Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozmowa z Marcinem Stefaniszynem
Autor Wiadomość
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-01, 17:13   Rozmowa z Marcinem Stefaniszynem

Jak oceniasz występ polskich szczypiornistów na mistrzostwach Świata?
Po raz kolejny pokazali klasę i osiągnęli bardzo duży sukces. Zdobycie brązowego medalu, grając takim składem i z taką formą jaką zaprezentowali w grupie, a później w fazie zasadniczej, robi duże wrażenie. Polacy zagrali świetnie i pokazali piękno piłki ręcznej.

A jak podobała Ci się gra naszych bramkarzy?
Sławomira Szmala nie trzeba oceniać, to jeden z najlepszych bramkarzy na świecie i pokazał to na tych mistrzostwach. Lepszego bramkarza nie mamy i warto podpatrywać styl bronienia Kasy. Zmiennik Sławka – Adam Malcher, jest jeszcze za mało doświadczony i według mnie dopiero się uczy, zdobywa wiedzę na przyszłość, ale kilka razy pokazał się z dobrej strony. Jednak to jest jeszcze za mało, jak na takim poziom i grę o taką stawkę.

Obaj bramkarze reprezentacji pochodzą z Opolszczyzny, czy to znaczy nasze województwo ma dobrą szkołę bramkarzy?
Wydaje mi się, że tak. Już sam fakt, że w kadrze jest dwóch naszych reprezentantów o tym świadczy. W województwie mamy wielu świetnych trenerów bramkarzy, jak m.in. Robert Wasilewski, czy Jerzy Rusin. Po swoich doświadczeniach wiem, że jest wysoki poziom rywalizacji między bramkarzami w naszym województwie. Ja sam walczyłem z Adamem Malcherem o grę w reprezentacji Polski, kiedy graliśmy razem w kadrze województwa opolskiego.

Adam Malcher zaczynał u trenera Jerzego Rusina, Ty też trenowałeś pod jego okiem, czy przyniosło to jakieś efekty?
Z trenerem Rusinem trenowałem jedynie przez rok. W tym czasie doradzał mi oraz próbowaliśmy różnych ustawień w bramce, stylu bronienia. Oczywiście efekty jakieś były, ale jak duże to trzeba by zapytać trenera. Cieszę się jednak, że mogłem trenować pod jego okiem.

Masz też za sobą rok gry w Gwardii Opole, co dał Ci ten czas i dlaczego nie udało Ci się zagrzać tam dłużej miejsca?
Gra w Gwardii Opole pokazała mi jaka jest prawdziwa piłka ręczna, ta na wyższym poziomie. Nie mogę powiedzieć, że ten czas był stracony dla mnie, bo bym skłamał. Dużo nauczyłem się od trenera bramkarzy z Opola – Roberta Wasilewskiego oraz mojego rywala w bramce - Marcina Śledzia, który teraz gra w ASPR Zawadzkie. Cieszę się, że udało mi się tam zagrać, ale żałuje bardzo, że tak krótko. Niestety, kontuzje oraz pewne niedociągnięcia z klubem sprawiły, że wróciłem do Brzegu. Liczę jednak na powrót do Opola lub do innej drużyny pierwszoligowej.

O co w tej rundzie będziesz walczył z Orlikiem?
Oczywiście o zwycięstwa i awans w tabeli ligowej. Ten sezon zupełnie słabo nam wychodzi i nic innego teraz nie można zrobić, jak walczyć z każdym o punkty w drugiej rundzie.

Lepiej Ci się wiedzie jako trenerowi, gratuluje awansu do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Powiedz, co jesteście tam w stanie osiągnąć?
Dziękuje bardzo. Awansowaliśmy dość szczęśliwie i jedziemy do Mielca na ćwierćfinały. Na szczęście, nie jedziemy jako faworyci i to może być naszym atutem. W turnieju zagramy z gospodarzami - Stalą Mielec oraz z Olimpią Piekary Śląskie i Padwą Zamość. Te drużyny co rok mają swoje ekipy w mistrzostwach Polski. My dopiero zobaczymy na co nas stać, jak zagramy każdy mecz na 100%. to będzie dobrze.

Twoim podopiecznym tam jest Twój partner z zespołu seniorów - Sebastian Gołębiewski, jak oceniasz jego talent?
Sebastian ma bardzo dobre warunki fizyczne i świetną motorykę i siłę. Może być świetnym bramkarzem, już powoływany jest do reprezentacji młodzieżowej. Oczywiście teraz wszystko zależy od niego, jeżeli psychicznie będzie się dobrze czuł i chciał walczyć, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zagrać w lepszej lidze.

Jakie są Twoje cele sportowe na przyszłość?
Jeśli zdrowie pozwoli, to grac jak najlepiej i pomóc Orlikowi w walce o awans. Jednak nie ukrywam też, że chciałbym spróbować swoich sił w wyższych ligach i powalczyć z najlepszymi. W międzyczasie będę się jeszcze uczyć i zdobywać doświadczenie jako trener.

Dziękuję za rozmowę.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: marcinem, rozmowa, stefaniszynem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 19
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu