Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
The Curious Case of Benjamin Button
Autor Wiadomość
Maniana 


Wiek: 46
Dołączył: 10 Paź 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-01-27, 12:22   The Curious Case of Benjamin Button

Mam bardzo mieszane uczucia co do tego filmu (który otrzymał ,aż 7 nominacji do oskarów). Z jednej strony bardzo oryginalna fabuła -ale odniosłem wrażenie, że jakoś tak trochę zmarnowana. Ogólnie film bardziej spodoba raczej się kobietom, gdyz jest momentami wzruszający. Jak dla mnie był on jednak za przydługawy i nieco nudny.
Ale raczej warto go obejrzeć, chociażby po to, ażeby samemu sobie wyrobić opinię co do tego tegorocznego oscarowego rekordzisty.
0 UP 0 DOWN
 
Derian 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: inąd

Wysłany: 2009-01-27, 12:41   

Dla uściślenia to nominacji oscarowych ma 13, a nie 7.
Co do samego filmu się nie wypowiadam, bo jeszcze nie widziałem. Jak w końcu będę miał trochę czasu wolnego na pewno się za niego zabiorę.
Widziałem natomiast innego z oscarowych liderów "Slumdog. Milioner z ulicy", ale to nie na temat :P
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-27, 13:12   

Oglądałam kilka dni temu ten film.
W prawdzie niestety późną porą w nocy, także wydawał mi się on jeszcze dłuższy niz jest, ale mniejsza o to ;)
Sam film podobał mi się, fabuła jeszcze dotąd nie napotkana przeze mnie..
Wydawac by się mogło, że główny bohater masz szczęście w swoim życiu bo z biegiem czasu gdy wszystkich dopada starość, u niego jest odwrotnie. Z perspektywy czasu okazuje się jednak, że jego życie tak naprawdę jest wilkim niespełnieniem własnej osoby. Jedynie przez króciutki okres , zacierają się różnice starcze, zdecydowanie za krótki... Jest on jednak pogodzony z własnym losem, szkoda tylko że przez to wszytsko nie potrafił skorzystac z życia tak jak powinien.

Dobry film , wg mnie godny polecenia!
Ostatnio zmieniony przez KS 2009-01-27, 13:13, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-01-27, 13:26   

niedługo ten film będę oglądam, podzielę się emocjami
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-01-27, 13:29   

Grzech napisał/a:
niedługo ten film będę oglądam, podzielę się emocjami


No proszę... lewak a po bożemu sie dzieli ;) :P. Co do filmu - nie widziałem, ale w kontekście posta KS - pomysł dla fantasty nie nowy i nie odkrywczy. Nie można żyć wiecznie, chociaż to marzenie determinuje wielu z nas do działania i realizacji marzeń.
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



  Wysłany: 2009-01-27, 14:37   

Franiu, bez przesadyzmu poproszę:-). Teraz oglądam "The Constatnt Gardener," nieco podobny do "Michael Clayton," choć setting zupełnie inny. Świetne kino.
0 UP 0 DOWN
 
zalev 
szyderca


Wiek: 33
Dołączył: 22 Kwi 2005

UP 7 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-01-27, 22:51   

mnie chwyciło :) Fincher przy użyciu Pitta potrafi czynić cuda, co właśnie uczynił po raz bodajże trzeci (?)
obraz poruszający, pełen aczkolwiek faktycznie momentami nieco wleczący się. ukazuje pewien metafizyczny przewrót, dzięki czemu można się zatracić w tym, "co by było gdyby".
Brad IMHO ma szansę na Oscara, chociaż w tym wypadku powinien podzielić się nim z charakteryzatorami ;) Rourke jako jego główny przeciwnik może zgarnąć mu statuetkę sprzed nosa (wcale bym się nie zdziwił), ale wyłącznie za całokształt - w Zapaśniku mnie nie powalił...
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-10, 13:08   

Biorąc pod uwagę Pitta i element fantastyczny / surrealistyczny, nieco bardziej chwycił mnie Joe Black, choć im dłużej żyję :) tym więcej filmów walczących o tytuł ciekawych i oryginalnych. Niemniej jednak "The Curious Case..." bardzo ciekawy i mądry i "ciepły" film.
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-02-20, 10:00   jest ok

Czy film, który produkowano przez 14 lat może być świetny? 'TCCoBB" udowadnia, że jak najbardziej. Troszkę podobny do "Forresta Gumpa," z łatwością wzrusza. Blanchett i Pitt znbów razem, po filmie 'Babel,' gdzie mieli nieco mniej czasu ekranowegoa, ale z lepszym efektem końcowym. Szkoda tylko, że tak dobry aktor charakterystyczny, jak Elias Koteas dostał tak małą rolę. Ale może David Fincher, który zaczynał od trzciej częsci kwadrologii (niedługo podobno piata częśc!) "Obcy" i wówczas mówiono, ze film za niego wyrezyserowałą moja ukochana Sigourney Weaver (w co jakoś nie wierzę), świetnie się "wyrobił" w Hollywood. Moim zdaniem jest teraz w czołówce tamtejszych reżyserów.
A element nadprzyrodzony? Ponieważ taki, a nie inny po raz pierwszy na ekranie - to w porządku.
0 UP 0 DOWN
 
torro 



Wiek: 47
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-02-20, 13:48   

mnie sie film podobal- cieply, przyjemny w ogladaniu i daje do myslenia. a tak na marginesie , sztuka jest z krotkiego opowiadania Fitzgeralda (polecam) zrobic tak dlugi ( ale nie nudny) film. I gdy w przypadku Gatsbiego , ksiazka byla lepsza od filmu, tak w przypadku The Curious Case... wahalabym sie z ocena, na korzysc rezysera.
Ostatnio zmieniony przez torro 2009-02-21, 01:56, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Natek 



Wiek: 37
Dołączyła: 04 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-04-15, 19:57   

Nie jestem fanką Brada Pitta, ale muszę przyznać, że akurat w tym filmie im dalej w las tym przyjemniej się go oglądało ;) :P
Cały film z jednej strony oparty na oryginalnej koncepcji, z drugiej rusza tematy ponadczasowe. Ciekawy, ale moim zdaniem przydługi - chwilami się ciągnie się, że cho cho...
Jednym zdaniem: fajny ale nie porywający ;)
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2009-04-16, 11:57   

Natek napisał/a:
Nie jestem fanką Brada Pitta, ale muszę przyznać, że akurat w tym filmie im dalej w las tym przyjemniej się go oglądało ;) :P
Cały film z jednej strony oparty na oryginalnej koncepcji, z drugiej rusza tematy ponadczasowe. Ciekawy, ale moim zdaniem przydługi - chwilami się ciągnie się, że cho cho...
Jednym zdaniem: fajny ale nie porywający ;)


właśnie Brad Pitt był najsłabszą rzeczą w tym filmie. Gdy Benjamin "młodniał" było coraz mniej twarzy Pitta i jakoś tak lipnie.. Brad Pitt pasuje mi do filmów typu Ocean's Eleven ;)

A sam film? Konkretny, ale za długi.
0 UP 0 DOWN
 
Tymcio 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 31
Dołączył: 07 Wrz 2006

UP 24 / UP 19


Skąd: Michałowice

Wysłany: 2009-04-16, 19:41   

film przypadł mi do gustu :)
chociaż czytałem o nim, to i tak na początku nie mogłem się połapać o co chodzi ;P

jak dla mnie bardzo udana produkcja :)
0 UP 0 DOWN
 
juru 



Wiek: 36
Dołączył: 12 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z internetu

Wysłany: 2009-06-26, 23:02   

Oglądałem ostatnio z dziewczyną. Bardziej dałem się namówić, niż sam chciałem oglądać. Sam motyw młodnienia ostał w ciekawy sposób pokazany ale mam wrażenie, że nie zrobili tego dokładnie. Ten proces młodnienia nie jest jednostajny co mnie strasznie irytowało podczas oglądania. Sam Pitt hmmm... no fajne ciuchy miał i gadżety.
Stanowczo film na raz...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: benjamin, button, case, curious, of, the


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 32
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu