Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
W Brzegu pociąg otarł się o samochód ciężarowy
Autor Wiadomość
Partyzant 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Lut 2007

UP 2 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-04, 13:00   W Brzegu pociąg otarł się o samochód ciężarowy

http://www.nto.pl/apps/pb...IAT05/121658708 o mały włos...
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-04, 13:21   

O godzinie 10.20 w Brzegu na ulicy Wrocławskiej (K-94), na przejeździe kolejowym strzeżonym, pociąg pospieszny (relacji Kraków - Szczecin) otarł się o samochód ciężarowy, który wjechał na przejazd kiedy był on jeszcze otwarty. W wyniku zdarzenia ruch na tym odcinku drogi został zamknięty.

Policja zorganizowała objazd przez Zielęcice.
0 UP 0 DOWN
 
lippek2505 
WYGINAM ŚMIALO CIAŁO


Wiek: 39
Dołączył: 09 Wrz 2008

UP 13 / UP 25



Wysłany: 2008-12-04, 13:36   

witam..
Po raz kolejny mamy przykład ze przejeady kolejowe sa niebezpiecze i nie mozna liczyc na urzadzena sterowane przez ludzi, komputer... wszedzie zdarzaja sie błedy i każy je popełnia, dzisiejszy przypadek to potwierdza... na szczescie nie doszło do tragedi i nikomu nic sie nie stało choc było naprawde bardzo blisko. Przypomne żę własnie na strzeżonym przejezdzie kolejowym zginął jeden z najlepszych polskich rajdowców Janusz Kulig. ja osobiscie zatrzymuje sie przed każdym przejazdem kolejowym nie patrząc czy jest strzeżony czy juz nie czynny. I dzisiejsza sytuacja pokazuje ze warto....
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2008-12-04, 17:57   

może kierowca tak się tłumaczy ? Tam chyba nie ma szlabanu na całą szerokość jezdni, tylko blokuje połówkę, a on może chciał się prześliznąć.
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2008-12-04, 18:14   

http://www.tvn24.pl/2178208,28385,0,0,1,wideo.html


nie pierwszy i nie ostatni taki mądry kierowca....
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-04, 18:16   

lepiej powiedzcie kto sie rozgląda na strzeżonych przejazdach??? jak dla mnie po krókiej obserwacji znikoma ilość kierowów- niestety... jaka szkoła tacy kierowcy, raz dostałem od instruktora taki ochrzan ze spojrzałem kątem oka tylko, że do końca życia mi na myśl nie przejdzie aby przejeźdzać bez upewnienia...
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-12-04, 19:46   

butter napisał/a:
j powiedzcie kto sie rozgląda na strzeżonych przejazdach???


Każdy zdrowy i myślący człowiek. A Tobie Butter powinni zabrac prawo jazdy, skoro jakiś matoł Cię szkolił. Jesteś niebezpieczny dla otoczenia - nie zachowujesz ostrożności i zasady ograniczonego zaufania.
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2008-12-04, 19:53   

slawq napisał/a:
może kierowca tak się tłumaczy ? Tam chyba nie ma szlabanu na całą szerokość jezdni, tylko blokuje połówkę, a on może chciał się prześliznąć.


i wsunął się tak autem, że szlaban wszedł między przyczepę a ciągnik siodłowy??

ludzie, co wy gadacie w ogóle ? :/
przeczytajcie dobrze artykuł...a nie od razu "jeździcie" po kierowcy :/
0 UP 0 DOWN
 
witu 



Wiek: 33
Dołączył: 22 Mar 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-12-04, 19:54   

Franco Zarrazzo napisał/a:
butter napisał/a:
j powiedzcie kto sie rozgląda na strzeżonych przejazdach???


Każdy zdrowy i myślący człowiek. A Tobie Butter powinni zabrac prawo jazdy, skoro jakiś matoł Cię szkolił. Jesteś niebezpieczny dla otoczenia - nie zachowujesz ostrożności i zasady ograniczonego zaufania.


Chyba zle zrozumiales :P CHodzilo mu o to ze dostal opierdziel za to ze tylko kątem oka zerknal a nie dokladnie lewo prawo i ze juz zawsze bedzie pamietal aby sie konkretnie rozgladac :P
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-04, 20:00   

witu napisał/a:
Chyba zle zrozumiales CHodzilo mu o to ze dostal opierdziel za to ze tylko kątem oka zerknal a nie dokladnie lewo prawo i ze juz zawsze bedzie pamietal aby sie konkretnie rozgladac

dokładnie ;) brawo za CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM.... czym akurat nie popisał sie Franco Zarrazzo, wyraźnie napisałem, że na kursie raz spojrzałem kątem oka, i od tamtej pory ani mi w głowie aby teraz nie spoglądać czy coś jedzie, bo cały czas mam w uszach jego wrzask :D wiec aby wszyscy zrozumieli i nie mówili ze nie powinienem mieć parawka..... zawsze patrze czy jedzie pociag, niważne czy strzeżony czy nie.... szerokiej ;)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-12-04, 20:02   

A ja wyraźnie napisałem, że jakiś matoł Cię szkolił i możesz mieć utrwalone w sobie traumy związane z bezpieczną jazdą.

A może faktycznie przeczytałem za szybko - znaczy ochrzanił Cię za to, że tylko kątem oka? Czy za to, że w ogóle spojrzałeś?

butter napisał/a:
zawsze patrze czy jedzie pociag, niważne czy strzeżony czy nie.... szerokiej
Ufff... ;)
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2008-12-04, 20:03, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2008-12-04, 20:03   

Tymcio, to nie jest "maluszek" z 24 KM mocy, taki szlabanik dla niego to jak zapałka....chcesz powiedzieć że nie mógł wycofać bo zablokował go ten aluminiowy szlabanik ? Jak by jechał dalej również by nic nie poczuł. Może chciał ominąć, a poźniej jak się zorientował że nadjeżdza pociąg zaczął cofać i nie zdążył, bo mógł tak stanąć również jakby cofał... no ale powinni byc tego świadkowie. Z drugiej strony dróżnicy powinni mieć potwierdzenie czy zamknął się przejazd , a jeśli nie to powiadamiać maszynistę, bo powinny się zamykać o ile dobrze pamiętam nie później niż 2 minuty przed nadjechaniem pociągu.
Ostatnio zmieniony przez slawq 2008-12-04, 20:03, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2008-12-04, 20:30   

slawq napisał/a:
Tymcio, to nie jest "maluszek" z 24 KM mocy, taki szlabanik dla niego to jak zapałka....chcesz powiedzieć że nie mógł wycofać bo zablokował go ten aluminiowy szlabanik ? Jak by jechał dalej również by nic nie poczuł. Może chciał ominąć, a poźniej jak się zorientował że nadjeżdza pociąg zaczął cofać i nie zdążył, bo mógł tak stanąć również jakby cofał... no ale powinni byc tego świadkowie. Z drugiej strony dróżnicy powinni mieć potwierdzenie czy zamknął się przejazd , a jeśli nie to powiadamiać maszynistę, bo powinny się zamykać o ile dobrze pamiętam nie później niż 2 minuty przed nadjechaniem pociągu.


nie nie nie ;)

nie chodzi mi o to, że nie mógł wycofać, bo go szlaban blokował...
to jest dla mnie całkowitym bezsensem w tym artykule...

ale napisałeś, że chciał ominąć szlaban bokiem...to chyba dziwne, że wszedł mu on między ciągnik siodłowy a naczepę w takim razie ? :)
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2008-12-04, 20:38   

najlepiej poczekajmy.... może będzie podana publicznie przyczyna po dochodzeniu.... ale wyobraź sobie że staje przed szlabanem dosyć niecierpliwy, zaczyna go omijać z lewej strony, po wjechaniu ciągnikeim na tory widzi pociąg i zaczyna cofać na "złamanym zestawie" i już ma szlaban między ciągnikiem a naczepą....ale to tylko domysły
Ostatnio zmieniony przez slawq 2008-12-04, 20:40, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2008-12-04, 20:50   

Chciałem zauważyć, że bieg wsteczny w żadnym samochodzie nie posiada synchronizacji bo po co? Najpierw trzeba się zatrzymać, wrzucić "Luz", obroty silnika muszą spaść do minimalnych (samo rozłączenie sprzęgła może nie wystarczyć) i dopiero włączamy wsteczny. Jak to mogło wyglądać w tej sytuacji można sobie wyobrazić.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, ciezarowy, otarl, pociag, samochod, sie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu