Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
CO jest z fotoradarem na obwodnicy?
Autor Wiadomość
Tymon 



Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-26, 20:32   CO jest z fotoradarem na obwodnicy?

Witam
Czy może ktoś orientuje się na jakiej zasadzie działa ten fotoradar na obwodnicy?
Miałem dziwny przypadek z nim związany, bo jadąc 58km/h (wskazania licznika) błysnął mi zdjęcie.
Na CB radiu rozmawiałem z facetem, któremu błysnęło przy 55km/h
Znajomemu błysnęło przy 50 pare, a przecież ograniczenie jest do 60.
Może ktoś miał podobną sytuację, albo potrafi mi wyjaśnić moją?
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-26, 20:34   

nie wiem czy dobrze myśle ale może robi zdjęcia dla ludzi którzy jada bez pasów albo rozmawiają przez telefon
0 UP 0 DOWN
 
Rich Kramer 


Wiek: 41
Dołączył: 10 Wrz 2005

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2009-01-26, 20:39   

ciupik napisał/a:
nie wiem czy dobrze myśle ale może robi zdjęcia dla ludzi którzy jada bez pasów albo rozmawiają przez telefon


dobre.

a powaznie mowiac. moze fotoradar jest w fazie testow?
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2009-01-26, 20:43   

Cytat:
a powaznie mowiac. moze fotoradar jest w fazie testow?
testow ? czego? orientacji kierowcow? :P jak byl prowadzony remont na obwodnicy to ograniczenie bylo do 50 km/h moze nie przestawili :)
Ostatnio zmieniony przez Pecik 2009-01-26, 20:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-26, 21:18   

Rich Kramer napisał/a:
dobre.

a powaznie mowiac. moze fotoradar jest w fazie testow?


nie rozumię Twojej reakcji... To nie wiesz ze jest taka właśnie praktyka że foto jest ustawiany nawet na niższą od dozwolonej i błyska w celu właśnie owej weryfikacji czy ktoś ma zapięte pasy albo gada przez komóre...
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2009-01-27, 07:17   

Jeszcze jedna możliwość, fotoradar nie zrobił zdjęcia ani nie błysnął. Często gdy do niego dojeżdżamy może się zdarzyć tak, że w "okienku" błysną lampy auta jadącego w odpowiedniej odległości za nami. Kierowcy nie skupionemu na fotoradarze tylko na drodze wydaje się, że coś błyska i stąd taka ocena sytuacji.
butter napisał/a:
To nie wiesz ze jest taka właśnie praktyka że foto jest ustawiany nawet na niższą od dozwolonej i błyska w celu właśnie owej weryfikacji czy ktoś ma zapięte pasy albo gada przez komóre...

No ciekawe tylko kto by te wszystkie zdjęcia sprawdzał, potrzebna byłaby chyba odrębna sekcja w komendzie :lol:
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-27, 08:56   

Zbychoo napisał/a:
No ciekawe tylko kto by te wszystkie zdjęcia sprawdzał, potrzebna byłaby chyba odrębna sekcja w komendzie :lol:


ale chyba nie musi robić każdemu auto zdjęcie może ma ustawione że xx aut w przeciągu jakiegoś czasu ma mieć zdjęcie i robi.
0 UP 0 DOWN
 
wysoczansky 



Wiek: 38
Dołączył: 10 Paź 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Ska Os

Wysłany: 2009-01-27, 10:27   

znam taki przypadek: facet jechal przepisowo a fotoradar mu mimo to blysnal. zastanowilo go to wiec postanowil zawrocic i to sprawdzic, jechal jeszcze wolniej. skutek byl podobny. gosciu sie wkurzyl i przejechal kolo radaru jeszcze wolniej, pozniej jeszcze raz a fotoradar za kazdym razem zrobil mu zdjecie. po tygodniu gosciu dostal 4 mandaty za niezapiete pasy :D
Ostatnio zmieniony przez wysoczansky 2009-01-27, 10:27, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2009-01-27, 11:27   

wysoczansky, coś mi tu śmierdzi tzw. urban legend :?
Bo niby jak fotoradar miałby wykrywać, że gościu jedzie bez pasów. No chyba, że robił wszystkim jak leci, co jest równie prawdopodobne :lol:
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-27, 13:00   

Zbychoo napisał/a:
Bo niby jak fotoradar miałby wykrywać, że gościu jedzie bez pasów. No chyba, że robił wszystkim jak leci, co jest równie prawdopodobne

Widać Zbychoo ze nie dostałeś dawno zdjęcia, i nie wiesz ze obecnie coraz wiecej jest urządzeń wysokiej klasy, które robią zdjęcia właśnie tak dobre ze widac wszystko... twarz, telefon, pasy it...
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-27, 17:36   

Zapewne Państwo-Gmina już nie ma z czego zarabiać bo ludzie zaczeli uważać w tym miejscu to ustawili na coś innego aby kase ściągać za pasy i telefony...
0 UP 0 DOWN
 
wysoczansky 



Wiek: 38
Dołączył: 10 Paź 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Ska Os

Wysłany: 2009-01-27, 19:45   

swoja droga, ile mozna dostac za gadanie przez komorke podczas jazdy?
0 UP 0 DOWN
 
ciupik 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2006

UP 1 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-27, 20:53   

chyba 100zł , za pasy chyba tyle samo
Ostatnio zmieniony przez ciupik 2009-01-27, 20:54, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Gosiak 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Gru 2008

UP 4 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-27, 21:07   

co z fotoradarem na obwodnicy się dzieje nie wiem, ale miałam kiedyś przypadek gdzie przejechałam koło fotoradaru, który dopiero był ustawiany przez policję... wcześniej jak jechałam osoby z przeciwka mrugały światłami, więc spodziewając sie jakiejś niespodzianki zwolniłam. Przejechałam kolo fotoradaru jadąc 40 km/h (ograniczenie było do 50), a tydzień później dostałam do domu zdjęcie samochodu, z mandatem 100 zł i 4 pkt karnymi za "przekroczenie prędkości o 26 km/h"... Prędkość z kosmosu, wyjaśnienia na komendzie nic nie pomogły... No i niestety sprawa skończyła się tym, że mandat (chociaż niesłuszny) musiałam zapłacić chcąc uniknąć dalszych kłótni z naszą policją... więc szczerze nie zdziwiłabym się gdyby taka sytuacja miała miejsce również tutaj.
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2009-01-28, 07:28   

butter napisał/a:
Zbychoo napisał/a:
Bo niby jak fotoradar miałby wykrywać, że gościu jedzie bez pasów. No chyba, że robił wszystkim jak leci, co jest równie prawdopodobne

Widać Zbychoo ze nie dostałeś dawno zdjęcia, i nie wiesz ze obecnie coraz wiecej jest urządzeń wysokiej klasy, które robią zdjęcia właśnie tak dobre ze widac wszystko... twarz, telefon, pasy it...

Chyba się nie zrozumieliśmy. Nie zaprzeczam, że zdjęcie jest na tyle dokładne, że widać na nim czy kierowca/pasażer ma zapięte pasy czy nie. Dostałem jedno zdjęcie w życiu ale doskonale zdaję sobie sprawę jak może być ono dokładne :wink:
Odniosłem się tylko do opisanej sytuacji gościa, któremu fotoradar robi cztery zdjęcia z rzędu bo ma nie zapięte pasy. Sugerowałoby to, że albo fotoradar robi zdjęcia wszystkim jak leci a potem sprawdzają kto ma zapięte pasy, a kto nie lub fotoradar musiałby wykrywać że pasy nie zostały zapięte, a tak zaawansowanych technik raczej u nas się nie stosuje... nie sądzisz :?: :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: co, fotoradarem, jest, na, obwodnicy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu