Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Skandal! Kaufland kłamie!
Autor Wiadomość
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-12, 13:58   Skandal! Kaufland kłamie!

Akcja portalu infobrzeg.pl! Skandaliczne zachowanie pracowników sklepu Kaufland!

11 lutego od godz. 20.00 do 22.00 redaktorzy oraz współpracownicy portalu infobrzeg.pl odwiedzili brzeski Kaufland, sprawdzając czy supermarket faktycznie oferuje swoim klientom świeży i najwyższej jakości asortyment.


Akcja podpatrzona od kolegów ze Słupska okazała się strzałem w dziesiątkę. Już po kilku minutach znalezione zostały pierwsze przeterminowane towary, których data ważności minęła w 2007 roku!

Po przejrzeniu ponad 100 tys. artykułów w wózku znalazło się prawie 250 produktów, których już nie powinno być w ofercie.

Największym zaskoczeniem było podejście pracowników sklepu do zaistniałej sytuacji. Stojąc nad koszykiem pełnym przeterminowanych produktów redakcja poprosiła o rozmowę z kierownikiem, który nawet nie wyszedł. W zamian obsługą zajęła się jedna z pracownic.

- Byłem zszokowany zachowaniem pani w punkcie informacji. Zachowywała się bardzo arogancko, wręcz żałośnie – komentuje Kamil, zniesmaczony uczestnik akcji.

- Pomijając pracownika ochrony, który groził jednemu z naszych kolegów, najbardziej rozbawiło mnie zachowanie pani z informacji, próbującej wzbudzić we mnie poczucie winy i wyrzuty sumienia – mówi Jagoda, członek przedsięwzięcia.

Czytaj więcej:
- NTO
- Radio Opole
- InfoBrzeg.pl

Ostatnio zmieniony przez alfix 2009-02-12, 14:33, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-12, 14:15   

Co do dalszej części artykułu na infobrzeg itd... trzeba było sie podzielić... kazdy chwyta jedno opakowanie gum, frytek itd czyli po jednym opakowaniu z każdego produktu i osobno oddajecie jako przeterminowane... ciekawe co wtedy by powiedzieli... dzieki za akcje ;) a jesli to prawda o arogancji właścicieli to cóż... dlatego tam nie chodze, w marchu przynajmniej "dzień dobry" w kasie powiedzą i ogólnie milej i przyjemniej...
Ostatnio zmieniony przez butter 2009-02-12, 14:15, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
cheaken 



Wiek: 35
Dołączył: 14 Sty 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-12, 14:15   

1250zl powinniscie dostac :D
0 UP 0 DOWN
 
alfix 
redaktor



Zaproszone osoby: 98
Wiek: 34
Dołączył: 08 Cze 2007

UP 3 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-12, 14:25   

render napisał/a:
1250zl powinniscie dostac :D


dokładnie za 243 produkty = 1215 zł :)
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-02-12, 14:38   

bo 7 ktos zjadl :)

przetrminowane produkty to plaga ale ceny inne na kasie niz na polkach to juz wogole porazka :/
0 UP 0 DOWN
 
august 



Wiek: 34
Dołączył: 17 Cze 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-02-12, 14:43   

heee a jeśli chodzi o Kaufland, to swojego czasu wychodziłem juz z kas ochroniarz do mnie podbiegł i chamskim tonem mówi ze krade perfumy, po czym ze chce mnie przeszukać.
Okazało się ze bylem czysty, z reszta jak zawsze to zaczeło się wielkie przepraszanie .. ;P
0 UP 0 DOWN
 
ślicznotka-e-34 
Transporter



Wiek: 36
Dołączył: 31 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: stąd

Wysłany: 2009-02-12, 15:06   

alfix, odwiedź inne markety w naszym mieście jest to samo !!!
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2009-02-12, 15:26   

moim zdaniem trzeba było zrobić tą akcję na raz we wszystkich marketach, a nie tylko w jednym aby było wszystko obiektywne, a po drugie.... raczej się nie zdarza żebym coś wziął z pólki i nie patrzył na datę przydatności. Ciekawe by było, w którym momencie pojawiłby się kierownik marketu jakbyście zaczęli po kolei pojedyńczo oddawać te produkty.....za obiecaną kwotę....
0 UP 0 DOWN
 
strus 



Wiek: 37
Dołączył: 14 Maj 2008

UP 5 / UP 3


Skąd: z domu

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-02-12, 16:18   

miałem podobny przypadek w kaufie tylko z bananami niby skórka świeża a co sie potem okazało banan był zepsuty w środku każdy powtarzam każdy wszystkie z całego kilograma :( :cry: :cry:
Ostatnio zmieniony przez strus 2009-02-12, 16:19, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
zibi 


Wiek: 46
Dołączył: 12 Gru 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-02-12, 16:19   

za każdy przeterminowany asortyment dostaliście 5zł. To dobrze dostaliście 35zł a nie jak ktoś tutaj napisał ze 1200zł powinniście dostać
0 UP 0 DOWN
 
strus 



Wiek: 37
Dołączył: 14 Maj 2008

UP 5 / UP 3


Skąd: z domu

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-02-12, 16:19   

ale w wozku było 250 produktów
0 UP 0 DOWN
 
zibi 


Wiek: 46
Dołączył: 12 Gru 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-02-12, 16:26   

strus napisał/a:
ale w wozku było 250 produktów


zgadza się, ale dana partia towaru, a nie każda sztuka z osobna.

zresztą odsyłam tutaj http://www.radio.opole.pl...wiecej&id=33223

Cytat:
Młodzi ludzie zostali zwabieni hasłem reklamowym sieci sklepów Kaufland – „Znajdź przeterminowany produkt, a dostaniesz pięć złotych”. Według ich wyliczeń mieli dostać ponad 1200 zł.


a tak poza tym, dobra akcja
Ostatnio zmieniony przez zibi 2009-02-12, 16:27, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Nuta 



Wiek: 32
Dołączyła: 02 Paź 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: a stad...!

Wysłany: 2009-02-12, 16:34   

w Kauflandzie jak i w kazdym markecie w naszym miescie-roznie bywa...
np.w Kauflandzie kolega mojej siostry wg.informacji rozwieszonych w tym markecie za postoj dluzszy niz 5 minut klient ma prawo sie upomniec o swoje wynagrodzenie[czyli 5 zl].
kilka razy sie zdarzylo,ze posiedzial w kolejce dluzej jak 5 minut i podszedl do pani z informacji o tego piataka.w wiekszosci go zbywala,ale jeden raz dostal 'upragniony' pieniazek...
i w Kauflandzie tez tak bywalo,ze cena na polce sie roznila od 'aktualnej'-przynajmniej dobrze,ze wmontowali w ten market pare czytnikow,inaczej by sepiska pieprzone wyluskaly wieksza kwote,za glupie batoniki,jak widniejace na polce...
tak samo sie moge skarzyc na panie obslugujace dzial miesny w srodku marketu[nie ten przy wejsciu do Kauflanda]-jakies niemrawe to,no i podaja 'nie ten kawalek co trzeba'.moi rodzice kupywali kuraka,a jedna z pan wybrala nie dosc,ze przymalego[chociaz instrulowali ja,ze chodzi o innego,wiekszego kurczaka] to w dodatku,jak sie pozniej okazalo,przystarego...dobrze,ze mozna porzucac niechciane produkty przed zakupem na inne polki,heheh[wtedy znalezli w lodowkach z miesiwem takiego kurczaka,o jakiego im chodzil-czyli duzego i jadalnego]...


tez moge sie skarzyc na kasjerki z Biedronki,niektore to potrafia rzucac kasliwymi uwagami[ale bywaja tez wyjatki,ze sa mile i mowia 'dzien dobry' kazdemu],no i reszty nie oddaja[a czesto sa to groszowe sprawy,wiec dla mnie byloby smieszne sie wyklocac z jakas fladra o marne grosze]...
Ostatnio zmieniony przez Nuta 2009-02-12, 16:37, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Agnes 
zadziorra ;)



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: CDŚ

Wysłany: 2009-02-12, 16:55   

Cytat:
i w Kauflandzie tez tak bywalo,ze cena na polce sie roznila od 'aktualnej'-przynajmniej dobrze,ze wmontowali w ten market pare czytnikow,inaczej by sepiska pieprzone wyluskaly wieksza kwote,za glupie batoniki,jak widniejace na polce.



typowe dla Twojego wieku... ale wyobraź sobie, że tam nie pracują roboty, tylko ludzie i czasami też zdarzy im sie pomylić, albo zapomnieć zmienić cene.

Cytat:
tak samo sie moge skarzyc na panie obslugujace dzial miesny w srodku marketu[nie ten przy wejsciu do Kauflanda]-jakies niemrawe to


jakbyś zapieprzała tak cały dzień, to też byś była niemrawa. chyba poza Twoją świadomością jest to, że czasami niektórzy mogą mieć gorszy dzień.. rączki Ci mają całować? jak pójdziesz do pracy, to sie okaże czy Ty bedziesz cały czas tak tryskać energią(tym bardziej siedząc w kiełbasach i mięsach).


Cytat:
moi rodzice kupywali kuraka,a jedna z pan wybrala nie dosc,ze przymalego[chociaz instrulowali ja,ze chodzi o innego,wiekszego kurczaka]


a to tak trudno otworzyć buźke i powiedzieć, że sie chce innego? ;> niektórzy nie potrafia czytać w myślach ;)


Cytat:
dobrze,ze mozna porzucac niechciane produkty przed zakupem na inne polki,heheh


inteligentne.. a potem sie dziwic, że jest przeterminowany/niezdatny do spożycia towar.




dla jasności: nie pracuje, nie pracowałam i nie mam nic wspólnego z kauflandem.


co do samej akcji to fajna sprawa, ale podejrzewam, że to i tak nic nie zmieni... na półkach zawsze będą przeterminowane produkty, bo raczej żaden pracownik nie łazi po sklepie i nie sprawdza daty ważności każdej jednej paczki karmy dla kotów czy sera. inna sprawa, ze towarów przeterminowanych jest tak dużo.. ale to bardziej w interesie klienta, żeby sprawdzał co kupuje, niż kaufa, żeby sprawdzał co sprzedaje... ;)
Ostatnio zmieniony przez Agnes 2009-02-12, 17:02, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2009-02-12, 17:00   

Nuta napisał/a:
[a czesto sa to groszowe sprawy,wiec dla mnie byloby smieszne sie wyklocac z jakas fladra o marne grosze]...



ja cię prosze.... śmieszne się wykłucać o groszowe sprawy ?? w pewnym markecie budowlano ogorodo wszystko w brzegu były osłonki na doniczki po 4.99... przy kupnie 5 rachunek prosty... plus podstawki... cena ok 40 zł to jakim cudem nagle robi się ok 85 zł ??

bo pani nagle zle się nabiło... takie same osłonki i podstawki a ceny rózne ??


ps. 2 Kaufland... nie podoba mi się to, że ok godziny 19 w czwartek podchodze do jednej kasy... nieczynna..... do drugiej.... prosze się nie ustawiać... i tak nagle z 5 czynnych kas zostaly 2.... rozumiem ze te Panie tez mają czas na przerwe czy coś... ale tak cieżko włączyć tą pier..... latarenke "zapraszamy do innej kasy.." heh


PS. Nuta jeżeli ty nie lubisz zwracać uwagi na "groszowe sprawy " to ok. ale ja np. sprawdzam rachunek... bo czasem z takich groszowych spraw robi się ok 5-10-20 zł a to już nie są groszowe sprawy... przynajmniej dla studenta który te pieniądze może przeznaczyć na alkohol, fajki czy np na kwiatka z szarfą ostatnie pozegnanie na kawalerski kumpla....



ZRESZTA :D pisałem to wiele razy.... nie mój cyrk nie moje małpy...
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kaufland, klamie, skandal


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu