Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakaz prowadzenia pojazdów kat. B na 2 lata
Autor Wiadomość
BASSEPROD 


Wiek: 39
Dołączył: 05 Sty 2009

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2009-01-07, 17:30   Zakaz prowadzenia pojazdów kat. B na 2 lata

W maju ubiegłego roku otrzymałem sądowy zakaz prowadzenia pojazdów kat. B. W momencie zatrzymania przez policję prawa jazdy jeszcze nie posiadałem. Zakaz obowiązuje mnie jeszcze przez okres 1.5 roku. Chciałbym mimo wszystko zrobić prawo jazdy i właśnie na ten temat słyszałem dwie wersje :
1: Nie mogę zrobić prawa jazdy przed upływem kary.
2: Mogę robić prawo jazdy, ale jeśli zdam egzamin, to prawo jazdy mimo wszystko będę mógł odebrać dopiero po odbyciu orzeczonej kary.

- Więc mogę zrobić to prawo jazdy czy muszę czekać do końca? Zna ktos konkretną odpowiedź na to pytanie?

Z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony przez smooth 2009-01-07, 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2009-01-07, 17:43   

Skoro masz zakaz prowadzenia pojazdów to niby jak miałbyś sobie zrobić prawko? Trzeba trochę godzin przejeździć, a tego Ci nie wolno.
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-07, 18:12   

No dokładnie tak jak pisze Marcim B., to by było nielogiczne - skoro masz zakaz prowadzenia to jak mógłbyś prowadzić samochód (co jest przecież nieuniknione podczas kursu)? Chyba pozostało czekać...
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2009-01-07, 19:02   

Marcim B., Yvvone, a posiadacie na ten temat jakas konkretna i uzasadniona wiedze :?: mnie rowniesz to ciekawi :) czy jest ktos tu na forum co sie na tym zna :?: i czy po uplywie polowy okres nakazu mozna pisac jakies odwolanie :?:
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-07, 19:06   

Pecik napisał/a:
Marcim B., Yvvone, a posiadacie na ten temat jakas konkretna i uzasadniona wiedze

Skoro dostał zakaz prowadzenia pojazdów kategorii B to chyba logiczne, że nie może również nimi jeździć podczas kursu prawa jazdy, prawda (chociaż w Polsce to różnie bywa...)? Pogrzebię w internecie, może coś się znajdzie...

A i mam coś...
Cytat:
Zgodnie z treścią art. 84 kk, sąd może po upływie połowy okresu, na który orzeczono środek karny, uznać go za wykonany, jeżeli skazany przestrzegał porządku prawnego, a środek karny był w stosunku do niego wykonywany przynajmniej przez rok. Niestety, możliwość ta została wyłączona w przypadku, gdy zakaz prowadzenia pojazdów orzeczono w stosunku do osoby będącej w stanie nietrzeźwości.

Źródło: http://e-prawnik.pl/wyrok...wne,prawo-karne

A tu chyba można znaleźć odpowiedź na Twoje pytanie
Cytat:
Zakaz oznacza, że do momentu jego zakończenia nie może Pan prowadzić pojazdu.

Jeśli oczywiście wierzyć internetowi... No ale inne rozwiązanie byłoby nielogiczne.
Podejrzewam, że teorię możesz "zrobić", ale z jazdami musiałbyś się wstrzymać. Dodam, że egzamin teoretyczny jest ważny pół roku od zaliczenia go.
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2009-01-07, 19:17, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
qwerty 



Wiek: 85
Dołączył: 07 Lut 2006

UP 7 / UP 1


Skąd: OB

Wysłany: 2009-01-07, 19:27   Re: ZAKAZ PROWADZENIA POJAZDóW kat. B na 2 LATA

BASSEPROD napisał/a:
W maju ubiegłego roku otrzymałem sądowy zakaz prowadzenia pojazdów kat. B. W momencie zatrzymania przez policję prawa jazdy jeszcze nie posiadałem. Zakaz obowiązuje mnie jeszcze przez okres 1.5 roku. Chciałbym mimo wszystko zrobić prawo jazdy i właśnie na ten temat słyszałem dwie wersje :
1: Nie mogę zrobić prawa jazdy przed upływem kary.
2: Mogę robić prawo jazdy, ale jeśli zdam egzamin, to prawo jazdy mimo wszystko będę mógł odebrać dopiero po odbyciu orzeczonej kary.

- Więc mogę zrobić to prawo jazdy czy muszę czekać do końca? Zna ktos konkretną odpowiedź na to pytanie?

Z góry dzięki.


1. Sprecyzuj, co znaczy "prawa jazdy jeszcze nie posiadałem", zdałeś egzamin a nie odebrałeś czy w ogóle nie byłes na kursie?
2. Wydział Komunikacji jest jednostką Starostwa Brzeg a nie UM Brzeg
3. Standardowo, jeśli ma się taki zakaz to dopiero w pierwszym dniu po zakończeniu okresu zakazu można się udać do wydziału komunikacji po zaświadczenie i z takowym składa się papiery na egzamin w WORD (na który czeka się znowu kilka tygodni ;-) .
4. A co do odwołania ;-) można pisać, to wolno ;-) , ale nic to nie da.
5. I tak na marginesie: egzaminator będzie wiedział, że... i w 99% przypadków potraktuje Cię ze specjalną uwagą.
Ostatnio zmieniony przez qwerty 2009-01-07, 19:32, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2009-01-07, 19:55   

Pecik napisał/a:
Marcim B., Yvvone, a posiadacie na ten temat jakas konkretna i uzasadniona wiedze

I owszem, posiadamy :wink:
qwerty napisał/a:
5. I tak na marginesie: egzaminator będzie wiedział, że... i w 99% przypadków potraktuje Cię ze specjalną uwagą.

Kiedyś tak było, co mogę potwierdzić na swojej skromnej osobie (znam ten ból), na teoretycznym egzaminator prosił żeby go zawołać po rozwiązaniu testu bez wciskania klawisza "zakończ". Dałem się nabrać. On miał dostęp do mojego testu na swoim kompie i zmienił odpowiedzi. Wiem, że to poważny zarzut, ale jestem tego pewien. Następnym razem obyło się bez wpadki, za to na praktycznym trzeba uważac. W moim przypadku padło polecenia zawrócenia (pan wjedzie w ten zjazd na osiedle i tutaj zawróci) na drodze jednokierunkowej :wink: Odruchowo już miałem tam wjechać, ale w porę się opamiętałem.
Teraz podobno zaszły zmiany w tej materii i egzaminator pojęcia nie ma czy egzaminowany zdaje pierwszy raz, czy być może zdawać musi bo... chociaż znając życie w praktyce może być tak jak twierdzi qwerty :wink:
0 UP 0 DOWN
 
BASSEPROD 


Wiek: 39
Dołączył: 05 Sty 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-01-07, 21:21   

No właśnie o to chodzi, ze jeszcze nie byłem nawet zapisany na kurs - jeździłem autem od czasu do czasu - dla treningu...nie ukrywam. dobrze mi szło. gdyby nie tablica z przodu, która gdzieś zgubiłem, to by mnie nawet nie zatrzymali :)

...ale stało się i trudno. ale chodzi mi teraz dokładnie o to, czy mając ZAKAZ PORUSZANIA SIE POJAZDAMI kat. B, czy mimo wszystko mogę zapisać się na kurs i go zdać ( choćby za 10tym razem - 1.5 roku - mam na to czas :) ) , ale odebrać prawko po skończeniu zakazu, czy w ogóle nawet nie mogę zacząć kursu ze względu właśnie na ten ZAKAZ PORUSZANIA SIE tymi pojazdami...???


...a jak będę musiał czekać te 1.5 roku......to kupie sobie ciężarówke....na wyroku nie było mowy o zakazie poruszania się pojazdami kategorii c :) :) :) ... :-P
Ostatnio zmieniony przez KtOŚ 2009-01-24, 10:21, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2009-01-07, 21:35   

BASSEPROD napisał/a:
ale stało się i trudno. ale chodzi mi teraz dokładnie o to, czy mając ZAKAZ PORUSZANIA SIE POJAZDAMI kat. B, czy mimo wszystko mogę zapisać się na kurs i go zdać ( choćby za 10tym razem - 1.5 roku - mam na to czas :) ) , ale odebrać prawko po skończeniu zakazu, czy w ogóle nawet nie mogę zacząć kursu ze względu właśnie na ten ZAKAZ PORUSZANIA SIE tymi pojazdami...???
generalnie z prostego punktu widzenia sam kurs możesz odbyć (tylko po co teraz zaczynać?) lecz nie zostaniesz dopuszczony do egzaminu jak nie przedstawisz zaświadczenia ze okres kary miną :)
Marcim B. napisał/a:
I owszem, posiadamy :wink:
ciesze sie :)
Yvvone napisał/a:
A i mam coś...
i mi konkretnie chodziło o to :) dziękować :P
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-07, 21:36   

BASSEPROD, świetnie - rób prawko na ciężarówkę.
BASSEPROD napisał/a:
mając ZAKAZ PORUSZANIA SIE POJAZDAMI kat. B, czy mimo wszystko mogę zapisać się na kurs i go zdać ( choćby za 10tym razem - 1.5 roku - mam na to czas ) , ale odebrać prawko po skończeniu zakazu, czy w ogóle nawet nie mogę zacząć kursu ze względu właśnie na ten ZAKAZ PORUSZANIA SIE tymi pojazdami...???

Mając zakaz poruszania się pojazdami osobowymi NIE MOŻESZ robić prawa jazdy (chyba, że samą teorię), bo nie zostanie Ci wydane. Masz zakaz prowadzenia ich, co jest równoznaczne z tym, że nie możesz rozpocząć kursu praktycznego (jazdy) przed ukończeniem owych dwóch lat.
0 UP 0 DOWN
 
BASSEPROD 


Wiek: 39
Dołączył: 05 Sty 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-01-07, 21:37   

a co do pierwszej odpowiedzi marcina , to znam przypadek mojego kumpla. złapali go pijanego. tez jeszcze nigdy nie robił prawka. dostał 1.5tys zł kary i rownież zakaz przez 2 lata. a w trakcie kary zrobił prawko, ale jak poszedł odebrać , to powiedzieli mu ze mu jeszcze nie mogą wydać dokumentu bo jeszcze do lutego obowiązuje go zakaz....i jak ma to rozumiec?
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-07, 21:39   

BASSEPROD napisał/a:
i jak ma to rozumiec?

Chyba tylko tak, że będzie je mógł odebrać po ukończeniu dwóch lat?
Proponuję samemu podejść lub zadzwonić do którejś ze szkół jazdy i spytać czy możesz zrobić kurs (bo to, że jeździłbyś byłoby nielogiczne i w świetle prawa - jego łamanie, oczywiście jeśli dobrze interpretujemy przepisy...).
0 UP 0 DOWN
 
skoczek 


Wiek: 42
Dołączył: 07 Sty 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-01-07, 23:35   

BASSEPROD napisał/a:
...a jak będę musiał czekać te 1.5 roku... :) ... :-P


...wkuwaj testy, ćwicz manewry po za drogą publiczną, czytaj kodeks drogowy - masz sporo czasu, więc możesz dojść do perfekcji :wink:
Przemyśl także swój wybryk :cry: ... i podziękuj Bogu, że nikomu nie wyrządziłeś krzywdy jeżdząc bez prawa jazdy i w stanie nietrzeźwości :(
0 UP 0 DOWN
 
qwerty 



Wiek: 85
Dołączył: 07 Lut 2006

UP 7 / UP 1


Skąd: OB

Wysłany: 2009-01-08, 10:07   

BASSEPROD napisał/a:
a co do pierwszej odpowiedzi marcina , to znam przypadek mojego kumpla. złapali go pijanego. tez jeszcze nigdy nie robił prawka. dostał 1.5tys zł kary i rownież zakaz przez 2 lata. a w trakcie kary zrobił prawko, ale jak poszedł odebrać , to powiedzieli mu ze mu jeszcze nie mogą wydać dokumentu bo jeszcze do lutego obowiązuje go zakaz....i jak ma to rozumiec?

Taa... no to kolega poświadczył nieprawdę... dziwne, że w WK nikt nie zareagował ;-) .
Proponuję popatrzeć tutaj . Szczególnie punkt G. Jak Ci sie opłaca ryzykowac, to zapewne w WORD nie bedą sprawdzali, od tego jest WK. No, ale jeżeli pierwszy wyrok miał w zawieszeniu, to ja bym drugiego nie ryzykował ;-) , bo moga pierwszy odwiesić. Pozdrawiam
--------------------------------
I jeszcze tak na marginesie. Okres zatrzymania liczy sie od dnia popełnienie a nie od dnia wyroku, bo już słyszałem, że ktoś się na tym też przejechał, tzn. mógł zdać egzamin 5 miesięcy wcześniej :-) bo tyle czekał na sprawę w sądzie :-) .
Ostatnio zmieniony przez qwerty 2009-01-08, 13:56, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
qwerty 



Wiek: 85
Dołączył: 07 Lut 2006

UP 7 / UP 1


Skąd: OB

Wysłany: 2009-01-08, 10:26   

BASSEPROD napisał/a:
...a jak będę musiał czekać te 1.5 roku......to kupie sobie ciężarówke....na wyroku nie było mowy o zakazie poruszania się pojazdami kategorii c :) :) :) ... :-P

Jeżeli faktycznie masz zakaz tylko na B (w co wątpię, zazwyczaj jest to zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych), to być może, możesz zrobic np. A na motor, C to już trudniej, zresztą nie wiem, czy do C nie jest potrzebne najpierw A
Ostatnio zmieniony przez qwerty 2009-01-08, 10:55, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kat, lata, na, pojazdow, prowadzenia, zakaz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 37
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu