Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Widzisz wypadek? Pożar? Poinformuj nas o tym telefonicznie lub sms: 886-33-07-33
Zdarzenie na futsalu.
Autor Wiadomość
Juni 



Wiek: 35
Dołączył: 14 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-14, 14:25   Zdarzenie na futsalu.

Byłem dzisiaj na sali odry, gdzie jak co weekend rozgrywane są mecze futsalu. To co dzisiaj zobaczyłem woła o pomste do nieba. 18 letni chłopak upadł głową o parkiet i pochwili dostał padaczki, na sali nie było zadnego zaplecza medycznego, z początku podbiegł do niego tylko kolega z drużyny. W turnieju bierze udział ponad 20 druzyn, a wpisowe jest wysokości powyżej 300 zł - czy z takimi funduszami ciężko zorganizować chociaż fizjoterapeute bądz pielegniarza?? Ktoś na tym trzepie pieniądze, nie zabezpieczając nawet bezpieczeństwa uczestnikom. Wyszedłem z sali, bo nie mogłem patrzeć na to, to nie jest na moje nerwy. Ktoś na sali zadzwonił po pogotowie, czekałem jeszcze jakieś 10 min przed salą ale i ono się do tego czasu nie pojawiło. Czekam na dalsze informacje dotyczące tej sprawy.
0 UP 0 DOWN
 
don B 
Panicz



Wiek: 35
Dołączył: 25 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Skrabimierz Brzeg

Wysłany: 2008-12-14, 14:43   

O japier.... za mocno. A te pieniążki jakoś chyba inaczej są rozgospodarowane niż powinny wychodzi na to .
0 UP 0 DOWN
 
Piotro 
1312



Wiek: 33
Dołączył: 05 Sty 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-12-14, 15:44   

Wpisowe wynosi 400zł!
Chłopak dostał drgawek stracił przytomność a dwóch sędziów z uśmiechem na ustach pytają się zawodników czy zadzwonili w końcu na pogotowie. Tak to nie powinno wyglądać. Zero jakiegokolwiek przygotowania w razie wypadku. Nie jest to wina organizatorów, że stało się takie coś ale zareagować trzeba natychmiast, a nie czekać co się stanie...
Ostatnio zmieniony przez Piotro 2008-12-14, 15:56, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-14, 18:03   

a kto pracowalby za 20 zł za MECZ i brac na siebie odpowiedzialnosc medyczna na siebie?
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2008-12-14, 18:15   

joanna27 napisał/a:
a kto pracowalby za 20 zł za MECZ i brac na siebie odpowiedzialnosc medyczna na siebie?


Czyli Twoim zdaniem lepiej jest nie brać odpowiedzialności na siebie, nie zapewniać ŻADNEJ ochrony uczestnikom turnieju i pozwolić żeby zabawa w piłkę nożną skończyła się tragicznie? Brawo :]
Tak można wnioskować z Twojego posta. A to kto bierze ile za mecz, to już chyba nie bardzo wszystkich obchodzi. Skoro się ktoś podejmuje organizowania turnieju, to znaczy że godzi się z takim ryzykiem. Poza tym w gestii organizatora jest zapewnić podstawowe środki bezpieczeństwa uczestnikom. Bo wypadek ma to do siebie, że się potrafi zdarzyć. I trzeba sobie umieć z tym radzić.
0 UP 0 DOWN
 
zibi 


Wiek: 46
Dołączył: 12 Gru 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2008-12-14, 20:10   Re: Zdarzenie na futsalu.

Juni napisał/a:
Byłem dzisiaj na sali odry, gdzie jak co weekend rozgrywane są mecze futsalu. To co dzisiaj zobaczyłem woła o pomste do nieba. 18 letni chłopak upadł głową o parkiet i pochwili dostał padaczki, na sali nie było zadnego zaplecza medycznego, z początku podbiegł do niego tylko kolega z drużyny. W turnieju bierze udział ponad 20 druzyn, a wpisowe jest wysokości powyżej 300 zł - czy z takimi funduszami ciężko zorganizować chociaż fizjoterapeute bądz pielegniarza?? Ktoś na tym trzepie pieniądze, nie zabezpieczając nawet bezpieczeństwa uczestnikom. Wyszedłem z sali, bo nie mogłem patrzeć na to, to nie jest na moje nerwy. Ktoś na sali zadzwonił po pogotowie, czekałem jeszcze jakieś 10 min przed salą ale i ono się do tego czasu nie pojawiło. Czekam na dalsze informacje dotyczące tej sprawy.


Chłopak pełnoletni, sam za siebie odpowiada. To był mecz ? czy takie, o sobie granie ?
Jeśli mecz to organizator odpowiada za zaplecze medyczne. Jeśli takie, o sobie granie to tylko pogotowie zostaje powiadomić
Ostatnio zmieniony przez zibi 2008-12-14, 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2008-12-14, 20:27   

zibi, czytaj posty dokładnie :)

chłopak nie odpowiada za siebie, gdyż brał udział w zawodach...nie ważne czy pełnoletni czy nie...
to były organizowane zawody, z wpisowym = 400 zł...
organizator nie świadczył zaplecza medycznego i za to można go oskarżyć według mnie...


porażka...:/
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-14, 20:28   

joanna27 napisał/a:
a kto pracowalby za 20 zł za MECZ i brac na siebie odpowiedzialnosc medyczna na siebie?


niema to jak mydlić oczy ze liczy się dobro i zdrowie ludzi :) hehe przysiegi skladac lekarze skaldaja niewiem jak ratownicy medyczni :) ale poracha
0 UP 0 DOWN
 
Piotrek199214 


Wiek: 32
Dołączył: 11 Wrz 2007

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2008-12-14, 20:53   

Cytat:

chłopak nie odpowiada za siebie, gdyż brał udział w zawodach...nie ważne czy pełnoletni czy nie...
to były organizowane zawody, z wpisowym = 400 zł...
organizator nie świadczył zaplecza medycznego i za to można go oskarżyć według mnie..


Kolego Tymcio, przed rozgrywkami dostaliśmy regulamin z dokładnie panującymi zasadami i regulaminem tam jak dobrze pamiętam jest napisane że każdy bierze za siebie odpowiedzialność. Szkoda że nie mam tej kartki bo bym sprawdził dokładnie i nie powinniście od razu że to wina organizatorów. Jeżeli nawet mieli by sprzęt (podstawową apteczkę) to co by zdziałali?
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Piotrek199214 2008-12-14, 20:59, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2008-12-14, 21:54   

Piotrek199214 napisał/a:
Kolego Tymcio, przed rozgrywkami dostaliśmy regulamin z dokładnie panującymi zasadami i regulaminem tam jak dobrze pamiętam jest napisane że każdy bierze za siebie odpowiedzialność.


Jeżeli był taki punkt w regulaminie to możecie tylko sobie pogadać bo nic nie zdziałacie.

Piotrek199214 napisał/a:
Jeżeli nawet mieli by sprzęt (podstawową apteczkę) to co by zdziałali?


Podejrzewam, że nic
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-14, 22:28   

Derian napisał/a:


Czyli Twoim zdaniem lepiej jest nie brać odpowiedzialności na siebie, nie zapewniać ŻADNEJ ochrony uczestnikom turnieju i pozwolić żeby zabawa w piłkę nożną skończyła się tragicznie? Brawo :]
Tak można wnioskować z Twojego posta. A to kto bierze ile za mecz, to już chyba nie bardzo wszystkich obchodzi. Skoro się ktoś podejmuje organizowania turnieju, to znaczy że godzi się z takim ryzykiem. Poza tym w gestii organizatora jest zapewnić podstawowe środki bezpieczeństwa uczestnikom. Bo wypadek ma to do siebie, że się potrafi zdarzyć. I trzeba sobie umieć z tym radzić.


no to chyba zle wnioskujesz.
mowilam o tym ze organizatorzy przeznaczyli na zabezpieczenie medyczne TYLKO 20 zl za mecz.
a ze nikogo na to zabezpieczenie na ta kwote nie znalezli wiec uznali ze lepiej bedzie jak nie bedzie zabezpieczenia medycznego bo szkoa bylo im wiecej gotowki na to przeznaczyc
dziekuje
0 UP 0 DOWN
 
Gosiak 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Gru 2008

UP 4 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-14, 22:29   

Sądzę, że nawet gdyby mieli apteczkę i cokolwiek innego to i tak by nic nie zdziałali... Ale moim zdaniem na takim turnieju, obojętnie czy jest to gra w nogę, czy coś innego, powinna znajdować się osoba, (nie mówię tu o lekarzach, itp. bo to zapewne są za duże wymagania jak na organizatorów) chociaż przeszkolona w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Nie kosztuje to dużo, a czasem może uratować ludzkie życie.
0 UP 0 DOWN
 
Kalderon 


Wiek: 32
Dołączył: 07 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-14, 22:46   

Tylko coś mi sie z daje ze w sali pełnej ludzi i taki tak na pewno znajdowały sie osoby które wiedzą jak postępować w przypadku ataku padaczki!
Przecież tego uczą na lekcjach PO... i wcale nie ma obowiązku wzywania lekarza, chyba że w czasie ataku doznał innych uszkodzeń, albo gdyby ataki się cały czas powtarzały.
I niech mi nikt nie mówi ze nie wiedział co trzeba robic, tylko ze ludzie wolą patrzeć niż podbiec i zacząć działać...
A tak już bardziej do tematu, faktycznie na tak dużych zawodach powinien byc medyk, szczególnie że wypadki się zdarzają, a przy takiej stawce wpisowego myślę że gdyby ludzie nie byli tak pazerni to i by sie znalazło trochę grosza na lekarza, choćby takiego który dorabia po emeryturze.
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2008-12-14, 22:56   

Gosiak napisał/a:
) chociaż przeszkolona w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Nie kosztuje to dużo, a czasem może uratować ludzkie życie.


w bodajże 2002 albo 03 roku na własne oczy widziałem wypedek podczas zawodów lekkoatletycznych'

czasami mnie osobiście dziwią pewne sprawy związane ze sportem w Brzegu...

czemu pewne imprezy mają zapewnioną opieką medyczną a inne nie...

czemu na meczach zawsze gdy jestem kibicem jest karetka a na innych nie.....
ps. nie bywam na wielu .... lech poznań :wink:

izadając pytanie sam....... ile kosztuje wynajęcie karetki na takie zawody sportowe ??

ps. nr. 2 gdy ktoś odpowie mi na pytanie ile kosztuje wynajęcie opieki medycznej zawodów zadam następne///
0 UP 0 DOWN
 
Gosiak 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Gru 2008

UP 4 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2008-12-14, 23:14   

Koszty wynajmu karetki zależą od personelu jaki się w niej ma znajdować i ile godzin ta karetka ma spędzić w owym miejscu... Generalnie są to koszty mniej więcej w okolicy 500 zł.


Informacja prosto od Ratownika Medycznego jeżdżącego w karetkach w Opolu.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: futsalu, na, zdarzenie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu