Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rusztowanie przy budynku Urzędu Miasta
Autor Wiadomość
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2014-06-15, 11:21   Rusztowanie przy budynku Urzędu Miasta

Mam pytanie dotyczące postawionego w ostatnich dniach rusztowania przy budynku Urzędu Miasta.

Czy był dokonany jego odbiór???

Jeśli TAK, to dlaczego jest ta konstrukcja postawiona niezgodnie z normami dotyczącymi montażu rusztowań?
(złe posadowienie, nieodpowiednia odległość od budynku lub brak zabezpieczeń od strony wewnętrznej, nieodpowiedni sposób zakotwienia konstrukcji - zbyt mała ilość kotwień i kotwy źle zamocowane, wymiary daszka ochronnego nad przejściem, brak tablic informacyjnych itd....)

Jeśli NIE, to dlaczego nie jest ta konstrukcja zabezpieczona przed dostępem osób niepowołanych i odgrodzona strefą montażu, itd....

Czy przystoi by przed budynkiem UM odstawiać taką fuszerkę??? Czy osoby odpowiedzialne za ustawienie tej konstrukcji posiadały stosowne uprawnienia??

Mam nadzieję, że ktoś z pracowników UM udzieli mi odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez iero10 2014-06-15, 11:22, w całości zmieniany 1 raz  
6 UP 5 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2014-06-15, 15:38   

Podejdź do UM, zapytaj i napisz co się dowiedziałeś.
4 UP 2 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2014-06-15, 18:09   

Emill napisał/a:
Podejdź do UM, zapytaj i napisz co się dowiedziałeś.


niestety w godzinach pracy UM sam też pracuję, więc nie dam rady. Liczę na to, że ktoś z pracowników udzieli mi tutaj odpowiedzi, zwłaszcza że to dział: "Brzeg. Miasto - problemy i pytania. Tutaj zadawaj pytania skierowane do konkretnych osób lub instytucji. ".


Swoją drogą chętnie bym poznał powód otrzymania tych ocen negatywnych pierwszego postu.
5 UP 2 DOWN
 
waldemar_n 



Wiek: 66
Dołączył: 07 Paź 2005

UP 454 / UP 1604



Wysłany: 2014-06-15, 20:26   

iero10 napisał/a:
...


Swoją drogą chętnie bym poznał powód otrzymania tych ocen negatywnych pierwszego postu.


to byly te osoby, ktore daly zlecenie tej firmie :D

_________
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2014-06-15, 20:47   

iero10 napisał/a:
Liczę na to, że ktoś z pracowników udzieli mi tutaj odpowiedzi, zwłaszcza że to dział: "Brzeg. Miasto - problemy i pytania. Tutaj zadawaj pytania skierowane do konkretnych osób lub instytucji. ".

Raczej wątpię, aby osoby odpowiedzialne i znające się na tym zaglądały tutaj na forum.
Od ostatniego roku widzę tutaj tą samą grupę 5-6 osób, których wzajemne przepychanki skutecznie zniechęcają do zaglądania tutaj.

iero10 napisał/a:
Swoją drogą chętnie bym poznał powód otrzymania tych ocen negatywnych pierwszego postu.

Dla mnie to też niekiedy zagadka..
Ostatnio zmieniony przez Emill 2014-06-15, 20:51, w całości zmieniany 1 raz  
3 UP 2 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2014-06-15, 21:28   

Emill napisał/a:

Raczej wątpię, aby osoby odpowiedzialne i znające się na tym zaglądały tutaj na forum.
Od ostatniego roku widzę tutaj tą samą grupę 5-6 osób, których wzajemne przepychanki skutecznie zniechęcają do zaglądania tutaj.

Co do pracowników UM, to swego czasu na forum udzielała się Pani rzecznik. Są też brzescy radni, których temat może zainteresuje.

Jeśli chodzi o Grupę Trzymającą Forum :P , to masz rację. Najbardziej się ta grupa udziela, jak ktoś o innym zdaniu śmie popełnić post na forum.
Emill napisał/a:

iero10 napisał/a:
Swoją drogą chętnie bym poznał powód otrzymania tych ocen negatywnych pierwszego postu.

Dla mnie to też niekiedy zagadka..

Może administratorzy powinni pomyśleć nad dodaniem obowiązkowego uzasadnienia oceny postu. Pozwoliłoby to uniknąć wybierania łapki w górę lub w dół dla samego klikania.

Wracając do głównego tematu, liczę że ktoś mi odpowie na zadane pytanie w pierwszym poście.
Ostatnio zmieniony przez iero10 2014-06-15, 21:30, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 1 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2014-06-16, 05:12   

iero10 napisał/a:

Może administratorzy powinni pomyśleć nad dodaniem obowiązkowego uzasadnienia oceny postu. Pozwoliłoby to uniknąć wybierania łapki w górę lub w dół dla samego klikania.

Pisaliśmy już o tym w dziale dotyczącym forum, ponieważ pomysł uzasadniania minusików zajaśniał niegdyś i w mojej głowie. Wycofałem się jednak z jego forsowania. Nie przejmuj się. Jeżeli piszesz na temat, a masz minusy, to znaczy, że wytrącasz argumenty oponentom, którym nie pozostaje nic innego, jak strzał zza węgła bez odkrywania twarzy.
Czy to rusztowanie związane jest z remontem dachu ? Przypominam, że trwa okres lęgowy i na poddaszach są gniazda z młodymi ptakami. Ale wiem, że wydział środowiska UM bedzie trzymał rękę na pulsie.
Ostatnio zmieniony przez mulder 2014-06-16, 05:13, w całości zmieniany 1 raz  
2 UP 5 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2014-06-16, 15:45   

mulder napisał/a:
iero10 napisał/a:

Może administratorzy powinni pomyśleć nad dodaniem obowiązkowego uzasadnienia oceny postu. Pozwoliłoby to uniknąć wybierania łapki w górę lub w dół dla samego klikania.

Pisaliśmy już o tym w dziale dotyczącym forum, ponieważ pomysł uzasadniania minusików zajaśniał niegdyś i w mojej głowie. Wycofałem się jednak z jego forsowania. Nie przejmuj się. Jeżeli piszesz na temat, a masz minusy, to znaczy, że wytrącasz argumenty oponentom, którym nie pozostaje nic innego, jak strzał zza węgła bez odkrywania twarzy.
Czy to rusztowanie związane jest z remontem dachu ? Przypominam, że trwa okres lęgowy i na poddaszach są gniazda z młodymi ptakami. Ale wiem, że wydział środowiska UM bedzie trzymał rękę na pulsie.


Tak, rusztowanie ma związek z pracami wykonywanymi na dachu/poddaszu. Przynajmniej na to wskazuję jego ogólny zarys.

Co do plusów i minusów. To masz rację mulder, że internetowa pozorna anonimowość dodaje niektórym 100% do odwagi :) A co do przejmowania, to jedynie zwracam uwagę na konstruktywną ocenę czy też krytykę moich wypowiedzi czy działań. Ocenianie dla samego oceniania mnie nie interesuje.


Ale wracamy do tematu rusztowania...
Ostatnio zmieniony przez iero10 2014-06-16, 15:47, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2014-06-16, 15:49   

Hej, na to pytanie mogę odpowiedzieć:

iero10 napisał/a:
Czy był dokonany jego odbiór???

Raczej nie było jeszcze odbioru, bo widziałem dzisiaj, że dostawiali rusztowania od bocznego wyjścia budynku A. Znaczy to, że prac na wysokości nie zaczęli. Może uzupełnią/poprawią część z tego co napisałeś.
Ostatnio zmieniony przez Emill 2014-06-16, 15:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2014-06-17, 18:53   

Emill napisał/a:
Hej, na to pytanie mogę odpowiedzieć:

iero10 napisał/a:
Czy był dokonany jego odbiór???

Raczej nie było jeszcze odbioru, bo widziałem dzisiaj, że dostawiali rusztowania od bocznego wyjścia budynku A. Znaczy to, że prac na wysokości nie zaczęli. Może uzupełnią/poprawią część z tego co napisałeś.


Faktycznie, poza tym, że zostało dostawione rusztowanie z boku budynku to coś jeszcze poprawiali na tej części stojącej od piątku. Jest jakby więcej kotwień, tylko szkoda że ilość nie przełożyła się na jakość (kotew może wystawać poza mur max 5 cm, a tutaj jest max 5 cm w murze, a co za tym idzie te kotwy nie przenoszą żadnych sił). Na rusztowaniu pojawiła się też informacja o tym iż rusztowanie ma charakter pomocniczy przy remoncie dachu. Tylko, że to przeznaczenie nie może zwalniać od prawidłowego postawienia całej konstrukcji. Brak poręczy głównych na poszczególnych kondygnacjach (to nic, że teraz nikt po tych kondygnacjach nie chodzi, ale ktoś to rusztowanie montował i będzie demontował, a poza tym poręcze stanowiłyby rodzaj stężenia poziomego). Jeśli chodzi o kotwienie, to skoro z rusztowania korzysta się jak z klatki schodowej to tym bardziej należałoby zwrócić uwagę na kotwienie po każdej ze stron w pionach komunikacyjnych (co z resztą jest wymagane). Posadowienie stóp też razi w oczy. Już lepiej było postawić je na podłożu konstrukcyjnym niż podkładać te drewniane ścinki. Ostatnia uwaga to odległość najwyższego pomostu roboczego od ostatniej linii kotwień. (może być max 1,5 m).

To tyle ode mnie. Raczej nie mam co liczyć na odpowiedź od kogoś kto zlecał te pracę i je kontroluje.
Ostatnio zmieniony przez iero10 2014-06-17, 18:54, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: Brak tagów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 30
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu