma dojść do drobnych przekroczeń prawa.


kolego to moze ja ukradne baterie ze sklepu i lekko przerocze prawo to przeciez 2 złote tylko :) jak tak do tego bedziemy podchodzili to bedzie ludzi policja lała na każdym kroku bo przeciez lekko przekroczyli prawo (przypominam wybijajc gosciowi zęba, i strasznie go poturbowując)

riccardo napisał/a:
Karając interweniujących policjantów narażamy się na brak reakcji na podobne przestępstwa


nie. ewentualnie narazamy sie a raczej w dobra strone patrzac na ich efektywniejsze nauczania w szkółkach bo jesli tak ma wygladać każde zatrzymanie to ja podziękował..

pamietaj ze zęby 3 razy nie rosną :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeska, chlopaka, niewinnego, pobila, policja


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu